TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is nog steeds op zoek naar een nieuwe spits en in die optiek viel nu plots ook de naam van Lukasz Teodorczyk. De Pool mag vertrekken bij Udinese en Paars-Wit zou dus een mogelijke terugkeer bestuderen. Binnen de club wordt de interesse wel ontkend, net als de belangstelling voor John Guidetti en Lois Diony overigens.



In eerste instantie wil Anderlecht af van een paar spelers. Zo mag ook Alexandru Chipciu vertrekken. De Roemeense rechterflankspeler lijkt op weg naar het Turkse Gaziantep en heeft daarvoor alvast een lucratieve aanbieding uit zijn thuisland naast zich neergelegdCFR Cluj had een driejarig contract aan 500.000 euro per jaar klaarliggen voor de dertiger, maar dat wees Chipciu af.

Victor Vazquez is tegenwoordig een vrije speler na een avontuur in Qatar en de Spanjaard geeft aan dat hij een terugkeer naar België zeker wel ziet zitten. Enkel voor Anderlecht of Standard wil hij niet spelen omwille van zijn verleden bij Club Brugge. Een terugkeer naar Blauw-Zwart acht hij eerder voor een latere fase, eventueel als trainer.



Met Cyril Théréau lijkt een andere dertiger alvast zeker terug te keren naar ons land. De 36-jarige spits is op overschot bij Fiorentina en hij zou onderhandelen met tweedeklasser Union over een transfer. De Fransman kwam in ons land eerder al uit voor Charleroi en Anderlecht.

Deze winter wil AA Gent absoluut niet weten van een vertrek van Jonathan David, maar in de zomer zal het Canadese goudhaantje mogelijk niet meer te houden zijn. Verschillende clubs zouden alvast concrete interesse tonen. Olympique Lyon, Ajax en FC Porto zouden naar zijn handtekening dingen. Gent lijkt minstens 20 miljoen euro te kunnen gaan vangen voor de aanvaller.



KRC Genk neemt één van de komende dagen afscheid van Dieumerci Ndongala, die verkocht zal worden aan het Turkse Kasimpasa. De landskampioen maakt nog winst op de overbodige flankaanvaller. Hij zou immers een transfersom van 1,5 miljoen euro opleveren, terwijl Genk in 2018 zo'n 1,35 miljoen op tafel legde om hem binnen te halen.

BUITENLAND

FC Barcelona lijkt rotsvast van plan om trainer Ernesto Valverde op de keien te zetten en dus gaat de zoektocht naar een opvolger onverminderd voort. Na het njet van Xavi en Ronald Koeman zou het al een nieuw topdoelwit bepaald hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft het voordeel dat hij vrij is na zijn ontslag bij Tottenham, maar het is de vraag of hij de stap naar Camp Nou wel zal willen maken. In het verleden gaf hij aan nooit voor Barça te kunnen werken omwille van zijn verleden als speler bij stadsrivaal Espanyol.



De Catalanen moeten ook op zoek naar een oplossing voor de spitspositie, aangezien Luis Suarez voor de rest van het seizoen out is. Er zouden twee opties op tafel liggen. Ofwel gaat Barça nog deze maand een nieuwe spits kopen, maar dat wordt een lastige opdracht. Lautaro Martinez is het topdoelwit, maar Inter zal zijn goudhaantje niet midden het seizoen willen laten gaan. Ofwel zoekt Barça intern een oplossing en dan zou Carles Perez of Ansu Fati een kans kunnen krijgen.

Een transfer van Michy Batshuayi deze maand lijkt alsmaar minder waarschijnlijk. Chelsea blijft namelijk de jackpot vragen voor de Rode Duivel ondanks zijn statuut als bankzitter. De vraagprijs blijkt nu zelfs 52 miljoen euro te bedragen. Daardoor is de interesse van Crystal Palace en Aston Villa al stevig bekoeld, terwijl ook AS Roma wellicht zal afhaken.


LEES OOK: Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Was Teodorczyk een goede optie geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

169
169
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

39
39
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

259
259
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

83
83
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

79
79
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

168
168
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

230
230
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

69
69
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

625
625
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

60
60
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

157
157
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

86
86
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

165
165
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

38
38
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

31
31
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

127
127
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

153
153
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

222
222

Meer sportnieuws