TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

287 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken wordt getipt als topfavoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst van de Gouden Schoen. Dat zou de spelmaker van Club Brugge des te aantrekkelijk maken voor buitenlandse ploegen. Maar momenteel heeft het er alle schijn van dat hij gewoon blijft. Dat liet zijn vader Vital Vanaken uitschijnen in HUMO en ook Club-boegbeeld Jan Ceulemans ziet hem op Jan Breydel blijven. De Argentijnse spits Adolfo Gaich zou komende zomer dan weer de overstap naar Brugge maken.

De kogel is door de kerk: Bruno Godeau trekt naar alle waarschijnlijkheid naar AA Gent. De 27-jarige Belgische verdediger leek twee weken geleden nog op weg om zijn contract bij Moeskroen open te breken. Gent kwam echter op de proppen en dat was een kans die de speler niet kon laten liggen. Godeau zal een contract tot medio 2023 gaan ondertekenen, zo kwam onze redactie te weten. Allicht maakt hij pas na het seizoen de overstap.

Het Waalse L'Avenir meldt dat Standard een bod zou hebben gedaan op Joachim Van Damme. De Luikenaars zijn dan ook boden naar verluidt zo'n 700.000 euro. Maar dat bod was ontoereikend en werd dus geweigerd door KV Mechelen. Of een nieuwe poging volgt, valt af te wachten. Als alternatief zouden de Rouches denken aan Luizao, een 21-jarige Braziliaan die eigendom is van FC Porto. Daarnaast mikt Standard ook op een nieuwe reserve-doelman, de ervaren Ruud Boffin wordt genoemd.

Laszlo Bölöni wacht bij Antwerp FC nog steeds op zijn eerste winteraanwinsten en de Roemeen speelt zelf ook met de nodige transferplannen. Bij Gazeta Sporturilor liet de coach immers verstaan dat hij graag zijn landgenoot Razvan Marin zou huren. Die vertrok vorige zomer van Standard naar Ajax, maar komt daar amper aan de bak. Of het bestuur van de Great Old met dezelfde plannen speelt is niet geweten. Bovendien beseft Bölöni zelf dat zoiets zeer moeilijk zou worden.

Jean Butez aast al sinds vorige zomer op een nieuwe stap in zijn carrière. Toen raakte de doelman niet weg omdat Moeskroen een hoge vraagprijs hanteerde, maar nu lijkt dat ook het geval te zijn. Volgens Het Nieuwsblad vragen Les Hurlus zo'n vijf miljoen euro voor Butez. Daardoor zou onder meer AS Monaco afgehaakt zijn. Daar was het de bedoeling om de keeper eerst uit te lenen aan dochterclub Cercle Brugge.

BUITENLAND
Christian Benteke herstelt momenteel nog van een blessure, ondertussen wordt zijn naam aan verschillende nieuwe clubs gelinkt. Zo zou ook een (tijdelijke) terugkeer naar Aston Villa een optie zijn. De Premier League-promovendus kan door de blessure van Wesley Moraes in ieder geval wat aanvallende mankracht gebruiken. Het is niet duidelijk of Crystal Palace daaraan wil meewerken. Een nieuwe doelman heeft Villa inmiddels wel beet: Pepe Reina keert immers terug naar de Belgische velden.

Manchester City speurt momenteel al naar versterking voor komend seizoen. Volgens Daily Mail stuurde de club afgelopen weekend scouts naar Lyon om er Moussa Dembele te gaan bekeken. De Fransman mocht volgens zijn club normaal niet vertrekken, en de krant merkte ook op dat afgezanten van Manchester United op de tribune zaten voor hem. John Stones zou City dan weer kunnen verlaten, Arsenal toont volgens The Sun interesse.

Sporting Charleroi zag vorige zomer Victor Osimhen voor twaalf miljoen euro richting Lille vertrekken. De Nigeriaanse aanvaller ontpopte zich ondertussen tot een ware sensatie in de Ligue 1, waardoor hij op het einde van het seizoen al voor een droomtransfer staat. Volgens Fichajes zijn Tottenham, Chelsea en Liverpool geïnteresseerd in de diensten van Osimhen. Zijn marktwaarde zou nu al rond de 30 miljoen euro schommelen.

LEES OOK: 'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Antwerp moet een poging ondernemen om Marin te huren ...

Meest recent

'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

16
16
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

60
60
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

54
54
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

363
363
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

151
151
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

330
330
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

318
318
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

143
143
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

634
634
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

201
201
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

550
550
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

149
149
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

763
763
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

255
255
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

867
867
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

538
538
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

211
211
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

389
389
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1389
1389
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

498
498
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

338
338
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

504
504
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

417
417
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

290
290
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

230
230

Meer sportnieuws