De Bilde: "Als ik Vanaken was, zou ik naar buitenland trekken"

509 stemmen
De Bilde:

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, maar eerst is er woensdag nog een belangrijke afspraak. Dan wordt immers de Gouden Schoen 2019 uitgereikt. Titelhouder Hans Vanaken is alvast de grote favoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst.


Ook vorig seizoen was de Limburger al de grote triomfator op het Gala. En analist Gilles De Bilde ziet weinig redenen waarom dat dit jaar anders zal zijn. "Als je alle ploegen naast mekaar zet en er dan de individuen uithaalt die Hans Vanaken in de problemen kunnen brengen ... die zijn er gewoon niet. Er zijn gewoon geen uitdagers geweest om het Vanaken moeilijk te maken", vertelt de oud-spits bij Het Laatste Nieuws.

Vanaken lijkt de Belgische competitie dus ontgroeid. Volgens De Bilde is komende zomer dan ook hét moment om een nieuwe stap te zetten. "Als voetballer ambieer je toch altijd het hoogste en een carrière duurt uiteindelijk niet zo lang. Dan wil als speler toch zo hoog mogelijk geraken, zowel sportief als financieel. De vraag is of hij dat zelf nodig vindt. Misschien voelt hij zich zo goed bij Club en wil hij er een soort icoon worden. Maar in zijn plaats zou ik toch proberen de stap naar het buitenland te zetten."

De Bilde benadrukt dat hij in een sterkere competitie nog beter zou worden en is van mening dat Vanaken in de Jupiler Pro League niet veel meer te behalen heeft. "Hij heeft de toer in de Belgische competitie al gedaan en heeft bovendien al alles gewonnen. Op dat gebied zijn er niet veel uitdagingen meer voor hem. Maar misschien voelt hij zich echt perfect in Brugge en wil hij samen met de club groeien. Eind dit seizoen zullen we daar een antwoord op krijgen."

LEES OOK: Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Indien Vanaken nooit naar het buitenland gaat, heeft hij niet het onderste uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

52
52
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

68
68
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

112
112
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

55
55
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

32
32
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

239
239
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

83
83
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

133
133
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

361
361
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

101
101
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

275
275
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

451
451
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

257
257
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

810
810
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

390
390
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

298
298
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

294
294
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

81
81
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

576
576
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

94
94
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

300
300
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

282
282
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

341
341
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1359
1359
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

594
594

Meer sportnieuws