TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is nog steeds op zoek naar een nieuwe spits en in die optiek viel nu plots ook de naam van Lukasz Teodorczyk. De Pool mag vertrekken bij Udinese en Paars-Wit zou dus een mogelijke terugkeer bestuderen. Binnen de club wordt de interesse wel ontkend, net als de belangstelling voor John Guidetti en Lois Diony overigens.



In eerste instantie wil Anderlecht af van een paar spelers. Zo mag ook Alexandru Chipciu vertrekken. De Roemeense rechterflankspeler lijkt op weg naar het Turkse Gaziantep en heeft daarvoor alvast een lucratieve aanbieding uit zijn thuisland naast zich neergelegdCFR Cluj had een driejarig contract aan 500.000 euro per jaar klaarliggen voor de dertiger, maar dat wees Chipciu af.

Victor Vazquez is tegenwoordig een vrije speler na een avontuur in Qatar en de Spanjaard geeft aan dat hij een terugkeer naar België zeker wel ziet zitten. Enkel voor Anderlecht of Standard wil hij niet spelen omwille van zijn verleden bij Club Brugge. Een terugkeer naar Blauw-Zwart acht hij eerder voor een latere fase, eventueel als trainer.



Met Cyril Théréau lijkt een andere dertiger alvast zeker terug te keren naar ons land. De 36-jarige spits is op overschot bij Fiorentina en hij zou onderhandelen met tweedeklasser Union over een transfer. De Fransman kwam in ons land eerder al uit voor Charleroi en Anderlecht.

Deze winter wil AA Gent absoluut niet weten van een vertrek van Jonathan David, maar in de zomer zal het Canadese goudhaantje mogelijk niet meer te houden zijn. Verschillende clubs zouden alvast concrete interesse tonen. Olympique Lyon, Ajax en FC Porto zouden naar zijn handtekening dingen. Gent lijkt minstens 20 miljoen euro te kunnen gaan vangen voor de aanvaller.



KRC Genk neemt één van de komende dagen afscheid van Dieumerci Ndongala, die verkocht zal worden aan het Turkse Kasimpasa. De landskampioen maakt nog winst op de overbodige flankaanvaller. Hij zou immers een transfersom van 1,5 miljoen euro opleveren, terwijl Genk in 2018 zo'n 1,35 miljoen op tafel legde om hem binnen te halen.

BUITENLAND

FC Barcelona lijkt rotsvast van plan om trainer Ernesto Valverde op de keien te zetten en dus gaat de zoektocht naar een opvolger onverminderd voort. Na het njet van Xavi en Ronald Koeman zou het al een nieuw topdoelwit bepaald hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft het voordeel dat hij vrij is na zijn ontslag bij Tottenham, maar het is de vraag of hij de stap naar Camp Nou wel zal willen maken. In het verleden gaf hij aan nooit voor Barça te kunnen werken omwille van zijn verleden als speler bij stadsrivaal Espanyol.



De Catalanen moeten ook op zoek naar een oplossing voor de spitspositie, aangezien Luis Suarez voor de rest van het seizoen out is. Er zouden twee opties op tafel liggen. Ofwel gaat Barça nog deze maand een nieuwe spits kopen, maar dat wordt een lastige opdracht. Lautaro Martinez is het topdoelwit, maar Inter zal zijn goudhaantje niet midden het seizoen willen laten gaan. Ofwel zoekt Barça intern een oplossing en dan zou Carles Perez of Ansu Fati een kans kunnen krijgen.

Een transfer van Michy Batshuayi deze maand lijkt alsmaar minder waarschijnlijk. Chelsea blijft namelijk de jackpot vragen voor de Rode Duivel ondanks zijn statuut als bankzitter. De vraagprijs blijkt nu zelfs 52 miljoen euro te bedragen. Daardoor is de interesse van Crystal Palace en Aston Villa al stevig bekoeld, terwijl ook AS Roma wellicht zal afhaken.


LEES OOK: Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Was Teodorczyk een goede optie geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

17
17
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

196
196
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

60
60
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

95
95
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

136
136
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

221
221
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

40
40
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

276
276
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

41
41
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

438
438
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

25
25
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

202
202
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

335
335
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

392
392
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

73
73
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

184
184
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

303
303
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

171
171
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

69
69
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

390
390
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

118
118
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

98
98
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

59
59
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

525
525
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

839
839

Meer sportnieuws