Eén groot nadeel aan stadionplannen Club: "Dit was een shortcut"

door
Eén groot nadeel aan stadionplannen Club:

Er lijkt eindelijk vaart te komen in de stadionplannen van Club Brugge. Zo werd afgelopen week beslist om af te wijken van het oorspronkelijke opzet en zal men een nieuwe voetbaltempel gaan bouwen naast het huidige Jan Breydelstadion. Op die manier zou het complex er al op korte(re) termijn kunnen staan.


Het nieuwe stadion zou plaats moeten bieden aan zo'n 40.000 toeschouwers. Financieel journalist Dries Bervoet van De Tijd verwacht dat de inkomsten daardoor exponentieel gaan stijgen. "Door dit nieuwe, grotere stadion zal Club meer tickets en abonnementen kunnen verkopen, meer eten en drinken op de dag zelf aan de man kunnen brengen én meer vips kunnen ontvangen. Alles samen zou dat tot een verdubbeling van de huidige inkomsten op matchdagen kunnen leiden", vertelt hij bij Sporza.

Er is wel één groot nadeel aan deze locatie. Het gaat immers om een 'recreatiezone', waardoor er enkel commerciële activiteiten mogelijk zijn op wedstrijddagen. Er kan dus geen multifunctioneel stadion (met bijvoorbeeld winkels en kantoorruimtes) neergepoot worden. "Ze hebben beslist om de bouwplannen aan de Blankenbergse Steenweg - waar extra activiteiten eventueel wel mogelijk waren - los te laten. Ze vechten al zo lang voor een nieuw stadion en dit is daar een soort shortcut naar. Er waren wellicht scenario's die nog idealer waren, maar dit lijkt me het best and final offer. Daarom zijn ze bij Club ook tevreden", aldus Bervoet.

LEES OOK: Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club heeft de oorspronkelijke stadionplannen te lang laten aanslepen ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

127
127
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

109
109
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

55
55
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

76
76
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

84
84
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

176
176
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

646
646
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

430
430
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

222
222
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

409
409
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

235
235
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

242
242
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

212
212
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

860
860
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

138
138
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

554
554
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws