TRANSFERUURTJE 2/2: Veel beweging bij Anderlecht, verrassing omtrent Bale

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Veel beweging bij Anderlecht, verrassing omtrent Bale

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht mag dromen van een verlengd verblijf van Nacer Chadli, want de Rode Duivel sluit dat niet uit. Hendrik Van Crombrugge geniet interesse van Schalke 04 en zal in de zomer bekijken of de interesse dan nog concreet is. De Brusselaars zoeken ook nog altijd naar een spits en John Guidetti wordt nog maar eens aan RSCA gelinkt en zou 2 miljoen euro kosten. Aan ingaande zijde is de kans ook groot dat Anthony Vanden Borre een contract zal krijgen.


AA Gent heeft weer een uitgaande transfer weten af te ronden. Ahmed Mostafa wordt voor zes maanden uitgeleend aan Al Adalah. Hij is na Dylan Bronn (FC Metz), Mamadou Sylla (Orenburg) en Nicko Beloko (terug naar Fiorentina) al de vierde uitgaande transfer.

Bij Standard gaan ze zich nog laten gelden in januari. De club wil nog een verdedigende middenvelder aantrekken, maar Uche Agbo is geen optie. Sporting Braga huurt hem van Standard, maar wil hem terugsturen. Standard ziet dat niet zitten, maar zelf hopen ze dat ook te kunnen doen met Vanja Milinkovic-Savic (Torino). De club wil een andere doelman aantrekken. Martin Remacle, ex-speler van de Luikenaars, tekende net als Jonathan Legear bij Wezet.


BUITENLAND

Moussa Wagué kan FC Barcelona verlaten. De ex-speler van KAS Eupen geniet interesse van Torino, maar nu zou ook Leicester City de rechtsachter aan de kern willen toevoegen. Dries Mertens zou een prioriteit zijn voor Chelsea, dat mogelijk Pedro en Olivier Giroud ziet vertrekken.

In Spanje gonst het elke mercato van de geruchten omtrent Gareth Bale, maar zijn makelaar laat weten dat de flankaanvaller in januari én ook komende zomer bij Real Madrid zal blijven.


Club Brugge zal de verrichten van de Europese tegenstander Manchester United in de gaten houden. De Portugese middenvelder Bruno Fernandes zou de overstap van Sporting CP gaan maken. Daarnaast wordt ook de Italiaanse coach Massimiliano Allegri genoemd als kandidaat-opvolger voor Ole Gunnar Solskjaer.

AC Milan
heeft er een nieuwe speler bij. Simon Kjaer gaat overkomen van Atalanta en Mattia Caldera maakt de omgekeerde beweging. De Deen is na Zlatan Ibrahimovic de tweede wintertranfer van de ooit zo fiere topclub.

LEES OOK: Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Gaat RSCA Chadli kunnen kopen?

Meest recent

Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

19
19
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

63
63
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

169
169
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

17
17
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

69
69
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

78
78
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

22
22
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

65
65
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

167
167
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

171
171
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

134
134
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

211
211
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

54
54
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

106
106
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

49
49
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

216
216
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

160
160
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

203
203
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

80
80
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

96
96
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

633
633
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

476
476
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

638
638
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

445
445
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

333
333

Meer sportnieuws