Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

door
Nieuwe opdoffer Cercle ondanks dramatische start Antwerp

Cercle Brugge heeft zondagmiddag een gouden kans laten liggen in de strijd tegen degradatie. Voor eigen volk tegen Antwerp stond Groen-Zwart al na enkele minuten op voorsprong én tegen tien man te voetballen. Maar de Great Old herpakte zich en won, mede dankzij defensief geblunder bij de Vereniging, uiteindelijk met 1-2.


De wedstrijd was amper begonnen of de bal ging al op de stip voor de thuisploeg. Buta haalde Hazard na 9 seconden neer in zijn eigen zestien, de snelst gefloten strafschop ooit in de Jupiler Pro League. Hoggas liet de elfmeter niet onbenut. Niet veel later werd het drama voor Antwerp nog groter. Hoedt trok immers aan de noodrem en werd terecht van het veld gestuurd. De vrije trap die daarop volgde werd door Peeters net naast de kooi van Bolat gemikt.

Het zag er dus erg goed uit voor de thuisploeg, maar Antwerp zette snel weer orde op zaken: Refaelov kon de gelijkmaker van dichtbij binnen werken. Cercle liet het vervolgens na om het numerieke overwicht uit te buiten en kreeg begin tweede helft het deksel op de neus. Na defensief geblunder bij Groen-Zwart belandde de bal in de voeten van De Sart en die trapte de 1-2 op fraaie wijze binnen.

En zo kregen we een erg spannende slotfase. Mbokani en Lamkel Zé lieten het na om de wedstrijd helemaal op slot te doen. Maar ook Cercle kreeg verschillende kansen op de gelijkmaker, onder meer Somers, De Belder en Dabila lieten die mogelijkheden liggen. En zo incasseerden de Bruggelingen een nieuwe klap in de strijd om degradatie, vooral in Oostende werd opgelucht adem gehaald. Antwerp komt weer samen met AA Gent op de tweede plaats te staan.

Scoreverloop:
1-0 (1') Kevin Hoggas
1-1 (13') Lior Refaelov
1-2 (55') Alexis De Sart

Bijzonderheden:
Rode kaart (7') Wesley Hoedt

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Antwerp verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

31
31
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

52
52
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

57
57
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

5
5
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

23
23
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

52
52
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

152
152
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

44
44
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

371
371
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

36
36
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

223
223
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

48
48
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

44
44
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

58
58
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

267
267
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

79
79
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

35
35
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

225
225
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

161
161
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

268
268
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

101
101
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

69
69
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

450
450
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

157
157
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

191
191

Meer sportnieuws