TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge mag de transfer van Adolfo Gaich op zijn buik schrijven. De Argentijnse aanvaller blijft volgens verschillende media tot het einde van het seizoen bij San Lorenzo, en zal er zelfs een verbeterd contract gaan tekenen. In dat nieuwe contract wordt de opstapclausule van Gaich zelfs opgetrokken tot een slordige 18 miljoen euro. Een bedrag dat Mannaert en co. niet willen ophoesten voor een nieuwe aanvaller. 


Daardoor moet Blauw-Zwart dus op zoek naar een andere piste voor de spitspositie. Jelle Vossen bewees op de winterstage in Qatar echter dat hij nog steeds over het nodige torinstinct beschikt, dus misschien krijgt de 30-jarige Limburger wel een nieuwe kans van Philippe Clement. Eerder bleek ook de 'piste-Benteke' al onhaalbaar te zijn voor de Bruggelingen. Werk aan de winkel voor Mannaert en co. 

KRC Genk blijft ondertussen op zoek naar een geschikte vervanger voor de vertrekkende Sander Berge. Volgens verschillende Russische mediakanalen zou Danill Fomin de interesse hebben gelokt van de landskampioen. De 22-jarige Rus speelt momenteel voor FC Ufa en lokte in het verleden al interesse van topclubs zoals Zenit en CSKA Moskou


RSC Anderlecht neemt binnenkort afscheid van Kristal Abazaj. De Albanese middenvelder van Paars-Wit wordt momenteel verhuurd aan Kukesi, en doet het daar uitstekend. Met vier doelpunten en zes assists was Abazaj al bijzonder belangrijk voor zijn club. Hij zou ook de beslissing genomen hebben om voor een verlengd verblijf in zijn thuisland te gaan. Daardoor nemen de Brusselaars naar alle waarschijnlijkheid afscheid van één van de vele overbodige spelers. 


De verrassende nummer twee uit onze competitie, Sporting Charleroi, toont dan weer interesse in Thiago Maia. De centrale middenvelder van Lille OSC was in het verleden nog een topdoelwit van Club Brugge, maar Blauw-Zwart verkoos Eder Balanta boven de Braziliaan. De kans dat de Carolo's met Maia effectief gaan lopen lijkt echter klein. De talentvolle middenvelder zou volgens L'Equipe een terugkeer naar Brazilië prefereren. 

BUITENLAND 

Arsenal, Olympique Lyon en AS Roma 
zijn allemaal geïnteresseerd in de diensten van Orel Mangala. De jonge Belg doet het momenteel behoorlijk goed bij VFB Stuttgart, en kan stilaan dromen van een toptransfer. Het prijskaartje van Mangala is echter niet aan de lage kant. Stuttgart vraagt namelijk 30 miljoen euro voor de middenvelder. 


Bij FC Barcelona neemt men volgens verschillende Spaanse media vandaag nog afscheid van Ernesto Valverde. Het blijft echter wachten op officieel nieuws uit Catalonië, maar steeds meer bronnen melden het nakend ontslag van de Spaanse voetbaltrainer. Mauricio Pochettino is één van de topkandidaten om Valverde op te volgen bij de Blaugrana. 

Manchester United lijkt dan weer zijn eerste wintertransfer beet te hebben. Bruno Fernandes zou volgens The Guardian binnenkort voorgesteld worden bij de Mancunians. De Portugese middenvelder van Sporting CP werd al enkele maanden gelinkt aan de Engelsen, en lijkt nu zijn transfer eindelijk beet te hebben. United zou ongeveer 60 miljoen euro betalen voor Fernandes. 



LEES OOK: Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Moet Club Brugge een kans geven aan Vossen in plaats van een nieuwe spits te zoeken?

Meest recent

Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

2
2
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

29
29
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

19
19
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

185
185
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

65
65
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

62
62
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

308
308
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

457
457
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

236
236
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

256
256
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

893
893
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

72
72
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

483
483
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

168
168
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

212
212
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

55
55
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

337
337
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

54
54
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

312
312
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

181
181
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

414
414
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

82
82
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

612
612
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

448
448

Meer sportnieuws