De Bilde: "Als ik Vanaken was, zou ik naar buitenland trekken"

509 stemmen
De Bilde:

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, maar eerst is er woensdag nog een belangrijke afspraak. Dan wordt immers de Gouden Schoen 2019 uitgereikt. Titelhouder Hans Vanaken is alvast de grote favoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst.


Ook vorig seizoen was de Limburger al de grote triomfator op het Gala. En analist Gilles De Bilde ziet weinig redenen waarom dat dit jaar anders zal zijn. "Als je alle ploegen naast mekaar zet en er dan de individuen uithaalt die Hans Vanaken in de problemen kunnen brengen ... die zijn er gewoon niet. Er zijn gewoon geen uitdagers geweest om het Vanaken moeilijk te maken", vertelt de oud-spits bij Het Laatste Nieuws.

Vanaken lijkt de Belgische competitie dus ontgroeid. Volgens De Bilde is komende zomer dan ook hét moment om een nieuwe stap te zetten. "Als voetballer ambieer je toch altijd het hoogste en een carrière duurt uiteindelijk niet zo lang. Dan wil als speler toch zo hoog mogelijk geraken, zowel sportief als financieel. De vraag is of hij dat zelf nodig vindt. Misschien voelt hij zich zo goed bij Club en wil hij er een soort icoon worden. Maar in zijn plaats zou ik toch proberen de stap naar het buitenland te zetten."

De Bilde benadrukt dat hij in een sterkere competitie nog beter zou worden en is van mening dat Vanaken in de Jupiler Pro League niet veel meer te behalen heeft. "Hij heeft de toer in de Belgische competitie al gedaan en heeft bovendien al alles gewonnen. Op dat gebied zijn er niet veel uitdagingen meer voor hem. Maar misschien voelt hij zich echt perfect in Brugge en wil hij samen met de club groeien. Eind dit seizoen zullen we daar een antwoord op krijgen."

LEES OOK: Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Indien Vanaken nooit naar het buitenland gaat, heeft hij niet het onderste uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

1
1
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

364
364
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

22
22
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

41
41
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

61
61
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

266
266
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

59
59
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

339
339
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

158
158
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

81
81
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

177
177
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

471
471
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

139
139
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

71
71
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

213
213
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

470
470
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

228
228
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

101
101
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

86
86
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

97
97
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

267
267
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

271
271
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

359
359
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

288
288

Meer sportnieuws