TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

729 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge mag de transfer van Adolfo Gaich op zijn buik schrijven. De Argentijnse aanvaller blijft volgens verschillende media tot het einde van het seizoen bij San Lorenzo, en zal er zelfs een verbeterd contract gaan tekenen. In dat nieuwe contract wordt de opstapclausule van Gaich zelfs opgetrokken tot een slordige 18 miljoen euro. Een bedrag dat Mannaert en co. niet willen ophoesten voor een nieuwe aanvaller. 


Daardoor moet Blauw-Zwart dus op zoek naar een andere piste voor de spitspositie. Jelle Vossen bewees op de winterstage in Qatar echter dat hij nog steeds over het nodige torinstinct beschikt, dus misschien krijgt de 30-jarige Limburger wel een nieuwe kans van Philippe Clement. Eerder bleek ook de 'piste-Benteke' al onhaalbaar te zijn voor de Bruggelingen. Werk aan de winkel voor Mannaert en co. 

KRC Genk blijft ondertussen op zoek naar een geschikte vervanger voor de vertrekkende Sander Berge. Volgens verschillende Russische mediakanalen zou Danill Fomin de interesse hebben gelokt van de landskampioen. De 22-jarige Rus speelt momenteel voor FC Ufa en lokte in het verleden al interesse van topclubs zoals Zenit en CSKA Moskou


RSC Anderlecht neemt binnenkort afscheid van Kristal Abazaj. De Albanese middenvelder van Paars-Wit wordt momenteel verhuurd aan Kukesi, en doet het daar uitstekend. Met vier doelpunten en zes assists was Abazaj al bijzonder belangrijk voor zijn club. Hij zou ook de beslissing genomen hebben om voor een verlengd verblijf in zijn thuisland te gaan. Daardoor nemen de Brusselaars naar alle waarschijnlijkheid afscheid van één van de vele overbodige spelers. 


De verrassende nummer twee uit onze competitie, Sporting Charleroi, toont dan weer interesse in Thiago Maia. De centrale middenvelder van Lille OSC was in het verleden nog een topdoelwit van Club Brugge, maar Blauw-Zwart verkoos Eder Balanta boven de Braziliaan. De kans dat de Carolo's met Maia effectief gaan lopen lijkt echter klein. De talentvolle middenvelder zou volgens L'Equipe een terugkeer naar Brazilië prefereren. 

BUITENLAND 

Arsenal, Olympique Lyon en AS Roma 
zijn allemaal geïnteresseerd in de diensten van Orel Mangala. De jonge Belg doet het momenteel behoorlijk goed bij VFB Stuttgart, en kan stilaan dromen van een toptransfer. Het prijskaartje van Mangala is echter niet aan de lage kant. Stuttgart vraagt namelijk 30 miljoen euro voor de middenvelder. 


Bij FC Barcelona neemt men volgens verschillende Spaanse media vandaag nog afscheid van Ernesto Valverde. Het blijft echter wachten op officieel nieuws uit Catalonië, maar steeds meer bronnen melden het nakend ontslag van de Spaanse voetbaltrainer. Mauricio Pochettino is één van de topkandidaten om Valverde op te volgen bij de Blaugrana. 

Manchester United lijkt dan weer zijn eerste wintertransfer beet te hebben. Bruno Fernandes zou volgens The Guardian binnenkort voorgesteld worden bij de Mancunians. De Portugese middenvelder van Sporting CP werd al enkele maanden gelinkt aan de Engelsen, en lijkt nu zijn transfer eindelijk beet te hebben. United zou ongeveer 60 miljoen euro betalen voor Fernandes. 



LEES OOK: Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Moet Club Brugge een kans geven aan Vossen in plaats van een nieuwe spits te zoeken?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

57
57
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

220
220
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

60
60
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

60
60
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

517
517
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

145
145
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

111
111
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

328
328
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

525
525
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

307
307
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

625
625
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

237
237
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

235
235
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

291
291
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

523
523
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws