'Club veegt Belgisch transferrecord van de tabellen met monsterbod'

door
'Club veegt Belgisch transferrecord van de tabellen met monsterbod'

Club Brugge vertrekt zaterdag naar Qatar voor een winters oefenkamp. De leider in de Jupiler Pro League had dat graag gedaan met een nieuwe spits binnen de rangen, maar de kans dat gaat lukken is bijzonder klein. Blauw-Zwart geeft de jacht echter niet zomaar op, integendeel.

Club volgt momenteel verschillende pistes. Christian Benteke is daarvan de bekendste naam, maar de voorbije dagen werd ook steeds meer over Adolfo Gaich gesproken. Deze 20-jarige jeugdinternational van Argentinië maakt momenteel het mooie weer in eigen land bij San Lorenzo en staat te boek als een groot talent. De Bruggelingen zouden ook al een bod van zo'n 10 miljoen dollar hebben uitgebracht, maar dat werd geweigerd door zijn huidige werkgever.

Toch lijkt Club de strijd nog niet op te geven. Pablo Caro, de zaakwaarnemer van Gaich, liet bij Tyc Sports immers verstaan dat hij snel een nieuw bod verwacht vanuit Jan Breydel. "Momenteel onderhandelen ze van club tot club. We gaan er vanuit dat Club Brugge het opnieuw gaat proberen met een nieuwe aanbieding. Als ze een bedrag op tafel leggen dat in de buurt komt van zijn afkoopclausule, denk ik dat het in orde kan komen. Het hangt ook af van San Lorenzo, want ze zien hem nu als een belangrijk lid van het team", werd Caro geciteerd door Vamos Ciclon.

Momenteel bedraagt de afkoopclausule zo'n 15 miljoen dollar, een slordige 13.5 miljoen euro. Voor Club zou dat een absolute recordsom zijn, zelfs op Belgisch niveau. San Lorenzo zou dat bedrag ook nog eens met 5 miljoen dollar willen optrekken. Maar daar gaat de clan-Gaich niet zomaar mee akkoord. "Het idee om dit op te trekken naar 20 miljoen werd door de club geopperd. We zullen zien of dat goed is voor de speler, het moet hem contractueel beschermen. Ik heb er nog niet met Adolfo persoonlijk over gesproken, maar we zien een eventueel vertrek zeker niet als iets slechts", aldus Caro.

UPDATE 03/01

Het lijkt er momenteel op dat Club Brugge straks zal uitpakken met een nieuwe recordtransfer. Er kan uiteraard nog veel gebeuren, en er zal sowieso nog veel water naar de zee moeten lopen vooraleer het zover is, maar de berichten uit Argentinië zijn op dit moment érg gunstig voor Blauw-Zwart. Want zo bericht Fabricio Smolar van het plaatselijke medium San Lorenzo Primero dat Club zijn bod zou hebben opgetrokken.

De Bruggelingen zouden namelijk de afkoopclausule, of toch zo goed als, van Adolfo Gaich op tafel willen leggen. Smolar stelt namelijk dat Mannaert & co over de brug kwamen met een bod van 13 miljoen euro. Mocht het voor die prijs effectief tot een transfer komen, veegt Club het Belgische transferrecord voor een inkomende transfer van de tabellen. Dat staat momenteel op naam van Zinho Vanheusden en Standard, met zo’n 11 miljoen euro.

LEES OOK: 'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

Zal Club slagen in zijn opzet?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

123
123
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

127
127
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

284
284
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

405
405
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

737
737
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

51
51
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

838
838
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

149
149
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

487
487
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

355
355
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

366
366
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

570
570
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

393
393
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

365
365
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

540
540
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

404
404
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

929
929
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

435
435
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

429
429
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

459
459
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1203
1203
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

451
451
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws