Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

335
Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

Cercle Brugge heeft zondagmiddag een gouden kans laten liggen in de strijd tegen degradatie. Voor eigen volk tegen Antwerp stond Groen-Zwart al na enkele minuten op voorsprong én tegen tien man te voetballen. Maar de Great Old herpakte zich en won, mede dankzij defensief geblunder bij de Vereniging, uiteindelijk met 1-2.


De wedstrijd was amper begonnen of de bal ging al op de stip voor de thuisploeg. Buta haalde Hazard na 9 seconden neer in zijn eigen zestien, de snelst gefloten strafschop ooit in de Jupiler Pro League. Hoggas liet de elfmeter niet onbenut. Niet veel later werd het drama voor Antwerp nog groter. Hoedt trok immers aan de noodrem en werd terecht van het veld gestuurd. De vrije trap die daarop volgde werd door Peeters net naast de kooi van Bolat gemikt.

Het zag er dus erg goed uit voor de thuisploeg, maar Antwerp zette snel weer orde op zaken: Refaelov kon de gelijkmaker van dichtbij binnen werken. Cercle liet het vervolgens na om het numerieke overwicht uit te buiten en kreeg begin tweede helft het deksel op de neus. Na defensief geblunder bij Groen-Zwart belandde de bal in de voeten van De Sart en die trapte de 1-2 op fraaie wijze binnen.

En zo kregen we een erg spannende slotfase. Mbokani en Lamkel Zé lieten het na om de wedstrijd helemaal op slot te doen. Maar ook Cercle kreeg verschillende kansen op de gelijkmaker, onder meer Somers, De Belder en Dabila lieten die mogelijkheden liggen. En zo incasseerden de Bruggelingen een nieuwe klap in de strijd om degradatie, vooral in Oostende werd opgelucht adem gehaald. Antwerp komt weer samen met AA Gent op de tweede plaats te staan.

Scoreverloop:
1-0 (1') Kevin Hoggas
1-1 (13') Lior Refaelov
1-2 (55') Alexis De Sart

Bijzonderheden:
Rode kaart (7') Wesley Hoedt

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Antwerp verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

22
22
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

43
43
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

7
7
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

35
35
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

43
43
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

14
14
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

352
352
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

78
78
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

83
83
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

146
146
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

278
278
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

320
320
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

149
149
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws