TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

402 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij AA Gent moeten ze mogelijke een winters vertrek van Jonathan David vrezen. De jonge aanvaller werd de voorbije dagen gelinkt aan Olympique Lyon, Ajax, FC Porto en Benfica en kwam op de Gouden Schoen met een verrassende uitspraak. "De gesprekken lopen nog", zei hij immers over de interesse. Gent wil de Canadees in principe wel niet laten vertrekken en dus zal er véél geld op tafel moeten komen.



Anderlecht wil deze maand af van een aantal spelers en één van hen wil ook absoluut weg bij RSCAThomas Didillon zou immers weigeren om zondag tegen Club Brugge op de bank te zitten en zou op die manier een transfer willen forceren. De doelman werd deze maand al gelinkt aan New York Red Bulls.

Ook die andere reservedoelman, Davy Roef, zal vertrekken. Hij verkast wel pas in de zomer, wanneer zijn contract ten einde is. AA Gent zou alvast interesse hebben om de 25-jarige binnen te halen. De Buffalo's volgen ook Jean Butez, maar omdat Moeskroen 5 miljoen euro vraagt is Roef momenteel de meest interessante piste.



Op inkomend vlak aast Paars-Wit dan weer vooral op een spits en het zou alvast een bod uitgebracht hebben op Lois Diony. Het zou 1 miljoen euro veil hebben om de 27-jarige weg te plukken bij Saint-Etienne. De Franse club zou wel het dubbele vragen, een akkoord is er dus zeker nog niet. Bovendien zou ook een Turkse club de deal nog willen kapen.

Club Brugge werd de voorbije dagen dan weer gelinkt aan Razvan Marin en volgens de laatste berichten is Ajax wel bereid om mee te werken aan een vertrek van de Roemeen. De Nederlanders zouden wel enkel willen weten van een definitieve transfer, een verhuur is dus uitgesloten. Club zou een nieuw bod op de middenvelder voorbereiden.



Ook een spits wordt nog gezocht en Club richtte zijn pijlen op Adolfo Gaich. De Argentijn lijkt echter definitief onhaalbaar deze maand. Nadat een bod van 12 miljoen euro al geweigerd werd, besliste San Lorenzo nu ook om deze maand geen nieuwe spits te halen. Dat betekent dat ze dus niet van plan zijn om Gaich te laten vertrekken.

Het vertrek van Ally Samatta bij KRC Genk is stilaan definitief een feit. De landskampioen bereikte donderdagnacht een akkoord met Aston Villa over een transfer. Naargelang de bron vangen Limburgers 10,5 of 12,5 miljoen euro. Samatta vertoeft in Parijs om zijn medische testen af te leggen, enkel een werkvergunning staat de deal nog in de weg.



BUITENLAND

Internazionale heeft deze maand grootse plannen. Zo melden verschillende Engelse media dat Ashley Young deze maand naar Milaan zal verkassen. Romelu Lukaku zou de club overtuigd hebben de 34-jarige flankspeler voor 1,5 miljoen euro weg te plukken bij Manchester United. Ook de transfers van Olivier Giroud en Christian Eriksen zitten nog steeds in de pijplijn.

Bij Manchester City denken ze nu al na over de opvolging van Sergio Agüero, die in 2021 einde contract is en dan wellicht terugkeert naar Argentinië. Het zou alvast twee stevige namen op zijn lijstje gezet hebben: Lautaro Martinez en Harry Kane. Beide spelers moeten een pak geld kosten. City zou sowieso wel pas in actie schieten wanneer het zekerheid heeft over de toekomst van zijn huidige prijsschutter.



Real Madrid zou zijn eerste topaanwinst voor volgend seizoen al vastgelegd hebben. In Spanje is men er immers van overtuigd dat Donny van de Beek in de zomer zal overkomen van Ajax. Alle partijen zouden zelfs al akkoord zijn over de transfer. Real zou 55 miljoen euro op tafel leggen voor de Nederlandse middenvelder.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

96
96
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

42
42
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

68
68
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

102
102
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

122
122
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

59
59
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

19
19
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

59
59
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

100
100
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

274
274
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

60
60
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

31
31
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

52
52
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

40
40
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

186
186
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

120
120
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

666
666
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

144
144
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

501
501
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

679
679
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

503
503
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

76
76

Meer sportnieuws