TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken wordt getipt als topfavoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst van de Gouden Schoen. Dat zou de spelmaker van Club Brugge des te aantrekkelijk maken voor buitenlandse ploegen. Maar momenteel heeft het er alle schijn van dat hij gewoon blijft. Dat liet zijn vader Vital Vanaken uitschijnen in HUMO en ook Club-boegbeeld Jan Ceulemans ziet hem op Jan Breydel blijven. De Argentijnse spits Adolfo Gaich zou komende zomer dan weer de overstap naar Brugge maken.

De kogel is door de kerk: Bruno Godeau trekt naar alle waarschijnlijkheid naar AA Gent. De 27-jarige Belgische verdediger leek twee weken geleden nog op weg om zijn contract bij Moeskroen open te breken. Gent kwam echter op de proppen en dat was een kans die de speler niet kon laten liggen. Godeau zal een contract tot medio 2023 gaan ondertekenen, zo kwam onze redactie te weten. Allicht maakt hij pas na het seizoen de overstap.

Het Waalse L'Avenir meldt dat Standard een bod zou hebben gedaan op Joachim Van Damme. De Luikenaars zijn dan ook boden naar verluidt zo'n 700.000 euro. Maar dat bod was ontoereikend en werd dus geweigerd door KV Mechelen. Of een nieuwe poging volgt, valt af te wachten. Als alternatief zouden de Rouches denken aan Luizao, een 21-jarige Braziliaan die eigendom is van FC Porto. Daarnaast mikt Standard ook op een nieuwe reserve-doelman, de ervaren Ruud Boffin wordt genoemd.

Laszlo Bölöni wacht bij Antwerp FC nog steeds op zijn eerste winteraanwinsten en de Roemeen speelt zelf ook met de nodige transferplannen. Bij Gazeta Sporturilor liet de coach immers verstaan dat hij graag zijn landgenoot Razvan Marin zou huren. Die vertrok vorige zomer van Standard naar Ajax, maar komt daar amper aan de bak. Of het bestuur van de Great Old met dezelfde plannen speelt is niet geweten. Bovendien beseft Bölöni zelf dat zoiets zeer moeilijk zou worden.

Jean Butez aast al sinds vorige zomer op een nieuwe stap in zijn carrière. Toen raakte de doelman niet weg omdat Moeskroen een hoge vraagprijs hanteerde, maar nu lijkt dat ook het geval te zijn. Volgens Het Nieuwsblad vragen Les Hurlus zo'n vijf miljoen euro voor Butez. Daardoor zou onder meer AS Monaco afgehaakt zijn. Daar was het de bedoeling om de keeper eerst uit te lenen aan dochterclub Cercle Brugge.

BUITENLAND
Christian Benteke herstelt momenteel nog van een blessure, ondertussen wordt zijn naam aan verschillende nieuwe clubs gelinkt. Zo zou ook een (tijdelijke) terugkeer naar Aston Villa een optie zijn. De Premier League-promovendus kan door de blessure van Wesley Moraes in ieder geval wat aanvallende mankracht gebruiken. Het is niet duidelijk of Crystal Palace daaraan wil meewerken. Een nieuwe doelman heeft Villa inmiddels wel beet: Pepe Reina keert immers terug naar de Belgische velden.

Manchester City speurt momenteel al naar versterking voor komend seizoen. Volgens Daily Mail stuurde de club afgelopen weekend scouts naar Lyon om er Moussa Dembele te gaan bekeken. De Fransman mocht volgens zijn club normaal niet vertrekken, en de krant merkte ook op dat afgezanten van Manchester United op de tribune zaten voor hem. John Stones zou City dan weer kunnen verlaten, Arsenal toont volgens The Sun interesse.

Sporting Charleroi zag vorige zomer Victor Osimhen voor twaalf miljoen euro richting Lille vertrekken. De Nigeriaanse aanvaller ontpopte zich ondertussen tot een ware sensatie in de Ligue 1, waardoor hij op het einde van het seizoen al voor een droomtransfer staat. Volgens Fichajes zijn Tottenham, Chelsea en Liverpool geïnteresseerd in de diensten van Osimhen. Zijn marktwaarde zou nu al rond de 30 miljoen euro schommelen.

LEES OOK: Leko likt wonden: AA Gent incasseert extra uppercut

Antwerp moet een poging ondernemen om Marin te huren ...

Meest recent

‘Club in rep en roer: transferbom barst vlak voor de winter’

Er staat iets te gebeuren op Jan Breydel: een bliksemsnelle flankspeler zet de winter op stelten. ...

66
66
'Liverpool zet mercato wéér in vuur: deal van 100 miljoen'

Ondanks het behalen van de Engelse titel, pakte Liverpool FC afgelopen zomer uit met een ...

23
23
Machtswissel Club Brugge: JPL-coach als opvolger Hayen?

Nicky Hayen legde tot dusver een puik parcours af als hoofdcoach van Club Brugge. Desondanks wordt ...

177
177
'Anderlecht staat perplex: bliksemtransfer Nathan De Cat'

RSC Anderlecht wist afgelopen zondag eindelijk nog eens op eigen veld te winnen van Club Brugge. ...

260
260
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

80
80
Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

295
295
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

454
454
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

144
144
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

261
261
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

154
154
Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

272
272
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

852
852
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

791
791
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

296
296
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

274
274
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

562
562
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

152
152
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

230
230
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

485
485
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

509
509
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

194
194
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

310
310
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

68
68
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

311
311
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

643
643

Meer sportnieuws