Coucke zet stapje terug: "Wil geen operationele voorzitter zijn"

door
Coucke zet stapje terug:

Op de gewenste sportieve successen is het voorlopig nog wachten, maar sinds Marc Coucke de club overnam heeft hij er wel voor geslaagd dat Anderlecht bijna wekelijks de voorpagina's haalt. Dinsdag was het weer zover. Zo voerde Paars-Wit een zoveelste aardverschuiving door binnen de clubleiding.


Inmiddels heeft Coucke gereageerd op deze verrassende wending. In een interview met Sporza geeft de preses toe dat hij destijds iets te snel heeft moeten handelen en dat daardoor fouten zijn gemaakt. "In het eerste gesprek met Wouter Vandenhaute (de nieuwe extern adviseur, red.) ben ik open en eerlijk geweest over hoe ik deze uitdaging heb onderschat. De beslissing om Anderlecht te kopen, heb ik snel moeten nemen. Er was een heel korte verkoopsprocedure. Plots moest ik halsoverkop Oostende verkopen, en ik heb beslist om een deel van mijn team van Oostende mee te nemen naar Anderlecht. Dat bleek, mede door de situatie toen bij Anderlecht, niet te werken."

Vandenhaute liet al weten dat hij achter de visie van speler-inspirator Vincent Kompany blijft staan. En dat is ook bij Coucke het geval. "De komst van Vincent Kompany, daar sta ik nog altijd achter. In de gesprekken met Wouter en Karel heb ik gemerkt dat ze op een positief constructieve manier naar het project-Kompany kijken, en niet van plan zijn om het kind met het badwater weg te gooien. Dus is dit geen derde koerswijziging, maar een nieuwe stap in dezelfde, goede richting."

Tot slot geeft Coucke toe dat hij een stapje terug zet en dat hij zich niet langer met de dagelijkse werking zal bezig houden. "Vorige zomer al heb ik beslist dat ik geen operationele voorzitter wil zijn, maar een hands-off-voorzitter die de juiste mensen op de juiste plaats zet, en hen de ruimte geef om RSCA opnieuw naar de top te brengen. En met de nieuwe CEO, de twee onafhankelijke bestuurders en de strategisch consulent wordt deze structuur compleet."

LEES OOK: Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Coucke heeft te lang gewacht met deze aanpassingen ...

Meest recent

CPL: Beerschot doet puike zaak, Club Nxt plots hekkensluiter

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van ...

13
13
Minouche Van der Gijp choqueert René: “Begrijpt er niks van”

Minouche van der Gijp (51), de vrouw van oud-voetballer en tv-persoonlijkheid René van der ...

2
2
Belabberd Standard zwaar afgestraft: STVV blijft knap vierde

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Een week na de cruciale ...

69
69
Kranten zien uitblinker na Anderlecht-Club: "De Bruyne-achtig"

Het Lotto Park heeft zondagmiddag een heus feestje kunnen bouwen. Onder het toeziend oog van enkele ...

205
205
Onana vuurt kanonskogel af, nieuwe optater voor Napoli

Amadou Onana lijkt helemaal klaar voor het komende tweeluik van de Rode Duivels. Met onder meer een ...

20
20
Club-fans spuwen miljoenenaankoop uit: "Waardeloos!"

Slechts enkele dagen na de Europese stunt tegen FC Barcelona, werd Club Brugge KV in eigen land ...

207
207
Herman Brusselmans ontketent storm met giftige uithaal

Schrijver Herman Brusselmans heeft het weer klaargespeeld: met een combinatie van spot, provocatie ...

39
39
Vernietigend signaal Garcia: Rode Duivel in grote problemen

Maandag komen de Rode Duivels opnieuw samen in Tubeke om de WK-kwalificatieduels tegen Kazachstan en ...

168
168
Vandenbempt gelooft ogen niet in Anderlecht-Club: "Wat een match van hem"

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een absolute prestigezege geboekt. Op eigen veld pakten de ...

845
845
Na droomstart en blauwe kaart: België stoot door op WK U17

België heeft zich zoals geplaatst voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap U17. De ...

144
144
Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Na jaren van Brugse dominantie heeft Anderlecht eindelijk nog eens de ban gebroken. Paars-wit ...

345
345
'Aanvaller maakt zich onmogelijk: plek bij Duivels in gevaar'

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

818
818
Crisis bij Ajax escaleert verder, pijnlijke afgang CDK en co

Ondanks het ontslag van coach John Heitinga blijft Ajax maar aanmodderen in de Eredivisie. Ondanks ...

61
61
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Bel de politie niet!"

De afgelopen weken kwam Ruben Van Gucht opnieuw veelvuldig in het nieuws — en niet altijd om ...

93
93
Club Brugge ziet af in Lotto Park: "Hij is een ramp!"

In de Jupiler Pro League was het zondag uitkijken naar de kraker tussen RSC Anderlecht en Club ...

409
409
Straffe beelden: Hoefkens door het lint in volle wedstrijd

Carl Hoefkens is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdcoach van NAC Breda. Maar zijn ...

35
35
Terugkeer Lukaku, Qatarees geld: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht werkt zondagmiddag de topper op eigen veld tegen Club Brugge af. Voor de ...

234
234
Kapblok staat al klaar: volgend trainersontslag in JPL?

De interland-periode staat opnieuw voor de deur en dat is geen goed nieuws voor coaches die moeten ...

289
289
Opstellingen: Hayen wisselt één keer tegen avontuurlijk RSCA

Daags voor de laatste interland-periode van het kalenderjaar, staat een absolute kraker op het ...

137
137
Vanaken verklapt: 'Dáárom speel ik zo graag tegen Anderlecht'

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een bijzonder fraaie affiche op het programma. Met RSC ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Mythische transfer Lewandowski, winterleegloop Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

163
163
Anderlecht-Club Brugge: Hasi & Hayen hakken knopen door

Alle ogen zijn straks gericht op de kraker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. In aanloop naar dat ...

226
226
'Anderlecht en Club Brugge strijden om ruwe diamant'

Om 13u30 staat dé klassieker op het programma, want in een uitverkocht Lotto Park ontvangt ...

215
215
Uitstel van executie: Wils alsnog weg bij Antwerp?

Een zucht van opluchting zaterdag op de Bosuil, waar Antwerp met 3-1 won van La Louvière. ...

138
138
Big Brother in Belgisch voetbal: Pro League reageert

Na intensief overleg tussen vertegenwoordigers uit het profvoetbal stelde Bernard Quintin, minister ...

97
97

Meer sportnieuws