TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

287
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken wordt getipt als topfavoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst van de Gouden Schoen. Dat zou de spelmaker van Club Brugge des te aantrekkelijk maken voor buitenlandse ploegen. Maar momenteel heeft het er alle schijn van dat hij gewoon blijft. Dat liet zijn vader Vital Vanaken uitschijnen in HUMO en ook Club-boegbeeld Jan Ceulemans ziet hem op Jan Breydel blijven. De Argentijnse spits Adolfo Gaich zou komende zomer dan weer de overstap naar Brugge maken.

De kogel is door de kerk: Bruno Godeau trekt naar alle waarschijnlijkheid naar AA Gent. De 27-jarige Belgische verdediger leek twee weken geleden nog op weg om zijn contract bij Moeskroen open te breken. Gent kwam echter op de proppen en dat was een kans die de speler niet kon laten liggen. Godeau zal een contract tot medio 2023 gaan ondertekenen, zo kwam onze redactie te weten. Allicht maakt hij pas na het seizoen de overstap.

Het Waalse L'Avenir meldt dat Standard een bod zou hebben gedaan op Joachim Van Damme. De Luikenaars zijn dan ook boden naar verluidt zo'n 700.000 euro. Maar dat bod was ontoereikend en werd dus geweigerd door KV Mechelen. Of een nieuwe poging volgt, valt af te wachten. Als alternatief zouden de Rouches denken aan Luizao, een 21-jarige Braziliaan die eigendom is van FC Porto. Daarnaast mikt Standard ook op een nieuwe reserve-doelman, de ervaren Ruud Boffin wordt genoemd.

Laszlo Bölöni wacht bij Antwerp FC nog steeds op zijn eerste winteraanwinsten en de Roemeen speelt zelf ook met de nodige transferplannen. Bij Gazeta Sporturilor liet de coach immers verstaan dat hij graag zijn landgenoot Razvan Marin zou huren. Die vertrok vorige zomer van Standard naar Ajax, maar komt daar amper aan de bak. Of het bestuur van de Great Old met dezelfde plannen speelt is niet geweten. Bovendien beseft Bölöni zelf dat zoiets zeer moeilijk zou worden.

Jean Butez aast al sinds vorige zomer op een nieuwe stap in zijn carrière. Toen raakte de doelman niet weg omdat Moeskroen een hoge vraagprijs hanteerde, maar nu lijkt dat ook het geval te zijn. Volgens Het Nieuwsblad vragen Les Hurlus zo'n vijf miljoen euro voor Butez. Daardoor zou onder meer AS Monaco afgehaakt zijn. Daar was het de bedoeling om de keeper eerst uit te lenen aan dochterclub Cercle Brugge.

BUITENLAND
Christian Benteke herstelt momenteel nog van een blessure, ondertussen wordt zijn naam aan verschillende nieuwe clubs gelinkt. Zo zou ook een (tijdelijke) terugkeer naar Aston Villa een optie zijn. De Premier League-promovendus kan door de blessure van Wesley Moraes in ieder geval wat aanvallende mankracht gebruiken. Het is niet duidelijk of Crystal Palace daaraan wil meewerken. Een nieuwe doelman heeft Villa inmiddels wel beet: Pepe Reina keert immers terug naar de Belgische velden.

Manchester City speurt momenteel al naar versterking voor komend seizoen. Volgens Daily Mail stuurde de club afgelopen weekend scouts naar Lyon om er Moussa Dembele te gaan bekeken. De Fransman mocht volgens zijn club normaal niet vertrekken, en de krant merkte ook op dat afgezanten van Manchester United op de tribune zaten voor hem. John Stones zou City dan weer kunnen verlaten, Arsenal toont volgens The Sun interesse.

Sporting Charleroi zag vorige zomer Victor Osimhen voor twaalf miljoen euro richting Lille vertrekken. De Nigeriaanse aanvaller ontpopte zich ondertussen tot een ware sensatie in de Ligue 1, waardoor hij op het einde van het seizoen al voor een droomtransfer staat. Volgens Fichajes zijn Tottenham, Chelsea en Liverpool geïnteresseerd in de diensten van Osimhen. Zijn marktwaarde zou nu al rond de 30 miljoen euro schommelen.

LEES OOK: Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

Antwerp moet een poging ondernemen om Marin te huren ...

Meest recent

Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

0
0
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

8
8
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

75
75
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

21
21
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

18
18
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

63
63
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

28
28
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

18
18
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

205
205
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

246
246
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

90
90
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

195
195
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

367
367
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

136
136
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

587
587
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

502
502
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

85
85
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

140
140
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

111
111
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

198
198
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

140
140
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

398
398
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

232
232
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

70
70
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

73
73

Meer sportnieuws