Vanaken gelooft in ploegmaat: "Komt wel weer goed"

996
Vanaken gelooft in ploegmaat:

Binnen een tweetal weken weet Hans Vanaken of hij zichzelf opvolgt als Gouden Schoen, maar zijn belangrijkste doelen volgen pas later dit seizoen. De spelmaker mikt met Club Brugge immers op de dubbel en wil ook in Europa blijven presteren. Daarvoor heeft hij wel de hulp van zijn ploegmaats nodig.


En een deel van die ploegmaats hebben een eerste seizoenshelft met hoogtes en laagtes achter de rug. David Okereke bijvoorbeeld, presteerde redelijk wisselvallig. Maar Vanaken behoudt het vertrouwen in de Nigeriaanse spits. "Hij werkt hard en is hier graag, is mijn indruk; dat komt wel weer goed. En dat geldt voor iedere spits, denk ik. Nu klinkt de conclusie voor sommige jongens misschien: 'Niet goed genoeg', maar over twee maanden worden ze wellicht de held van de Play-Offs", vertelt Vanaken bij Sport/Voetbalmagazine.

Vanaken is dan ook niet de man die zijn ploegmaats zomaar zal bekritiseren. Want hoewel hij inmiddels een bepaalde status heeft veroverd, houdt hij zich verbaal doorgaans op de achtergrond. "Ik zeg zelfs minder dan vroeger. Toen haalde ik mezelf op die manier iets meer uit de match. Daar let ik nu op. Als je achttien bent, gaat het met ups en downs, maar eens je wat ervaring hebt, vermijd je dat dipje. Dat is misschien het verschil tussen ons middenveld en de spitsen, die jonger zijn, zichzelf misschien wat meer druk opleggen en wat wisselvalliger presteren."

LEES OOK: Club Brugge pakt uit met derde shirt: knap eerbetoon

Zou Vanaken een geschikte aanvoerder zijn?

Meest recent

'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

20
20
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

17
17
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

9
9
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

28
28
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

101
101
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

210
210
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

55
55
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

95
95
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

361
361
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

396
396
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

82
82
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

155
155
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

335
335
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

95
95
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

399
399
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

332
332
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

805
805
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

357
357
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

553
553
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

373
373
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

140
140
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1294
1294
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

374
374
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

1062
1062

Meer sportnieuws