Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

349 stemmen
Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

Waasland-Beveren heeft een gouden zaak gedaan in de degradatiestrijd door de drie punten mee te pakken aan de kust. De ploeg van Mercier had genoeg aan een vroeg doelpunt om een onmondig KVO af te houden. De zorgen worden steeds groter voor de ploeg van Dennis Van Wijk.

KV Oostende en Waasland-Beveren zetten operatie redding verder met een onderling duel in de eerste wedstrijd na nieuwjaar. Bij KVO was met Van Wijk een nieuwe trainer aan de slag, hij zette een, op papier, aanvallende ploeg op het veld. De bezoekers van hun kant eindigden 2019 met twee knappe zeges, met Wiegel kwam er maar één nieuwe naam in de ploeg in vergelijking met een maandje geleden.
Dramatische start voor kustploeg
De thuisploeg begon dramatisch aan deze kelderkraker want na een paar minuten spelen kreeg Milosevic al een zee van ruimte en hij nam doelman Ondoa gemakkelijk te grazen: 0-1 voor de Waaslanders. Ook nadien bleven de bezoekers de betere ploeg en op het kwartier vergat Milosevic om een tweede doelpunt aan te tekenen door van dichtbij wild naast te schieten. De kustploeg toonde weinig, doelman Pirard moest enkel een vrije trap van Vandendriessche weg boksen in het eerste halfuur. In het slotkwartier drong KV Oostende nog wat aan maar uiteindelijk moest het met een nipte achterstand de kleedkamer opzoeken.

Milosevic bezorgt de bezoekers al snel een belangrijke voorsprong.
Onmondig KVO moet bang achterom kijken
De thuisploeg ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker en leek die ook te pakken te hebben toen Sakala na tien minuten spelen fraai raak trof. Helaas voor KV Oostende stond de aanvaller buitenspel. Op het uur dreigde ook Waasland-Beveren nog eens via draaischijf Kobayashi, zijn schot vloog echter een eind naast het doel van Ondoa. Het gebrek aan kwaliteit brak KVO ook na de rust zuur op, de thuisploeg slaagde er nauwelijks in om Waasland-Beveren echt uit verband te spelen. Op een kwartier van het einde schoot Sakala nog eens voorlangs. In de laatste tien minuten kwam de thuisploeg plots toch nog dicht bij de gelijkmaker, Vandendriessche vergat echter om van dichtbij de trekker over te halen. De Waaslanders hielden uiteindelijk stand en pakken zo drie gouden punten in de degradatiestrijd.
Scoreverloop:
0-1 (4') Milosevic

Zal KVO nog degraderen?

Meest recent

Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

13
13
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

235
235
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

38
38
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

91
91
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

73
73
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

72
72
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

273
273
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

54
54
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

345
345
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

565
565
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

221
221
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

278
278
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

87
87
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

835
835
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

461
461
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

141
141
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

435
435
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

552
552
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

77
77
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

105
105
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

206
206
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

470
470
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

468
468
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

137
137

Meer sportnieuws