De Bilde: "Als ik Vanaken was, zou ik naar buitenland trekken"

509 stemmen
De Bilde:

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, maar eerst is er woensdag nog een belangrijke afspraak. Dan wordt immers de Gouden Schoen 2019 uitgereikt. Titelhouder Hans Vanaken is alvast de grote favoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst.


Ook vorig seizoen was de Limburger al de grote triomfator op het Gala. En analist Gilles De Bilde ziet weinig redenen waarom dat dit jaar anders zal zijn. "Als je alle ploegen naast mekaar zet en er dan de individuen uithaalt die Hans Vanaken in de problemen kunnen brengen ... die zijn er gewoon niet. Er zijn gewoon geen uitdagers geweest om het Vanaken moeilijk te maken", vertelt de oud-spits bij Het Laatste Nieuws.

Vanaken lijkt de Belgische competitie dus ontgroeid. Volgens De Bilde is komende zomer dan ook hét moment om een nieuwe stap te zetten. "Als voetballer ambieer je toch altijd het hoogste en een carrière duurt uiteindelijk niet zo lang. Dan wil als speler toch zo hoog mogelijk geraken, zowel sportief als financieel. De vraag is of hij dat zelf nodig vindt. Misschien voelt hij zich zo goed bij Club en wil hij er een soort icoon worden. Maar in zijn plaats zou ik toch proberen de stap naar het buitenland te zetten."

De Bilde benadrukt dat hij in een sterkere competitie nog beter zou worden en is van mening dat Vanaken in de Jupiler Pro League niet veel meer te behalen heeft. "Hij heeft de toer in de Belgische competitie al gedaan en heeft bovendien al alles gewonnen. Op dat gebied zijn er niet veel uitdagingen meer voor hem. Maar misschien voelt hij zich echt perfect in Brugge en wil hij samen met de club groeien. Eind dit seizoen zullen we daar een antwoord op krijgen."

LEES OOK: Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Indien Vanaken nooit naar het buitenland gaat, heeft hij niet het onderste uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

'Club Brugge wil dubbelslag slaan bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

55
55
Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

61
61
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

14
14
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

30
30
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

37
37
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

54
54
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

34
34
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

297
297
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

341
341
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

127
127
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

56
56
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

537
537
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

109
109
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

125
125
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

155
155
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

146
146
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

444
444
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

141
141
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

167
167
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

616
616

Meer sportnieuws