TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

394
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nadat de dossiers rond Christian Benteke en Adolfo Gaich op niets uitdraaiden, heeft Club Brugge nu een nieuwe spits op het oog. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Club zijn vizier heeft gericht op Sory Kaba. Deze 24-jarige international van Guinee is momenteel eigendom van de FC Midtjylland, waar hij dit seizoen aan vier goals en drie assists zit. De Deense topclub nam de spits afgelopen zomer over voor zo'n drie miljoen euro van het Franse FC Dijon. Hoeveel Kaba momenteel moet kosten is niet bekend.

Door de blessure van Maarten Vandevoordt wil KRC Genk deze winter een nieuwe doelman huren en daarvoor mikt de landskampioen hoog. Het Laatste Nieuws weet immers dat de piste Lovre Kalinic op tafel ligt in de Luminus Arena. De boomlange Kroaat ruilde AA Gent een jaar geleden in voor Aston Villa, maar daar komt hij amper nog aan de bak. TD Dimitri De Condé bevestigt in ieder geval dat de voormalig 'Doelman van het Jaar' in beeld is. Middenvelder Eboue Kouassi zou dan weer overkomen van Celtic FC.

Om extra geld te vergaren, had RSC Anderlecht gehoopt om Elias Cobbaut van de hand te doen voor zo'n 10 miljoen euro. Sheffield United toont interesse, maar door de hoge vraagprijs is de Premier League-promovendus nu ook andere pistes aan het onderzoeken. De kans op een wintertransfer aan de genoemde prijs, is erg klein. Voor Luka Adzic lijkt wel een oplossing in de maak. Hij zou verhuurd worden aan FC Emmen.

AA Gent heeft na Sulayman Marreh (KAS Eupen) en Anderson Niangbo (RB Salzburg) nog een nieuwe speler aangetrokken. De 18-jarige Brayan Gil Hurtado maakt de overstap van FAS Sport Club uit El Salvador. In de Ghelamco Arena hopen ze dat hij hetzelfde succesverhaal als Jonathan David kan worden. De Canadees zou volgens zijn manager ook interesse lokken vanuit de Bundesliga.

KV Mechelen moet na het seizoen mogelijk afscheid nemen van één van zijn verdedigers. Het Laatste Nieuws weet dat de Duitse eersteklassers FC Köln en Paderborn Jules Van Cleemput op de radar hebben staan. Zelf beweert hij echter niet met een transfer bezig te zijn. "Ach, ik hou me er niet mee bezig. Het is een teken dat ik een goed seizoen draai, maar ik besef dat ik nog veel progressie kan maken."

Charleroi is na het afketsen van de transfer van Louis Verstraete van AA Gent nog op zoek naar een Belgische middenvelder. De volgende kandidaat zou Ibrahima Cissé zijn. De 25-jarige defensieve middenvelder staat onder contract bij Fulham, maar bij de Engelse tweedeklasser komt hij niet aan de bak.

La Dernière Heure weet dat Mathias Bossaerts dan toch niet naar Moeskroen zal verhuizen. De ex-speler van Manchester City, NEC en KV Oostende blesseerde zich en daardoor krijgt hij geen contract. Voor Dylan Seys ziet het er wel goed uit. De Belgische flankaanvaller moet wel wachten tot de zieke trainer Bernd Hollerbach hem kan beoordelen, maar ze kunnen ook niet te lang wachten. KV Kortrijk ligt immers op de loer.

BUITENLAND
Deze winter komt het mogelijk tot een stevige ruildeal aan de Europese top. Juventus en FC Barcelona zouden namelijk praten over een deal waarbij Ivan Rakitic naar Turijn verhuist en Federico Bernardeschi de omgekeerde weg bewandelt. Beide ploegen zouden alvast openstaan voor dergelijke constructie, zo melden de media El Mundo Deportivo en Sport.

Paris Saint-Germain zou serieus werk maken van de komst van Hakim Ziyech. Volgens de Franse media heeft de clubleiding van de nummer één van de Ligue 1 onlangs contact opgenomen met zaakwaarnemer Mustapha Nakhli om het een en ander te peilen. De club van onder meer Neymar en Kylian Mbappé zou te horen hebben gekregen dat Ajax 50 miljoen euro wil hebben voor Ziyech.

Het Engelse Brentford zou wel wel wat zien zitten in de komst van Jonathan Okita. De Belgische aanvaller speelt voor NEC en is dit seizoen in 20 competitiewedstrijden al goed voor 6 goals en 6 assists. In Nijmegen ligt de speler nog tot medio 2022 onder contract en volgens Transfermarkt.de heeft hij een marktwaarde van 600.000 euro.

LEES OOK: Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

Club Brugge moet hoger mikken voor zijn nieuwe spits ...

Meest recent

"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

8
8
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

20
20
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

64
64
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

129
129
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

91
91
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

340
340
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

353
353
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

145
145
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

201
201
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

205
205
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

267
267
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

144
144
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

625
625
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

19
19
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

382
382
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

173
173
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

230
230
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

196
196
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

394
394
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

386
386
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

239
239
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

140
140
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

381
381
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

58
58

Meer sportnieuws