TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Club kan opnieuw beginnen, United heeft toptarget beet'

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge mag de transfer van Adolfo Gaich op zijn buik schrijven. De Argentijnse aanvaller blijft volgens verschillende media tot het einde van het seizoen bij San Lorenzo, en zal er zelfs een verbeterd contract gaan tekenen. In dat nieuwe contract wordt de opstapclausule van Gaich zelfs opgetrokken tot een slordige 18 miljoen euro. Een bedrag dat Mannaert en co. niet willen ophoesten voor een nieuwe aanvaller. 


Daardoor moet Blauw-Zwart dus op zoek naar een andere piste voor de spitspositie. Jelle Vossen bewees op de winterstage in Qatar echter dat hij nog steeds over het nodige torinstinct beschikt, dus misschien krijgt de 30-jarige Limburger wel een nieuwe kans van Philippe Clement. Eerder bleek ook de 'piste-Benteke' al onhaalbaar te zijn voor de Bruggelingen. Werk aan de winkel voor Mannaert en co. 

KRC Genk blijft ondertussen op zoek naar een geschikte vervanger voor de vertrekkende Sander Berge. Volgens verschillende Russische mediakanalen zou Danill Fomin de interesse hebben gelokt van de landskampioen. De 22-jarige Rus speelt momenteel voor FC Ufa en lokte in het verleden al interesse van topclubs zoals Zenit en CSKA Moskou


RSC Anderlecht neemt binnenkort afscheid van Kristal Abazaj. De Albanese middenvelder van Paars-Wit wordt momenteel verhuurd aan Kukesi, en doet het daar uitstekend. Met vier doelpunten en zes assists was Abazaj al bijzonder belangrijk voor zijn club. Hij zou ook de beslissing genomen hebben om voor een verlengd verblijf in zijn thuisland te gaan. Daardoor nemen de Brusselaars naar alle waarschijnlijkheid afscheid van één van de vele overbodige spelers. 


De verrassende nummer twee uit onze competitie, Sporting Charleroi, toont dan weer interesse in Thiago Maia. De centrale middenvelder van Lille OSC was in het verleden nog een topdoelwit van Club Brugge, maar Blauw-Zwart verkoos Eder Balanta boven de Braziliaan. De kans dat de Carolo's met Maia effectief gaan lopen lijkt echter klein. De talentvolle middenvelder zou volgens L'Equipe een terugkeer naar Brazilië prefereren. 

BUITENLAND 

Arsenal, Olympique Lyon en AS Roma 
zijn allemaal geïnteresseerd in de diensten van Orel Mangala. De jonge Belg doet het momenteel behoorlijk goed bij VFB Stuttgart, en kan stilaan dromen van een toptransfer. Het prijskaartje van Mangala is echter niet aan de lage kant. Stuttgart vraagt namelijk 30 miljoen euro voor de middenvelder. 


Bij FC Barcelona neemt men volgens verschillende Spaanse media vandaag nog afscheid van Ernesto Valverde. Het blijft echter wachten op officieel nieuws uit Catalonië, maar steeds meer bronnen melden het nakend ontslag van de Spaanse voetbaltrainer. Mauricio Pochettino is één van de topkandidaten om Valverde op te volgen bij de Blaugrana. 

Manchester United lijkt dan weer zijn eerste wintertransfer beet te hebben. Bruno Fernandes zou volgens The Guardian binnenkort voorgesteld worden bij de Mancunians. De Portugese middenvelder van Sporting CP werd al enkele maanden gelinkt aan de Engelsen, en lijkt nu zijn transfer eindelijk beet te hebben. United zou ongeveer 60 miljoen euro betalen voor Fernandes. 



LEES OOK: Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

Moet Club Brugge een kans geven aan Vossen in plaats van een nieuwe spits te zoeken?

Meest recent

Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

49
49
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

80
80
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

39
39
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

189
189
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

141
141
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

91
91
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

323
323
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

184
184
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

126
126
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

156
156
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

293
293
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

330
330
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

159
159
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

80
80
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

52
52
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

248
248
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

55
55
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

189
189
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

108
108
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

529
529
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

85
85
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

128
128

Meer sportnieuws