Liverpool zet titelkoers verder met negentiende (!) competitiezege

door
Liverpool zet titelkoers verder met negentiende (!) competitiezege

Liverpool heeft in de eerste wedstrijd van 2020 geen fout gemaakt. De lijstaanvoerder van Engeland rekende op Anfield ook af met Sheffield United: 2-0.

Liverpool won achttien van de negentien competitieduels voor de jaarwisseling en speelde één keer gelijk. De ongeslagen koploper van de Premier League had in 2020 weinig tijd nodig om de ban alweer te breken. Virgil van Dijk bediende Andy Robertson, die op zijn beurt profiteerde van het uitglijden van Chris Basham en Mohamed Salah de 1-0 op een presenteerblaadje gaf.

Sheffield United maakte eveneens een uitstekende indruk in 2019. De verrassend sterke promovendus liet dat op Anfield ook merken, maar het lukte niet om de gelijkmaker op het bord te krijgen. De bezoekers slaagden er wel in om het net te vinden, maar er was al voor buitenspel gevlagd en gefloten op het moment dat John Lundstram de bal tegen de touwen mikte.

Het wachten was op de tweede Liverpool-treffer van de avond. Doelman Dean Henderson en de paal hielden Salah af van zijn tweede treffer van de avond, maar de 2-0 viel alsnog. Sadio Mané werd in de diepte aangespeeld door zijn Egyptische teamgenoot en in twee instanties lukte het de Senegalees om de 2-0 op het scoreformulier te krijgen.

Liverpool, waar Origi vanavond mocht invallen na 78 minuten, komt door deze overwinning op 58 punten uit twintig duels. Leicester City en Manchester City volgen met respectievelijk 45 en 44 punten op plek twee en drie, maar zij speelden zelfs een duel meer.

Scoreverloop:
1-0 (4') Mohamed Salah
2-0 (64') Sadio Mané

LEES OOK: Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

Zullen ze ongeslagen blijven dit seizoen?

Meest recent

Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

20
20
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

97
97
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

316
316
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

13
13
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

23
23
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

494
494
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

168
168
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

44
44
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

68
68
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

173
173
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

66
66
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

120
120
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

669
669
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

177
177
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

96
96
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

309
309
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

314
314
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

256
256
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

265
265
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

733
733
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

424
424
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

365
365
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

353
353
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

257
257
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

391
391

Meer sportnieuws