Clement strooit met lof (en hoop) richting Anderlecht

door
Clement strooit met lof (en hoop) richting Anderlecht

Na een onderbreking van drie weken trekt de Jupiler Pro League zich dit weekend weer op. Hét zwaartepunt van de 22e speeldag ligt uiteraard op zondagnamiddag, wanneer Anderlecht het in eigen huis opneemt tegen competitieleider en aartsrivaal Club Brugge.


Een levensbelangrijk duel voor Paars-Wit met het oog op de verhoopte eindsprint richting de top zes, al zijn de Brusselaars gezien de huidige machtsverhoudingen tussen beide clubs wel stevig underdog. Philippe Clement ziet dat echter toch iets anders. "Als je de geschiedenis tussen beide teams kent, dan weet je dat twee keer op Anderlecht winnen in één seizoen uniek zou zijn. Maar da's gewoon de uitdaging die we elke week aan gaan", probeerde de Brugse coach tijdens zijn onderonsje met de pers de druk nog wat af te houden.

Bovendien ziet hij de laatste tijd veel beterschap in het Lotto Park. "Buiten tegen ons heeft Anderlecht sinds november niet verloren. Er is meer stabiliteit daar", klonk het lovend, om ten slotte ook de hoop op PO I nog wat aan te wakkeren. "Teams die na de winterstop geen stappen zetten, zullen meer punten verliezen dan voordien. Je ziet elk jaar dat ploegen na de feestdagen een stap vooruit zetten tegenover anderen. Dat zijn ook de clubs die PO I zullen spelen", klonk het namelijk. Aan Anderlecht om zich dus in de juiste categorie te murwen.

LEES OOK: Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

Wie zal zondag winnen?

Meest recent

Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

0
0
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

71
71
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

38
38
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

44
44
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

185
185
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

63
63
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

320
320
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

115
115
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

121
121
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

280
280
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

343
343
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

44
44
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

325
325
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

43
43
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

551
551
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

29
29
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

228
228
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

402
402
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

419
419
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

84
84
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

208
208
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

308
308
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

179
179
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

73
73
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

401
401

Meer sportnieuws