TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij AA Gent moeten ze mogelijke een winters vertrek van Jonathan David vrezen. De jonge aanvaller werd de voorbije dagen gelinkt aan Olympique Lyon, Ajax, FC Porto en Benfica en kwam op de Gouden Schoen met een verrassende uitspraak. "De gesprekken lopen nog", zei hij immers over de interesse. Gent wil de Canadees in principe wel niet laten vertrekken en dus zal er véél geld op tafel moeten komen.



Anderlecht wil deze maand af van een aantal spelers en één van hen wil ook absoluut weg bij RSCAThomas Didillon zou immers weigeren om zondag tegen Club Brugge op de bank te zitten en zou op die manier een transfer willen forceren. De doelman werd deze maand al gelinkt aan New York Red Bulls.

Ook die andere reservedoelman, Davy Roef, zal vertrekken. Hij verkast wel pas in de zomer, wanneer zijn contract ten einde is. AA Gent zou alvast interesse hebben om de 25-jarige binnen te halen. De Buffalo's volgen ook Jean Butez, maar omdat Moeskroen 5 miljoen euro vraagt is Roef momenteel de meest interessante piste.



Op inkomend vlak aast Paars-Wit dan weer vooral op een spits en het zou alvast een bod uitgebracht hebben op Lois Diony. Het zou 1 miljoen euro veil hebben om de 27-jarige weg te plukken bij Saint-Etienne. De Franse club zou wel het dubbele vragen, een akkoord is er dus zeker nog niet. Bovendien zou ook een Turkse club de deal nog willen kapen.

Club Brugge werd de voorbije dagen dan weer gelinkt aan Razvan Marin en volgens de laatste berichten is Ajax wel bereid om mee te werken aan een vertrek van de Roemeen. De Nederlanders zouden wel enkel willen weten van een definitieve transfer, een verhuur is dus uitgesloten. Club zou een nieuw bod op de middenvelder voorbereiden.



Ook een spits wordt nog gezocht en Club richtte zijn pijlen op Adolfo Gaich. De Argentijn lijkt echter definitief onhaalbaar deze maand. Nadat een bod van 12 miljoen euro al geweigerd werd, besliste San Lorenzo nu ook om deze maand geen nieuwe spits te halen. Dat betekent dat ze dus niet van plan zijn om Gaich te laten vertrekken.

Het vertrek van Ally Samatta bij KRC Genk is stilaan definitief een feit. De landskampioen bereikte donderdagnacht een akkoord met Aston Villa over een transfer. Naargelang de bron vangen Limburgers 10,5 of 12,5 miljoen euro. Samatta vertoeft in Parijs om zijn medische testen af te leggen, enkel een werkvergunning staat de deal nog in de weg.



BUITENLAND

Internazionale heeft deze maand grootse plannen. Zo melden verschillende Engelse media dat Ashley Young deze maand naar Milaan zal verkassen. Romelu Lukaku zou de club overtuigd hebben de 34-jarige flankspeler voor 1,5 miljoen euro weg te plukken bij Manchester United. Ook de transfers van Olivier Giroud en Christian Eriksen zitten nog steeds in de pijplijn.

Bij Manchester City denken ze nu al na over de opvolging van Sergio Agüero, die in 2021 einde contract is en dan wellicht terugkeert naar Argentinië. Het zou alvast twee stevige namen op zijn lijstje gezet hebben: Lautaro Martinez en Harry Kane. Beide spelers moeten een pak geld kosten. City zou sowieso wel pas in actie schieten wanneer het zekerheid heeft over de toekomst van zijn huidige prijsschutter.



Real Madrid zou zijn eerste topaanwinst voor volgend seizoen al vastgelegd hebben. In Spanje is men er immers van overtuigd dat Donny van de Beek in de zomer zal overkomen van Ajax. Alle partijen zouden zelfs al akkoord zijn over de transfer. Real zou 55 miljoen euro op tafel leggen voor de Nederlandse middenvelder.

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

24
24
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

37
37
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

28
28
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

187
187
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

345
345
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

269
269
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

169
169
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

127
127
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

83
83
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

531
531
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

317
317
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

322
322
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

377
377
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

210
210
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

797
797
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

270
270
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

213
213
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1061
1061

Meer sportnieuws