UEFA tipt drie Belgische talenten voor internationale doorbraak in 2020

door
UEFA tipt drie Belgische talenten voor internationale doorbraak in 2020

Het voetbaljaar 2020 zal wellicht opnieuw de doorbraak van een aantal talenten in petto hebben en de UEFA stelde alvast een lijst samen van 50 spelers die het komende jaar zich op het internationale toneel zouden kunnen manifesteren. De Jupiler Pro League is daarin alvast goed vertegenwoordigd met vier spelers, waarvan drie Belgen.


Jonathan David (AA Gent), Maarten Vandevoordt (KRC Genk), Zinho Vanheusden (Standard) en Yari Verschaeren (Anderlecht) worden door de Europese voetbalbond naar voor geschoven als spelers om het komende jaar in de gaten te houden. "Hij scoorde elf keer in zijn eerste twaalf matchen voor Canada en maakte in België ook indruk. Hij scoorde er al meer dan 20 keer voor Gent, plus ook twee goals in de groepsfase van de Europa League dit seizoen", zeggen ze over David.

"Vandevoordt werd de jongste doelman ooit in de Champions League, door in december tegen Napoli in actie te komen op de leeftijd van 17 jaar en 287 dagen. Hij groeide op in dezelfde straat als Simon Mignolet. Vanheusden werd genoemd naar Zinho, de Braziliaanse ster uit de jaren '90. Hij verliet op jonge leeftijd Standard voor Inter, maar keerde in 2019 als Belgische recordaankoop terug. Hij bloeit helemaal open door vaak te spelen. Verschaeren werd afgelopen zomer op 17-jarige leeftijd de jongste doelpuntenmaker ooit op een eindronde van het EK U21 met een knappe goal tegen Italië. Sindsdien verzamelde hij al caps én een doelpunt bij de A-ploeg."

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Wie van hen staat al het verst?

Meest recent

'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

23
23
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

79
79
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

121
121
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

83
83
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

47
47
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

50
50
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

94
94
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

194
194
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

56
56
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

67
67
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

541
541
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

176
176
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

312
312
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

42
42
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

140
140
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

551
551
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

163
163
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

283
283
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

387
387
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

277
277
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

198
198
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

105
105

Meer sportnieuws