TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

472
TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Standard gaat nog een uitgaande transfer afronden. William Balikwisha gaat wellicht uitgeleend worden aan MVV, nadat hij dit seizoen bij Cercle Brugge niet aan spelen toekwam. Standard heeft een goede band met de club uit Maastricht en leende er al meerdere spelers aan uit.


KRC Genk wil een nieuwe doelman en de club denkt aan Frank Boeckx en ook Alex Craninkx werd genoemd. Die laatste gaf aan dat hij nog niets hoorde. Genk is ook bezig met de zomermercato en het wil een uitgeleende speler een nieuwe kans geven. Amine Khammas is einde contact en speelt op huurbasis voor Lommel SK, waar hij het goed doet. Genk wil zijn contract openbreken, AA Gent en Antwerp liggen op de loer. Joachim Maehle, genoemd bij Valencia, vertrekt deze maand niet.

Beerschot zal deze maand geen spelers laten gaan, maar er is wel interesse in een aantal pionnen. Yan Vorogovskyi (genoemd bij Genk), Raphal Holzhauser, Rédi Halaimia (Frankrijk) en Joren Dom( Nederland) genieten interesse.


BUITENLAND

Guillaume Gillet is einde contract bij de Franse tweedeklasser RC Lens. De ex-speler van AA Gent en RSC Anderlecht wil graag blijven, maar zijn focus ligt vooral op promotie naar de Ligue I. Gillet speelde in het verleden al voor FC Nantes, Bastia en Olympiakos.


Adnan Januzaj is geen certitude bij Real Sociedad en daardoor komt zijn EK in het gevaar. Dirk De Vries, de makelaar van de ex-speler van Manchester United, geeft aan dat AS Roma wel interesse heeft. Het valt af te wachten of Roma echt gaat doorduwen voor de linkspoot.


Everton haalde in de zomer Moise Kean weg hij Juventus, maar dat was nog geen groot succes. The Toffees zouden nu weer willen gaan shoppen in Turijn. Carlo Ancelotti hoopt met zijn goede contacten Emre Can weg te plukken bij zijn voormalige werkgever.

LEES OOK: Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

Zal Genk een Belgische doelman strikken?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

15
15
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

34
34
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

125
125
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

172
172
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

906
906
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

870
870
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws