Standard pakt in spektakelstuk in het slot toch de zege bij KV Mechelen

door
Standard pakt in spektakelstuk in het slot toch de zege bij KV Mechelen

KV Mechelen en Standard openden 2020 met een wedstrijd met twee gezichten. Een zwakke eerste helft werd gevolgd door een tweede helft vol spektakel. Het werd 2-3 in Mechelen en invaller Felipe Avenatti was de grote held met de late treffer die de zege opleverde. KV Mechelen doet zo geen goede zaak in de strijd om Play-Off I, Standard voetbalt zich in dat opzicht wat ademruimte bij elkaar.


De Rouches namen de partij in handen, maar kansen leverde dat niet op. De laatste pass ontbrak bij Standard, maar na 10 minuten volgde de eerste kans. Thoelen twijfelde bij een hoekschop en de bal werd net voor de lijn gekeerd, de aanstormende Lestienne baalde. Na 17 minuten kreeg de thuisploeg zijn eerste kans, maar De Camargo knalde op de vuisten van Bodart.


De 16.200 aanwezige fans zagen zeker geen topwedstrijd in de eerste helft. Er werden veel fouten gemaakt, wat de snelheid van het spel niet ten goede kwam. Bij de Luikenaars - die het ook probeerden met een aantal afstandsschoten - was er de meeste aanvalsdrift en die werd ook beloond. In de extra tijd kapte Amallah zich knap weg in de zestien meter en hij schoot hem onhoudbaar in de verste hoek: 0-1. Een zeer mooi doelpunt.

Na de rust moest Mechelen dus vol aan de bak en dat deed het ook. KVM kwam scherp uit de kleedkamer en De Camargo, weer hij, bewees dat hij inzake kopkracht bij de top behoort in België. De 36-jarige aanvaller sprong hoger dan de rest en kopte de 1-1 tegen de touwen. De thuisploeg was beter en ging voor de 2-1.


Er zat veel meer snelheid in de partij en Engvall en Vranckx waren gevaarlijk, de Rouches zagen af. Ze reageerden voorbij het uur wel met een goede kans via Lestienne, die Amallah net niet kon bedienen.Standard herstelde het evenwicht en ging weer meer op de helft van KVM spelen.

Na een onterecht toegekende hoekschop kreeg Carcela de bal en die bracht die zeer goed en scherp voor, maar niemand raakte hem aan en Thoelen was verrast, hij zag de bal in zijn verste hoek verdwijnen: 1-2. De bezoekers konden niet lang genieten van die voorsprong, want na een vrije trap belandde de bal bij De Camargo en die trapte de 2-2 in doel.


De Luikenaars gingen in de laatste tien minuten nog voluit voor de zege en die kregen ze ook. Invaller Avenatti scoorde na een mooie voetbeweging in het slot de 2-3. Een belangrijke zege voor de mannen van Preud'homme.

Scoreverloop:

0-1 (45'+1'): Selima Amallah

1-1 (50') Igor De Camargo

1-2 (69') Mehdi Carcela

2-2 (72') Igor De Camargo

2-3 (87') Felipe Avenatti

LEES OOK: 'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

Verdiende zege?

Meest recent

Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

12
12
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

5
5
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

9
9
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

9
9
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

76
76
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

38
38
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

51
51
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

105
105
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

84
84
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

324
324
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

15
15
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

142
142
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

74
74
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

101
101
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

40
40
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

199
199
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

234
234
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

42
42
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

132
132
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

80
80
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

318
318
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

80
80
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

116
116
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

135
135

Meer sportnieuws