Geschillencommissie legt OHL forfait-nederlaag op

door
Geschillencommissie legt OHL forfait-nederlaag op

In de Proximus League draait de strijd om de tweede periodetitel inmiddels op volle toeren, toch wordt er nog steeds gesleuteld aan de einduitslag van de eerste periode. De Geschillencommissie heeft namelijk een beslissing genomen over de wedstrijd tussen OH Leuven en Union Sint-Gillis. Die moest gestaakt worden wegens aanhoudende stroomproblemen.


Op de voorlaatste speeldag van de eerste periode namen beide ploegen het tegen mekaar op in Leuven. Maar gedurende de wedstrijd viel een deel van de lichtinstallatie plots uit aan Den Dreef. En omdat het probleem zich maar bleef herhalen, kon uiteindelijk niets anders dan de wedstrijd permanent te staken. Omdat OHL een week later won van Virton en Union verloor bij Westerlo, was de uitslag van het gestaakte duel uiteindelijk niet bepalend voor de periodetitel. Toch moest de Geschillencommissie nog een uitspraak doen.

En dus werd beslist om OHL een forfait-nederlaag op te leggen, waardoor Union de wedstrijd met terugwerkende kracht wint met 0-5. Dat meldt de Brusselse club via haar officiële kanalen. Wellicht kon OHL onvoldoende bewijzen dat de fout niet bij de club zelf lag. De Vlaams-Brabanders kunnen bij het BAS wel nog in beroep gaan tegen deze beslissing.

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Moet OHL in beroep gaan?

Meest recent

Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

15
15
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

8
8
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

69
69
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

91
91
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

813
813
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

159
159
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

266
266
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

792
792
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

154
154
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

257
257
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

616
616
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

35
35
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

29
29
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

561
561
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

88
88
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

97
97
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

247
247
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

102
102
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

161
161
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

909
909
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

248
248
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

111
111
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

377
377
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

326
326

Meer sportnieuws