TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nadat de dossiers rond Christian Benteke en Adolfo Gaich op niets uitdraaiden, heeft Club Brugge nu een nieuwe spits op het oog. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Club zijn vizier heeft gericht op Sory Kaba. Deze 24-jarige international van Guinee is momenteel eigendom van de FC Midtjylland, waar hij dit seizoen aan vier goals en drie assists zit. De Deense topclub nam de spits afgelopen zomer over voor zo'n drie miljoen euro van het Franse FC Dijon. Hoeveel Kaba momenteel moet kosten is niet bekend.

Door de blessure van Maarten Vandevoordt wil KRC Genk deze winter een nieuwe doelman huren en daarvoor mikt de landskampioen hoog. Het Laatste Nieuws weet immers dat de piste Lovre Kalinic op tafel ligt in de Luminus Arena. De boomlange Kroaat ruilde AA Gent een jaar geleden in voor Aston Villa, maar daar komt hij amper nog aan de bak. TD Dimitri De Condé bevestigt in ieder geval dat de voormalig 'Doelman van het Jaar' in beeld is. Middenvelder Eboue Kouassi zou dan weer overkomen van Celtic FC.

Om extra geld te vergaren, had RSC Anderlecht gehoopt om Elias Cobbaut van de hand te doen voor zo'n 10 miljoen euro. Sheffield United toont interesse, maar door de hoge vraagprijs is de Premier League-promovendus nu ook andere pistes aan het onderzoeken. De kans op een wintertransfer aan de genoemde prijs, is erg klein. Voor Luka Adzic lijkt wel een oplossing in de maak. Hij zou verhuurd worden aan FC Emmen.

AA Gent heeft na Sulayman Marreh (KAS Eupen) en Anderson Niangbo (RB Salzburg) nog een nieuwe speler aangetrokken. De 18-jarige Brayan Gil Hurtado maakt de overstap van FAS Sport Club uit El Salvador. In de Ghelamco Arena hopen ze dat hij hetzelfde succesverhaal als Jonathan David kan worden. De Canadees zou volgens zijn manager ook interesse lokken vanuit de Bundesliga.

KV Mechelen moet na het seizoen mogelijk afscheid nemen van één van zijn verdedigers. Het Laatste Nieuws weet dat de Duitse eersteklassers FC Köln en Paderborn Jules Van Cleemput op de radar hebben staan. Zelf beweert hij echter niet met een transfer bezig te zijn. "Ach, ik hou me er niet mee bezig. Het is een teken dat ik een goed seizoen draai, maar ik besef dat ik nog veel progressie kan maken."

Charleroi is na het afketsen van de transfer van Louis Verstraete van AA Gent nog op zoek naar een Belgische middenvelder. De volgende kandidaat zou Ibrahima Cissé zijn. De 25-jarige defensieve middenvelder staat onder contract bij Fulham, maar bij de Engelse tweedeklasser komt hij niet aan de bak.

La Dernière Heure weet dat Mathias Bossaerts dan toch niet naar Moeskroen zal verhuizen. De ex-speler van Manchester City, NEC en KV Oostende blesseerde zich en daardoor krijgt hij geen contract. Voor Dylan Seys ziet het er wel goed uit. De Belgische flankaanvaller moet wel wachten tot de zieke trainer Bernd Hollerbach hem kan beoordelen, maar ze kunnen ook niet te lang wachten. KV Kortrijk ligt immers op de loer.

BUITENLAND
Deze winter komt het mogelijk tot een stevige ruildeal aan de Europese top. Juventus en FC Barcelona zouden namelijk praten over een deal waarbij Ivan Rakitic naar Turijn verhuist en Federico Bernardeschi de omgekeerde weg bewandelt. Beide ploegen zouden alvast openstaan voor dergelijke constructie, zo melden de media El Mundo Deportivo en Sport.

Paris Saint-Germain zou serieus werk maken van de komst van Hakim Ziyech. Volgens de Franse media heeft de clubleiding van de nummer één van de Ligue 1 onlangs contact opgenomen met zaakwaarnemer Mustapha Nakhli om het een en ander te peilen. De club van onder meer Neymar en Kylian Mbappé zou te horen hebben gekregen dat Ajax 50 miljoen euro wil hebben voor Ziyech.

Het Engelse Brentford zou wel wel wat zien zitten in de komst van Jonathan Okita. De Belgische aanvaller speelt voor NEC en is dit seizoen in 20 competitiewedstrijden al goed voor 6 goals en 6 assists. In Nijmegen ligt de speler nog tot medio 2022 onder contract en volgens Transfermarkt.de heeft hij een marktwaarde van 600.000 euro.

LEES OOK: Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

Club Brugge moet hoger mikken voor zijn nieuwe spits ...

Meest recent

'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

25
25
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

93
93
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

123
123
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

259
259
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

317
317
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

25
25
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

73
73
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

199
199
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

39
39
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

81
81
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

68
68
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

210
210
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

262
262
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1031
1031
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

54
54
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

621
621
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

377
377
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

153
153
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

153
153
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

905
905
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

692
692
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

281
281
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

170
170
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

97
97

Meer sportnieuws