"Verschueren op de wip, Vandenhaute wordt nieuwe orkestmeester RSCA"

door

Anderlecht voerde dinsdag toch alweer een kleine revolutie door in zijn organigram. Zo wordt Karel Van Eetvelt de nieuwe CEO van de club, en zal Wouter Vandenhaute extern adviseur worden. Echter is het maar de vraag of die laatste zich zo op de achtergrond zal houden. Daarnaast zijn mogelijk ook de laatste weken van Michael Veschueren bij Anderlecht geteld.

Thomas Bricmont van Sport/Voetbalmagazine ziet het alvast niet positief in voor de huidige sportief directeur van Paars-Wit: “De recente evoluties zijn geen goed nieuws voor Michael Verschueren, dat is zeker. Het is eigenlijk het bewijs dat ze niet tevreden zijn van zijn werk. Nu Jo Van Biesbroeck vertrok als CEO, hebben ze die kans aangegrepen om Verschueren een beetje aan de kant te schuiven.”

Volgens hem is zijn positie wel degelijk ernstig in gevaar: “Ja, dat denk ik wel, zeker met de komst van Wouter Vandenhaute, die de nieuwe orkestmeester wordt van Anderlecht. Vandenhaute zal nu waarschijnlijk alles gaan beslissen nadat hij iedereen heeft geanalyseerd en zijn team heeft kunnen maken.”

Wat betreft Wouter Vandenhaute, verwacht hij dan weer dat die (veel) meer op de voorgrond zal treden dan momenteel gedacht: 'Ik denk niet dat Vandenhaute de opvolger van Verschueren wordt, maar hij zal wel alle touwtjes in handen nemen. Hij is inderdaad te ambitieus om enkel een 'extern adviseur' te zijn. Hij wil veel meer gaan doen en dat zie je al meteen. Híj heeft zelf de CEO aangebracht. Bovendien wilde hij altijd al een club kopen en nu zit hij terug bij zijn Anderlecht. Dit is wel wat een revanche tegenover Coucke, zou je kunnen zeggen.”

LEES OOK: 'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Zal Vandenhaute alle touwtjes in handen gaan nemen?

Meest recent

Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

11
11
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

49
49
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

20
20
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

14
14
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

42
42
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

109
109
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

22
22
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

71
71
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

97
97
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

77
77
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

133
133
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

374
374
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

106
106
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

363
363
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

304
304
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

500
500
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

244
244
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

723
723
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

589
589
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

250
250
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

26
26
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

91
91
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

135
135
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

394
394

Meer sportnieuws