TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is nog steeds op zoek naar een nieuwe spits en in die optiek viel nu plots ook de naam van Lukasz Teodorczyk. De Pool mag vertrekken bij Udinese en Paars-Wit zou dus een mogelijke terugkeer bestuderen. Binnen de club wordt de interesse wel ontkend, net als de belangstelling voor John Guidetti en Lois Diony overigens.



In eerste instantie wil Anderlecht af van een paar spelers. Zo mag ook Alexandru Chipciu vertrekken. De Roemeense rechterflankspeler lijkt op weg naar het Turkse Gaziantep en heeft daarvoor alvast een lucratieve aanbieding uit zijn thuisland naast zich neergelegdCFR Cluj had een driejarig contract aan 500.000 euro per jaar klaarliggen voor de dertiger, maar dat wees Chipciu af.

Victor Vazquez is tegenwoordig een vrije speler na een avontuur in Qatar en de Spanjaard geeft aan dat hij een terugkeer naar België zeker wel ziet zitten. Enkel voor Anderlecht of Standard wil hij niet spelen omwille van zijn verleden bij Club Brugge. Een terugkeer naar Blauw-Zwart acht hij eerder voor een latere fase, eventueel als trainer.



Met Cyril Théréau lijkt een andere dertiger alvast zeker terug te keren naar ons land. De 36-jarige spits is op overschot bij Fiorentina en hij zou onderhandelen met tweedeklasser Union over een transfer. De Fransman kwam in ons land eerder al uit voor Charleroi en Anderlecht.

Deze winter wil AA Gent absoluut niet weten van een vertrek van Jonathan David, maar in de zomer zal het Canadese goudhaantje mogelijk niet meer te houden zijn. Verschillende clubs zouden alvast concrete interesse tonen. Olympique Lyon, Ajax en FC Porto zouden naar zijn handtekening dingen. Gent lijkt minstens 20 miljoen euro te kunnen gaan vangen voor de aanvaller.



KRC Genk neemt één van de komende dagen afscheid van Dieumerci Ndongala, die verkocht zal worden aan het Turkse Kasimpasa. De landskampioen maakt nog winst op de overbodige flankaanvaller. Hij zou immers een transfersom van 1,5 miljoen euro opleveren, terwijl Genk in 2018 zo'n 1,35 miljoen op tafel legde om hem binnen te halen.

BUITENLAND

FC Barcelona lijkt rotsvast van plan om trainer Ernesto Valverde op de keien te zetten en dus gaat de zoektocht naar een opvolger onverminderd voort. Na het njet van Xavi en Ronald Koeman zou het al een nieuw topdoelwit bepaald hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft het voordeel dat hij vrij is na zijn ontslag bij Tottenham, maar het is de vraag of hij de stap naar Camp Nou wel zal willen maken. In het verleden gaf hij aan nooit voor Barça te kunnen werken omwille van zijn verleden als speler bij stadsrivaal Espanyol.



De Catalanen moeten ook op zoek naar een oplossing voor de spitspositie, aangezien Luis Suarez voor de rest van het seizoen out is. Er zouden twee opties op tafel liggen. Ofwel gaat Barça nog deze maand een nieuwe spits kopen, maar dat wordt een lastige opdracht. Lautaro Martinez is het topdoelwit, maar Inter zal zijn goudhaantje niet midden het seizoen willen laten gaan. Ofwel zoekt Barça intern een oplossing en dan zou Carles Perez of Ansu Fati een kans kunnen krijgen.

Een transfer van Michy Batshuayi deze maand lijkt alsmaar minder waarschijnlijk. Chelsea blijft namelijk de jackpot vragen voor de Rode Duivel ondanks zijn statuut als bankzitter. De vraagprijs blijkt nu zelfs 52 miljoen euro te bedragen. Daardoor is de interesse van Crystal Palace en Aston Villa al stevig bekoeld, terwijl ook AS Roma wellicht zal afhaken.


LEES OOK: Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Was Teodorczyk een goede optie geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

49
49
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

142
142
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

114
114
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

106
106
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

206
206
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

296
296
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

508
508
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

235
235
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws