Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

349 stemmen
Gouden driepunter van Waasland-Beveren vergroot de zorgen aan de kust

Waasland-Beveren heeft een gouden zaak gedaan in de degradatiestrijd door de drie punten mee te pakken aan de kust. De ploeg van Mercier had genoeg aan een vroeg doelpunt om een onmondig KVO af te houden. De zorgen worden steeds groter voor de ploeg van Dennis Van Wijk.

KV Oostende en Waasland-Beveren zetten operatie redding verder met een onderling duel in de eerste wedstrijd na nieuwjaar. Bij KVO was met Van Wijk een nieuwe trainer aan de slag, hij zette een, op papier, aanvallende ploeg op het veld. De bezoekers van hun kant eindigden 2019 met twee knappe zeges, met Wiegel kwam er maar één nieuwe naam in de ploeg in vergelijking met een maandje geleden.
Dramatische start voor kustploeg
De thuisploeg begon dramatisch aan deze kelderkraker want na een paar minuten spelen kreeg Milosevic al een zee van ruimte en hij nam doelman Ondoa gemakkelijk te grazen: 0-1 voor de Waaslanders. Ook nadien bleven de bezoekers de betere ploeg en op het kwartier vergat Milosevic om een tweede doelpunt aan te tekenen door van dichtbij wild naast te schieten. De kustploeg toonde weinig, doelman Pirard moest enkel een vrije trap van Vandendriessche weg boksen in het eerste halfuur. In het slotkwartier drong KV Oostende nog wat aan maar uiteindelijk moest het met een nipte achterstand de kleedkamer opzoeken.

Milosevic bezorgt de bezoekers al snel een belangrijke voorsprong.
Onmondig KVO moet bang achterom kijken
De thuisploeg ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker en leek die ook te pakken te hebben toen Sakala na tien minuten spelen fraai raak trof. Helaas voor KV Oostende stond de aanvaller buitenspel. Op het uur dreigde ook Waasland-Beveren nog eens via draaischijf Kobayashi, zijn schot vloog echter een eind naast het doel van Ondoa. Het gebrek aan kwaliteit brak KVO ook na de rust zuur op, de thuisploeg slaagde er nauwelijks in om Waasland-Beveren echt uit verband te spelen. Op een kwartier van het einde schoot Sakala nog eens voorlangs. In de laatste tien minuten kwam de thuisploeg plots toch nog dicht bij de gelijkmaker, Vandendriessche vergat echter om van dichtbij de trekker over te halen. De Waaslanders hielden uiteindelijk stand en pakken zo drie gouden punten in de degradatiestrijd.
Scoreverloop:
0-1 (4') Milosevic

LEES OOK: ‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

Zal KVO nog degraderen?

Meest recent

‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

29
29
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

44
44
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

61
61
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

220
220
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

381
381
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

499
499
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

272
272
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

227
227
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

232
232
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

705
705
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

902
902
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

141
141
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

178
178
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

37
37
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

503
503
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

298
298
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

566
566
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

654
654
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

169
169
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

840
840
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

316
316
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

552
552
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

292
292
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

350
350
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

264
264

Meer sportnieuws