TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt eindelijk verlost te raken van Mbaye Diagne. De verguisde spits zou op het punt staan terug te keren naar Galatasaray, waar hij de doublure van Radamel Falcao zou worden. Alle partijen zouden daar bijna een akkoord over bereikt hebben.



Club zoekt ook nog een nieuwe spits en het werd de voorbije weken gelinkt aan Lois Diony. In Frankrijk klinkt het dat Club ook een bod uitgebracht heeft op de 27-jarige, maar dat werd door Saint-Etienne geweigerd. Zij zouden minstens 3 miljoen euro willen vangen voor de overbodige speler.

Anderlecht is weer een speler kwijt. Het maakte zaterdagnamiddag bekend dat Alexandru Chipciu de club verlaten heeft. De Roemeen keert zoals verwacht terug naar zijn vaderland, waar hij aan de slag gaat bij CFR Cluj. Dat nam hem naar verluidt gratis over.



KRC Genk neemt weldra afscheid van Ally Samatta en mogelijk verliest het straks nog een sterkhouder. Joakim Maehle genoot al interesse uit de Premier League en nu zou ook Valencia zijn pijlen op de rechtsachter mikken. Het valt wel nog af te wachten of de Spanjaarden concreet zullen worden.

Bij Standard heeft Nicolas Gavory dan weer belangstelling uit het buitenland gelokt. De linksachter zou zich de voorbije zes maanden in de kijker gespeeld hebben van Ajax, Newcastle, Freiburg en Fiorentina. De Rouches willen hem echter niet kwijt en zouden maar liefst 7 miljoen euro vragen.



BUITENLAND

Ajax moet in de zomer mogelijk weer afscheid nemen van één van zijn sterren. Hakim Ziyech zou in de belangstelling staan van PSG en de Franse topclub zou al contact opgenomen hebben met het management van de Marokkaan. Ajax zou mikken op een transfersom van 50 miljoen euro voor zijn middenvelder.

FC Barcelona en Internazionale zouden werken aan een spraakmakende ruildeal. De clubs zouden immers onderhandelen over een ruil tussen Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi. Die deal lag ook in de zomer al op tafel, maar toen werd geen akkoord gevonden. Beide spelers lijken de concurrentiestrijd bij hun huidige club te verliezen en dus kan een transfer een uitweg bieden.



Adnan Januzaj is dit seizoen op de bank beland bij Real Sociedad. Desondanks is er nog belangstelling voor de Rode Duivel, want hij zou voor AS Roma een optie zijn om de langdurig geblesseerde Zaniolo te vervangen. De prioriteit van de Romeinen is wel Xherdan Shaqiri (Liverpool), Januzaj geldt samen met Jeremie Boga (Sassuolo) en Suso (AC Milan) als mogelijk alternatief.

LEES OOK: 'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Moet Club nog een nieuw bod uitbrengen op Diony?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

107
107
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

126
126
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

511
511
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

131
131
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

453
453
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

243
243
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

236
236
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

132
132
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1246
1246
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

323
323
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

250
250
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

199
199
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

511
511
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

909
909
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

709
709
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

276
276
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

153
153
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws