Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

door
Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

Waasland-Beveren heeft een gouden zaak gedaan in de degradatiestrijd door de drie punten mee te pakken aan de kust. De ploeg van Mercier had genoeg aan een vroeg doelpunt om een onmondig KVO af te houden. De zorgen worden steeds groter voor de ploeg van Dennis Van Wijk.

KV Oostende en Waasland-Beveren zetten operatie redding verder met een onderling duel in de eerste wedstrijd na nieuwjaar. Bij KVO was met Van Wijk een nieuwe trainer aan de slag, hij zette een, op papier, aanvallende ploeg op het veld. De bezoekers van hun kant eindigden 2019 met twee knappe zeges, met Wiegel kwam er maar één nieuwe naam in de ploeg in vergelijking met een maandje geleden.
Dramatische start voor kustploeg
De thuisploeg begon dramatisch aan deze kelderkraker want na een paar minuten spelen kreeg Milosevic al een zee van ruimte en hij nam doelman Ondoa gemakkelijk te grazen: 0-1 voor de Waaslanders. Ook nadien bleven de bezoekers de betere ploeg en op het kwartier vergat Milosevic om een tweede doelpunt aan te tekenen door van dichtbij wild naast te schieten. De kustploeg toonde weinig, doelman Pirard moest enkel een vrije trap van Vandendriessche weg boksen in het eerste halfuur. In het slotkwartier drong KV Oostende nog wat aan maar uiteindelijk moest het met een nipte achterstand de kleedkamer opzoeken.

Milosevic bezorgt de bezoekers al snel een belangrijke voorsprong.
Onmondig KVO moet bang achterom kijken
De thuisploeg ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker en leek die ook te pakken te hebben toen Sakala na tien minuten spelen fraai raak trof. Helaas voor KV Oostende stond de aanvaller buitenspel. Op het uur dreigde ook Waasland-Beveren nog eens via draaischijf Kobayashi, zijn schot vloog echter een eind naast het doel van Ondoa. Het gebrek aan kwaliteit brak KVO ook na de rust zuur op, de thuisploeg slaagde er nauwelijks in om Waasland-Beveren echt uit verband te spelen. Op een kwartier van het einde schoot Sakala nog eens voorlangs. In de laatste tien minuten kwam de thuisploeg plots toch nog dicht bij de gelijkmaker, Vandendriessche vergat echter om van dichtbij de trekker over te halen. De Waaslanders hielden uiteindelijk stand en pakken zo drie gouden punten in de degradatiestrijd.
Scoreverloop:
0-1 (4') Milosevic

Zal KVO nog degraderen?

Meest recent

Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

28
28
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

14
14
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

28
28
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

96
96
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

104
104
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

261
261
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

35
35
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

78
78
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

32
32
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

273
273
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

149
149
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

89
89
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

71
71
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

362
362
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

405
405
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

192
192
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

112
112
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

401
401
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

489
489
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

101
101
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

100
100
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

317
317
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

611
611
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

264
264
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

460
460

Meer sportnieuws