Real naar finale Supercup, geen clean-sheet voor sterke Courtois

655 stemmen
Real naar finale Supercup, geen clean-sheet voor sterke Courtois

In Saudi-Arabië werd woensdag de eerste halve finale van het mini-tornooi om de Spaanse Supercup afgewerkt. En het is Real Madrid dat zich plaatste voor de finale tegen de winnaar van het duel tussen FC Barcelona en Atletico. Een sterke Thibaut Courtois leek tegen Valencia ook op weg naar een nieuwe clean-sheet, maar een late penalty besliste daar anders over: 1-3.


Bij Valencia startte Jaume Domènech in de goal, maar dat bleek geen goede keuze. De 29-jarige sluitpost ging echter na een klein kwartier gruwelijk in de fout. Toni Kroos nam een indraaiende hoekschop snel en direct op het doel. Domènech lette niet op en was te laat om de treffer te voorkomen.

Los Che beleefde vervolgens een kansloze avond, waarbij de sterk spelende Isco de marge verdubbelde. Na een gekraakt schot van Luka Modric kreeg de Spaanse middenvelder de bal plotseling voor de voeten: 2-0. De Kroaat was in de 65ste zelf verantwoordelijk voor de beslissing. Met buitenkant rechts krulde hij de bal fraai in de verre hoek. Na een handsbal van Sergio Ramos maakte Dani Parejo nog 3-1 vanaf de penaltystip.

Door de zege staat Real in de finale (die zondagavond wordt afgewerkt) tegenover aartsrivaal Barça of stadgenoot Atlético. Zodoende wordt de strijd om de Super Cup een Clásico (zoals in 2017, toen Real over twee duels won) of een stadsderby (zoals in 2014, toen Atlético de sterkste was).

LEES OOK: Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Wie wint de Supercup?

Meest recent

'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

9
9
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

41
41
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

390
390
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

116
116
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

452
452
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

190
190
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

352
352
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

147
147
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

111
111
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

345
345
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

442
442
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

88
88
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

296
296
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

560
560
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

72
72
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

223
223
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

359
359
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

577
577
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

439
439
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

191
191
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

95
95
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

438
438
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

104
104

Meer sportnieuws