Liverpool zet titelkoers verder met negentiende (!) competitiezege

door
Liverpool zet titelkoers verder met negentiende (!) competitiezege

Liverpool heeft in de eerste wedstrijd van 2020 geen fout gemaakt. De lijstaanvoerder van Engeland rekende op Anfield ook af met Sheffield United: 2-0.

Liverpool won achttien van de negentien competitieduels voor de jaarwisseling en speelde één keer gelijk. De ongeslagen koploper van de Premier League had in 2020 weinig tijd nodig om de ban alweer te breken. Virgil van Dijk bediende Andy Robertson, die op zijn beurt profiteerde van het uitglijden van Chris Basham en Mohamed Salah de 1-0 op een presenteerblaadje gaf.

Sheffield United maakte eveneens een uitstekende indruk in 2019. De verrassend sterke promovendus liet dat op Anfield ook merken, maar het lukte niet om de gelijkmaker op het bord te krijgen. De bezoekers slaagden er wel in om het net te vinden, maar er was al voor buitenspel gevlagd en gefloten op het moment dat John Lundstram de bal tegen de touwen mikte.

Het wachten was op de tweede Liverpool-treffer van de avond. Doelman Dean Henderson en de paal hielden Salah af van zijn tweede treffer van de avond, maar de 2-0 viel alsnog. Sadio Mané werd in de diepte aangespeeld door zijn Egyptische teamgenoot en in twee instanties lukte het de Senegalees om de 2-0 op het scoreformulier te krijgen.

Liverpool, waar Origi vanavond mocht invallen na 78 minuten, komt door deze overwinning op 58 punten uit twintig duels. Leicester City en Manchester City volgen met respectievelijk 45 en 44 punten op plek twee en drie, maar zij speelden zelfs een duel meer.

Scoreverloop:
1-0 (4') Mohamed Salah
2-0 (64') Sadio Mané

LEES OOK: Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Zullen ze ongeslagen blijven dit seizoen?

Meest recent

KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

8
8
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

33
33
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

87
87
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

33
33
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

89
89
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

217
217
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

84
84
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

419
419
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

209
209
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

62
62
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

226
226
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

190
190
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

230
230
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

167
167
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

452
452
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

383
383
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

250
250
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

58
58
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

121
121
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

166
166
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

69
69
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

312
312
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100

Meer sportnieuws