Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

349 stemmen
Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

Waasland-Beveren heeft een gouden zaak gedaan in de degradatiestrijd door de drie punten mee te pakken aan de kust. De ploeg van Mercier had genoeg aan een vroeg doelpunt om een onmondig KVO af te houden. De zorgen worden steeds groter voor de ploeg van Dennis Van Wijk.

KV Oostende en Waasland-Beveren zetten operatie redding verder met een onderling duel in de eerste wedstrijd na nieuwjaar. Bij KVO was met Van Wijk een nieuwe trainer aan de slag, hij zette een, op papier, aanvallende ploeg op het veld. De bezoekers van hun kant eindigden 2019 met twee knappe zeges, met Wiegel kwam er maar één nieuwe naam in de ploeg in vergelijking met een maandje geleden.
Dramatische start voor kustploeg
De thuisploeg begon dramatisch aan deze kelderkraker want na een paar minuten spelen kreeg Milosevic al een zee van ruimte en hij nam doelman Ondoa gemakkelijk te grazen: 0-1 voor de Waaslanders. Ook nadien bleven de bezoekers de betere ploeg en op het kwartier vergat Milosevic om een tweede doelpunt aan te tekenen door van dichtbij wild naast te schieten. De kustploeg toonde weinig, doelman Pirard moest enkel een vrije trap van Vandendriessche weg boksen in het eerste halfuur. In het slotkwartier drong KV Oostende nog wat aan maar uiteindelijk moest het met een nipte achterstand de kleedkamer opzoeken.

Milosevic bezorgt de bezoekers al snel een belangrijke voorsprong.
Onmondig KVO moet bang achterom kijken
De thuisploeg ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker en leek die ook te pakken te hebben toen Sakala na tien minuten spelen fraai raak trof. Helaas voor KV Oostende stond de aanvaller buitenspel. Op het uur dreigde ook Waasland-Beveren nog eens via draaischijf Kobayashi, zijn schot vloog echter een eind naast het doel van Ondoa. Het gebrek aan kwaliteit brak KVO ook na de rust zuur op, de thuisploeg slaagde er nauwelijks in om Waasland-Beveren echt uit verband te spelen. Op een kwartier van het einde schoot Sakala nog eens voorlangs. In de laatste tien minuten kwam de thuisploeg plots toch nog dicht bij de gelijkmaker, Vandendriessche vergat echter om van dichtbij de trekker over te halen. De Waaslanders hielden uiteindelijk stand en pakken zo drie gouden punten in de degradatiestrijd.
Scoreverloop:
0-1 (4') Milosevic

LEES OOK: Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Zal KVO nog degraderen?

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

8
8
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

207
207
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

120
120
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

102
102
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

72
72
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

410
410
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

357
357
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

317
317
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

233
233
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

105
105
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

302
302
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

85
85
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

187
187
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

480
480
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

171
171
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

107
107
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

230
230

Meer sportnieuws