TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

603 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht bleef het de voorbije weken stil op het vlak van versterking, maar we mogen wel degelijk nog iets verwachten deze mercato. Michael Verschueren onthulde op het Gala van de Gouden Schoen dat hij werkt aan de komst van twee nieuwe spelers en dat hij die dossiers snel hoopt af te ronden.



De uittocht van overbodige spelers loopt dan weer iets beter. Verschueren bevestigde dat Alexandru Chipciu in principe definitief naar CFR Cluj trekt. Ook Adrien Trebel mag nog weg, maar in zijn dossier zijn er momenteel geen vorderingen.

Slecht nieuws voor KRC Genk, want Ally Samatta lijkt de club deze maand nog te gaan verlaten. De spits zou op weg zijn naar de Premier League, al is het nog niet duidelijk om welke club het gaat. Samatta en Genk zouden overeengekomen zijn dat hij voor ongeveer 10 miljoen euro zou mogen vertrekken.



Ook Vladimir Screciu zal de landskampioen mogelijk nog verlaten. De Roemeen wacht anderhalf jaar na zijn komst nog steeds op zijn debuut. Hij wordt nu mogelijk uitgeleend aan Universitatea Craiova, de club waar Genk hem destijds ging wegplukken. Er is echter ook nog interesse van clubs uit hoger aangeschreven competities.

AA Gent neemt deze winter mogelijk ook nog afscheid van Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller kon op winterstage alweer niet overtuigen en zou intussen naar de B-kern gestuurd zijn. Voor hem lijkt er dus geen toekomst meer te zijn in de Ghelamco Arena.



BUITENLAND

Bij Manchester United komt er komende zomer mogelijk weer een trainerswissel. Ole Gunnar Solskjaer kan voorlopig geen overtuigende resultaten neerzetten en wordt straks mogelijk weer opzijgeschoven. Sir Alex Ferguson zou alvast een opvolger voorgesteld hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn zit momenteel onder club nadat hij ontslagen werd bij Tottenham.

FC Barcelona nam dinsdag afscheid van een verdediger. De jonge Fransman Jean-Clair Todibo trok immers op huurbasis naar Schalke 04. De Duitsers bedongen ook een aankoopoptie, die naar verluidt 30 miljoen euro zou bedragen. Als die optie gelicht wordt, heeft Barça wel de mogelijkheid om Todibo voor 50 miljoen terug te kopen.



Over de toekomst van Dries Mertens is nog steeds geen duidelijkheid. In de Italiaanse media klinkt het dat zijn management hoopt dat er deze maand nog een transfer komt. Een voorstel van Arsenal wordt in die optiek in overweging genomen, nadat eerder aanbiedingen van Borussia Dortmund en West Ham afgewezen werden.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Zal Anderlecht erin slagen zijn beoogde versterking te halen?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

38
38
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

142
142
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

69
69
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

241
241
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

258
258
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

73
73
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

298
298
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

452
452
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

398
398
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

151
151
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

227
227
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

289
289
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

138
138
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

303
303

Meer sportnieuws