TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Twee nieuwkomers voor Anderlecht, Samatta verlaat Genk'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht bleef het de voorbije weken stil op het vlak van versterking, maar we mogen wel degelijk nog iets verwachten deze mercato. Michael Verschueren onthulde op het Gala van de Gouden Schoen dat hij werkt aan de komst van twee nieuwe spelers en dat hij die dossiers snel hoopt af te ronden.



De uittocht van overbodige spelers loopt dan weer iets beter. Verschueren bevestigde dat Alexandru Chipciu in principe definitief naar CFR Cluj trekt. Ook Adrien Trebel mag nog weg, maar in zijn dossier zijn er momenteel geen vorderingen.

Slecht nieuws voor KRC Genk, want Ally Samatta lijkt de club deze maand nog te gaan verlaten. De spits zou op weg zijn naar de Premier League, al is het nog niet duidelijk om welke club het gaat. Samatta en Genk zouden overeengekomen zijn dat hij voor ongeveer 10 miljoen euro zou mogen vertrekken.



Ook Vladimir Screciu zal de landskampioen mogelijk nog verlaten. De Roemeen wacht anderhalf jaar na zijn komst nog steeds op zijn debuut. Hij wordt nu mogelijk uitgeleend aan Universitatea Craiova, de club waar Genk hem destijds ging wegplukken. Er is echter ook nog interesse van clubs uit hoger aangeschreven competities.

AA Gent neemt deze winter mogelijk ook nog afscheid van Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller kon op winterstage alweer niet overtuigen en zou intussen naar de B-kern gestuurd zijn. Voor hem lijkt er dus geen toekomst meer te zijn in de Ghelamco Arena.



BUITENLAND

Bij Manchester United komt er komende zomer mogelijk weer een trainerswissel. Ole Gunnar Solskjaer kan voorlopig geen overtuigende resultaten neerzetten en wordt straks mogelijk weer opzijgeschoven. Sir Alex Ferguson zou alvast een opvolger voorgesteld hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn zit momenteel onder club nadat hij ontslagen werd bij Tottenham.

FC Barcelona nam dinsdag afscheid van een verdediger. De jonge Fransman Jean-Clair Todibo trok immers op huurbasis naar Schalke 04. De Duitsers bedongen ook een aankoopoptie, die naar verluidt 30 miljoen euro zou bedragen. Als die optie gelicht wordt, heeft Barça wel de mogelijkheid om Todibo voor 50 miljoen terug te kopen.



Over de toekomst van Dries Mertens is nog steeds geen duidelijkheid. In de Italiaanse media klinkt het dat zijn management hoopt dat er deze maand nog een transfer komt. Een voorstel van Arsenal wordt in die optiek in overweging genomen, nadat eerder aanbiedingen van Borussia Dortmund en West Ham afgewezen werden.

LEES OOK: Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

Zal Anderlecht erin slagen zijn beoogde versterking te halen?

Meest recent

Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

19
19
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

36
36
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

22
22
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

92
92
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

347
347
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

271
271
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

65
65
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

236
236
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

823
823
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

146
146
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

216
216
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

655
655
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

341
341
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

78
78
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

151
151
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

99
99
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

74
74
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

103
103
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

230
230
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

113
113
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

172
172
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

373
373
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

389
389

Meer sportnieuws