Standard pakt in spektakelstuk in het slot toch de zege bij KV Mechelen

door
Standard pakt in spektakelstuk in het slot toch de zege bij KV Mechelen

KV Mechelen en Standard openden 2020 met een wedstrijd met twee gezichten. Een zwakke eerste helft werd gevolgd door een tweede helft vol spektakel. Het werd 2-3 in Mechelen en invaller Felipe Avenatti was de grote held met de late treffer die de zege opleverde. KV Mechelen doet zo geen goede zaak in de strijd om Play-Off I, Standard voetbalt zich in dat opzicht wat ademruimte bij elkaar.


De Rouches namen de partij in handen, maar kansen leverde dat niet op. De laatste pass ontbrak bij Standard, maar na 10 minuten volgde de eerste kans. Thoelen twijfelde bij een hoekschop en de bal werd net voor de lijn gekeerd, de aanstormende Lestienne baalde. Na 17 minuten kreeg de thuisploeg zijn eerste kans, maar De Camargo knalde op de vuisten van Bodart.


De 16.200 aanwezige fans zagen zeker geen topwedstrijd in de eerste helft. Er werden veel fouten gemaakt, wat de snelheid van het spel niet ten goede kwam. Bij de Luikenaars - die het ook probeerden met een aantal afstandsschoten - was er de meeste aanvalsdrift en die werd ook beloond. In de extra tijd kapte Amallah zich knap weg in de zestien meter en hij schoot hem onhoudbaar in de verste hoek: 0-1. Een zeer mooi doelpunt.

Na de rust moest Mechelen dus vol aan de bak en dat deed het ook. KVM kwam scherp uit de kleedkamer en De Camargo, weer hij, bewees dat hij inzake kopkracht bij de top behoort in België. De 36-jarige aanvaller sprong hoger dan de rest en kopte de 1-1 tegen de touwen. De thuisploeg was beter en ging voor de 2-1.


Er zat veel meer snelheid in de partij en Engvall en Vranckx waren gevaarlijk, de Rouches zagen af. Ze reageerden voorbij het uur wel met een goede kans via Lestienne, die Amallah net niet kon bedienen.Standard herstelde het evenwicht en ging weer meer op de helft van KVM spelen.

Na een onterecht toegekende hoekschop kreeg Carcela de bal en die bracht die zeer goed en scherp voor, maar niemand raakte hem aan en Thoelen was verrast, hij zag de bal in zijn verste hoek verdwijnen: 1-2. De bezoekers konden niet lang genieten van die voorsprong, want na een vrije trap belandde de bal bij De Camargo en die trapte de 2-2 in doel.


De Luikenaars gingen in de laatste tien minuten nog voluit voor de zege en die kregen ze ook. Invaller Avenatti scoorde na een mooie voetbeweging in het slot de 2-3. Een belangrijke zege voor de mannen van Preud'homme.

Scoreverloop:

0-1 (45'+1'): Selima Amallah

1-1 (50') Igor De Camargo

1-2 (69') Mehdi Carcela

2-2 (72') Igor De Camargo

2-3 (87') Felipe Avenatti

LEES OOK: Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

Verdiende zege?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

68
68
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

125
125
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

355
355
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

500
500
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

325
325
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

95
95
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

302
302
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

256
256
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

227
227
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

569
569
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

329
329
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

646
646
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

649
649
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

752
752
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

147
147
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

578
578
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1362
1362
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

772
772
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

243
243
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

385
385
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

655
655
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1043
1043
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

363
363
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

887
887

Meer sportnieuws