De blunder van Kompany: De ultieme wraak van Kums

door
De blunder van Kompany: De ultieme wraak van Kums

Anderlecht zal 2020 al zeker starten met twee nieuwe gezichten. Michael Amir Murillo werd gecontracteerd van het Amerikaanse New York Red Bulls, en ook Anthony Vanden Borre staat heel dicht bij zijn grote rentree. Daarnaast wordt nog gezocht naar een spits en een linksachter. En als het kan, graag nog een creatieve middenvelder. Nochtans had Anderlecht ene Sven Kums rondlopen, die nu het mooie weer maakt bij AA Gent.

LANG NIET VERSLETEN

Vincent Kompany maakte in juli reeds duidelijk dat hij bij RSC Anderlecht niet rekende op de gewezen Gouden Schoen. De speler-manager gaf als reden aan dat hij meer zag in Peter Zulj, die vorig seizoen nochtans erg middelmatig liep te voetballen. Ook tijdens deze jaargang brak de Oostenrijker vooralsnog geen potten, al waren zijn laatste wedstrijden in het kalenderjaar 2019 wel meer dan behoorlijk. Maar dat was nog mijlen verwijderd van het hoge niveau-Kums. 

Die korte heropleving van Zulj kan helemaal niet op tegen de uitmuntende prestaties die Kums wekelijks op de mat legt in de Ghelamco Arena. Daar speelt hij niet als verdedigende middenvelder, een rol die hij vervulde bij Sporting, maar wel als centrale draaischijf naast die andere ex-RSCA'er Vadis Odjida-Ofoe. Kums wordt er in februari 32, maar hij behoort nog steeds tot 's lands beste middenvelders. 



GEEN NIEUWE KANS

Ook Kompany zal het spelpeil en de kwaliteiten van Kums zeker niet ontgaan zijn, maar de speler-manager is niet zinnens om de middenvelder een herkansing te geven. AA Gent is namelijk bereid om het huurcontract van Kums om te zetten in een definitieve deal. Bovendien wil Anderlecht graag meewerken aan een transfer van zijn overbodige middenvelder. Kums vertegenwoordigt nog enkele miljoenen en dat kan Sporting door hun mindere financiële situatie wel goed gebruiken. 

Maar op exorbitante bedragen moet de Paars-Witte clubkas niet hopen. Dat bevestigde Ivan De Witte, de voorzitter van AA Gent, aan VTM Nieuws. “Als de prijs en de onderhandelingen goed verlopen, dan zullen we alles in het werk stellen om Sven bij ons te houden.” De grote vraag blijft echter of Kums zélf geneigd is om zijn royaal salaris bij Anderlecht, een deal die nog werd afgesloten door Mogi Bayat, in te ruilen voor een meer bescheiden contract in Gent … 

KONING VAN DE PASSING

Nochtans hoeft het allemaal zo moeilijk niet te zijn. Kums bezit enkele unieke kwaliteiten – naar de normen van de Jupiler Pro League – waar het zwalpend Anderlecht momenteel aan ontbeert. Sporting snakt naar een voetballende middenvelder, gezegend met een grote dosis inzicht, accurate passing, voetbalintelligentie en een offensieve ingesteldheid. En laat Sven Kums net al die kwaliteiten etaleren bij AA Gent dit seizoen. 

Met een accurate passing van 89% behoort Kums tot de beste vijf middenvelder van de nationale competitie, en is hij logischerwijze de primus bij AA Gent. Per wedstrijd speelt Kums gemiddeld 61 keer een ploegmaat op een correcte wijze aan. Het voetbal van Anderlecht is gestoeld op een veelvuldige passing: waarom zou Kums daar zijn plaats niet kunnen hebben?



OFFENSIEF HANDELEN

Bovendien speelt Kums graag de bal vooruit, zoals in de vorm van dieptepasses. Bij zo'n passes zondert Kums een ploegmaat af voor het vijandige doel, met al dan niet een schot op doel als gevolg. Bij Anderlecht doet verrassend genoeg enkel Zulj beter dan Kums bij de dieptepasses. Beide middenvelder leverden ongeveer evenveel stuks, maar de Oostenrijker is verrassend genoeg nét iets efficiënter.

Kums bepaalt – samen met Vadis – vaak het tempo bij AA Gent. Met één pass kan hij voor een opening zorgen of zijn ploeg aan de nodige vrije ruimte helpen op het veld. Zo'n progressieve passes vertrekken op de eigen speelhelft waarbij zo'n 30 meter winst kan worden gemaakt op de helft van de tegenstander. 

Ook passes van 10 meter volledig op de helft van de tegenpartij horen hierbij. Kums is een meester in zo'n passes. Enkel Sander Berge en Percy Tau doen nog iets beter qua efficiëntie.



De spitsen van AA Gent kunnen ten volle profiteren van de uitgebreide en kwalitatieve passing van hun foerier, die per wedstrijd gemiddeld 10 passes in de buurt van het vijandige doelgebied lanceert. En dat met een indrukwekkende accuraatheid van 83%, waarmee hij enkel ploegmaat Owusu en – wie anders – opnieuw Berge moet laten voorgaan. Ook qua passes (zonder gevaar) op lange afstand zou Kums de beste zijn bij Anderlecht.  

DE ONTBREKENDE SCHAKEL

Kums heeft bij AA Gent de nodige kwalitatieve aanvallers rondlopen die uitstekend gebruik kunnen maken van zijn voetballende kwaliteiten. Ruslan Yaremchuk, Jonathan David, Laurent Depoitre, … Met zoveel aanvallend geweld is het voor Kums een genot om mee samen te spelen. Bij Anderlecht loopt geen zo'n hoogwaardig materiaal rond. Niet in dit seizoen, en ook tijdens de vorige jaargang niet. 

Het is ook mede om die reden dat Kums vorig seizoen niet zijn normale niveau haalde. Net zoals hij als verdedigende middenvelder speelde, een positie waar Kums zich niet ten volle kan ontplooien. Om dan te concluderen dat hij geen toekomst meer heeft bij RSC Anderlecht, lijkt wel een beetje te kort door de bocht. 

Voetballend zijn er weinig beter in België, en heeft Anderlecht niet de reputatie om altijd de beste voetballers in hun ploeg te hebben? Toch nog maar eens overwegen, meneer Kompany ...

LEES OOK: Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

Moet Kompany Kums een herkansing geven?

Meest recent

'Transferbom slaat in bij Kompany: Bayern-project in gevaar'

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

42
42
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

5
5
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

45
45
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

50
50
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

96
96
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

68
68
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

42
42
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

167
167
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

147
147
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

45
45
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

244
244
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

162
162
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

272
272
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

151
151
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

312
312
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

320
320
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

159
159
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

104
104
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

226
226
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

55
55
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

199
199
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

77
77
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

325
325
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

103
103
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

96
96

Meer sportnieuws