Standard pakt in spektakelstuk in het slot toch de zege bij KV Mechelen

door
Standard pakt in spektakelstuk in het slot toch de zege bij KV Mechelen

KV Mechelen en Standard openden 2020 met een wedstrijd met twee gezichten. Een zwakke eerste helft werd gevolgd door een tweede helft vol spektakel. Het werd 2-3 in Mechelen en invaller Felipe Avenatti was de grote held met de late treffer die de zege opleverde. KV Mechelen doet zo geen goede zaak in de strijd om Play-Off I, Standard voetbalt zich in dat opzicht wat ademruimte bij elkaar.


De Rouches namen de partij in handen, maar kansen leverde dat niet op. De laatste pass ontbrak bij Standard, maar na 10 minuten volgde de eerste kans. Thoelen twijfelde bij een hoekschop en de bal werd net voor de lijn gekeerd, de aanstormende Lestienne baalde. Na 17 minuten kreeg de thuisploeg zijn eerste kans, maar De Camargo knalde op de vuisten van Bodart.


De 16.200 aanwezige fans zagen zeker geen topwedstrijd in de eerste helft. Er werden veel fouten gemaakt, wat de snelheid van het spel niet ten goede kwam. Bij de Luikenaars - die het ook probeerden met een aantal afstandsschoten - was er de meeste aanvalsdrift en die werd ook beloond. In de extra tijd kapte Amallah zich knap weg in de zestien meter en hij schoot hem onhoudbaar in de verste hoek: 0-1. Een zeer mooi doelpunt.

Na de rust moest Mechelen dus vol aan de bak en dat deed het ook. KVM kwam scherp uit de kleedkamer en De Camargo, weer hij, bewees dat hij inzake kopkracht bij de top behoort in België. De 36-jarige aanvaller sprong hoger dan de rest en kopte de 1-1 tegen de touwen. De thuisploeg was beter en ging voor de 2-1.


Er zat veel meer snelheid in de partij en Engvall en Vranckx waren gevaarlijk, de Rouches zagen af. Ze reageerden voorbij het uur wel met een goede kans via Lestienne, die Amallah net niet kon bedienen.Standard herstelde het evenwicht en ging weer meer op de helft van KVM spelen.

Na een onterecht toegekende hoekschop kreeg Carcela de bal en die bracht die zeer goed en scherp voor, maar niemand raakte hem aan en Thoelen was verrast, hij zag de bal in zijn verste hoek verdwijnen: 1-2. De bezoekers konden niet lang genieten van die voorsprong, want na een vrije trap belandde de bal bij De Camargo en die trapte de 2-2 in doel.


De Luikenaars gingen in de laatste tien minuten nog voluit voor de zege en die kregen ze ook. Invaller Avenatti scoorde na een mooie voetbeweging in het slot de 2-3. Een belangrijke zege voor de mannen van Preud'homme.

Scoreverloop:

0-1 (45'+1'): Selima Amallah

1-1 (50') Igor De Camargo

1-2 (69') Mehdi Carcela

2-2 (72') Igor De Camargo

2-3 (87') Felipe Avenatti

LEES OOK: 'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

Verdiende zege?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

34
34
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

57
57
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

44
44
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

19
19
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

240
240
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

143
143
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

354
354
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

348
348
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

215
215
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

332
332
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

127
127
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

214
214
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

129
129
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

168
168
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

178
178
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

672
672
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

694
694
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

328
328
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

197
197
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

170
170
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

55
55
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

296
296

Meer sportnieuws