TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

307 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt eindelijk verlost te raken van Mbaye Diagne. De verguisde spits zou op het punt staan terug te keren naar Galatasaray, waar hij de doublure van Radamel Falcao zou worden. Alle partijen zouden daar bijna een akkoord over bereikt hebben.



Club zoekt ook nog een nieuwe spits en het werd de voorbije weken gelinkt aan Lois Diony. In Frankrijk klinkt het dat Club ook een bod uitgebracht heeft op de 27-jarige, maar dat werd door Saint-Etienne geweigerd. Zij zouden minstens 3 miljoen euro willen vangen voor de overbodige speler.

Anderlecht is weer een speler kwijt. Het maakte zaterdagnamiddag bekend dat Alexandru Chipciu de club verlaten heeft. De Roemeen keert zoals verwacht terug naar zijn vaderland, waar hij aan de slag gaat bij CFR Cluj. Dat nam hem naar verluidt gratis over.



KRC Genk neemt weldra afscheid van Ally Samatta en mogelijk verliest het straks nog een sterkhouder. Joakim Maehle genoot al interesse uit de Premier League en nu zou ook Valencia zijn pijlen op de rechtsachter mikken. Het valt wel nog af te wachten of de Spanjaarden concreet zullen worden.

Bij Standard heeft Nicolas Gavory dan weer belangstelling uit het buitenland gelokt. De linksachter zou zich de voorbije zes maanden in de kijker gespeeld hebben van Ajax, Newcastle, Freiburg en Fiorentina. De Rouches willen hem echter niet kwijt en zouden maar liefst 7 miljoen euro vragen.



BUITENLAND

Ajax moet in de zomer mogelijk weer afscheid nemen van één van zijn sterren. Hakim Ziyech zou in de belangstelling staan van PSG en de Franse topclub zou al contact opgenomen hebben met het management van de Marokkaan. Ajax zou mikken op een transfersom van 50 miljoen euro voor zijn middenvelder.

FC Barcelona en Internazionale zouden werken aan een spraakmakende ruildeal. De clubs zouden immers onderhandelen over een ruil tussen Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi. Die deal lag ook in de zomer al op tafel, maar toen werd geen akkoord gevonden. Beide spelers lijken de concurrentiestrijd bij hun huidige club te verliezen en dus kan een transfer een uitweg bieden.



Adnan Januzaj is dit seizoen op de bank beland bij Real Sociedad. Desondanks is er nog belangstelling voor de Rode Duivel, want hij zou voor AS Roma een optie zijn om de langdurig geblesseerde Zaniolo te vervangen. De prioriteit van de Romeinen is wel Xherdan Shaqiri (Liverpool), Januzaj geldt samen met Jeremie Boga (Sassuolo) en Suso (AC Milan) als mogelijk alternatief.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Moet Club nog een nieuw bod uitbrengen op Diony?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

14
14
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

26
26
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

49
49
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

32
32
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

12
12
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

33
33
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

60
60
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

219
219
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

51
51
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

347
347
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

37
37
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

166
166
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

112
112
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

621
621
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

132
132
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

113
113
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

430
430
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

652
652
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

486
486
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

415
415
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

502
502

Meer sportnieuws