'JPL-clubs gaan bezwijken onder macht Europese elite'

576 stemmen
'JPL-clubs gaan bezwijken onder macht Europese elite'

De opzet van de voetballerij is heel overzichtelijk, maar de kans is groot dat er in de toekomst een aardverschuiving gaat plaatsvinden. Volgens Dries Bervoet is een nieuwe competitieopzet in de landen onvermijdelijk.

De politiek sportjournalist van De Tijd vertelt in De Tribune: "Hoe het allemaal zal kristalliseren weet ik niet, maar ik denk dat we zullen evolueren naar een model zoals de NBA of NFL, waar de beste clubs op competitieniveau tegen elkaar uitkomen." Champions League-wedstrijden gaan volgens hem naar het weekend en zullen ook buiten Europa plaatsvinden. "We zien ook dat grote multinationals lonken naar tv-rechten."

Dertig tot veertig clubs hebben zo'n opzet in het vizier. Volgens Bervoet ligt de sleutel niet bij de UEFA, FIFA of de grote competities. "De clubs zullen dat zelf in handen nemen. Want zij zijn de drijvende kracht achter het voetbal. (…) Er is geen twijfel meer. Op één of andere manier gaat men in 2024, wanneer het televisiecontract afloopt, met iets beginnen. De Premier League is al een beetje het wereldmerk dat overal in de wereld zijn product kan verkopen. Maar als puntje bij paaltje komt, zullen clubs zoals Liverpool, Manchester en Chelsea eieren voor hun geld kiezen."

Sporza-journalist Tom Boudeweel verwacht 'hoogstens één Belgische of Nederlandse club' in deze toekomstige competitie. Bervoet zelfs geen enkele. "Maar we gaan het niet tegenhouden."

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"
63

Zal dit effectief gaan gebeuren?

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

96
96
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

28
28
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

7
7
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

63
63
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

132
132
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

192
192
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

219
219
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

41
41
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

40
40
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

87
87
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

98
98
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

82
82
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

176
176
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

279
279
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

263
263
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

344
344
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

201
201
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1021
1021
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1374
1374

Meer sportnieuws