Schokgolf bij Anderlecht: Van Eetvelt wordt CEO, Vandenhaute adviseur

door
Schokgolf bij Anderlecht: Van Eetvelt wordt CEO, Vandenhaute adviseur

Het nieuwe kalenderjaar is nog maar pas begonnen, of er zou een nieuwe revolutie plaatsvinden binnen de bestuurskamers van RSC Anderlecht. Volgens diverse bronnen wordt Karel Van Eetvelt (Febelfin) de nieuwe CEO van de club. Wouter Vandenhaute (van onder meer VIER en Woestijnvis) zou de aan de slag gaan als extern adviseur.


Van Eetvelt, een ex-politicus en voormalig topman van Unizo, was actief als CEO bij Febelfin. Dinsdagvoormiddag meldde De Tijd dat hij op weg was naar de uitgang bij de financiële organisatie. In eerste instantie werd gedacht met oog op zijn politieke ambities, maar blijkbaar maakte hij zich op om de Belgische recordkampioen te gaan leiden. Door zijn komst mag Jo Van Biesbroeck vertrekken.

Vandenhaute toont dan weer al langer interesse in Paars-Wit en is ook een supporter van de club. Hij bereidde destijds ook een bod voor om de club om over te nemen, maar werd toen afgetroefd door Marc Coucke. Nu gaat hij dus wel aan de slag in het Lotto Park en krijgt de functie van 'extern adviseur'. Wat die rol precies inhoudt is niet geweten, maar volgens Het Laatste Nieuws zou hij zich ook met het sportieve luik gaan bezig houden.

OOK LEFEVERE NAAR RSCA
Daarnaast zouden ook twee nieuwe, onafhankelijke bestuurders aan de raad van Bestuur worden toegevoegd: Philippe Close (burgemeester van Brussel) en Patrick Lefevere (wielermanager van Deceuninck-Quickstep). Michael Verschueren zou zijn zitje in de Raad van Bestuur dan weer moeten afstaan, maar dat werd nog niet bevestigd.

Coucke is in ieder geval tevreden na deze nieuwe aardverschuiving. "Met de komst van o.a. Karel en Wouter kunnen we onze organisatie nu nog meer vorm geven, structureel verder moderniseren en ons strategisch en sportief opnieuw op weg zetten naar de top van het Belgisch voetbal", klinkt het op de clubwebstek.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Anderlecht had beter een nieuwe CEO met ervaring in het voetbal gehaald ...

Meest recent

PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

6
6
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

5
5
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

135
135
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

16
16
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

22
22
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

83
83
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

18
18
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

154
154
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

530
530
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

255
255
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

75
75
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

142
142
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

78
78
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

67
67
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

41
41
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

226
226
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

226
226
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

304
304
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

330
330
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

214
214
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

58
58
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

145
145
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

449
449
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

152
152

Meer sportnieuws