De Bilde: "Als ik Vanaken was, zou ik naar buitenland trekken"

door
De Bilde:

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, maar eerst is er woensdag nog een belangrijke afspraak. Dan wordt immers de Gouden Schoen 2019 uitgereikt. Titelhouder Hans Vanaken is alvast de grote favoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst.


Ook vorig seizoen was de Limburger al de grote triomfator op het Gala. En analist Gilles De Bilde ziet weinig redenen waarom dat dit jaar anders zal zijn. "Als je alle ploegen naast mekaar zet en er dan de individuen uithaalt die Hans Vanaken in de problemen kunnen brengen ... die zijn er gewoon niet. Er zijn gewoon geen uitdagers geweest om het Vanaken moeilijk te maken", vertelt de oud-spits bij Het Laatste Nieuws.

Vanaken lijkt de Belgische competitie dus ontgroeid. Volgens De Bilde is komende zomer dan ook hét moment om een nieuwe stap te zetten. "Als voetballer ambieer je toch altijd het hoogste en een carrière duurt uiteindelijk niet zo lang. Dan wil als speler toch zo hoog mogelijk geraken, zowel sportief als financieel. De vraag is of hij dat zelf nodig vindt. Misschien voelt hij zich zo goed bij Club en wil hij er een soort icoon worden. Maar in zijn plaats zou ik toch proberen de stap naar het buitenland te zetten."

De Bilde benadrukt dat hij in een sterkere competitie nog beter zou worden en is van mening dat Vanaken in de Jupiler Pro League niet veel meer te behalen heeft. "Hij heeft de toer in de Belgische competitie al gedaan en heeft bovendien al alles gewonnen. Op dat gebied zijn er niet veel uitdagingen meer voor hem. Maar misschien voelt hij zich echt perfect in Brugge en wil hij samen met de club groeien. Eind dit seizoen zullen we daar een antwoord op krijgen."

LEES OOK: Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Indien Vanaken nooit naar het buitenland gaat, heeft hij niet het onderste uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

2
2
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

1
1
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

24
24
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

25
25
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

46
46
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

28
28
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

34
34
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

80
80
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

29
29
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

71
71
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

44
44
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

167
167
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

342
342
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

46
46
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

195
195
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

38
38
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

63
63
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

98
98
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

93
93
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

587
587
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

256
256
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

177
177
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

159
159
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

330
330
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws