De blunder van Kompany: De ultieme wraak van Kums

door
De blunder van Kompany: De ultieme wraak van Kums

Anderlecht zal 2020 al zeker starten met twee nieuwe gezichten. Michael Amir Murillo werd gecontracteerd van het Amerikaanse New York Red Bulls, en ook Anthony Vanden Borre staat heel dicht bij zijn grote rentree. Daarnaast wordt nog gezocht naar een spits en een linksachter. En als het kan, graag nog een creatieve middenvelder. Nochtans had Anderlecht ene Sven Kums rondlopen, die nu het mooie weer maakt bij AA Gent.

LANG NIET VERSLETEN

Vincent Kompany maakte in juli reeds duidelijk dat hij bij RSC Anderlecht niet rekende op de gewezen Gouden Schoen. De speler-manager gaf als reden aan dat hij meer zag in Peter Zulj, die vorig seizoen nochtans erg middelmatig liep te voetballen. Ook tijdens deze jaargang brak de Oostenrijker vooralsnog geen potten, al waren zijn laatste wedstrijden in het kalenderjaar 2019 wel meer dan behoorlijk. Maar dat was nog mijlen verwijderd van het hoge niveau-Kums. 

Die korte heropleving van Zulj kan helemaal niet op tegen de uitmuntende prestaties die Kums wekelijks op de mat legt in de Ghelamco Arena. Daar speelt hij niet als verdedigende middenvelder, een rol die hij vervulde bij Sporting, maar wel als centrale draaischijf naast die andere ex-RSCA'er Vadis Odjida-Ofoe. Kums wordt er in februari 32, maar hij behoort nog steeds tot 's lands beste middenvelders. 



GEEN NIEUWE KANS

Ook Kompany zal het spelpeil en de kwaliteiten van Kums zeker niet ontgaan zijn, maar de speler-manager is niet zinnens om de middenvelder een herkansing te geven. AA Gent is namelijk bereid om het huurcontract van Kums om te zetten in een definitieve deal. Bovendien wil Anderlecht graag meewerken aan een transfer van zijn overbodige middenvelder. Kums vertegenwoordigt nog enkele miljoenen en dat kan Sporting door hun mindere financiële situatie wel goed gebruiken. 

Maar op exorbitante bedragen moet de Paars-Witte clubkas niet hopen. Dat bevestigde Ivan De Witte, de voorzitter van AA Gent, aan VTM Nieuws. “Als de prijs en de onderhandelingen goed verlopen, dan zullen we alles in het werk stellen om Sven bij ons te houden.” De grote vraag blijft echter of Kums zélf geneigd is om zijn royaal salaris bij Anderlecht, een deal die nog werd afgesloten door Mogi Bayat, in te ruilen voor een meer bescheiden contract in Gent … 

KONING VAN DE PASSING

Nochtans hoeft het allemaal zo moeilijk niet te zijn. Kums bezit enkele unieke kwaliteiten – naar de normen van de Jupiler Pro League – waar het zwalpend Anderlecht momenteel aan ontbeert. Sporting snakt naar een voetballende middenvelder, gezegend met een grote dosis inzicht, accurate passing, voetbalintelligentie en een offensieve ingesteldheid. En laat Sven Kums net al die kwaliteiten etaleren bij AA Gent dit seizoen. 

Met een accurate passing van 89% behoort Kums tot de beste vijf middenvelder van de nationale competitie, en is hij logischerwijze de primus bij AA Gent. Per wedstrijd speelt Kums gemiddeld 61 keer een ploegmaat op een correcte wijze aan. Het voetbal van Anderlecht is gestoeld op een veelvuldige passing: waarom zou Kums daar zijn plaats niet kunnen hebben?



OFFENSIEF HANDELEN

Bovendien speelt Kums graag de bal vooruit, zoals in de vorm van dieptepasses. Bij zo'n passes zondert Kums een ploegmaat af voor het vijandige doel, met al dan niet een schot op doel als gevolg. Bij Anderlecht doet verrassend genoeg enkel Zulj beter dan Kums bij de dieptepasses. Beide middenvelder leverden ongeveer evenveel stuks, maar de Oostenrijker is verrassend genoeg nét iets efficiënter.

Kums bepaalt – samen met Vadis – vaak het tempo bij AA Gent. Met één pass kan hij voor een opening zorgen of zijn ploeg aan de nodige vrije ruimte helpen op het veld. Zo'n progressieve passes vertrekken op de eigen speelhelft waarbij zo'n 30 meter winst kan worden gemaakt op de helft van de tegenstander. 

Ook passes van 10 meter volledig op de helft van de tegenpartij horen hierbij. Kums is een meester in zo'n passes. Enkel Sander Berge en Percy Tau doen nog iets beter qua efficiëntie.



De spitsen van AA Gent kunnen ten volle profiteren van de uitgebreide en kwalitatieve passing van hun foerier, die per wedstrijd gemiddeld 10 passes in de buurt van het vijandige doelgebied lanceert. En dat met een indrukwekkende accuraatheid van 83%, waarmee hij enkel ploegmaat Owusu en – wie anders – opnieuw Berge moet laten voorgaan. Ook qua passes (zonder gevaar) op lange afstand zou Kums de beste zijn bij Anderlecht.  

DE ONTBREKENDE SCHAKEL

Kums heeft bij AA Gent de nodige kwalitatieve aanvallers rondlopen die uitstekend gebruik kunnen maken van zijn voetballende kwaliteiten. Ruslan Yaremchuk, Jonathan David, Laurent Depoitre, … Met zoveel aanvallend geweld is het voor Kums een genot om mee samen te spelen. Bij Anderlecht loopt geen zo'n hoogwaardig materiaal rond. Niet in dit seizoen, en ook tijdens de vorige jaargang niet. 

Het is ook mede om die reden dat Kums vorig seizoen niet zijn normale niveau haalde. Net zoals hij als verdedigende middenvelder speelde, een positie waar Kums zich niet ten volle kan ontplooien. Om dan te concluderen dat hij geen toekomst meer heeft bij RSC Anderlecht, lijkt wel een beetje te kort door de bocht. 

Voetballend zijn er weinig beter in België, en heeft Anderlecht niet de reputatie om altijd de beste voetballers in hun ploeg te hebben? Toch nog maar eens overwegen, meneer Kompany ...

LEES OOK: Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

Moet Kompany Kums een herkansing geven?

Meest recent

Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

5
5
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

34
34
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

227
227
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

103
103
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

129
129
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

107
107
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

226
226
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

265
265
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

262
262
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

660
660
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

250
250
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

341
341
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

414
414
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

537
537
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

51
51
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

105
105
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

349
349
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

75
75
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

325
325
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

259
259
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

638
638
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

413
413
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

175
175
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

218
218
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

244
244

Meer sportnieuws