TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht bleef het de voorbije weken stil op het vlak van versterking, maar we mogen wel degelijk nog iets verwachten deze mercato. Michael Verschueren onthulde op het Gala van de Gouden Schoen dat hij werkt aan de komst van twee nieuwe spelers en dat hij die dossiers snel hoopt af te ronden.



De uittocht van overbodige spelers loopt dan weer iets beter. Verschueren bevestigde dat Alexandru Chipciu in principe definitief naar CFR Cluj trekt. Ook Adrien Trebel mag nog weg, maar in zijn dossier zijn er momenteel geen vorderingen.

Slecht nieuws voor KRC Genk, want Ally Samatta lijkt de club deze maand nog te gaan verlaten. De spits zou op weg zijn naar de Premier League, al is het nog niet duidelijk om welke club het gaat. Samatta en Genk zouden overeengekomen zijn dat hij voor ongeveer 10 miljoen euro zou mogen vertrekken.



Ook Vladimir Screciu zal de landskampioen mogelijk nog verlaten. De Roemeen wacht anderhalf jaar na zijn komst nog steeds op zijn debuut. Hij wordt nu mogelijk uitgeleend aan Universitatea Craiova, de club waar Genk hem destijds ging wegplukken. Er is echter ook nog interesse van clubs uit hoger aangeschreven competities.

AA Gent neemt deze winter mogelijk ook nog afscheid van Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller kon op winterstage alweer niet overtuigen en zou intussen naar de B-kern gestuurd zijn. Voor hem lijkt er dus geen toekomst meer te zijn in de Ghelamco Arena.



BUITENLAND

Bij Manchester United komt er komende zomer mogelijk weer een trainerswissel. Ole Gunnar Solskjaer kan voorlopig geen overtuigende resultaten neerzetten en wordt straks mogelijk weer opzijgeschoven. Sir Alex Ferguson zou alvast een opvolger voorgesteld hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn zit momenteel onder club nadat hij ontslagen werd bij Tottenham.

FC Barcelona nam dinsdag afscheid van een verdediger. De jonge Fransman Jean-Clair Todibo trok immers op huurbasis naar Schalke 04. De Duitsers bedongen ook een aankoopoptie, die naar verluidt 30 miljoen euro zou bedragen. Als die optie gelicht wordt, heeft Barça wel de mogelijkheid om Todibo voor 50 miljoen terug te kopen.



Over de toekomst van Dries Mertens is nog steeds geen duidelijkheid. In de Italiaanse media klinkt het dat zijn management hoopt dat er deze maand nog een transfer komt. Een voorstel van Arsenal wordt in die optiek in overweging genomen, nadat eerder aanbiedingen van Borussia Dortmund en West Ham afgewezen werden.

LEES OOK: Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

Zal Anderlecht erin slagen zijn beoogde versterking te halen?

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

57
57
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

165
165
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

193
193
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

69
69
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

129
129
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

22
22
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

99
99
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

275
275
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

69
69
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

131
131
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

173
173
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

193
193
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

89
89
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

80
80
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

220
220
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

266
266
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

156
156
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

214
214
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

184
184
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

352
352
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

466
466

Meer sportnieuws