Liverpool zet titelkoers verder met negentiende (!) competitiezege

door
Liverpool zet titelkoers verder met negentiende (!) competitiezege

Liverpool heeft in de eerste wedstrijd van 2020 geen fout gemaakt. De lijstaanvoerder van Engeland rekende op Anfield ook af met Sheffield United: 2-0.

Liverpool won achttien van de negentien competitieduels voor de jaarwisseling en speelde één keer gelijk. De ongeslagen koploper van de Premier League had in 2020 weinig tijd nodig om de ban alweer te breken. Virgil van Dijk bediende Andy Robertson, die op zijn beurt profiteerde van het uitglijden van Chris Basham en Mohamed Salah de 1-0 op een presenteerblaadje gaf.

Sheffield United maakte eveneens een uitstekende indruk in 2019. De verrassend sterke promovendus liet dat op Anfield ook merken, maar het lukte niet om de gelijkmaker op het bord te krijgen. De bezoekers slaagden er wel in om het net te vinden, maar er was al voor buitenspel gevlagd en gefloten op het moment dat John Lundstram de bal tegen de touwen mikte.

Het wachten was op de tweede Liverpool-treffer van de avond. Doelman Dean Henderson en de paal hielden Salah af van zijn tweede treffer van de avond, maar de 2-0 viel alsnog. Sadio Mané werd in de diepte aangespeeld door zijn Egyptische teamgenoot en in twee instanties lukte het de Senegalees om de 2-0 op het scoreformulier te krijgen.

Liverpool, waar Origi vanavond mocht invallen na 78 minuten, komt door deze overwinning op 58 punten uit twintig duels. Leicester City en Manchester City volgen met respectievelijk 45 en 44 punten op plek twee en drie, maar zij speelden zelfs een duel meer.

Scoreverloop:
1-0 (4') Mohamed Salah
2-0 (64') Sadio Mané

LEES OOK: Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Zullen ze ongeslagen blijven dit seizoen?

Meest recent

Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

8
8
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

97
97
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

80
80
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

216
216
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

30
30
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

246
246
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

87
87
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

196
196
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

110
110
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

18
18
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

40
40
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

274
274
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

202
202
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

204
204
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

38
38
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

63
63
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

39
39
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

36
36
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

69
69
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

86
86
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

33
33
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

107
107
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

84
84
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

128
128

Meer sportnieuws