Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS: "Alles werd van me afgepakt"

339 stemmen
Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS:

Het huidige leven van Hakan Sükür lijkt in niets meer op het bestaan dat hij in het verleden leidde. De voormalig topspits werd in zijn land Turkije lange tijd op handen gedragen, maar verdient tegenwoordig zijn geld als taxichauffeur voor Uber in de Verenigde Staten.


In de Duitse media doet hij nu voor het eerst zijn verhaal. De inmiddels 48-jarige Sükür is een van de beste spelers die Turkije ooit voortgebracht heeft. Als spits maakte hij in zijn carrière meer dan 250 doelpunten voor clubs als Internazionale, Blackburn Rovers en Galatasaray, waar hij zijn grootste successen kende. In 112 interlands voor Turkije was het 51 keer raak. Sükür was een volksheld en kon nergens in Turkije normaal over straat, maar inmiddels is alles anders. De Turk besloot in 2011 de politiek in te gaan en sloot zich aan bij de AKP-partij van president Recep Tayyip Erdogan, om daar in 2013 weer te vertrekken vanwege een meningsverschil.

"En toen begon de vijandigheid. De winkel van mijn vrouw werd bekogeld, mijn kinderen werden lastig lastiggevallen en ik werd bedreigd. Toen ik het land verliet, werd mijn vader in de gevangenis gegooid en werden al mijn bezittingen me afgenomen."

"Ik heb niks meer over", vervolgt een emotionele Sükür in gesprek met Die Welt. "Erdogan heeft me alles afgenomen. Mijn recht op vrijheid, mijn recht op een mening en mijn recht op werk. Iedereen die iets met mij te maken heeft, heeft nu financiële problemen. Ik heb alleen maar legale dingen gedaan in mijn land. Ze kunnen niet bewijzen dat ik iets verkeerd heb gedaan, en daarom word ik nu maar een verrader en een terrorist genoemd."

Sükür vluchtte naar de Verenigde Staten, waar hij in een boekenwinkel ging werken en een tijdje een café had in Californië. "Maar daar kwamen vreemde mensen op af, die Dombra-muziek begonnen te spelen." Dombra-muziek is volgens de AKP-partij de nationale muziek van Turkije. In zijn vaderland is Sükür niet meer welkom. Als hij Turkije betreedt wordt hij direct gearresteerd. "Maar ik ben een vijand van de regering, niet van het land. Ik houd van onze vlag en van ons land." Zelfs zijn oude club Galatasaray, waar hij verdeeld over drie periodes bijna tweehonderd doelpunten maakte, heeft Sükür laten vallen. "Die beslissing is niet door de club genomen. Ook niet door de minister van Sport, maar door de president van het land. Een dergelijke beslissing, zonder dat er ook maar een rechter aan te pas is gekomen, kan alleen gemaakt worden door de hoogste man."

Schokkend verhaal?

Meest recent

Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

1
1
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

44
44
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

36
36
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

129
129
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

555
555
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

55
55
Anderlecht gaat verrassende nieuwe samenwerking aan

RSC Anderlecht is volop bezig met volgend seizoen. De voorbereidingen zijn al begonnen en ook achter ...

184
184
KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

De zomermercato is volop aan de gang, maar de Belgische clubs zijn ook bezig om alles op orde te ...

79
79
‘Standard zit niet stil en heeft miljoenentransfer beet’

Standard Luik zag Rafiki Said voor een ferm miljoenenbedrag vertrekken en de Rouches hebben dan ook ...

124
124
‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De Rode Duivels worden volop genoemd tijdens de zomermercato. Het WK zit erop voor de Belgen en de ...

61
61
‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

Waar ligt de toekomst van Christos Tzolis? De afgelopen weken wordt Arsenal nadrukkelijk genoemd, ...

297
297
‘Géén Valencia: Meunier verbaast met nieuwe club’

Thomas Meunier leek lange tijd op weg naar het Spaanse Valencia. De rechtsback is einde contract bij ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

603
603
Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

242
242
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

180
180
SK Beveren verrast met statement over verkoop

SK Beveren kende een topseizoen in de Challenger Pro League. De club werd ongeslagen kampioen en zal ...

68
68
Deschamps gooit olie op het vuur voor Frankrijk-Spanje

De halve finale tussen Frankrijk en Spanje staat op het programma. Didier Deschamps gaf een ...

103
103
Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Thibaut Courtois kende een sterk WK en was weer belangrijk voor de Rode Duivels. De doelman van Real ...

294
294
‘Tielemans wees deze clubs af: Aston Villa perplex’

Youri Tielemans is op weg naar Manchester United. The Mancunians zijn bereid de afkoopsom van 41 ...

412
412
Laastse duwtje Arsenal? 'Nieuwe club duikt op in dossier-Tzolis'

Hoewel hij inmiddels weer aan het trainen is bij Club Brugge, blijft het de bedoeling dat Christos ...

378
378
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

178
178
'Van WK naar toptransfer: Diego Moreira vindt akkoord'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

157
157
Grove borstel Sibierski: deze spelers mogen/moeten nog weg

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie ...

1157
1157
'Extra aanvaller Genk: Zuid-Amerikaanse parel in vizier'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

257
257
'Kompany schrikt zich rot: transfergesprekken Harry Kane'

Harry Kane is momenteel op een missie om Engeland naar de tweede wereldtitel uit zijn geschiedenis ...

291
291

Meer sportnieuws