TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

592 stemmen
TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE



Beginnen doen we met slecht nieuws voor Anderlecht. Zo grijpt het namelijk naast verondersteld topdoelwit Yohan Boli. Die verlaat STVV en gaat in Qatar aan de slag. Over de precieze club bestond wel enige verwarring, want het is uiteindelijk Al Rayyan dat de Ivoriaan binnenhaalt. Die club laat weten dat er een akkoord is over de transfer en dat Boli binnen de twee dagen in Qatar zal neerstrijken om zijn transfer helemaal af te ronden. Ook een transfer van Musa Barrow mag het overigens helemaal vergeten. De spits zal immers niet naar het Lotto Park trekken, want La Gazzetta dello Sport meldt dat Bologna een akkoord bereikt heeft met Atalanta over de transfer van van de Gambiaanse aanvaller.

Aan uitgaande zijde lijken we dan wel weer snel actie te mogen verwachten bij de Brusselaars. Ook voor Kenny Saief lijkt namelijk er een oplossing gevonden te worden. De flankspeler is ook helemaal overbodig en speelde dit seizoen nog geen seconde. Hij ging niet mee op stage en Het Nieuwsblad weet dat hij momenteel met zijn makelaar Dudu Dahan in Israël vertoeft. Wellicht zijn ze daar dus op zoek naar een nieuwe club, Maccabi Haifa werd al genoemd. Daarnaast lijken ook transfers voor Thelin, Trebel en Musona nabij.



Ook een transfer voor Elias Cobbaut is nog steeds een meer dan reële mogelijkheid. Anderlecht zou willen meewerken aan een transfer van de verdediger, want tijdens de voorbije zomer wilde Vincent Kompany hem al graag verkopen. Toen was er geen concrete interesse, maar nu is die er wel. Naast Sheffield United toont ook het Italiaanse Atalanta belangstelling in Cobbaut. Intussen zou die laatste club ook interesse vertonen in Thierry Lutonda.

Club Brugge van zijn kant maakt nog steeds volop werk van een transfer voor Adolfo Gaich, maar lijkt toch intussen al verder te kijken. Want volgens Foot Mercato heeft Blauw-Zwart al een alternatief voor handen voor de Argentijnse aanvaller. Dat in de naam van Loïs Diony, die momenteel actief is bij Saint-Etienne. Die kan gelden als een (veel) goedkoper alternatief, daar zijn marktwaarde geschat wordt op zo'n 3 miljoen euro. 

Bij AA Gent staat een jeugdproduct dichtbij de uitgang. Volgens La Capitale hebben AA Gent en Sporting Charleroi al enkele dagen een akkoord gevonden over een definitieve transfer van Louis Verstraete. Volgens de Franstalige krant ligt er een contract voor 3,5 jaar op tafel voor de middenvelder. Het voorstel zou al reeds opgewaardeerd zijn sinds het begin van de onderhandelingen. Het lijkt slechts een kwestie van tijd vooraleer de transfer afgerond zal worden.



Ook bij Standard viel er vandaag alweer heel wat transfernieuws te rapen. Het liet onlangs Sebastien Pocognoli vertrekken, en die heeft vandaag een nieuwe club gevonden. Het is immers Union dat de komst van de ex-Rode Duivel aankondigde. Pocognoli tekende een contract voor 1,5 jaar met optie op een extra seizoen bij de Brusselaars. Pocognoli speelde in zijn carrière behalve voor Standard ook nog voor KRC Genk, AZ, Hannover, West Brom en Brighton.

De Rouches trachten zich ook nog aan inkomende zijde te laten gelden. Zo melden media in Kroatië dat Standard interesse heeft in de 20-jarige Kroatische verdedigende middenvelder Ivan Lepinjica, die ook als centrale verdediger uit de voeten kan. Er is echter wel wat concurrentie voor de jeugdinternational. Chelsea, Tottenham en Toulouse zijn drie clubs die ook zeer gecharmeerd zijn. Hij zou 5 miljoen euro moeten kosten.



BUITENLAND

Uit Spanje kwam er een wild gerucht omtrent Virgil Van Dijk. De Nederlandse topverdediger wordt namelijk in verband gebracht met Real Madrid. Mocht Ramos daadwerkelijk de deur achter zich dicht besluiten te trekken, dan willen de Madrilenen zekerheid inkopen. Men zou tot de conclusie zijn gekomen dat Van Dijk de ideale opvolger is. De Nederlander bewijst op Anfield al geruime tijd zijn klasse, maar daardoor hangt er ook een enorm prijskaartje om zijn nek. Naar verluidt gaat het om minimaal 180 miljoen euro.

En ook voor Dries Mertens zou er opnieuw een absolute grootmacht hebben aangeklopt bij Napoli. Het is de Italiaanse makelaar Antonio Ottaiano die in de Italiaanse media sprak over mogelijke interesse van Juventus. Echter lijkt het ons onmogelijk dat Mertens naar Turijn verkast. Hij is dolgraag in Napels, is verliefd op de stad en de bevolking en een overstap naar Juventus zou hem een gehate speler maken in Napels.



En dat brengt ons naadloos bij de situatie van Sofyan Amrabat . De voorbije weken leek de huurling van Club op weg naar Napoli, maar een akkoord tussen club en speler laat nog steeds op zich wachten. Dat zorgt ervoor dat een aantal andere clubs hun kans stilaan ruiken. Voetbal International weet dat intussen ook Fiorentina, AC Milan en Internazionale zich gemeld hebben voor de 23-jarige.

LEES OOK: DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

Zal Anderlecht nog toeslaan deze mercato?

Meest recent

Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

200
200
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

296
296
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

657
657
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

221
221
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

327
327
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

317
317
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

833
833
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

372
372
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

171
171
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

702
702
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1371
1371
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

495
495
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

414
414
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

154
154
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

471
471
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

607
607
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

381
381
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

562
562
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

749
749
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

657
657
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

894
894
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

112
112
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

316
316
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

383
383
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1376
1376

Meer sportnieuws