TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

592 stemmen
TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE



Beginnen doen we met slecht nieuws voor Anderlecht. Zo grijpt het namelijk naast verondersteld topdoelwit Yohan Boli. Die verlaat STVV en gaat in Qatar aan de slag. Over de precieze club bestond wel enige verwarring, want het is uiteindelijk Al Rayyan dat de Ivoriaan binnenhaalt. Die club laat weten dat er een akkoord is over de transfer en dat Boli binnen de twee dagen in Qatar zal neerstrijken om zijn transfer helemaal af te ronden. Ook een transfer van Musa Barrow mag het overigens helemaal vergeten. De spits zal immers niet naar het Lotto Park trekken, want La Gazzetta dello Sport meldt dat Bologna een akkoord bereikt heeft met Atalanta over de transfer van van de Gambiaanse aanvaller.

Aan uitgaande zijde lijken we dan wel weer snel actie te mogen verwachten bij de Brusselaars. Ook voor Kenny Saief lijkt namelijk er een oplossing gevonden te worden. De flankspeler is ook helemaal overbodig en speelde dit seizoen nog geen seconde. Hij ging niet mee op stage en Het Nieuwsblad weet dat hij momenteel met zijn makelaar Dudu Dahan in Israël vertoeft. Wellicht zijn ze daar dus op zoek naar een nieuwe club, Maccabi Haifa werd al genoemd. Daarnaast lijken ook transfers voor Thelin, Trebel en Musona nabij.



Ook een transfer voor Elias Cobbaut is nog steeds een meer dan reële mogelijkheid. Anderlecht zou willen meewerken aan een transfer van de verdediger, want tijdens de voorbije zomer wilde Vincent Kompany hem al graag verkopen. Toen was er geen concrete interesse, maar nu is die er wel. Naast Sheffield United toont ook het Italiaanse Atalanta belangstelling in Cobbaut. Intussen zou die laatste club ook interesse vertonen in Thierry Lutonda.

Club Brugge van zijn kant maakt nog steeds volop werk van een transfer voor Adolfo Gaich, maar lijkt toch intussen al verder te kijken. Want volgens Foot Mercato heeft Blauw-Zwart al een alternatief voor handen voor de Argentijnse aanvaller. Dat in de naam van Loïs Diony, die momenteel actief is bij Saint-Etienne. Die kan gelden als een (veel) goedkoper alternatief, daar zijn marktwaarde geschat wordt op zo'n 3 miljoen euro. 

Bij AA Gent staat een jeugdproduct dichtbij de uitgang. Volgens La Capitale hebben AA Gent en Sporting Charleroi al enkele dagen een akkoord gevonden over een definitieve transfer van Louis Verstraete. Volgens de Franstalige krant ligt er een contract voor 3,5 jaar op tafel voor de middenvelder. Het voorstel zou al reeds opgewaardeerd zijn sinds het begin van de onderhandelingen. Het lijkt slechts een kwestie van tijd vooraleer de transfer afgerond zal worden.



Ook bij Standard viel er vandaag alweer heel wat transfernieuws te rapen. Het liet onlangs Sebastien Pocognoli vertrekken, en die heeft vandaag een nieuwe club gevonden. Het is immers Union dat de komst van de ex-Rode Duivel aankondigde. Pocognoli tekende een contract voor 1,5 jaar met optie op een extra seizoen bij de Brusselaars. Pocognoli speelde in zijn carrière behalve voor Standard ook nog voor KRC Genk, AZ, Hannover, West Brom en Brighton.

De Rouches trachten zich ook nog aan inkomende zijde te laten gelden. Zo melden media in Kroatië dat Standard interesse heeft in de 20-jarige Kroatische verdedigende middenvelder Ivan Lepinjica, die ook als centrale verdediger uit de voeten kan. Er is echter wel wat concurrentie voor de jeugdinternational. Chelsea, Tottenham en Toulouse zijn drie clubs die ook zeer gecharmeerd zijn. Hij zou 5 miljoen euro moeten kosten.



BUITENLAND

Uit Spanje kwam er een wild gerucht omtrent Virgil Van Dijk. De Nederlandse topverdediger wordt namelijk in verband gebracht met Real Madrid. Mocht Ramos daadwerkelijk de deur achter zich dicht besluiten te trekken, dan willen de Madrilenen zekerheid inkopen. Men zou tot de conclusie zijn gekomen dat Van Dijk de ideale opvolger is. De Nederlander bewijst op Anfield al geruime tijd zijn klasse, maar daardoor hangt er ook een enorm prijskaartje om zijn nek. Naar verluidt gaat het om minimaal 180 miljoen euro.

En ook voor Dries Mertens zou er opnieuw een absolute grootmacht hebben aangeklopt bij Napoli. Het is de Italiaanse makelaar Antonio Ottaiano die in de Italiaanse media sprak over mogelijke interesse van Juventus. Echter lijkt het ons onmogelijk dat Mertens naar Turijn verkast. Hij is dolgraag in Napels, is verliefd op de stad en de bevolking en een overstap naar Juventus zou hem een gehate speler maken in Napels.



En dat brengt ons naadloos bij de situatie van Sofyan Amrabat . De voorbije weken leek de huurling van Club op weg naar Napoli, maar een akkoord tussen club en speler laat nog steeds op zich wachten. Dat zorgt ervoor dat een aantal andere clubs hun kans stilaan ruiken. Voetbal International weet dat intussen ook Fiorentina, AC Milan en Internazionale zich gemeld hebben voor de 23-jarige.

LEES OOK: DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

Zal Anderlecht nog toeslaan deze mercato?

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

21
21
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

45
45
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

163
163
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

319
319
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

106
106
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

101
101
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

101
101
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

70
70
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

144
144
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

120
120
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

94
94
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

32
32
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

226
226
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

875
875
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

276
276
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

131
131
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

122
122
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

499
499
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

217
217
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

69
69
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

685
685
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

980
980
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

300
300
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

162
162
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

85
85

Meer sportnieuws