TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club grijpt naast spits, nieuwe vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt eindelijk verlost te raken van Mbaye Diagne. De verguisde spits zou op het punt staan terug te keren naar Galatasaray, waar hij de doublure van Radamel Falcao zou worden. Alle partijen zouden daar bijna een akkoord over bereikt hebben.



Club zoekt ook nog een nieuwe spits en het werd de voorbije weken gelinkt aan Lois Diony. In Frankrijk klinkt het dat Club ook een bod uitgebracht heeft op de 27-jarige, maar dat werd door Saint-Etienne geweigerd. Zij zouden minstens 3 miljoen euro willen vangen voor de overbodige speler.

Anderlecht is weer een speler kwijt. Het maakte zaterdagnamiddag bekend dat Alexandru Chipciu de club verlaten heeft. De Roemeen keert zoals verwacht terug naar zijn vaderland, waar hij aan de slag gaat bij CFR Cluj. Dat nam hem naar verluidt gratis over.



KRC Genk neemt weldra afscheid van Ally Samatta en mogelijk verliest het straks nog een sterkhouder. Joakim Maehle genoot al interesse uit de Premier League en nu zou ook Valencia zijn pijlen op de rechtsachter mikken. Het valt wel nog af te wachten of de Spanjaarden concreet zullen worden.

Bij Standard heeft Nicolas Gavory dan weer belangstelling uit het buitenland gelokt. De linksachter zou zich de voorbije zes maanden in de kijker gespeeld hebben van Ajax, Newcastle, Freiburg en Fiorentina. De Rouches willen hem echter niet kwijt en zouden maar liefst 7 miljoen euro vragen.



BUITENLAND

Ajax moet in de zomer mogelijk weer afscheid nemen van één van zijn sterren. Hakim Ziyech zou in de belangstelling staan van PSG en de Franse topclub zou al contact opgenomen hebben met het management van de Marokkaan. Ajax zou mikken op een transfersom van 50 miljoen euro voor zijn middenvelder.

FC Barcelona en Internazionale zouden werken aan een spraakmakende ruildeal. De clubs zouden immers onderhandelen over een ruil tussen Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi. Die deal lag ook in de zomer al op tafel, maar toen werd geen akkoord gevonden. Beide spelers lijken de concurrentiestrijd bij hun huidige club te verliezen en dus kan een transfer een uitweg bieden.



Adnan Januzaj is dit seizoen op de bank beland bij Real Sociedad. Desondanks is er nog belangstelling voor de Rode Duivel, want hij zou voor AS Roma een optie zijn om de langdurig geblesseerde Zaniolo te vervangen. De prioriteit van de Romeinen is wel Xherdan Shaqiri (Liverpool), Januzaj geldt samen met Jeremie Boga (Sassuolo) en Suso (AC Milan) als mogelijk alternatief.

LEES OOK: 'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Moet Club nog een nieuw bod uitbrengen op Diony?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

20
20
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

86
86
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

19
19
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

142
142
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

27
27
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

324
324
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

135
135
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

145
145
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

302
302
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

185
185
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

143
143
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

76
76
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

218
218
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

43
43
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

245
245
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

218
218
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

399
399
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

134
134
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

312
312

Meer sportnieuws