Vercauteren voert succesvol gesprek met 'rebelse' bankzitter

door
Vercauteren voert succesvol gesprek met 'rebelse' bankzitter

Bij Anderlecht dreigen ze weer met het nodige puzzelwerk te zitten voor de topper tegen Club Brugge. Met Kemar Roofe mist Paars-Wit wellicht zijn enige spits, en dus zal Nacer Chadli waarschijnlijk weer moeten depanneren. Frank Vercauteren moet echter ook nog een andere naam uit zijn selectie schrappen, want volgens Het Nieuwsblad weigert Thomas Didillon om zondag op de bank te zitten.


De Franse doelman wil op die manier een transfer forceren. Nochtans is Anderlecht sowieso bereid om mee te werken aan een vertrek, want in tegenstelling tot Davy Roef - in juni einde contract - kan Didillon hen wél nog de nodige centen opleveren. De voorbije dagen was er sprake van interesse van New York Red Bulls voor Didillon. De 24-jarige keeper, die in de zomer van 2018 weggeplukt werd bij Metz, lijkt zo af te gaan klokken op 46 wedstrijden in het shirt van Anderlecht.

UPDATE 16u20
Op zijn persbabbel van vrijdag kwam Vercauteren met de nodige ironie even terug op het 'rebelse' gedrag van Didillon. "Ik zal eens journalist spelen. Wie van jullie schreef dat hij niet op de bank wou zitten? Jij? Wel, ik heb vanmorgen met Thomas gesproken", zo vatte de Brusselse coach zijn antwoord op de heikele kwestie aan.

"Ik heb hem gezegd welke attitude ik van hem verwacht. Vandaag wou hij wel op de bank zitten", ontkrachtte Vercauteren vervolgens het gerucht over diens mogelijke werkweigering. "Dat hij dat in de zomer ook niet wou, is het verleden. Het is niet omdat je denkt aan vertrekken of een transfer dat je niet op de bank moet zitten."

LEES OOK: Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Zal Didillon zondag op de bank zitten?

Meest recent

The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

35
35
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

171
171
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

53
53
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

22
22
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

46
46
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

127
127
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

62
62
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

298
298
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

95
95
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

239
239
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

100
100
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

641
641
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

917
917
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

364
364
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

204
204
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

78
78
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

234
234
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

153
153
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

436
436
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

195
195
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

250
250
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

79
79
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

127
127
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

323
323

Meer sportnieuws