TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Genk gaat voor stunt, Club heeft nieuwe spits op oog'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nadat de dossiers rond Christian Benteke en Adolfo Gaich op niets uitdraaiden, heeft Club Brugge nu een nieuwe spits op het oog. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Club zijn vizier heeft gericht op Sory Kaba. Deze 24-jarige international van Guinee is momenteel eigendom van de FC Midtjylland, waar hij dit seizoen aan vier goals en drie assists zit. De Deense topclub nam de spits afgelopen zomer over voor zo'n drie miljoen euro van het Franse FC Dijon. Hoeveel Kaba momenteel moet kosten is niet bekend.

Door de blessure van Maarten Vandevoordt wil KRC Genk deze winter een nieuwe doelman huren en daarvoor mikt de landskampioen hoog. Het Laatste Nieuws weet immers dat de piste Lovre Kalinic op tafel ligt in de Luminus Arena. De boomlange Kroaat ruilde AA Gent een jaar geleden in voor Aston Villa, maar daar komt hij amper nog aan de bak. TD Dimitri De Condé bevestigt in ieder geval dat de voormalig 'Doelman van het Jaar' in beeld is. Middenvelder Eboue Kouassi zou dan weer overkomen van Celtic FC.

Om extra geld te vergaren, had RSC Anderlecht gehoopt om Elias Cobbaut van de hand te doen voor zo'n 10 miljoen euro. Sheffield United toont interesse, maar door de hoge vraagprijs is de Premier League-promovendus nu ook andere pistes aan het onderzoeken. De kans op een wintertransfer aan de genoemde prijs, is erg klein. Voor Luka Adzic lijkt wel een oplossing in de maak. Hij zou verhuurd worden aan FC Emmen.

AA Gent heeft na Sulayman Marreh (KAS Eupen) en Anderson Niangbo (RB Salzburg) nog een nieuwe speler aangetrokken. De 18-jarige Brayan Gil Hurtado maakt de overstap van FAS Sport Club uit El Salvador. In de Ghelamco Arena hopen ze dat hij hetzelfde succesverhaal als Jonathan David kan worden. De Canadees zou volgens zijn manager ook interesse lokken vanuit de Bundesliga.

KV Mechelen moet na het seizoen mogelijk afscheid nemen van één van zijn verdedigers. Het Laatste Nieuws weet dat de Duitse eersteklassers FC Köln en Paderborn Jules Van Cleemput op de radar hebben staan. Zelf beweert hij echter niet met een transfer bezig te zijn. "Ach, ik hou me er niet mee bezig. Het is een teken dat ik een goed seizoen draai, maar ik besef dat ik nog veel progressie kan maken."

Charleroi is na het afketsen van de transfer van Louis Verstraete van AA Gent nog op zoek naar een Belgische middenvelder. De volgende kandidaat zou Ibrahima Cissé zijn. De 25-jarige defensieve middenvelder staat onder contract bij Fulham, maar bij de Engelse tweedeklasser komt hij niet aan de bak.

La Dernière Heure weet dat Mathias Bossaerts dan toch niet naar Moeskroen zal verhuizen. De ex-speler van Manchester City, NEC en KV Oostende blesseerde zich en daardoor krijgt hij geen contract. Voor Dylan Seys ziet het er wel goed uit. De Belgische flankaanvaller moet wel wachten tot de zieke trainer Bernd Hollerbach hem kan beoordelen, maar ze kunnen ook niet te lang wachten. KV Kortrijk ligt immers op de loer.

BUITENLAND
Deze winter komt het mogelijk tot een stevige ruildeal aan de Europese top. Juventus en FC Barcelona zouden namelijk praten over een deal waarbij Ivan Rakitic naar Turijn verhuist en Federico Bernardeschi de omgekeerde weg bewandelt. Beide ploegen zouden alvast openstaan voor dergelijke constructie, zo melden de media El Mundo Deportivo en Sport.

Paris Saint-Germain zou serieus werk maken van de komst van Hakim Ziyech. Volgens de Franse media heeft de clubleiding van de nummer één van de Ligue 1 onlangs contact opgenomen met zaakwaarnemer Mustapha Nakhli om het een en ander te peilen. De club van onder meer Neymar en Kylian Mbappé zou te horen hebben gekregen dat Ajax 50 miljoen euro wil hebben voor Ziyech.

Het Engelse Brentford zou wel wel wat zien zitten in de komst van Jonathan Okita. De Belgische aanvaller speelt voor NEC en is dit seizoen in 20 competitiewedstrijden al goed voor 6 goals en 6 assists. In Nijmegen ligt de speler nog tot medio 2022 onder contract en volgens Transfermarkt.de heeft hij een marktwaarde van 600.000 euro.

LEES OOK: Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Club Brugge moet hoger mikken voor zijn nieuwe spits ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

75
75
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

212
212
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

38
38
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

194
194
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

303
303
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

557
557
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

216
216
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

56
56
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

168
168
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1301
1301
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

98
98
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

587
587
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

122
122
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

159
159
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

280
280
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

342
342
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws