TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt eindelijk verlost te raken van Mbaye Diagne. De verguisde spits zou op het punt staan terug te keren naar Galatasaray, waar hij de doublure van Radamel Falcao zou worden. Alle partijen zouden daar bijna een akkoord over bereikt hebben.



Club zoekt ook nog een nieuwe spits en het werd de voorbije weken gelinkt aan Lois Diony. In Frankrijk klinkt het dat Club ook een bod uitgebracht heeft op de 27-jarige, maar dat werd door Saint-Etienne geweigerd. Zij zouden minstens 3 miljoen euro willen vangen voor de overbodige speler.

Anderlecht is weer een speler kwijt. Het maakte zaterdagnamiddag bekend dat Alexandru Chipciu de club verlaten heeft. De Roemeen keert zoals verwacht terug naar zijn vaderland, waar hij aan de slag gaat bij CFR Cluj. Dat nam hem naar verluidt gratis over.



KRC Genk neemt weldra afscheid van Ally Samatta en mogelijk verliest het straks nog een sterkhouder. Joakim Maehle genoot al interesse uit de Premier League en nu zou ook Valencia zijn pijlen op de rechtsachter mikken. Het valt wel nog af te wachten of de Spanjaarden concreet zullen worden.

Bij Standard heeft Nicolas Gavory dan weer belangstelling uit het buitenland gelokt. De linksachter zou zich de voorbije zes maanden in de kijker gespeeld hebben van Ajax, Newcastle, Freiburg en Fiorentina. De Rouches willen hem echter niet kwijt en zouden maar liefst 7 miljoen euro vragen.



BUITENLAND

Ajax moet in de zomer mogelijk weer afscheid nemen van één van zijn sterren. Hakim Ziyech zou in de belangstelling staan van PSG en de Franse topclub zou al contact opgenomen hebben met het management van de Marokkaan. Ajax zou mikken op een transfersom van 50 miljoen euro voor zijn middenvelder.

FC Barcelona en Internazionale zouden werken aan een spraakmakende ruildeal. De clubs zouden immers onderhandelen over een ruil tussen Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi. Die deal lag ook in de zomer al op tafel, maar toen werd geen akkoord gevonden. Beide spelers lijken de concurrentiestrijd bij hun huidige club te verliezen en dus kan een transfer een uitweg bieden.



Adnan Januzaj is dit seizoen op de bank beland bij Real Sociedad. Desondanks is er nog belangstelling voor de Rode Duivel, want hij zou voor AS Roma een optie zijn om de langdurig geblesseerde Zaniolo te vervangen. De prioriteit van de Romeinen is wel Xherdan Shaqiri (Liverpool), Januzaj geldt samen met Jeremie Boga (Sassuolo) en Suso (AC Milan) als mogelijk alternatief.

LEES OOK: 'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Moet Club nog een nieuw bod uitbrengen op Diony?

Meest recent

Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

6
6
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

707
707
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

91
91
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

27
27
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

53
53
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

495
495
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

59
59
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1007
1007
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

332
332
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

36
36
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

173
173
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

472
472
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

313
313
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

799
799
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

233
233
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

611
611
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

105
105
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

605
605
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

406
406
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

760
760
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

666
666
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

202
202
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

128
128
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

536
536
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

76
76

Meer sportnieuws