Is Club gedroomde concurrent/vervanger Vormer op het spoor?

door
Is Club gedroomde concurrent/vervanger Vormer op het spoor?

Tijdens de wintermercato gaan de Belgische teams uiteraard op zoek naar de nodige versterking om in de tweede helft van het seizoen (nog) beter te doen. Aan geruchten dus geen gebrek, al bereikte ons nu toch wel een erg opvallend weetje.

Op supportersfora van Club Brugge én KRC Genk wordt de laatste dagen immers druk gespeculeerd over Mark-Anthony Kaye. Op het eerste zicht een nobele onbekende, al heeft de 25-jarige middenvelder toch al 14 caps voor Canada op zijn palmares staan. Momenteel speelt hij voor Los Angeles FC in de MLS, waar zijn marktwaarde momenteel op een slordige drie miljoen euro wordt geschat.

Waarom wordt Kaye nu in verband gebracht met Club en Genk? Simpel: enkele aandachtige fans merkten op hoe hij op Instagram sinds kort beide Belgische teams is beginnen volgen. Net als de pagina ‘ThisBelgium’ trouwens, die de mooiste plekjes in ons land aanduidt. Een transfer van de controleur lijkt dus op til, zeker aangezien beide ploegen nog versterking in het (defensieve) middenveld kunnen gebruiken.

UPDATE 14/01

Mogelijk toont Club Brugge dus interesse in Mark-Anthony Kaye, al is er daar nog steeds geen duidelijkheid over. Echter zijn ze met de Canadees mogelijk wel een ideale concurrent, en op termijn mogelijk vervanger, van Ruud Vormer op het spoor. Kaye is namelijk net als de Nederlander een type-voorbeeld van een werkende  én efficiënte nummer 8. Zijn statistieken voor een speler van die positie zijn immers ook meer dan fraai. 

Zo was de Canadees in 52 wedstrijden in de MLS al goed voor 11 assists en 6 doelpunten. Akkoord, niet overdonderend, maar ook verdedigend blijkt hij van enorm belang. Zo wordt hij de beste speler uit Canada genoemd, die van grote waarde is op beide helften. Een buitenlandse transfer wordt hem gegund, naar Club Brugge of Racing Genk?

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

Zou hij een goeie concurrent van Vormer zijn?

Meest recent

Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

3
3
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

34
34
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

35
35
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

293
293
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

53
53
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

118
118
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

316
316
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

381
381
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

449
449
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

198
198
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

501
501
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

352
352
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

51
51
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

123
123
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

225
225
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

44
44
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

130
130
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

189
189
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

190
190
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

182
182
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

100
100
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

180
180
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

59
59
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

371
371
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

444
444

Meer sportnieuws