TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

door stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Uitstekend nieuws voor Club, Bölöni denkt groots'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken wordt getipt als topfavoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst van de Gouden Schoen. Dat zou de spelmaker van Club Brugge des te aantrekkelijk maken voor buitenlandse ploegen. Maar momenteel heeft het er alle schijn van dat hij gewoon blijft. Dat liet zijn vader Vital Vanaken uitschijnen in HUMO en ook Club-boegbeeld Jan Ceulemans ziet hem op Jan Breydel blijven. De Argentijnse spits Adolfo Gaich zou komende zomer dan weer de overstap naar Brugge maken.

De kogel is door de kerk: Bruno Godeau trekt naar alle waarschijnlijkheid naar AA Gent. De 27-jarige Belgische verdediger leek twee weken geleden nog op weg om zijn contract bij Moeskroen open te breken. Gent kwam echter op de proppen en dat was een kans die de speler niet kon laten liggen. Godeau zal een contract tot medio 2023 gaan ondertekenen, zo kwam onze redactie te weten. Allicht maakt hij pas na het seizoen de overstap.

Het Waalse L'Avenir meldt dat Standard een bod zou hebben gedaan op Joachim Van Damme. De Luikenaars zijn dan ook boden naar verluidt zo'n 700.000 euro. Maar dat bod was ontoereikend en werd dus geweigerd door KV Mechelen. Of een nieuwe poging volgt, valt af te wachten. Als alternatief zouden de Rouches denken aan Luizao, een 21-jarige Braziliaan die eigendom is van FC Porto. Daarnaast mikt Standard ook op een nieuwe reserve-doelman, de ervaren Ruud Boffin wordt genoemd.

Laszlo Bölöni wacht bij Antwerp FC nog steeds op zijn eerste winteraanwinsten en de Roemeen speelt zelf ook met de nodige transferplannen. Bij Gazeta Sporturilor liet de coach immers verstaan dat hij graag zijn landgenoot Razvan Marin zou huren. Die vertrok vorige zomer van Standard naar Ajax, maar komt daar amper aan de bak. Of het bestuur van de Great Old met dezelfde plannen speelt is niet geweten. Bovendien beseft Bölöni zelf dat zoiets zeer moeilijk zou worden.

Jean Butez aast al sinds vorige zomer op een nieuwe stap in zijn carrière. Toen raakte de doelman niet weg omdat Moeskroen een hoge vraagprijs hanteerde, maar nu lijkt dat ook het geval te zijn. Volgens Het Nieuwsblad vragen Les Hurlus zo'n vijf miljoen euro voor Butez. Daardoor zou onder meer AS Monaco afgehaakt zijn. Daar was het de bedoeling om de keeper eerst uit te lenen aan dochterclub Cercle Brugge.

BUITENLAND
Christian Benteke herstelt momenteel nog van een blessure, ondertussen wordt zijn naam aan verschillende nieuwe clubs gelinkt. Zo zou ook een (tijdelijke) terugkeer naar Aston Villa een optie zijn. De Premier League-promovendus kan door de blessure van Wesley Moraes in ieder geval wat aanvallende mankracht gebruiken. Het is niet duidelijk of Crystal Palace daaraan wil meewerken. Een nieuwe doelman heeft Villa inmiddels wel beet: Pepe Reina keert immers terug naar de Belgische velden.

Manchester City speurt momenteel al naar versterking voor komend seizoen. Volgens Daily Mail stuurde de club afgelopen weekend scouts naar Lyon om er Moussa Dembele te gaan bekeken. De Fransman mocht volgens zijn club normaal niet vertrekken, en de krant merkte ook op dat afgezanten van Manchester United op de tribune zaten voor hem. John Stones zou City dan weer kunnen verlaten, Arsenal toont volgens The Sun interesse.

Sporting Charleroi zag vorige zomer Victor Osimhen voor twaalf miljoen euro richting Lille vertrekken. De Nigeriaanse aanvaller ontpopte zich ondertussen tot een ware sensatie in de Ligue 1, waardoor hij op het einde van het seizoen al voor een droomtransfer staat. Volgens Fichajes zijn Tottenham, Chelsea en Liverpool geïnteresseerd in de diensten van Osimhen. Zijn marktwaarde zou nu al rond de 30 miljoen euro schommelen.

LEES OOK: Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Antwerp moet een poging ondernemen om Marin te huren ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

110
110
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

17
17
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

77
77
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

42
42
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

144
144
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

107
107
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

113
113
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

213
213
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

973
973
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

202
202
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

81
81
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

287
287
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

71
71
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

273
273
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

245
245
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

232
232
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

286
286
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

192
192
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

144
144
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

590
590
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

841
841
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

451
451
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

251
251
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

133
133
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

88
88
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207

Meer sportnieuws