Schokgolf bij Anderlecht: Van Eetvelt wordt CEO, Vandenhaute adviseur

door
Schokgolf bij Anderlecht: Van Eetvelt wordt CEO, Vandenhaute adviseur

Het nieuwe kalenderjaar is nog maar pas begonnen, of er zou een nieuwe revolutie plaatsvinden binnen de bestuurskamers van RSC Anderlecht. Volgens diverse bronnen wordt Karel Van Eetvelt (Febelfin) de nieuwe CEO van de club. Wouter Vandenhaute (van onder meer VIER en Woestijnvis) zou de aan de slag gaan als extern adviseur.


Van Eetvelt, een ex-politicus en voormalig topman van Unizo, was actief als CEO bij Febelfin. Dinsdagvoormiddag meldde De Tijd dat hij op weg was naar de uitgang bij de financiële organisatie. In eerste instantie werd gedacht met oog op zijn politieke ambities, maar blijkbaar maakte hij zich op om de Belgische recordkampioen te gaan leiden. Door zijn komst mag Jo Van Biesbroeck vertrekken.

Vandenhaute toont dan weer al langer interesse in Paars-Wit en is ook een supporter van de club. Hij bereidde destijds ook een bod voor om de club om over te nemen, maar werd toen afgetroefd door Marc Coucke. Nu gaat hij dus wel aan de slag in het Lotto Park en krijgt de functie van 'extern adviseur'. Wat die rol precies inhoudt is niet geweten, maar volgens Het Laatste Nieuws zou hij zich ook met het sportieve luik gaan bezig houden.

OOK LEFEVERE NAAR RSCA
Daarnaast zouden ook twee nieuwe, onafhankelijke bestuurders aan de raad van Bestuur worden toegevoegd: Philippe Close (burgemeester van Brussel) en Patrick Lefevere (wielermanager van Deceuninck-Quickstep). Michael Verschueren zou zijn zitje in de Raad van Bestuur dan weer moeten afstaan, maar dat werd nog niet bevestigd.

Coucke is in ieder geval tevreden na deze nieuwe aardverschuiving. "Met de komst van o.a. Karel en Wouter kunnen we onze organisatie nu nog meer vorm geven, structureel verder moderniseren en ons strategisch en sportief opnieuw op weg zetten naar de top van het Belgisch voetbal", klinkt het op de clubwebstek.

LEES OOK: Deschacht velt oordeel: "De juiste man voor Anderlecht"

Anderlecht had beter een nieuwe CEO met ervaring in het voetbal gehaald ...

Meest recent

Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

In de Europa League krijgt KRC Genk straks Real Betis over de vloer. Gezien de matige prestaties van ...

4
4
Lukaku zorgt voor zeer pijnlijk moment op Nederlandse tv

Er kwamen de voorbije dagen weer heel wat Belgen in actie in de Champions League. Romelu Lukaku was ...

14
14
Haalt Club goudhaantje nog terug? "Hij heeft de kwaliteiten"

Donderdag wordt er in de Europa League weer gevoetbald. Genk krijgt het bezoek van Real Betis, maar ...

104
104
De Cat-saga legt pijnlijke conclusie bij Anderlecht bloot

Gaat hij of gaat hij niet? Dat was de voorbije dagen de hamvraag bij Anderlecht. Hij, dat was Nathan ...

100
100
'Droomtransfer van 30 miljoen voor Muñoz'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

59
59
Flinke waarschuwing voor Club: "Alibi's moeten stoppen"

Club Brugge likt donderdag nog zijn wonden nadat het een dag eerder in de Champions League een 4-0 ...

167
167
Straffe woorden Swerts: "Staan verder dan gouden generatie"

De voorbije interlandperiode maakten de Jonge Duivels grote indruk. Nadat ze in september nog ...

90
90
'Pocognoli drukt stempel: Monaco meteen transfermarkt op'

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de interlandbreak te vertrekken bij ...

80
80
Grote zorgen over Gent-speler: "Hij zal spijt hebben"

AA Gent heeft zaterdag tegen Standard iets recht te zetten, want vorig weekend beleefde het een zeer ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren verrast, 2 opties voor OHL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255
Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

Real Madrid won met het kleinste verschil van Juventus in de Champions League. Thibaut Courtois kon ...

123
123
Erik Van Looy in shock na tussenkomst federale politie

Het leek een onschuldige grap in de studio van De Slimste Mens ter Wereld, maar die draaide toch ...

111
111
‘Antwerp hakt knoop door over ontslag Stef Wils’

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Na een behoorlijke competitiestart staat The Great Old plots in de ...

529
529
Kompany eert Anderlecht: “Sparringpartner Club Brugge”

Club Brugge was geen partij voor Bayern München. De formatie van Vincent Kompany won met 4-0 ...

340
340
'Canadese uitblinker gratis naar Jupiler Pro League'

De laatste jaren heeft Canada een serieuze opmars gemaakt als voetballand. Dat is ook de Belgische ...

115
115
Wagen Belgische topclubs poging voor Eredivisie-revelatie?

De wintermercato komt stilaan weer dichterbij en dat zal ongetwijfeld ook voor een aantal Belgische ...

49
49
Boudeweel trekt pijnlijke conclusie over Club na pandoering

Het is voor de Belgische clubs geen leuke week geworden in de Champions League. Union had dinsdag al ...

243
243
Club Brugge komt met nieuws uit de ziekenboeg

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om Bayern München iets in de weg te leggen. ...

258
258
De Ketelaere schittert en baalt: "Het is doodjammer"

Het werd woensdag zeker niet voor alle Belgen een geweldige avond in de Champions League. Charles De ...

53
53
Courtois stuurt Real toekomstboodschap na glansprestatie

Real Madrid heeft woensdagavond ook zijn derde wedstrijd in de Champions League gewonnen en daarvoor ...

101
101
DIW gaat volledig los op KDB: "Noa Lang niet goed genoeg"

Voor Kevin De Bruyne werd een bezoek aan Nederland dinsdagavond een ware martelgang. Napoli kreeg ...

43
43
Hayen zwaar onder de indruk én lyrisch over Kompany

Voor aanvang van de partij waren er bepaalde analisten die dachten dat Club Brugge Bayern ...

262
262
Sneijder maakt brandhout van Ajax én Godts

Ajax heeft voorlopig niets te zoeken in de Champions League. Ze verloren kansloos met 5-1 van ...

92
92
Genieten onder Kompany: Neuer & co reageren na demonstratie

Vincent Kompany is een coach die altijd voor de aanval kiest. De Belgische trainer staat voor ...

158
158
Club Brugge weet niet wat het ziet: "Score kon veel hoger"

Bayern München was véél te sterk voor Club Brugge, dat 92 minuten lang achter een ...

97
97

Meer sportnieuws