'Club veegt Belgisch transferrecord van de tabellen met monsterbod'

2947
'Club veegt Belgisch transferrecord van de tabellen met monsterbod'

Club Brugge vertrekt zaterdag naar Qatar voor een winters oefenkamp. De leider in de Jupiler Pro League had dat graag gedaan met een nieuwe spits binnen de rangen, maar de kans dat gaat lukken is bijzonder klein. Blauw-Zwart geeft de jacht echter niet zomaar op, integendeel.

Club volgt momenteel verschillende pistes. Christian Benteke is daarvan de bekendste naam, maar de voorbije dagen werd ook steeds meer over Adolfo Gaich gesproken. Deze 20-jarige jeugdinternational van Argentinië maakt momenteel het mooie weer in eigen land bij San Lorenzo en staat te boek als een groot talent. De Bruggelingen zouden ook al een bod van zo'n 10 miljoen dollar hebben uitgebracht, maar dat werd geweigerd door zijn huidige werkgever.

Toch lijkt Club de strijd nog niet op te geven. Pablo Caro, de zaakwaarnemer van Gaich, liet bij Tyc Sports immers verstaan dat hij snel een nieuw bod verwacht vanuit Jan Breydel. "Momenteel onderhandelen ze van club tot club. We gaan er vanuit dat Club Brugge het opnieuw gaat proberen met een nieuwe aanbieding. Als ze een bedrag op tafel leggen dat in de buurt komt van zijn afkoopclausule, denk ik dat het in orde kan komen. Het hangt ook af van San Lorenzo, want ze zien hem nu als een belangrijk lid van het team", werd Caro geciteerd door Vamos Ciclon.

Momenteel bedraagt de afkoopclausule zo'n 15 miljoen dollar, een slordige 13.5 miljoen euro. Voor Club zou dat een absolute recordsom zijn, zelfs op Belgisch niveau. San Lorenzo zou dat bedrag ook nog eens met 5 miljoen dollar willen optrekken. Maar daar gaat de clan-Gaich niet zomaar mee akkoord. "Het idee om dit op te trekken naar 20 miljoen werd door de club geopperd. We zullen zien of dat goed is voor de speler, het moet hem contractueel beschermen. Ik heb er nog niet met Adolfo persoonlijk over gesproken, maar we zien een eventueel vertrek zeker niet als iets slechts", aldus Caro.

UPDATE 03/01

Het lijkt er momenteel op dat Club Brugge straks zal uitpakken met een nieuwe recordtransfer. Er kan uiteraard nog veel gebeuren, en er zal sowieso nog veel water naar de zee moeten lopen vooraleer het zover is, maar de berichten uit Argentinië zijn op dit moment érg gunstig voor Blauw-Zwart. Want zo bericht Fabricio Smolar van het plaatselijke medium San Lorenzo Primero dat Club zijn bod zou hebben opgetrokken.

De Bruggelingen zouden namelijk de afkoopclausule, of toch zo goed als, van Adolfo Gaich op tafel willen leggen. Smolar stelt namelijk dat Mannaert & co over de brug kwamen met een bod van 13 miljoen euro. Mocht het voor die prijs effectief tot een transfer komen, veegt Club het Belgische transferrecord voor een inkomende transfer van de tabellen. Dat staat momenteel op naam van Zinho Vanheusden en Standard, met zo’n 11 miljoen euro.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Zal Club slagen in zijn opzet?

Meest recent

Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

3
3
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

8
8
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

33
33
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

30
30
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

68
68
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

23
23
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

133
133
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

11
11
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

129
129
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

134
134
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

33
33
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

108
108
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

200
200
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

155
155
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

163
163
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

297
297
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

569
569
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

160
160
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

292
292
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

107
107
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

94
94
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

58
58
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

45
45
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

68
68
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

97
97

Meer sportnieuws