Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

door
Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

Cercle Brugge heeft zondagmiddag een gouden kans laten liggen in de strijd tegen degradatie. Voor eigen volk tegen Antwerp stond Groen-Zwart al na enkele minuten op voorsprong én tegen tien man te voetballen. Maar de Great Old herpakte zich en won, mede dankzij defensief geblunder bij de Vereniging, uiteindelijk met 1-2.


De wedstrijd was amper begonnen of de bal ging al op de stip voor de thuisploeg. Buta haalde Hazard na 9 seconden neer in zijn eigen zestien, de snelst gefloten strafschop ooit in de Jupiler Pro League. Hoggas liet de elfmeter niet onbenut. Niet veel later werd het drama voor Antwerp nog groter. Hoedt trok immers aan de noodrem en werd terecht van het veld gestuurd. De vrije trap die daarop volgde werd door Peeters net naast de kooi van Bolat gemikt.

Het zag er dus erg goed uit voor de thuisploeg, maar Antwerp zette snel weer orde op zaken: Refaelov kon de gelijkmaker van dichtbij binnen werken. Cercle liet het vervolgens na om het numerieke overwicht uit te buiten en kreeg begin tweede helft het deksel op de neus. Na defensief geblunder bij Groen-Zwart belandde de bal in de voeten van De Sart en die trapte de 1-2 op fraaie wijze binnen.

En zo kregen we een erg spannende slotfase. Mbokani en Lamkel Zé lieten het na om de wedstrijd helemaal op slot te doen. Maar ook Cercle kreeg verschillende kansen op de gelijkmaker, onder meer Somers, De Belder en Dabila lieten die mogelijkheden liggen. En zo incasseerden de Bruggelingen een nieuwe klap in de strijd om degradatie, vooral in Oostende werd opgelucht adem gehaald. Antwerp komt weer samen met AA Gent op de tweede plaats te staan.

Scoreverloop:
1-0 (1') Kevin Hoggas
1-1 (13') Lior Refaelov
1-2 (55') Alexis De Sart

Bijzonderheden:
Rode kaart (7') Wesley Hoedt

LEES OOK: Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

Antwerp verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

57
57
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

85
85
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

105
105
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

65
65
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

76
76
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

48
48
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

95
95
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

118
118
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

171
171
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

61
61
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

141
141
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

408
408
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

390
390
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

73
73
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

91
91
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

104
104
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

849
849
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

120
120
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

112
112
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

415
415
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1232
1232
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

392
392
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

51
51

Meer sportnieuws