TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nadat de dossiers rond Christian Benteke en Adolfo Gaich op niets uitdraaiden, heeft Club Brugge nu een nieuwe spits op het oog. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Club zijn vizier heeft gericht op Sory Kaba. Deze 24-jarige international van Guinee is momenteel eigendom van de FC Midtjylland, waar hij dit seizoen aan vier goals en drie assists zit. De Deense topclub nam de spits afgelopen zomer over voor zo'n drie miljoen euro van het Franse FC Dijon. Hoeveel Kaba momenteel moet kosten is niet bekend.

Door de blessure van Maarten Vandevoordt wil KRC Genk deze winter een nieuwe doelman huren en daarvoor mikt de landskampioen hoog. Het Laatste Nieuws weet immers dat de piste Lovre Kalinic op tafel ligt in de Luminus Arena. De boomlange Kroaat ruilde AA Gent een jaar geleden in voor Aston Villa, maar daar komt hij amper nog aan de bak. TD Dimitri De Condé bevestigt in ieder geval dat de voormalig 'Doelman van het Jaar' in beeld is. Middenvelder Eboue Kouassi zou dan weer overkomen van Celtic FC.

Om extra geld te vergaren, had RSC Anderlecht gehoopt om Elias Cobbaut van de hand te doen voor zo'n 10 miljoen euro. Sheffield United toont interesse, maar door de hoge vraagprijs is de Premier League-promovendus nu ook andere pistes aan het onderzoeken. De kans op een wintertransfer aan de genoemde prijs, is erg klein. Voor Luka Adzic lijkt wel een oplossing in de maak. Hij zou verhuurd worden aan FC Emmen.

AA Gent heeft na Sulayman Marreh (KAS Eupen) en Anderson Niangbo (RB Salzburg) nog een nieuwe speler aangetrokken. De 18-jarige Brayan Gil Hurtado maakt de overstap van FAS Sport Club uit El Salvador. In de Ghelamco Arena hopen ze dat hij hetzelfde succesverhaal als Jonathan David kan worden. De Canadees zou volgens zijn manager ook interesse lokken vanuit de Bundesliga.

KV Mechelen moet na het seizoen mogelijk afscheid nemen van één van zijn verdedigers. Het Laatste Nieuws weet dat de Duitse eersteklassers FC Köln en Paderborn Jules Van Cleemput op de radar hebben staan. Zelf beweert hij echter niet met een transfer bezig te zijn. "Ach, ik hou me er niet mee bezig. Het is een teken dat ik een goed seizoen draai, maar ik besef dat ik nog veel progressie kan maken."

Charleroi is na het afketsen van de transfer van Louis Verstraete van AA Gent nog op zoek naar een Belgische middenvelder. De volgende kandidaat zou Ibrahima Cissé zijn. De 25-jarige defensieve middenvelder staat onder contract bij Fulham, maar bij de Engelse tweedeklasser komt hij niet aan de bak.

La Dernière Heure weet dat Mathias Bossaerts dan toch niet naar Moeskroen zal verhuizen. De ex-speler van Manchester City, NEC en KV Oostende blesseerde zich en daardoor krijgt hij geen contract. Voor Dylan Seys ziet het er wel goed uit. De Belgische flankaanvaller moet wel wachten tot de zieke trainer Bernd Hollerbach hem kan beoordelen, maar ze kunnen ook niet te lang wachten. KV Kortrijk ligt immers op de loer.

BUITENLAND
Deze winter komt het mogelijk tot een stevige ruildeal aan de Europese top. Juventus en FC Barcelona zouden namelijk praten over een deal waarbij Ivan Rakitic naar Turijn verhuist en Federico Bernardeschi de omgekeerde weg bewandelt. Beide ploegen zouden alvast openstaan voor dergelijke constructie, zo melden de media El Mundo Deportivo en Sport.

Paris Saint-Germain zou serieus werk maken van de komst van Hakim Ziyech. Volgens de Franse media heeft de clubleiding van de nummer één van de Ligue 1 onlangs contact opgenomen met zaakwaarnemer Mustapha Nakhli om het een en ander te peilen. De club van onder meer Neymar en Kylian Mbappé zou te horen hebben gekregen dat Ajax 50 miljoen euro wil hebben voor Ziyech.

Het Engelse Brentford zou wel wel wat zien zitten in de komst van Jonathan Okita. De Belgische aanvaller speelt voor NEC en is dit seizoen in 20 competitiewedstrijden al goed voor 6 goals en 6 assists. In Nijmegen ligt de speler nog tot medio 2022 onder contract en volgens Transfermarkt.de heeft hij een marktwaarde van 600.000 euro.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Club Brugge moet hoger mikken voor zijn nieuwe spits ...

Meest recent

Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

8
8
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

198
198
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

55
55
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

101
101
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

101
101
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

135
135
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

106
106
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

68
68
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

48
48
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

337
337
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

192
192
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

285
285
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

128
128
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

203
203
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

265
265
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

599
599
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

234
234
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

233
233
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

429
429
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

329
329
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

298
298
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

468
468
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

105
105

Meer sportnieuws