TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

door
TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE



Beginnen doen we met slecht nieuws voor Anderlecht. Zo grijpt het namelijk naast verondersteld topdoelwit Yohan Boli. Die verlaat STVV en gaat in Qatar aan de slag. Over de precieze club bestond wel enige verwarring, want het is uiteindelijk Al Rayyan dat de Ivoriaan binnenhaalt. Die club laat weten dat er een akkoord is over de transfer en dat Boli binnen de twee dagen in Qatar zal neerstrijken om zijn transfer helemaal af te ronden. Ook een transfer van Musa Barrow mag het overigens helemaal vergeten. De spits zal immers niet naar het Lotto Park trekken, want La Gazzetta dello Sport meldt dat Bologna een akkoord bereikt heeft met Atalanta over de transfer van van de Gambiaanse aanvaller.

Aan uitgaande zijde lijken we dan wel weer snel actie te mogen verwachten bij de Brusselaars. Ook voor Kenny Saief lijkt namelijk er een oplossing gevonden te worden. De flankspeler is ook helemaal overbodig en speelde dit seizoen nog geen seconde. Hij ging niet mee op stage en Het Nieuwsblad weet dat hij momenteel met zijn makelaar Dudu Dahan in Israël vertoeft. Wellicht zijn ze daar dus op zoek naar een nieuwe club, Maccabi Haifa werd al genoemd. Daarnaast lijken ook transfers voor Thelin, Trebel en Musona nabij.



Ook een transfer voor Elias Cobbaut is nog steeds een meer dan reële mogelijkheid. Anderlecht zou willen meewerken aan een transfer van de verdediger, want tijdens de voorbije zomer wilde Vincent Kompany hem al graag verkopen. Toen was er geen concrete interesse, maar nu is die er wel. Naast Sheffield United toont ook het Italiaanse Atalanta belangstelling in Cobbaut. Intussen zou die laatste club ook interesse vertonen in Thierry Lutonda.

Club Brugge van zijn kant maakt nog steeds volop werk van een transfer voor Adolfo Gaich, maar lijkt toch intussen al verder te kijken. Want volgens Foot Mercato heeft Blauw-Zwart al een alternatief voor handen voor de Argentijnse aanvaller. Dat in de naam van Loïs Diony, die momenteel actief is bij Saint-Etienne. Die kan gelden als een (veel) goedkoper alternatief, daar zijn marktwaarde geschat wordt op zo'n 3 miljoen euro. 

Bij AA Gent staat een jeugdproduct dichtbij de uitgang. Volgens La Capitale hebben AA Gent en Sporting Charleroi al enkele dagen een akkoord gevonden over een definitieve transfer van Louis Verstraete. Volgens de Franstalige krant ligt er een contract voor 3,5 jaar op tafel voor de middenvelder. Het voorstel zou al reeds opgewaardeerd zijn sinds het begin van de onderhandelingen. Het lijkt slechts een kwestie van tijd vooraleer de transfer afgerond zal worden.



Ook bij Standard viel er vandaag alweer heel wat transfernieuws te rapen. Het liet onlangs Sebastien Pocognoli vertrekken, en die heeft vandaag een nieuwe club gevonden. Het is immers Union dat de komst van de ex-Rode Duivel aankondigde. Pocognoli tekende een contract voor 1,5 jaar met optie op een extra seizoen bij de Brusselaars. Pocognoli speelde in zijn carrière behalve voor Standard ook nog voor KRC Genk, AZ, Hannover, West Brom en Brighton.

De Rouches trachten zich ook nog aan inkomende zijde te laten gelden. Zo melden media in Kroatië dat Standard interesse heeft in de 20-jarige Kroatische verdedigende middenvelder Ivan Lepinjica, die ook als centrale verdediger uit de voeten kan. Er is echter wel wat concurrentie voor de jeugdinternational. Chelsea, Tottenham en Toulouse zijn drie clubs die ook zeer gecharmeerd zijn. Hij zou 5 miljoen euro moeten kosten.



BUITENLAND

Uit Spanje kwam er een wild gerucht omtrent Virgil Van Dijk. De Nederlandse topverdediger wordt namelijk in verband gebracht met Real Madrid. Mocht Ramos daadwerkelijk de deur achter zich dicht besluiten te trekken, dan willen de Madrilenen zekerheid inkopen. Men zou tot de conclusie zijn gekomen dat Van Dijk de ideale opvolger is. De Nederlander bewijst op Anfield al geruime tijd zijn klasse, maar daardoor hangt er ook een enorm prijskaartje om zijn nek. Naar verluidt gaat het om minimaal 180 miljoen euro.

En ook voor Dries Mertens zou er opnieuw een absolute grootmacht hebben aangeklopt bij Napoli. Het is de Italiaanse makelaar Antonio Ottaiano die in de Italiaanse media sprak over mogelijke interesse van Juventus. Echter lijkt het ons onmogelijk dat Mertens naar Turijn verkast. Hij is dolgraag in Napels, is verliefd op de stad en de bevolking en een overstap naar Juventus zou hem een gehate speler maken in Napels.



En dat brengt ons naadloos bij de situatie van Sofyan Amrabat . De voorbije weken leek de huurling van Club op weg naar Napoli, maar een akkoord tussen club en speler laat nog steeds op zich wachten. Dat zorgt ervoor dat een aantal andere clubs hun kans stilaan ruiken. Voetbal International weet dat intussen ook Fiorentina, AC Milan en Internazionale zich gemeld hebben voor de 23-jarige.

LEES OOK: Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zal Anderlecht nog toeslaan deze mercato?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

19
19
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

68
68
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

41
41
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

77
77
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

215
215
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

181
181
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

197
197
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

473
473
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

364
364
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

379
379
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

101
101
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

54
54
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

161
161
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

101
101
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

250
250
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

325
325

Meer sportnieuws