TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge mag de transfer van Adolfo Gaich op zijn buik schrijven. De Argentijnse aanvaller blijft volgens verschillende media tot het einde van het seizoen bij San Lorenzo, en zal er zelfs een verbeterd contract gaan tekenen. In dat nieuwe contract wordt de opstapclausule van Gaich zelfs opgetrokken tot een slordige 18 miljoen euro. Een bedrag dat Mannaert en co. niet willen ophoesten voor een nieuwe aanvaller. 


Daardoor moet Blauw-Zwart dus op zoek naar een andere piste voor de spitspositie. Jelle Vossen bewees op de winterstage in Qatar echter dat hij nog steeds over het nodige torinstinct beschikt, dus misschien krijgt de 30-jarige Limburger wel een nieuwe kans van Philippe Clement. Eerder bleek ook de 'piste-Benteke' al onhaalbaar te zijn voor de Bruggelingen. Werk aan de winkel voor Mannaert en co. 

KRC Genk blijft ondertussen op zoek naar een geschikte vervanger voor de vertrekkende Sander Berge. Volgens verschillende Russische mediakanalen zou Danill Fomin de interesse hebben gelokt van de landskampioen. De 22-jarige Rus speelt momenteel voor FC Ufa en lokte in het verleden al interesse van topclubs zoals Zenit en CSKA Moskou


RSC Anderlecht neemt binnenkort afscheid van Kristal Abazaj. De Albanese middenvelder van Paars-Wit wordt momenteel verhuurd aan Kukesi, en doet het daar uitstekend. Met vier doelpunten en zes assists was Abazaj al bijzonder belangrijk voor zijn club. Hij zou ook de beslissing genomen hebben om voor een verlengd verblijf in zijn thuisland te gaan. Daardoor nemen de Brusselaars naar alle waarschijnlijkheid afscheid van één van de vele overbodige spelers. 


De verrassende nummer twee uit onze competitie, Sporting Charleroi, toont dan weer interesse in Thiago Maia. De centrale middenvelder van Lille OSC was in het verleden nog een topdoelwit van Club Brugge, maar Blauw-Zwart verkoos Eder Balanta boven de Braziliaan. De kans dat de Carolo's met Maia effectief gaan lopen lijkt echter klein. De talentvolle middenvelder zou volgens L'Equipe een terugkeer naar Brazilië prefereren. 

BUITENLAND 

Arsenal, Olympique Lyon en AS Roma 
zijn allemaal geïnteresseerd in de diensten van Orel Mangala. De jonge Belg doet het momenteel behoorlijk goed bij VFB Stuttgart, en kan stilaan dromen van een toptransfer. Het prijskaartje van Mangala is echter niet aan de lage kant. Stuttgart vraagt namelijk 30 miljoen euro voor de middenvelder. 


Bij FC Barcelona neemt men volgens verschillende Spaanse media vandaag nog afscheid van Ernesto Valverde. Het blijft echter wachten op officieel nieuws uit Catalonië, maar steeds meer bronnen melden het nakend ontslag van de Spaanse voetbaltrainer. Mauricio Pochettino is één van de topkandidaten om Valverde op te volgen bij de Blaugrana. 

Manchester United lijkt dan weer zijn eerste wintertransfer beet te hebben. Bruno Fernandes zou volgens The Guardian binnenkort voorgesteld worden bij de Mancunians. De Portugese middenvelder van Sporting CP werd al enkele maanden gelinkt aan de Engelsen, en lijkt nu zijn transfer eindelijk beet te hebben. United zou ongeveer 60 miljoen euro betalen voor Fernandes. 



LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Moet Club Brugge een kans geven aan Vossen in plaats van een nieuwe spits te zoeken?

Meest recent

'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

87
87
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

11
11
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

23
23
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

60
60
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

129
129
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

24
24
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

59
59
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

56
56
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

98
98
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

60
60
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

283
283
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

472
472
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

95
95
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

318
318
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

88
88
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

155
155
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

121
121
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

139
139
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

432
432
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

91
91
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

86
86
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

148
148
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

606
606

Meer sportnieuws