TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

394 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nadat de dossiers rond Christian Benteke en Adolfo Gaich op niets uitdraaiden, heeft Club Brugge nu een nieuwe spits op het oog. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Club zijn vizier heeft gericht op Sory Kaba. Deze 24-jarige international van Guinee is momenteel eigendom van de FC Midtjylland, waar hij dit seizoen aan vier goals en drie assists zit. De Deense topclub nam de spits afgelopen zomer over voor zo'n drie miljoen euro van het Franse FC Dijon. Hoeveel Kaba momenteel moet kosten is niet bekend.

Door de blessure van Maarten Vandevoordt wil KRC Genk deze winter een nieuwe doelman huren en daarvoor mikt de landskampioen hoog. Het Laatste Nieuws weet immers dat de piste Lovre Kalinic op tafel ligt in de Luminus Arena. De boomlange Kroaat ruilde AA Gent een jaar geleden in voor Aston Villa, maar daar komt hij amper nog aan de bak. TD Dimitri De Condé bevestigt in ieder geval dat de voormalig 'Doelman van het Jaar' in beeld is. Middenvelder Eboue Kouassi zou dan weer overkomen van Celtic FC.

Om extra geld te vergaren, had RSC Anderlecht gehoopt om Elias Cobbaut van de hand te doen voor zo'n 10 miljoen euro. Sheffield United toont interesse, maar door de hoge vraagprijs is de Premier League-promovendus nu ook andere pistes aan het onderzoeken. De kans op een wintertransfer aan de genoemde prijs, is erg klein. Voor Luka Adzic lijkt wel een oplossing in de maak. Hij zou verhuurd worden aan FC Emmen.

AA Gent heeft na Sulayman Marreh (KAS Eupen) en Anderson Niangbo (RB Salzburg) nog een nieuwe speler aangetrokken. De 18-jarige Brayan Gil Hurtado maakt de overstap van FAS Sport Club uit El Salvador. In de Ghelamco Arena hopen ze dat hij hetzelfde succesverhaal als Jonathan David kan worden. De Canadees zou volgens zijn manager ook interesse lokken vanuit de Bundesliga.

KV Mechelen moet na het seizoen mogelijk afscheid nemen van één van zijn verdedigers. Het Laatste Nieuws weet dat de Duitse eersteklassers FC Köln en Paderborn Jules Van Cleemput op de radar hebben staan. Zelf beweert hij echter niet met een transfer bezig te zijn. "Ach, ik hou me er niet mee bezig. Het is een teken dat ik een goed seizoen draai, maar ik besef dat ik nog veel progressie kan maken."

Charleroi is na het afketsen van de transfer van Louis Verstraete van AA Gent nog op zoek naar een Belgische middenvelder. De volgende kandidaat zou Ibrahima Cissé zijn. De 25-jarige defensieve middenvelder staat onder contract bij Fulham, maar bij de Engelse tweedeklasser komt hij niet aan de bak.

La Dernière Heure weet dat Mathias Bossaerts dan toch niet naar Moeskroen zal verhuizen. De ex-speler van Manchester City, NEC en KV Oostende blesseerde zich en daardoor krijgt hij geen contract. Voor Dylan Seys ziet het er wel goed uit. De Belgische flankaanvaller moet wel wachten tot de zieke trainer Bernd Hollerbach hem kan beoordelen, maar ze kunnen ook niet te lang wachten. KV Kortrijk ligt immers op de loer.

BUITENLAND
Deze winter komt het mogelijk tot een stevige ruildeal aan de Europese top. Juventus en FC Barcelona zouden namelijk praten over een deal waarbij Ivan Rakitic naar Turijn verhuist en Federico Bernardeschi de omgekeerde weg bewandelt. Beide ploegen zouden alvast openstaan voor dergelijke constructie, zo melden de media El Mundo Deportivo en Sport.

Paris Saint-Germain zou serieus werk maken van de komst van Hakim Ziyech. Volgens de Franse media heeft de clubleiding van de nummer één van de Ligue 1 onlangs contact opgenomen met zaakwaarnemer Mustapha Nakhli om het een en ander te peilen. De club van onder meer Neymar en Kylian Mbappé zou te horen hebben gekregen dat Ajax 50 miljoen euro wil hebben voor Ziyech.

Het Engelse Brentford zou wel wel wat zien zitten in de komst van Jonathan Okita. De Belgische aanvaller speelt voor NEC en is dit seizoen in 20 competitiewedstrijden al goed voor 6 goals en 6 assists. In Nijmegen ligt de speler nog tot medio 2022 onder contract en volgens Transfermarkt.de heeft hij een marktwaarde van 600.000 euro.

LEES OOK: Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

Club Brugge moet hoger mikken voor zijn nieuwe spits ...

Meest recent

'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

13
13
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

230
230
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

24
24
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

186
186
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

177
177
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

145
145
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

453
453
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

431
431
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

178
178
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

671
671
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

207
207
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

129
129
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

129
129
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

310
310
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

274
274
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

222
222
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1732
1732
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

105
105
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

524
524
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

875
875
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

153
153
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

526
526
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

17
17
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

519
519
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

287
287

Meer sportnieuws