Imke Courtois laat zich uit over nieuwe revolutie bij RSCA

767 stemmen
Imke Courtois laat zich uit over nieuwe revolutie bij RSCA

Het nieuws sloeg weer in als een bom, al hoeft het dat dezer dagen eigenlijk niet meer te doen. Er komen namelijk weer heel wat verschuivingen binnen Anderlecht. Zo wordt Karel Van Eetvelt de nieuwe CEO, en treden ook Wouter Vandenhaute en Patrick Lefevre toe als ‘extern adviseur’.

Wel weer stof genoeg dus om over te praten, en dat is precies wat ze bij Radio 1 deden met Imke Courtois. In ‘De vraag van vandaag’ werd haar de vraag gesteld of Marc Coucke ‘paniekvoetbal’ speelt met deze nieuwe veranderingen: “Nee, dat denk ik niet. De mensen zullen wel denken: doe er sportief iets aan. Maar dat begint uiteraard van bovenaf, dus ik denk dat ze er goed aan doen, en dat Marc Coucke geen paniekvoetbal speelt. Ik was best verrast welke grote namen ze binnenhaalden”, begon Courtois haar oordeel.

Volgens haar had het zelfs al vroeger kunnen, en misschien wel moéten, gebeuren: “Ik denk dat Coucke het wel heeft onderschat. Hij had er volgens mij eerder andere mensen moeten bijhalen. Daarom vind ik het ook geen domme zet wat hij nu doet. Het zal allemaal wel wat knagen, nu het project met Kompany niet echt is gelukt. Maar chapeau dat hij erkent dat het niet goed loopt, en dan mensen als Vandenhaute nu haalt.”

Imke bekijkt dit natuurlijk neutraal, maar kan zich wel inbeelden dat het voor de fans van Paars-Wit allemaal wat meer vragen oproept: “Voor de supporters van Anderlecht zal het intussen allemaal wel wat veel zijn geworden. Dan een nieuwe coach, dan weer een open brief, en nu deze veranderingen weer.”

LEES OOK: Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Speelt Marc Coucke 'paniekvoetbal'?

Meest recent

Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

8
8
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

199
199
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

214
214
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

307
307
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

87
87
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

161
161
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

332
332
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

348
348
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

462
462
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

484
484
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

207
207
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

544
544
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

170
170
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

226
226
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

227
227
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

109
109
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

245
245
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

560
560
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

170
170
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

229
229
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

416
416
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

105
105
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

694
694
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

57
57

Meer sportnieuws