Spaanse pers uitzinnig: "Courtois heeft nu al plaats in geschiedenis Real"

874
Spaanse pers uitzinnig:

Real Madrid heeft zijn eerste noemenswaardige prijs van het seizoen beet. De Koninklijke triomfeerde zondagavond in de finale van het mini-tornooi om de Spaanse Supercup. Na strafschoppen haalden Zinedine Zidane en zijn manschappen het van stadsrivaal Atletico Madrid.


En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Thibaut Courtois. Niet alleen hield hij zijn ex-ploeg tijdens de wedstrijd meermaals van een doelpunt, ook in de penaltyreeks was hij van cruciaal belang met een straffe redding op Thomas Partey. In de Spaanse media is men dan ook vol lof. "De redder", wordt hij genoemd bij Mundo Deportivo. "De Belg was van fundamenteel belang door Atletico in de extra tijd van een doelpunt te houden. En hij stopte ook nog eens een penalty."

Bij AS gaat men zelfs nog een stapje verder. "Zijn reflex met de hand toen Mendy de bal in doel dreigde te deviëren, was ongelooflijk. Hij was opnieuw een muur", klinkt het. Maar vooral de penalty sprak bij het medium tot de verbeelding. "Hij bleef gezien de nieuwe regels met één voet op de lijn staan om zich vervolgens helemaal uit te strekken. Een techniek volgens de nieuwe norm die tot in de perfectie werd uitgevoerd."

Ook bij SPORT is men onder de indruk, vooral dan over de manier waarop hij zich herpakte na een moeilijke seizoensstart. "Het werk dat hij tegen Atletico kreeg, knapte hij met succes op en ook in de luchtduels reageerde hij perfect. Hij gaat verder met presteren na een onregelmatige start van het seizoen. Niemand in 'la Casa Blanca' herinnert zich Keylor Navas nog. Ook in de penaltyreeks was hij absoluut beslissend."

De grootste lofzang komt misschien wel van het Madrileens getinte Marca. "Courtois heeft nu al een plaats in de geschiedenis van Real Madrid en is begonnen met prijzen te winnen. Hij maakte het verschil in de Supercup. Courtois werd de held van de dag door Morata van een goal te houden en een eigen doelpunt van Mendy nipt te voorkomen. Ook in de penaltyreeks stond hij er opnieuw."

Lees meer: Ook coach Zidane en voorzitter Pérez lyrisch

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Dit seizoen tot dusver, is Courtois de beste doelman in Europa ...

Meest recent

Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

13
13
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

15
15
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

57
57
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

168
168
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

322
322
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

202
202
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

219
219
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

51
51
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

271
271
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

117
117
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

40
40
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

40
40
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

36
36
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

111
111
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

99
99
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

56
56
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

57
57
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

285
285
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110

Meer sportnieuws