TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is nog steeds op zoek naar een nieuwe spits en in die optiek viel nu plots ook de naam van Lukasz Teodorczyk. De Pool mag vertrekken bij Udinese en Paars-Wit zou dus een mogelijke terugkeer bestuderen. Binnen de club wordt de interesse wel ontkend, net als de belangstelling voor John Guidetti en Lois Diony overigens.



In eerste instantie wil Anderlecht af van een paar spelers. Zo mag ook Alexandru Chipciu vertrekken. De Roemeense rechterflankspeler lijkt op weg naar het Turkse Gaziantep en heeft daarvoor alvast een lucratieve aanbieding uit zijn thuisland naast zich neergelegdCFR Cluj had een driejarig contract aan 500.000 euro per jaar klaarliggen voor de dertiger, maar dat wees Chipciu af.

Victor Vazquez is tegenwoordig een vrije speler na een avontuur in Qatar en de Spanjaard geeft aan dat hij een terugkeer naar België zeker wel ziet zitten. Enkel voor Anderlecht of Standard wil hij niet spelen omwille van zijn verleden bij Club Brugge. Een terugkeer naar Blauw-Zwart acht hij eerder voor een latere fase, eventueel als trainer.



Met Cyril Théréau lijkt een andere dertiger alvast zeker terug te keren naar ons land. De 36-jarige spits is op overschot bij Fiorentina en hij zou onderhandelen met tweedeklasser Union over een transfer. De Fransman kwam in ons land eerder al uit voor Charleroi en Anderlecht.

Deze winter wil AA Gent absoluut niet weten van een vertrek van Jonathan David, maar in de zomer zal het Canadese goudhaantje mogelijk niet meer te houden zijn. Verschillende clubs zouden alvast concrete interesse tonen. Olympique Lyon, Ajax en FC Porto zouden naar zijn handtekening dingen. Gent lijkt minstens 20 miljoen euro te kunnen gaan vangen voor de aanvaller.



KRC Genk neemt één van de komende dagen afscheid van Dieumerci Ndongala, die verkocht zal worden aan het Turkse Kasimpasa. De landskampioen maakt nog winst op de overbodige flankaanvaller. Hij zou immers een transfersom van 1,5 miljoen euro opleveren, terwijl Genk in 2018 zo'n 1,35 miljoen op tafel legde om hem binnen te halen.

BUITENLAND

FC Barcelona lijkt rotsvast van plan om trainer Ernesto Valverde op de keien te zetten en dus gaat de zoektocht naar een opvolger onverminderd voort. Na het njet van Xavi en Ronald Koeman zou het al een nieuw topdoelwit bepaald hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft het voordeel dat hij vrij is na zijn ontslag bij Tottenham, maar het is de vraag of hij de stap naar Camp Nou wel zal willen maken. In het verleden gaf hij aan nooit voor Barça te kunnen werken omwille van zijn verleden als speler bij stadsrivaal Espanyol.



De Catalanen moeten ook op zoek naar een oplossing voor de spitspositie, aangezien Luis Suarez voor de rest van het seizoen out is. Er zouden twee opties op tafel liggen. Ofwel gaat Barça nog deze maand een nieuwe spits kopen, maar dat wordt een lastige opdracht. Lautaro Martinez is het topdoelwit, maar Inter zal zijn goudhaantje niet midden het seizoen willen laten gaan. Ofwel zoekt Barça intern een oplossing en dan zou Carles Perez of Ansu Fati een kans kunnen krijgen.

Een transfer van Michy Batshuayi deze maand lijkt alsmaar minder waarschijnlijk. Chelsea blijft namelijk de jackpot vragen voor de Rode Duivel ondanks zijn statuut als bankzitter. De vraagprijs blijkt nu zelfs 52 miljoen euro te bedragen. Daardoor is de interesse van Crystal Palace en Aston Villa al stevig bekoeld, terwijl ook AS Roma wellicht zal afhaken.


LEES OOK: 'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Was Teodorczyk een goede optie geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

54
54
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

40
40
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

17
17
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

42
42
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

326
326
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

45
45
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

475
475
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

320
320
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

20
20
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

66
66
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

135
135
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

364
364
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

187
187
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

624
624
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

502
502
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

242
242
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

64
64
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

302
302
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

54
54
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

875
875
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

194
194
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

145
145
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

319
319
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

393
393

Meer sportnieuws