TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Standard gaat nog een uitgaande transfer afronden. William Balikwisha gaat wellicht uitgeleend worden aan MVV, nadat hij dit seizoen bij Cercle Brugge niet aan spelen toekwam. Standard heeft een goede band met de club uit Maastricht en leende er al meerdere spelers aan uit.


KRC Genk wil een nieuwe doelman en de club denkt aan Frank Boeckx en ook Alex Craninkx werd genoemd. Die laatste gaf aan dat hij nog niets hoorde. Genk is ook bezig met de zomermercato en het wil een uitgeleende speler een nieuwe kans geven. Amine Khammas is einde contact en speelt op huurbasis voor Lommel SK, waar hij het goed doet. Genk wil zijn contract openbreken, AA Gent en Antwerp liggen op de loer. Joachim Maehle, genoemd bij Valencia, vertrekt deze maand niet.

Beerschot zal deze maand geen spelers laten gaan, maar er is wel interesse in een aantal pionnen. Yan Vorogovskyi (genoemd bij Genk), Raphal Holzhauser, Rédi Halaimia (Frankrijk) en Joren Dom( Nederland) genieten interesse.


BUITENLAND

Guillaume Gillet is einde contract bij de Franse tweedeklasser RC Lens. De ex-speler van AA Gent en RSC Anderlecht wil graag blijven, maar zijn focus ligt vooral op promotie naar de Ligue I. Gillet speelde in het verleden al voor FC Nantes, Bastia en Olympiakos.


Adnan Januzaj is geen certitude bij Real Sociedad en daardoor komt zijn EK in het gevaar. Dirk De Vries, de makelaar van de ex-speler van Manchester United, geeft aan dat AS Roma wel interesse heeft. Het valt af te wachten of Roma echt gaat doorduwen voor de linkspoot.


Everton haalde in de zomer Moise Kean weg hij Juventus, maar dat was nog geen groot succes. The Toffees zouden nu weer willen gaan shoppen in Turijn. Carlo Ancelotti hoopt met zijn goede contacten Emre Can weg te plukken bij zijn voormalige werkgever.

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

🚀

Zal Genk een Belgische doelman strikken?

Meest recent

Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

1
1
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

13
13
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

31
31
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

50
50
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

15
15
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

60
60
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

204
204
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

95
95
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

178
178
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

179
179
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

84
84
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

129
129
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

83
83
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

334
334
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

227
227
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

319
319
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

297
297
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

431
431
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

211
211
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

364
364
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

68
68

Meer sportnieuws