TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

door
TRANSFERUURTJE: Anderlecht krijgt alweer dubbele opdoffer, Mertens kan choqueren

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE



Beginnen doen we met slecht nieuws voor Anderlecht. Zo grijpt het namelijk naast verondersteld topdoelwit Yohan Boli. Die verlaat STVV en gaat in Qatar aan de slag. Over de precieze club bestond wel enige verwarring, want het is uiteindelijk Al Rayyan dat de Ivoriaan binnenhaalt. Die club laat weten dat er een akkoord is over de transfer en dat Boli binnen de twee dagen in Qatar zal neerstrijken om zijn transfer helemaal af te ronden. Ook een transfer van Musa Barrow mag het overigens helemaal vergeten. De spits zal immers niet naar het Lotto Park trekken, want La Gazzetta dello Sport meldt dat Bologna een akkoord bereikt heeft met Atalanta over de transfer van van de Gambiaanse aanvaller.

Aan uitgaande zijde lijken we dan wel weer snel actie te mogen verwachten bij de Brusselaars. Ook voor Kenny Saief lijkt namelijk er een oplossing gevonden te worden. De flankspeler is ook helemaal overbodig en speelde dit seizoen nog geen seconde. Hij ging niet mee op stage en Het Nieuwsblad weet dat hij momenteel met zijn makelaar Dudu Dahan in Israël vertoeft. Wellicht zijn ze daar dus op zoek naar een nieuwe club, Maccabi Haifa werd al genoemd. Daarnaast lijken ook transfers voor Thelin, Trebel en Musona nabij.



Ook een transfer voor Elias Cobbaut is nog steeds een meer dan reële mogelijkheid. Anderlecht zou willen meewerken aan een transfer van de verdediger, want tijdens de voorbije zomer wilde Vincent Kompany hem al graag verkopen. Toen was er geen concrete interesse, maar nu is die er wel. Naast Sheffield United toont ook het Italiaanse Atalanta belangstelling in Cobbaut. Intussen zou die laatste club ook interesse vertonen in Thierry Lutonda.

Club Brugge van zijn kant maakt nog steeds volop werk van een transfer voor Adolfo Gaich, maar lijkt toch intussen al verder te kijken. Want volgens Foot Mercato heeft Blauw-Zwart al een alternatief voor handen voor de Argentijnse aanvaller. Dat in de naam van Loïs Diony, die momenteel actief is bij Saint-Etienne. Die kan gelden als een (veel) goedkoper alternatief, daar zijn marktwaarde geschat wordt op zo'n 3 miljoen euro. 

Bij AA Gent staat een jeugdproduct dichtbij de uitgang. Volgens La Capitale hebben AA Gent en Sporting Charleroi al enkele dagen een akkoord gevonden over een definitieve transfer van Louis Verstraete. Volgens de Franstalige krant ligt er een contract voor 3,5 jaar op tafel voor de middenvelder. Het voorstel zou al reeds opgewaardeerd zijn sinds het begin van de onderhandelingen. Het lijkt slechts een kwestie van tijd vooraleer de transfer afgerond zal worden.



Ook bij Standard viel er vandaag alweer heel wat transfernieuws te rapen. Het liet onlangs Sebastien Pocognoli vertrekken, en die heeft vandaag een nieuwe club gevonden. Het is immers Union dat de komst van de ex-Rode Duivel aankondigde. Pocognoli tekende een contract voor 1,5 jaar met optie op een extra seizoen bij de Brusselaars. Pocognoli speelde in zijn carrière behalve voor Standard ook nog voor KRC Genk, AZ, Hannover, West Brom en Brighton.

De Rouches trachten zich ook nog aan inkomende zijde te laten gelden. Zo melden media in Kroatië dat Standard interesse heeft in de 20-jarige Kroatische verdedigende middenvelder Ivan Lepinjica, die ook als centrale verdediger uit de voeten kan. Er is echter wel wat concurrentie voor de jeugdinternational. Chelsea, Tottenham en Toulouse zijn drie clubs die ook zeer gecharmeerd zijn. Hij zou 5 miljoen euro moeten kosten.



BUITENLAND

Uit Spanje kwam er een wild gerucht omtrent Virgil Van Dijk. De Nederlandse topverdediger wordt namelijk in verband gebracht met Real Madrid. Mocht Ramos daadwerkelijk de deur achter zich dicht besluiten te trekken, dan willen de Madrilenen zekerheid inkopen. Men zou tot de conclusie zijn gekomen dat Van Dijk de ideale opvolger is. De Nederlander bewijst op Anfield al geruime tijd zijn klasse, maar daardoor hangt er ook een enorm prijskaartje om zijn nek. Naar verluidt gaat het om minimaal 180 miljoen euro.

En ook voor Dries Mertens zou er opnieuw een absolute grootmacht hebben aangeklopt bij Napoli. Het is de Italiaanse makelaar Antonio Ottaiano die in de Italiaanse media sprak over mogelijke interesse van Juventus. Echter lijkt het ons onmogelijk dat Mertens naar Turijn verkast. Hij is dolgraag in Napels, is verliefd op de stad en de bevolking en een overstap naar Juventus zou hem een gehate speler maken in Napels.



En dat brengt ons naadloos bij de situatie van Sofyan Amrabat . De voorbije weken leek de huurling van Club op weg naar Napoli, maar een akkoord tussen club en speler laat nog steeds op zich wachten. Dat zorgt ervoor dat een aantal andere clubs hun kans stilaan ruiken. Voetbal International weet dat intussen ook Fiorentina, AC Milan en Internazionale zich gemeld hebben voor de 23-jarige.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Zal Anderlecht nog toeslaan deze mercato?

Meest recent

'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

6
6
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

72
72
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

133
133
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

396
396
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

538
538
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

330
330
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

99
99
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

312
312
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

263
263
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

236
236
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

578
578
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

333
333
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

655
655
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

659
659
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

762
762
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

147
147
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

581
581
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1387
1387
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

778
778
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

244
244
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

476
476
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

390
390
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

660
660
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1051
1051
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

366
366

Meer sportnieuws