Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

door
Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

Cercle Brugge heeft zondagmiddag een gouden kans laten liggen in de strijd tegen degradatie. Voor eigen volk tegen Antwerp stond Groen-Zwart al na enkele minuten op voorsprong én tegen tien man te voetballen. Maar de Great Old herpakte zich en won, mede dankzij defensief geblunder bij de Vereniging, uiteindelijk met 1-2.


De wedstrijd was amper begonnen of de bal ging al op de stip voor de thuisploeg. Buta haalde Hazard na 9 seconden neer in zijn eigen zestien, de snelst gefloten strafschop ooit in de Jupiler Pro League. Hoggas liet de elfmeter niet onbenut. Niet veel later werd het drama voor Antwerp nog groter. Hoedt trok immers aan de noodrem en werd terecht van het veld gestuurd. De vrije trap die daarop volgde werd door Peeters net naast de kooi van Bolat gemikt.

Het zag er dus erg goed uit voor de thuisploeg, maar Antwerp zette snel weer orde op zaken: Refaelov kon de gelijkmaker van dichtbij binnen werken. Cercle liet het vervolgens na om het numerieke overwicht uit te buiten en kreeg begin tweede helft het deksel op de neus. Na defensief geblunder bij Groen-Zwart belandde de bal in de voeten van De Sart en die trapte de 1-2 op fraaie wijze binnen.

En zo kregen we een erg spannende slotfase. Mbokani en Lamkel Zé lieten het na om de wedstrijd helemaal op slot te doen. Maar ook Cercle kreeg verschillende kansen op de gelijkmaker, onder meer Somers, De Belder en Dabila lieten die mogelijkheden liggen. En zo incasseerden de Bruggelingen een nieuwe klap in de strijd om degradatie, vooral in Oostende werd opgelucht adem gehaald. Antwerp komt weer samen met AA Gent op de tweede plaats te staan.

Scoreverloop:
1-0 (1') Kevin Hoggas
1-1 (13') Lior Refaelov
1-2 (55') Alexis De Sart

Bijzonderheden:
Rode kaart (7') Wesley Hoedt

LEES OOK: Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Antwerp verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

65
65
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

196
196
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

132
132
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

156
156
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

251
251
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

79
79
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

612
612
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

307
307
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

194
194
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

317
317
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

219
219
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

383
383
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

360
360
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

489
489
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

425
425
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

389
389
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

296
296
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws