TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij AA Gent moeten ze mogelijke een winters vertrek van Jonathan David vrezen. De jonge aanvaller werd de voorbije dagen gelinkt aan Olympique Lyon, Ajax, FC Porto en Benfica en kwam op de Gouden Schoen met een verrassende uitspraak. "De gesprekken lopen nog", zei hij immers over de interesse. Gent wil de Canadees in principe wel niet laten vertrekken en dus zal er véél geld op tafel moeten komen.



Anderlecht wil deze maand af van een aantal spelers en één van hen wil ook absoluut weg bij RSCAThomas Didillon zou immers weigeren om zondag tegen Club Brugge op de bank te zitten en zou op die manier een transfer willen forceren. De doelman werd deze maand al gelinkt aan New York Red Bulls.

Ook die andere reservedoelman, Davy Roef, zal vertrekken. Hij verkast wel pas in de zomer, wanneer zijn contract ten einde is. AA Gent zou alvast interesse hebben om de 25-jarige binnen te halen. De Buffalo's volgen ook Jean Butez, maar omdat Moeskroen 5 miljoen euro vraagt is Roef momenteel de meest interessante piste.



Op inkomend vlak aast Paars-Wit dan weer vooral op een spits en het zou alvast een bod uitgebracht hebben op Lois Diony. Het zou 1 miljoen euro veil hebben om de 27-jarige weg te plukken bij Saint-Etienne. De Franse club zou wel het dubbele vragen, een akkoord is er dus zeker nog niet. Bovendien zou ook een Turkse club de deal nog willen kapen.

Club Brugge werd de voorbije dagen dan weer gelinkt aan Razvan Marin en volgens de laatste berichten is Ajax wel bereid om mee te werken aan een vertrek van de Roemeen. De Nederlanders zouden wel enkel willen weten van een definitieve transfer, een verhuur is dus uitgesloten. Club zou een nieuw bod op de middenvelder voorbereiden.



Ook een spits wordt nog gezocht en Club richtte zijn pijlen op Adolfo Gaich. De Argentijn lijkt echter definitief onhaalbaar deze maand. Nadat een bod van 12 miljoen euro al geweigerd werd, besliste San Lorenzo nu ook om deze maand geen nieuwe spits te halen. Dat betekent dat ze dus niet van plan zijn om Gaich te laten vertrekken.

Het vertrek van Ally Samatta bij KRC Genk is stilaan definitief een feit. De landskampioen bereikte donderdagnacht een akkoord met Aston Villa over een transfer. Naargelang de bron vangen Limburgers 10,5 of 12,5 miljoen euro. Samatta vertoeft in Parijs om zijn medische testen af te leggen, enkel een werkvergunning staat de deal nog in de weg.



BUITENLAND

Internazionale heeft deze maand grootse plannen. Zo melden verschillende Engelse media dat Ashley Young deze maand naar Milaan zal verkassen. Romelu Lukaku zou de club overtuigd hebben de 34-jarige flankspeler voor 1,5 miljoen euro weg te plukken bij Manchester United. Ook de transfers van Olivier Giroud en Christian Eriksen zitten nog steeds in de pijplijn.

Bij Manchester City denken ze nu al na over de opvolging van Sergio Agüero, die in 2021 einde contract is en dan wellicht terugkeert naar Argentinië. Het zou alvast twee stevige namen op zijn lijstje gezet hebben: Lautaro Martinez en Harry Kane. Beide spelers moeten een pak geld kosten. City zou sowieso wel pas in actie schieten wanneer het zekerheid heeft over de toekomst van zijn huidige prijsschutter.



Real Madrid zou zijn eerste topaanwinst voor volgend seizoen al vastgelegd hebben. In Spanje is men er immers van overtuigd dat Donny van de Beek in de zomer zal overkomen van Ajax. Alle partijen zouden zelfs al akkoord zijn over de transfer. Real zou 55 miljoen euro op tafel leggen voor de Nederlandse middenvelder.

LEES OOK: Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

108
108
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

180
180
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

58
58
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

105
105
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

39
39
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

277
277
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

203
203
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

270
270
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

268
268
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

36
36
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

180
180
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

238
238
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

61
61
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

70
70
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

163
163
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

156
156
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

426
426
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

72
72
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

158
158
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

179
179
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

315
315

Meer sportnieuws