TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht bleef het de voorbije weken stil op het vlak van versterking, maar we mogen wel degelijk nog iets verwachten deze mercato. Michael Verschueren onthulde op het Gala van de Gouden Schoen dat hij werkt aan de komst van twee nieuwe spelers en dat hij die dossiers snel hoopt af te ronden.



De uittocht van overbodige spelers loopt dan weer iets beter. Verschueren bevestigde dat Alexandru Chipciu in principe definitief naar CFR Cluj trekt. Ook Adrien Trebel mag nog weg, maar in zijn dossier zijn er momenteel geen vorderingen.

Slecht nieuws voor KRC Genk, want Ally Samatta lijkt de club deze maand nog te gaan verlaten. De spits zou op weg zijn naar de Premier League, al is het nog niet duidelijk om welke club het gaat. Samatta en Genk zouden overeengekomen zijn dat hij voor ongeveer 10 miljoen euro zou mogen vertrekken.



Ook Vladimir Screciu zal de landskampioen mogelijk nog verlaten. De Roemeen wacht anderhalf jaar na zijn komst nog steeds op zijn debuut. Hij wordt nu mogelijk uitgeleend aan Universitatea Craiova, de club waar Genk hem destijds ging wegplukken. Er is echter ook nog interesse van clubs uit hoger aangeschreven competities.

AA Gent neemt deze winter mogelijk ook nog afscheid van Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller kon op winterstage alweer niet overtuigen en zou intussen naar de B-kern gestuurd zijn. Voor hem lijkt er dus geen toekomst meer te zijn in de Ghelamco Arena.



BUITENLAND

Bij Manchester United komt er komende zomer mogelijk weer een trainerswissel. Ole Gunnar Solskjaer kan voorlopig geen overtuigende resultaten neerzetten en wordt straks mogelijk weer opzijgeschoven. Sir Alex Ferguson zou alvast een opvolger voorgesteld hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn zit momenteel onder club nadat hij ontslagen werd bij Tottenham.

FC Barcelona nam dinsdag afscheid van een verdediger. De jonge Fransman Jean-Clair Todibo trok immers op huurbasis naar Schalke 04. De Duitsers bedongen ook een aankoopoptie, die naar verluidt 30 miljoen euro zou bedragen. Als die optie gelicht wordt, heeft Barça wel de mogelijkheid om Todibo voor 50 miljoen terug te kopen.



Over de toekomst van Dries Mertens is nog steeds geen duidelijkheid. In de Italiaanse media klinkt het dat zijn management hoopt dat er deze maand nog een transfer komt. Een voorstel van Arsenal wordt in die optiek in overweging genomen, nadat eerder aanbiedingen van Borussia Dortmund en West Ham afgewezen werden.

LEES OOK: Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Zal Anderlecht erin slagen zijn beoogde versterking te halen?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

61
61
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

98
98
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

180
180
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

75
75
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

195
195
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

32
32
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

227
227
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

179
179
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

407
407
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

89
89
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

619
619
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1090
1090
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

376
376
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

312
312
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

327
327
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

474
474
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

491
491
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

223
223
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

422
422
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

232
232
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1000
1000
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws