TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht bleef het de voorbije weken stil op het vlak van versterking, maar we mogen wel degelijk nog iets verwachten deze mercato. Michael Verschueren onthulde op het Gala van de Gouden Schoen dat hij werkt aan de komst van twee nieuwe spelers en dat hij die dossiers snel hoopt af te ronden.



De uittocht van overbodige spelers loopt dan weer iets beter. Verschueren bevestigde dat Alexandru Chipciu in principe definitief naar CFR Cluj trekt. Ook Adrien Trebel mag nog weg, maar in zijn dossier zijn er momenteel geen vorderingen.

Slecht nieuws voor KRC Genk, want Ally Samatta lijkt de club deze maand nog te gaan verlaten. De spits zou op weg zijn naar de Premier League, al is het nog niet duidelijk om welke club het gaat. Samatta en Genk zouden overeengekomen zijn dat hij voor ongeveer 10 miljoen euro zou mogen vertrekken.



Ook Vladimir Screciu zal de landskampioen mogelijk nog verlaten. De Roemeen wacht anderhalf jaar na zijn komst nog steeds op zijn debuut. Hij wordt nu mogelijk uitgeleend aan Universitatea Craiova, de club waar Genk hem destijds ging wegplukken. Er is echter ook nog interesse van clubs uit hoger aangeschreven competities.

AA Gent neemt deze winter mogelijk ook nog afscheid van Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller kon op winterstage alweer niet overtuigen en zou intussen naar de B-kern gestuurd zijn. Voor hem lijkt er dus geen toekomst meer te zijn in de Ghelamco Arena.



BUITENLAND

Bij Manchester United komt er komende zomer mogelijk weer een trainerswissel. Ole Gunnar Solskjaer kan voorlopig geen overtuigende resultaten neerzetten en wordt straks mogelijk weer opzijgeschoven. Sir Alex Ferguson zou alvast een opvolger voorgesteld hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn zit momenteel onder club nadat hij ontslagen werd bij Tottenham.

FC Barcelona nam dinsdag afscheid van een verdediger. De jonge Fransman Jean-Clair Todibo trok immers op huurbasis naar Schalke 04. De Duitsers bedongen ook een aankoopoptie, die naar verluidt 30 miljoen euro zou bedragen. Als die optie gelicht wordt, heeft Barça wel de mogelijkheid om Todibo voor 50 miljoen terug te kopen.



Over de toekomst van Dries Mertens is nog steeds geen duidelijkheid. In de Italiaanse media klinkt het dat zijn management hoopt dat er deze maand nog een transfer komt. Een voorstel van Arsenal wordt in die optiek in overweging genomen, nadat eerder aanbiedingen van Borussia Dortmund en West Ham afgewezen werden.

LEES OOK: Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Zal Anderlecht erin slagen zijn beoogde versterking te halen?

Meest recent

Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

20
20
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

16
16
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

26
26
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

19
19
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

62
62
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

101
101
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

33
33
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

288
288
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

54
54
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

186
186
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

74
74
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

100
100
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

87
87
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

340
340
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

311
311
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

274
274
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

61
61
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

69
69
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

302
302
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

504
504
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

190
190

Meer sportnieuws