Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS: "Alles werd van me afgepakt"

339
Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS:

Het huidige leven van Hakan Sükür lijkt in niets meer op het bestaan dat hij in het verleden leidde. De voormalig topspits werd in zijn land Turkije lange tijd op handen gedragen, maar verdient tegenwoordig zijn geld als taxichauffeur voor Uber in de Verenigde Staten.


In de Duitse media doet hij nu voor het eerst zijn verhaal. De inmiddels 48-jarige Sükür is een van de beste spelers die Turkije ooit voortgebracht heeft. Als spits maakte hij in zijn carrière meer dan 250 doelpunten voor clubs als Internazionale, Blackburn Rovers en Galatasaray, waar hij zijn grootste successen kende. In 112 interlands voor Turkije was het 51 keer raak. Sükür was een volksheld en kon nergens in Turkije normaal over straat, maar inmiddels is alles anders. De Turk besloot in 2011 de politiek in te gaan en sloot zich aan bij de AKP-partij van president Recep Tayyip Erdogan, om daar in 2013 weer te vertrekken vanwege een meningsverschil.

"En toen begon de vijandigheid. De winkel van mijn vrouw werd bekogeld, mijn kinderen werden lastig lastiggevallen en ik werd bedreigd. Toen ik het land verliet, werd mijn vader in de gevangenis gegooid en werden al mijn bezittingen me afgenomen."

"Ik heb niks meer over", vervolgt een emotionele Sükür in gesprek met Die Welt. "Erdogan heeft me alles afgenomen. Mijn recht op vrijheid, mijn recht op een mening en mijn recht op werk. Iedereen die iets met mij te maken heeft, heeft nu financiële problemen. Ik heb alleen maar legale dingen gedaan in mijn land. Ze kunnen niet bewijzen dat ik iets verkeerd heb gedaan, en daarom word ik nu maar een verrader en een terrorist genoemd."

Sükür vluchtte naar de Verenigde Staten, waar hij in een boekenwinkel ging werken en een tijdje een café had in Californië. "Maar daar kwamen vreemde mensen op af, die Dombra-muziek begonnen te spelen." Dombra-muziek is volgens de AKP-partij de nationale muziek van Turkije. In zijn vaderland is Sükür niet meer welkom. Als hij Turkije betreedt wordt hij direct gearresteerd. "Maar ik ben een vijand van de regering, niet van het land. Ik houd van onze vlag en van ons land." Zelfs zijn oude club Galatasaray, waar hij verdeeld over drie periodes bijna tweehonderd doelpunten maakte, heeft Sükür laten vallen. "Die beslissing is niet door de club genomen. Ook niet door de minister van Sport, maar door de president van het land. Een dergelijke beslissing, zonder dat er ook maar een rechter aan te pas is gekomen, kan alleen gemaakt worden door de hoogste man."

Schokkend verhaal?

Meest recent

'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

6
6
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

4
4
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

11
11
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

11
11
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

46
46
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

175
175
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

171
171
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

202
202
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

30
30
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

105
105
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

194
194
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

33
33
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

120
120
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

50
50
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

38
38
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

193
193
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

78
78
Erling Haaland laat monden weer openvallen: “Onverklaarbaar”

Erling Haaland blijft een fenomeen. De Noorse goalgetter scoort bij Manchester City het ene doelpunt ...

62
62
Direct enorme twijfels in Italië: "Geldt ook voor België"

Italië miste het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en het succes van het EK ...

52
52
Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

60
60
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

362
362
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

94
94
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

85
85
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

125
125
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

98
98

Meer sportnieuws