De blunder van Kompany: De ultieme wraak van Kums

1815 stemmen
De blunder van Kompany: De ultieme wraak van Kums

Anderlecht zal 2020 al zeker starten met twee nieuwe gezichten. Michael Amir Murillo werd gecontracteerd van het Amerikaanse New York Red Bulls, en ook Anthony Vanden Borre staat heel dicht bij zijn grote rentree. Daarnaast wordt nog gezocht naar een spits en een linksachter. En als het kan, graag nog een creatieve middenvelder. Nochtans had Anderlecht ene Sven Kums rondlopen, die nu het mooie weer maakt bij AA Gent.

LANG NIET VERSLETEN

Vincent Kompany maakte in juli reeds duidelijk dat hij bij RSC Anderlecht niet rekende op de gewezen Gouden Schoen. De speler-manager gaf als reden aan dat hij meer zag in Peter Zulj, die vorig seizoen nochtans erg middelmatig liep te voetballen. Ook tijdens deze jaargang brak de Oostenrijker vooralsnog geen potten, al waren zijn laatste wedstrijden in het kalenderjaar 2019 wel meer dan behoorlijk. Maar dat was nog mijlen verwijderd van het hoge niveau-Kums. 

Die korte heropleving van Zulj kan helemaal niet op tegen de uitmuntende prestaties die Kums wekelijks op de mat legt in de Ghelamco Arena. Daar speelt hij niet als verdedigende middenvelder, een rol die hij vervulde bij Sporting, maar wel als centrale draaischijf naast die andere ex-RSCA'er Vadis Odjida-Ofoe. Kums wordt er in februari 32, maar hij behoort nog steeds tot 's lands beste middenvelders. 



GEEN NIEUWE KANS

Ook Kompany zal het spelpeil en de kwaliteiten van Kums zeker niet ontgaan zijn, maar de speler-manager is niet zinnens om de middenvelder een herkansing te geven. AA Gent is namelijk bereid om het huurcontract van Kums om te zetten in een definitieve deal. Bovendien wil Anderlecht graag meewerken aan een transfer van zijn overbodige middenvelder. Kums vertegenwoordigt nog enkele miljoenen en dat kan Sporting door hun mindere financiële situatie wel goed gebruiken. 

Maar op exorbitante bedragen moet de Paars-Witte clubkas niet hopen. Dat bevestigde Ivan De Witte, de voorzitter van AA Gent, aan VTM Nieuws. “Als de prijs en de onderhandelingen goed verlopen, dan zullen we alles in het werk stellen om Sven bij ons te houden.” De grote vraag blijft echter of Kums zélf geneigd is om zijn royaal salaris bij Anderlecht, een deal die nog werd afgesloten door Mogi Bayat, in te ruilen voor een meer bescheiden contract in Gent … 

KONING VAN DE PASSING

Nochtans hoeft het allemaal zo moeilijk niet te zijn. Kums bezit enkele unieke kwaliteiten – naar de normen van de Jupiler Pro League – waar het zwalpend Anderlecht momenteel aan ontbeert. Sporting snakt naar een voetballende middenvelder, gezegend met een grote dosis inzicht, accurate passing, voetbalintelligentie en een offensieve ingesteldheid. En laat Sven Kums net al die kwaliteiten etaleren bij AA Gent dit seizoen. 

Met een accurate passing van 89% behoort Kums tot de beste vijf middenvelder van de nationale competitie, en is hij logischerwijze de primus bij AA Gent. Per wedstrijd speelt Kums gemiddeld 61 keer een ploegmaat op een correcte wijze aan. Het voetbal van Anderlecht is gestoeld op een veelvuldige passing: waarom zou Kums daar zijn plaats niet kunnen hebben?



OFFENSIEF HANDELEN

Bovendien speelt Kums graag de bal vooruit, zoals in de vorm van dieptepasses. Bij zo'n passes zondert Kums een ploegmaat af voor het vijandige doel, met al dan niet een schot op doel als gevolg. Bij Anderlecht doet verrassend genoeg enkel Zulj beter dan Kums bij de dieptepasses. Beide middenvelder leverden ongeveer evenveel stuks, maar de Oostenrijker is verrassend genoeg nét iets efficiënter.

Kums bepaalt – samen met Vadis – vaak het tempo bij AA Gent. Met één pass kan hij voor een opening zorgen of zijn ploeg aan de nodige vrije ruimte helpen op het veld. Zo'n progressieve passes vertrekken op de eigen speelhelft waarbij zo'n 30 meter winst kan worden gemaakt op de helft van de tegenstander. 

Ook passes van 10 meter volledig op de helft van de tegenpartij horen hierbij. Kums is een meester in zo'n passes. Enkel Sander Berge en Percy Tau doen nog iets beter qua efficiëntie.



De spitsen van AA Gent kunnen ten volle profiteren van de uitgebreide en kwalitatieve passing van hun foerier, die per wedstrijd gemiddeld 10 passes in de buurt van het vijandige doelgebied lanceert. En dat met een indrukwekkende accuraatheid van 83%, waarmee hij enkel ploegmaat Owusu en – wie anders – opnieuw Berge moet laten voorgaan. Ook qua passes (zonder gevaar) op lange afstand zou Kums de beste zijn bij Anderlecht.  

DE ONTBREKENDE SCHAKEL

Kums heeft bij AA Gent de nodige kwalitatieve aanvallers rondlopen die uitstekend gebruik kunnen maken van zijn voetballende kwaliteiten. Ruslan Yaremchuk, Jonathan David, Laurent Depoitre, … Met zoveel aanvallend geweld is het voor Kums een genot om mee samen te spelen. Bij Anderlecht loopt geen zo'n hoogwaardig materiaal rond. Niet in dit seizoen, en ook tijdens de vorige jaargang niet. 

Het is ook mede om die reden dat Kums vorig seizoen niet zijn normale niveau haalde. Net zoals hij als verdedigende middenvelder speelde, een positie waar Kums zich niet ten volle kan ontplooien. Om dan te concluderen dat hij geen toekomst meer heeft bij RSC Anderlecht, lijkt wel een beetje te kort door de bocht. 

Voetballend zijn er weinig beter in België, en heeft Anderlecht niet de reputatie om altijd de beste voetballers in hun ploeg te hebben? Toch nog maar eens overwegen, meneer Kompany ...

LEES OOK: ‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Moet Kompany Kums een herkansing geven?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

62
62
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

49
49
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

65
65
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

149
149
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

114
114
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

184
184
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

90
90
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

427
427
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

118
118
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

259
259
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

763
763
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

552
552
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

119
119
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

266
266
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

875
875
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

131
131
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

234
234
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

585
585
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

607
607
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1028
1028
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

372
372
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

562
562
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

364
364

Meer sportnieuws