Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS: "Alles werd van me afgepakt"

339
Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS:

Het huidige leven van Hakan Sükür lijkt in niets meer op het bestaan dat hij in het verleden leidde. De voormalig topspits werd in zijn land Turkije lange tijd op handen gedragen, maar verdient tegenwoordig zijn geld als taxichauffeur voor Uber in de Verenigde Staten.


In de Duitse media doet hij nu voor het eerst zijn verhaal. De inmiddels 48-jarige Sükür is een van de beste spelers die Turkije ooit voortgebracht heeft. Als spits maakte hij in zijn carrière meer dan 250 doelpunten voor clubs als Internazionale, Blackburn Rovers en Galatasaray, waar hij zijn grootste successen kende. In 112 interlands voor Turkije was het 51 keer raak. Sükür was een volksheld en kon nergens in Turkije normaal over straat, maar inmiddels is alles anders. De Turk besloot in 2011 de politiek in te gaan en sloot zich aan bij de AKP-partij van president Recep Tayyip Erdogan, om daar in 2013 weer te vertrekken vanwege een meningsverschil.

"En toen begon de vijandigheid. De winkel van mijn vrouw werd bekogeld, mijn kinderen werden lastig lastiggevallen en ik werd bedreigd. Toen ik het land verliet, werd mijn vader in de gevangenis gegooid en werden al mijn bezittingen me afgenomen."

"Ik heb niks meer over", vervolgt een emotionele Sükür in gesprek met Die Welt. "Erdogan heeft me alles afgenomen. Mijn recht op vrijheid, mijn recht op een mening en mijn recht op werk. Iedereen die iets met mij te maken heeft, heeft nu financiële problemen. Ik heb alleen maar legale dingen gedaan in mijn land. Ze kunnen niet bewijzen dat ik iets verkeerd heb gedaan, en daarom word ik nu maar een verrader en een terrorist genoemd."

Sükür vluchtte naar de Verenigde Staten, waar hij in een boekenwinkel ging werken en een tijdje een café had in Californië. "Maar daar kwamen vreemde mensen op af, die Dombra-muziek begonnen te spelen." Dombra-muziek is volgens de AKP-partij de nationale muziek van Turkije. In zijn vaderland is Sükür niet meer welkom. Als hij Turkije betreedt wordt hij direct gearresteerd. "Maar ik ben een vijand van de regering, niet van het land. Ik houd van onze vlag en van ons land." Zelfs zijn oude club Galatasaray, waar hij verdeeld over drie periodes bijna tweehonderd doelpunten maakte, heeft Sükür laten vallen. "Die beslissing is niet door de club genomen. Ook niet door de minister van Sport, maar door de president van het land. Een dergelijke beslissing, zonder dat er ook maar een rechter aan te pas is gekomen, kan alleen gemaakt worden door de hoogste man."

LEES OOK: Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

Schokkend verhaal?

Meest recent

Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

3
3
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

29
29
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

46
46
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

122
122
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

20
20
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

46
46
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

189
189
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

55
55
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

179
179
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

21
21
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

38
38
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

67
67
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

67
67
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

301
301
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

26
26
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

79
79
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

216
216
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

120
120
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

110
110
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

232
232
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

56
56
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

143
143
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

332
332
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

334
334
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

135
135

Meer sportnieuws