TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

287 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken wordt getipt als topfavoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst van de Gouden Schoen. Dat zou de spelmaker van Club Brugge des te aantrekkelijk maken voor buitenlandse ploegen. Maar momenteel heeft het er alle schijn van dat hij gewoon blijft. Dat liet zijn vader Vital Vanaken uitschijnen in HUMO en ook Club-boegbeeld Jan Ceulemans ziet hem op Jan Breydel blijven. De Argentijnse spits Adolfo Gaich zou komende zomer dan weer de overstap naar Brugge maken.

De kogel is door de kerk: Bruno Godeau trekt naar alle waarschijnlijkheid naar AA Gent. De 27-jarige Belgische verdediger leek twee weken geleden nog op weg om zijn contract bij Moeskroen open te breken. Gent kwam echter op de proppen en dat was een kans die de speler niet kon laten liggen. Godeau zal een contract tot medio 2023 gaan ondertekenen, zo kwam onze redactie te weten. Allicht maakt hij pas na het seizoen de overstap.

Het Waalse L'Avenir meldt dat Standard een bod zou hebben gedaan op Joachim Van Damme. De Luikenaars zijn dan ook boden naar verluidt zo'n 700.000 euro. Maar dat bod was ontoereikend en werd dus geweigerd door KV Mechelen. Of een nieuwe poging volgt, valt af te wachten. Als alternatief zouden de Rouches denken aan Luizao, een 21-jarige Braziliaan die eigendom is van FC Porto. Daarnaast mikt Standard ook op een nieuwe reserve-doelman, de ervaren Ruud Boffin wordt genoemd.

Laszlo Bölöni wacht bij Antwerp FC nog steeds op zijn eerste winteraanwinsten en de Roemeen speelt zelf ook met de nodige transferplannen. Bij Gazeta Sporturilor liet de coach immers verstaan dat hij graag zijn landgenoot Razvan Marin zou huren. Die vertrok vorige zomer van Standard naar Ajax, maar komt daar amper aan de bak. Of het bestuur van de Great Old met dezelfde plannen speelt is niet geweten. Bovendien beseft Bölöni zelf dat zoiets zeer moeilijk zou worden.

Jean Butez aast al sinds vorige zomer op een nieuwe stap in zijn carrière. Toen raakte de doelman niet weg omdat Moeskroen een hoge vraagprijs hanteerde, maar nu lijkt dat ook het geval te zijn. Volgens Het Nieuwsblad vragen Les Hurlus zo'n vijf miljoen euro voor Butez. Daardoor zou onder meer AS Monaco afgehaakt zijn. Daar was het de bedoeling om de keeper eerst uit te lenen aan dochterclub Cercle Brugge.

BUITENLAND
Christian Benteke herstelt momenteel nog van een blessure, ondertussen wordt zijn naam aan verschillende nieuwe clubs gelinkt. Zo zou ook een (tijdelijke) terugkeer naar Aston Villa een optie zijn. De Premier League-promovendus kan door de blessure van Wesley Moraes in ieder geval wat aanvallende mankracht gebruiken. Het is niet duidelijk of Crystal Palace daaraan wil meewerken. Een nieuwe doelman heeft Villa inmiddels wel beet: Pepe Reina keert immers terug naar de Belgische velden.

Manchester City speurt momenteel al naar versterking voor komend seizoen. Volgens Daily Mail stuurde de club afgelopen weekend scouts naar Lyon om er Moussa Dembele te gaan bekeken. De Fransman mocht volgens zijn club normaal niet vertrekken, en de krant merkte ook op dat afgezanten van Manchester United op de tribune zaten voor hem. John Stones zou City dan weer kunnen verlaten, Arsenal toont volgens The Sun interesse.

Sporting Charleroi zag vorige zomer Victor Osimhen voor twaalf miljoen euro richting Lille vertrekken. De Nigeriaanse aanvaller ontpopte zich ondertussen tot een ware sensatie in de Ligue 1, waardoor hij op het einde van het seizoen al voor een droomtransfer staat. Volgens Fichajes zijn Tottenham, Chelsea en Liverpool geïnteresseerd in de diensten van Osimhen. Zijn marktwaarde zou nu al rond de 30 miljoen euro schommelen.

LEES OOK: 'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Antwerp moet een poging ondernemen om Marin te huren ...

Meest recent

Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

41
41
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

31
31
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

245
245
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

133
133
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

291
291
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

122
122
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

563
563
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

384
384
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

210
210
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

305
305
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

19
19
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

418
418
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

82
82
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

224
224
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

442
442
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

132
132
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

605
605
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

369
369
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

254
254
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

404
404
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

667
667
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

136
136
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

458
458
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

176
176
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

66
66

Meer sportnieuws