TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'David geeft gesprekken toe, RSCA-speler forceert transfer'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij AA Gent moeten ze mogelijke een winters vertrek van Jonathan David vrezen. De jonge aanvaller werd de voorbije dagen gelinkt aan Olympique Lyon, Ajax, FC Porto en Benfica en kwam op de Gouden Schoen met een verrassende uitspraak. "De gesprekken lopen nog", zei hij immers over de interesse. Gent wil de Canadees in principe wel niet laten vertrekken en dus zal er véél geld op tafel moeten komen.



Anderlecht wil deze maand af van een aantal spelers en één van hen wil ook absoluut weg bij RSCAThomas Didillon zou immers weigeren om zondag tegen Club Brugge op de bank te zitten en zou op die manier een transfer willen forceren. De doelman werd deze maand al gelinkt aan New York Red Bulls.

Ook die andere reservedoelman, Davy Roef, zal vertrekken. Hij verkast wel pas in de zomer, wanneer zijn contract ten einde is. AA Gent zou alvast interesse hebben om de 25-jarige binnen te halen. De Buffalo's volgen ook Jean Butez, maar omdat Moeskroen 5 miljoen euro vraagt is Roef momenteel de meest interessante piste.



Op inkomend vlak aast Paars-Wit dan weer vooral op een spits en het zou alvast een bod uitgebracht hebben op Lois Diony. Het zou 1 miljoen euro veil hebben om de 27-jarige weg te plukken bij Saint-Etienne. De Franse club zou wel het dubbele vragen, een akkoord is er dus zeker nog niet. Bovendien zou ook een Turkse club de deal nog willen kapen.

Club Brugge werd de voorbije dagen dan weer gelinkt aan Razvan Marin en volgens de laatste berichten is Ajax wel bereid om mee te werken aan een vertrek van de Roemeen. De Nederlanders zouden wel enkel willen weten van een definitieve transfer, een verhuur is dus uitgesloten. Club zou een nieuw bod op de middenvelder voorbereiden.



Ook een spits wordt nog gezocht en Club richtte zijn pijlen op Adolfo Gaich. De Argentijn lijkt echter definitief onhaalbaar deze maand. Nadat een bod van 12 miljoen euro al geweigerd werd, besliste San Lorenzo nu ook om deze maand geen nieuwe spits te halen. Dat betekent dat ze dus niet van plan zijn om Gaich te laten vertrekken.

Het vertrek van Ally Samatta bij KRC Genk is stilaan definitief een feit. De landskampioen bereikte donderdagnacht een akkoord met Aston Villa over een transfer. Naargelang de bron vangen Limburgers 10,5 of 12,5 miljoen euro. Samatta vertoeft in Parijs om zijn medische testen af te leggen, enkel een werkvergunning staat de deal nog in de weg.



BUITENLAND

Internazionale heeft deze maand grootse plannen. Zo melden verschillende Engelse media dat Ashley Young deze maand naar Milaan zal verkassen. Romelu Lukaku zou de club overtuigd hebben de 34-jarige flankspeler voor 1,5 miljoen euro weg te plukken bij Manchester United. Ook de transfers van Olivier Giroud en Christian Eriksen zitten nog steeds in de pijplijn.

Bij Manchester City denken ze nu al na over de opvolging van Sergio Agüero, die in 2021 einde contract is en dan wellicht terugkeert naar Argentinië. Het zou alvast twee stevige namen op zijn lijstje gezet hebben: Lautaro Martinez en Harry Kane. Beide spelers moeten een pak geld kosten. City zou sowieso wel pas in actie schieten wanneer het zekerheid heeft over de toekomst van zijn huidige prijsschutter.



Real Madrid zou zijn eerste topaanwinst voor volgend seizoen al vastgelegd hebben. In Spanje is men er immers van overtuigd dat Donny van de Beek in de zomer zal overkomen van Ajax. Alle partijen zouden zelfs al akkoord zijn over de transfer. Real zou 55 miljoen euro op tafel leggen voor de Nederlandse middenvelder.

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

34
34
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

99
99
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

53
53
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

293
293
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

179
179
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

56
56
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

215
215
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

180
180
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

202
202
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

155
155
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

441
441
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

347
347
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

242
242
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

110
110
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

150
150
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

63
63
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

278
278
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

99
99
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

157
157
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

79
79
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

273
273
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

249
249

Meer sportnieuws