TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij AA Gent moeten ze mogelijke een winters vertrek van Jonathan David vrezen. De jonge aanvaller werd de voorbije dagen gelinkt aan Olympique Lyon, Ajax, FC Porto en Benfica en kwam op de Gouden Schoen met een verrassende uitspraak. "De gesprekken lopen nog", zei hij immers over de interesse. Gent wil de Canadees in principe wel niet laten vertrekken en dus zal er véél geld op tafel moeten komen.



Anderlecht wil deze maand af van een aantal spelers en één van hen wil ook absoluut weg bij RSCAThomas Didillon zou immers weigeren om zondag tegen Club Brugge op de bank te zitten en zou op die manier een transfer willen forceren. De doelman werd deze maand al gelinkt aan New York Red Bulls.

Ook die andere reservedoelman, Davy Roef, zal vertrekken. Hij verkast wel pas in de zomer, wanneer zijn contract ten einde is. AA Gent zou alvast interesse hebben om de 25-jarige binnen te halen. De Buffalo's volgen ook Jean Butez, maar omdat Moeskroen 5 miljoen euro vraagt is Roef momenteel de meest interessante piste.



Op inkomend vlak aast Paars-Wit dan weer vooral op een spits en het zou alvast een bod uitgebracht hebben op Lois Diony. Het zou 1 miljoen euro veil hebben om de 27-jarige weg te plukken bij Saint-Etienne. De Franse club zou wel het dubbele vragen, een akkoord is er dus zeker nog niet. Bovendien zou ook een Turkse club de deal nog willen kapen.

Club Brugge werd de voorbije dagen dan weer gelinkt aan Razvan Marin en volgens de laatste berichten is Ajax wel bereid om mee te werken aan een vertrek van de Roemeen. De Nederlanders zouden wel enkel willen weten van een definitieve transfer, een verhuur is dus uitgesloten. Club zou een nieuw bod op de middenvelder voorbereiden.



Ook een spits wordt nog gezocht en Club richtte zijn pijlen op Adolfo Gaich. De Argentijn lijkt echter definitief onhaalbaar deze maand. Nadat een bod van 12 miljoen euro al geweigerd werd, besliste San Lorenzo nu ook om deze maand geen nieuwe spits te halen. Dat betekent dat ze dus niet van plan zijn om Gaich te laten vertrekken.

Het vertrek van Ally Samatta bij KRC Genk is stilaan definitief een feit. De landskampioen bereikte donderdagnacht een akkoord met Aston Villa over een transfer. Naargelang de bron vangen Limburgers 10,5 of 12,5 miljoen euro. Samatta vertoeft in Parijs om zijn medische testen af te leggen, enkel een werkvergunning staat de deal nog in de weg.



BUITENLAND

Internazionale heeft deze maand grootse plannen. Zo melden verschillende Engelse media dat Ashley Young deze maand naar Milaan zal verkassen. Romelu Lukaku zou de club overtuigd hebben de 34-jarige flankspeler voor 1,5 miljoen euro weg te plukken bij Manchester United. Ook de transfers van Olivier Giroud en Christian Eriksen zitten nog steeds in de pijplijn.

Bij Manchester City denken ze nu al na over de opvolging van Sergio Agüero, die in 2021 einde contract is en dan wellicht terugkeert naar Argentinië. Het zou alvast twee stevige namen op zijn lijstje gezet hebben: Lautaro Martinez en Harry Kane. Beide spelers moeten een pak geld kosten. City zou sowieso wel pas in actie schieten wanneer het zekerheid heeft over de toekomst van zijn huidige prijsschutter.



Real Madrid zou zijn eerste topaanwinst voor volgend seizoen al vastgelegd hebben. In Spanje is men er immers van overtuigd dat Donny van de Beek in de zomer zal overkomen van Ajax. Alle partijen zouden zelfs al akkoord zijn over de transfer. Real zou 55 miljoen euro op tafel leggen voor de Nederlandse middenvelder.

LEES OOK: Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

7
7
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

46
46
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

38
38
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

52
52
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

53
53
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

78
78
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

84
84
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

64
64
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

158
158
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

163
163
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

241
241
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

48
48
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

73
73
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

48
48
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

195
195
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

63
63
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

89
89
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

239
239
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

240
240
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

50
50
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

182
182
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

497
497
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

103
103
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

82
82
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

811
811

Meer sportnieuws