De Bilde: "Als ik Vanaken was, zou ik naar buitenland trekken"

door
De Bilde:

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang, maar eerst is er woensdag nog een belangrijke afspraak. Dan wordt immers de Gouden Schoen 2019 uitgereikt. Titelhouder Hans Vanaken is alvast de grote favoriet om zichzelf op te volgen op de erelijst.


Ook vorig seizoen was de Limburger al de grote triomfator op het Gala. En analist Gilles De Bilde ziet weinig redenen waarom dat dit jaar anders zal zijn. "Als je alle ploegen naast mekaar zet en er dan de individuen uithaalt die Hans Vanaken in de problemen kunnen brengen ... die zijn er gewoon niet. Er zijn gewoon geen uitdagers geweest om het Vanaken moeilijk te maken", vertelt de oud-spits bij Het Laatste Nieuws.

Vanaken lijkt de Belgische competitie dus ontgroeid. Volgens De Bilde is komende zomer dan ook hét moment om een nieuwe stap te zetten. "Als voetballer ambieer je toch altijd het hoogste en een carrière duurt uiteindelijk niet zo lang. Dan wil als speler toch zo hoog mogelijk geraken, zowel sportief als financieel. De vraag is of hij dat zelf nodig vindt. Misschien voelt hij zich zo goed bij Club en wil hij er een soort icoon worden. Maar in zijn plaats zou ik toch proberen de stap naar het buitenland te zetten."

De Bilde benadrukt dat hij in een sterkere competitie nog beter zou worden en is van mening dat Vanaken in de Jupiler Pro League niet veel meer te behalen heeft. "Hij heeft de toer in de Belgische competitie al gedaan en heeft bovendien al alles gewonnen. Op dat gebied zijn er niet veel uitdagingen meer voor hem. Maar misschien voelt hij zich echt perfect in Brugge en wil hij samen met de club groeien. Eind dit seizoen zullen we daar een antwoord op krijgen."

LEES OOK: Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Indien Vanaken nooit naar het buitenland gaat, heeft hij niet het onderste uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

41
41
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

284
284
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

140
140
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

28
28
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

220
220
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

165
165
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

142
142
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

201
201
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

198
198
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

107
107
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

356
356
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

351
351
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

198
198
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

159
159
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

509
509
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

95
95
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

154
154
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

78
78
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

85
85
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

115
115
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

285
285
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

340
340
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

574
574

Meer sportnieuws