Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS: "Alles werd van me afgepakt"

339
Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS:

Het huidige leven van Hakan Sükür lijkt in niets meer op het bestaan dat hij in het verleden leidde. De voormalig topspits werd in zijn land Turkije lange tijd op handen gedragen, maar verdient tegenwoordig zijn geld als taxichauffeur voor Uber in de Verenigde Staten.


In de Duitse media doet hij nu voor het eerst zijn verhaal. De inmiddels 48-jarige Sükür is een van de beste spelers die Turkije ooit voortgebracht heeft. Als spits maakte hij in zijn carrière meer dan 250 doelpunten voor clubs als Internazionale, Blackburn Rovers en Galatasaray, waar hij zijn grootste successen kende. In 112 interlands voor Turkije was het 51 keer raak. Sükür was een volksheld en kon nergens in Turkije normaal over straat, maar inmiddels is alles anders. De Turk besloot in 2011 de politiek in te gaan en sloot zich aan bij de AKP-partij van president Recep Tayyip Erdogan, om daar in 2013 weer te vertrekken vanwege een meningsverschil.

"En toen begon de vijandigheid. De winkel van mijn vrouw werd bekogeld, mijn kinderen werden lastig lastiggevallen en ik werd bedreigd. Toen ik het land verliet, werd mijn vader in de gevangenis gegooid en werden al mijn bezittingen me afgenomen."

"Ik heb niks meer over", vervolgt een emotionele Sükür in gesprek met Die Welt. "Erdogan heeft me alles afgenomen. Mijn recht op vrijheid, mijn recht op een mening en mijn recht op werk. Iedereen die iets met mij te maken heeft, heeft nu financiële problemen. Ik heb alleen maar legale dingen gedaan in mijn land. Ze kunnen niet bewijzen dat ik iets verkeerd heb gedaan, en daarom word ik nu maar een verrader en een terrorist genoemd."

Sükür vluchtte naar de Verenigde Staten, waar hij in een boekenwinkel ging werken en een tijdje een café had in Californië. "Maar daar kwamen vreemde mensen op af, die Dombra-muziek begonnen te spelen." Dombra-muziek is volgens de AKP-partij de nationale muziek van Turkije. In zijn vaderland is Sükür niet meer welkom. Als hij Turkije betreedt wordt hij direct gearresteerd. "Maar ik ben een vijand van de regering, niet van het land. Ik houd van onze vlag en van ons land." Zelfs zijn oude club Galatasaray, waar hij verdeeld over drie periodes bijna tweehonderd doelpunten maakte, heeft Sükür laten vallen. "Die beslissing is niet door de club genomen. Ook niet door de minister van Sport, maar door de president van het land. Een dergelijke beslissing, zonder dat er ook maar een rechter aan te pas is gekomen, kan alleen gemaakt worden door de hoogste man."

Schokkend verhaal?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

73
73
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

116
116
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

57
57
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

47
47
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

221
221
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

88
88
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

36
36
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

520
520
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

124
124
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

350
350
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

153
153
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

184
184
Enorm probleem voor promotiedroom Beerschot? "Dat mis ik"

In de Challenger Pro League zijn we komend weekend ook al toe aan de vijfde speeldag. Die wordt ...

221
221
Euvrard gooit straffe ambitie Standard op tafel

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nog maar vijf speeldagen ver, maar stilaan kunnen we toch al ...

184
184
Tielemans doet United-icoon watertanden: "Hij is een baller"

Manchester United heeft zijn terugkeer in de Champions League donderdagavond gevierd met een ...

96
96
‘Courtois werkt nóg een Rode Duivel buiten’

De komende maanden krijgt een nieuwe doelman zijn grote kans bij de Rode Duivels. Alleen dreigt ...

567
567
Theate komt met verklaring voor zeer verrassende transfer

Heel wat Rode Duivels versierden in het slot van de zomermercato nog een transfer. Eén van de ...

51
51
Union krijgt concurrentie: "Zelfde vijver, maar minder geld"

Union was de voorbije jaren hét succesverhaal van de Belgische voetbalwereld. De Brusselaars ...

144
144
Sibierski legt uit waarom Anderlecht paste voor megatransfer

Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur ...

491
491
Kompany spreekt heldere CL-ambitie met Bayern uit

Bayern München heeft donderdagavond zijn start in de Champions League alvast niet gemist. Het ...

80
80
Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

378
378
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

118
118
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

953
953
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

90
90
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

372
372

Meer sportnieuws