TRANSFERUURTJE 2/2: Benteke mag weg voor prikje, Vossen verlaat Club

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Benteke mag weg voor prikje, Vossen verlaat Club

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Een tweede aanwinst bij RSC Anderlecht: na de komst van Michael Murillo werd ook Anthony Vanden Borre aangesloten bij de Brusselaars. Frank Vercauteren liet weten dat er nog in- en uitgaande transfers zullen afgerond worden. Knowledge Musona (huur) en Emmanuel Sowah (definitief) trokken alvast naar Eupen.

Club Brugge hoopt Razvan Marin nog altijd aan te trekken, maar Ajax is niet van plan hem op huurbasis te laten gaan. Philippe Clement liet dan weer weten dat Jelle Vossen deze maand Club mag verlaten. Christian Benteke mag voor 600.000 euro op huurbasis weg bij Crystal Palace, maar hij heeft wel een maandloon van 500.000 euro.


Sporting Charleroi heeft een nieuwe speler beet. Joris Kayembe komt over van FC Nantes en tekende voor twee jaar met een optie voor nog eens twee jaar. Standard is ook nog niet klaar en zou dan weer zijn oog hebben laten vallen op de jonge Sidney Obissa. De 19-jarige verdediger van Ajaccio geniet ook interesse van Valencia en PSV.


Lokeren liet weten dat Lukas Marecek (op weg naar Teplice) en Michael Tirpan (Turkije) de club wellicht gaan verlaten. Ook Habib Habibou trekt de deur achter zich dicht op Daknam. Ook nieuws vanuit Moeskroen: Mathias Bossaerts zal door een blessure geen contract tekenen, Dylan Seys kan wellicht wel een voorstel verwachten. Al zou KV Kortrijk ook in de dans zijn gesprongen.

BUITENLAND

Internazionale haalt na Romelu Lukaku en Alexis Sanchez nog een speler weg bij Manchester United. Flankspeler Ashley Young maakte de verrassende overstap naar de Serie A. De kans is ook groot dat Christian Eriksen in de zomer vanuit de Premier League overkomt. De gesprekken met de makelaar van de speler van Tottenham zijn volop aan de gang. Xian Emmers, nu uitgeleend aan Waasland-Beveren, maakt mogelijk de overstap naar Trapani of Livorno. Beiden spelen in de Serie B.


Liverpool wil zich in de zomer versterken met Kai Havertz. The Reds zouden maar liefst 125 miljoen euro willen betalen, al lijkt dat wel heel veel geld te zijn. Nog in Duitsland: Bayern München heeft nog altijd zijn zinnen gezet op Leroy Sané van Manchester City, maar die overgang zou pas in de zomer plaatsvinden.

LEES OOK: 'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

Gaat Vossen deze mercato nog een club vinden?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

12
12
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

8
8
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

306
306
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

30
30
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

38
38
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

232
232
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

52
52
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

287
287
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

349
349
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

49
49
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

155
155
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

128
128
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

77
77
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

263
263
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

51
51
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

304
304
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

228
228
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

295
295
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

695
695
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

286
286
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

156
156

Meer sportnieuws