Clement zet deur open voor vertrek Vossen

door
Clement zet deur open voor vertrek Vossen

Club Brugge hervat het seizoen zondagavond met een bezoek aan RSC Anderlecht. Coach Philippe Clement zal dan allicht wel moeten schuiven met zijn pionnen. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag liet de kersverse 'Trainer van het Jaar' immers weten dat Krépin Diatta er door een blessure waarschijnlijk niet bij zal zijn.


En dat biedt natuurlijk perspectieven voor andere spelers. Al zal Jelle Vossen niet op een basisplaats moeten hopen. De Limburger kwam er in de eerste helft van het seizoen amper aan te pas en moest doorgaans vrede nemen met een plek op de bank of zelfs in de tribune. En daar lijkt niet snel verandering in te komen. Integendeel.

Clement liet namelijk verstaan dat Vossen niet echt in zijn plannen voorkomt. "Het is een moeilijke situatie omwille van de concurrentie. Ik ben heel tevreden over Jelle zijn instelling in de voorbije maanden. Ook over hoe dat hij zich gedraagt in de groep en hoe hij zich altijd volledig geeft op training. Maar ik heb er met hem ook duidelijk over gesproken: in een 4-3-3 is het voor hem zeer moeilijk als diepe spits. Dat is niet zijn beste kwaliteit."

En ook op de posities rond de spits is voor Vossen weinig plaats voorzien. "Op de tien heb je Hans Vanaken, dat is een zware concurrent. Als je 3-5-2 speelt heb je iemand nodig met diepgang en snelheid, dat zijn ook niet de grootste kwaliteiten van Jelle. En voor die tweede rol heb je al Tau of Schrijvers. Dat zijn ook nog eens jongere types, met Siebe die de toekomst van Club Brugge is. Ook De Ketelaere is zich daar aan het ontwikkelen. Daarom is het voor Jelle moeilijker om in de ploeg te geraken dan andere jongens."

WINTERS VERTREK?
En dus lijkt een vertrek, al dan niet tijdelijk, deze winter aan de orde. Onder meer KV Mechelen werd al genoemd. "Alles ligt open voor Jelle. Als hij zich gedraagt zoals nu ga ik er nooit een probleem van maken om hem in de kleedkamer en op training te hebben. Bovendien kunnen zijn speelkansen toenemen moest er iets met andere jongens gebeuren. Maar als hij elders een oplossing heeft die goed is voor hem, dan ga ik niet degene zijn die hem tegenhoudt", zette Clement de deur voor een transfer open.

LEES OOK: Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Vossen moet zo snel mogelijk vertrekken bij Club ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

107
107
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

89
89
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

307
307
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

449
449
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

160
160
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

142
142
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

331
331
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

21
21
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

106
106
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

107
107
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

250
250
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

123
123
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

74
74
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

46
46
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

192
192
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

276
276
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

83
83
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

376
376
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

263
263
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

208
208

Meer sportnieuws