Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

door
Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

Cercle Brugge heeft zondagmiddag een gouden kans laten liggen in de strijd tegen degradatie. Voor eigen volk tegen Antwerp stond Groen-Zwart al na enkele minuten op voorsprong én tegen tien man te voetballen. Maar de Great Old herpakte zich en won, mede dankzij defensief geblunder bij de Vereniging, uiteindelijk met 1-2.


De wedstrijd was amper begonnen of de bal ging al op de stip voor de thuisploeg. Buta haalde Hazard na 9 seconden neer in zijn eigen zestien, de snelst gefloten strafschop ooit in de Jupiler Pro League. Hoggas liet de elfmeter niet onbenut. Niet veel later werd het drama voor Antwerp nog groter. Hoedt trok immers aan de noodrem en werd terecht van het veld gestuurd. De vrije trap die daarop volgde werd door Peeters net naast de kooi van Bolat gemikt.

Het zag er dus erg goed uit voor de thuisploeg, maar Antwerp zette snel weer orde op zaken: Refaelov kon de gelijkmaker van dichtbij binnen werken. Cercle liet het vervolgens na om het numerieke overwicht uit te buiten en kreeg begin tweede helft het deksel op de neus. Na defensief geblunder bij Groen-Zwart belandde de bal in de voeten van De Sart en die trapte de 1-2 op fraaie wijze binnen.

En zo kregen we een erg spannende slotfase. Mbokani en Lamkel Zé lieten het na om de wedstrijd helemaal op slot te doen. Maar ook Cercle kreeg verschillende kansen op de gelijkmaker, onder meer Somers, De Belder en Dabila lieten die mogelijkheden liggen. En zo incasseerden de Bruggelingen een nieuwe klap in de strijd om degradatie, vooral in Oostende werd opgelucht adem gehaald. Antwerp komt weer samen met AA Gent op de tweede plaats te staan.

Scoreverloop:
1-0 (1') Kevin Hoggas
1-1 (13') Lior Refaelov
1-2 (55') Alexis De Sart

Bijzonderheden:
Rode kaart (7') Wesley Hoedt

LEES OOK: 'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Antwerp verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

35
35
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

507
507
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

112
112
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

47
47
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

65
65
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

105
105
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

34
34
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

97
97
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

825
825
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

53
53
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

669
669
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

80
80
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

162
162
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

835
835
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

102
102
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

58
58
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

617
617
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

405
405
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1411
1411
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

386
386
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

46
46
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

232
232
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

575
575
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

350
350

Meer sportnieuws