TRANSFERUURTJE 2/2: Benteke mag weg voor prikje, Vossen verlaat Club

998 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: Benteke mag weg voor prikje, Vossen verlaat Club

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Een tweede aanwinst bij RSC Anderlecht: na de komst van Michael Murillo werd ook Anthony Vanden Borre aangesloten bij de Brusselaars. Frank Vercauteren liet weten dat er nog in- en uitgaande transfers zullen afgerond worden. Knowledge Musona (huur) en Emmanuel Sowah (definitief) trokken alvast naar Eupen.

Club Brugge hoopt Razvan Marin nog altijd aan te trekken, maar Ajax is niet van plan hem op huurbasis te laten gaan. Philippe Clement liet dan weer weten dat Jelle Vossen deze maand Club mag verlaten. Christian Benteke mag voor 600.000 euro op huurbasis weg bij Crystal Palace, maar hij heeft wel een maandloon van 500.000 euro.


Sporting Charleroi heeft een nieuwe speler beet. Joris Kayembe komt over van FC Nantes en tekende voor twee jaar met een optie voor nog eens twee jaar. Standard is ook nog niet klaar en zou dan weer zijn oog hebben laten vallen op de jonge Sidney Obissa. De 19-jarige verdediger van Ajaccio geniet ook interesse van Valencia en PSV.


Lokeren liet weten dat Lukas Marecek (op weg naar Teplice) en Michael Tirpan (Turkije) de club wellicht gaan verlaten. Ook Habib Habibou trekt de deur achter zich dicht op Daknam. Ook nieuws vanuit Moeskroen: Mathias Bossaerts zal door een blessure geen contract tekenen, Dylan Seys kan wellicht wel een voorstel verwachten. Al zou KV Kortrijk ook in de dans zijn gesprongen.

BUITENLAND

Internazionale haalt na Romelu Lukaku en Alexis Sanchez nog een speler weg bij Manchester United. Flankspeler Ashley Young maakte de verrassende overstap naar de Serie A. De kans is ook groot dat Christian Eriksen in de zomer vanuit de Premier League overkomt. De gesprekken met de makelaar van de speler van Tottenham zijn volop aan de gang. Xian Emmers, nu uitgeleend aan Waasland-Beveren, maakt mogelijk de overstap naar Trapani of Livorno. Beiden spelen in de Serie B.


Liverpool wil zich in de zomer versterken met Kai Havertz. The Reds zouden maar liefst 125 miljoen euro willen betalen, al lijkt dat wel heel veel geld te zijn. Nog in Duitsland: Bayern München heeft nog altijd zijn zinnen gezet op Leroy Sané van Manchester City, maar die overgang zou pas in de zomer plaatsvinden.

LEES OOK: 'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Gaat Vossen deze mercato nog een club vinden?

Meest recent

Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

14
14
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

28
28
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

291
291
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

292
292
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2959
2959
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

53
53
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

57
57
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

133
133
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

49
49
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

171
171
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

61
61
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

19
19
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

169
169
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

185
185
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

165
165
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

113
113
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

118
118
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

116
116
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

246
246
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

51
51
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

179
179
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

370
370

Meer sportnieuws