'Anderlecht krijgt hoopgevend nieuws op nieuwe spits'

door
'Anderlecht krijgt hoopgevend nieuws op nieuwe spits'

Anderlecht viel op het gala van de Gouden Schoen voor het grootste deel buiten de prijzen, met uitzondering van Belofte van het Jaar Yari Verschaeren. Logisch ook gezien de zwakke resultaten in het Lotto Park. Er wordt dan ook gehoopt op de nodige versterking tijdens de wintermercato.

Op het gala in Puurs kondigde Michael Verschueren wel aan bezig te zijn met twee dossiers. Eentje daarvan lijkt dat van Loïs Diony te zijn, de Franse aanvaller van Saint- Étienne die eerder al in verband werd gebracht met Club Brugge en ook bij Anderlecht al genoemd werd. Volgens Footmercato legde Sporting een eerste bod van één miljoen neer, niet om hem te huren dus maar wel om de spits definitief over te nemen. Saint-Étienne vraagt echter het dubbele, afwachten of een akkoord gevonden wordt.

UPDATE 21u10

Het ontoereikend bod van RSCA kan de Brusselaars wel eens zuur opbreken. Want ondertussen zijn er kapers op de kust verschenen. Zo meldt Le 10 Sport dat ook een Turkse club in de dans is gesprongen om de handtekening van Diony. Om welke ploeg het precies gaat is niet bekend, maar de Turken zouden behoorlijk concreet zijn. Afwachten dus of zij sneller een akkoord kunnen vinden met Saint-Etienne, dat nog steeds hoopt op een transfersom van zo'n 3 miljoen euro.

UPDATE 23u15

Een eerste bod van Anderlecht op Loïs Diony werd dus van tafel geveegd, maar desondanks krijgen de Brusselaars toch hoopgevend nieuws voor een transfer van de Fransman. Want zo stellen ze bij Envertetcontrenous, een fansite van Saint Etienne, dat de club hem maar wat graag van de hand zou willen doen. Op die manier zouden die namelijk wat loonkosten kunnen laten vallen. Het bod van Anderlecht zou overigens anderhalf miljoen hebben betroffen, maar bleek dus naar verluidt niet genoeg. 

Momenteel, want indien ze hem graag zouden lozen, kan de Franse club mogelijk nog wel worden overtuigd. Al is het maar de vraag of Paars-Wit er goed aan doet om voluit de kar van Diony te trekken. Anderlecht heeft namelijk geen al te beste herinneringen aan transfers met Les Verts. Ook Robert Beric kwam namelijk van daar, en die transfer draaide uit op een flop. Bovendien blijkt Diony allesbehalve een doelpuntenmachine.

In 55 wedstrijden voor Saint-Etienne, scoorde hij amper acht keer. Bij zijn vorige club Dijon deed hij het wel beter, met 34 doelpunten in 116 wedstrijden. Mochten ze op Neerpede toch beslissen om de aanvaller naar Brussel te halen, valt het maar te hopen dat ze zich niet (opnieuw) de kaas van het brood laten eten door Club Brugge. Ook Blauw-Zwart werd namelijk al in verband gebracht met Diony, al wordt er over hen hier momenteel geen gewag meer gemaakt.

LEES OOK: Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

DAZN-affaire sleept aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

0
0
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

131
131
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

99
99
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

76
76
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

68
68
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

163
163
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

49
49
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

381
381
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

380
380
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

103
103
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

174
174
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

103
103
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

293
293
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

117
117
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

267
267
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

897
897
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

261
261
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

93
93
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

139
139
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

107
107
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

73
73
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

152
152
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

972
972
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

492
492

Meer sportnieuws