Daily Mail plaatst drie Belgen in 'PL-elftal van het decennium'

253 stemmen
Daily Mail plaatst drie Belgen in 'PL-elftal van het decennium'

Het voorbije decennium was er één van verandering in het status quo in de Premier League. Er was de steile opgang van Manchester City, dat in 2012 zijn eerste titel in meer dan 40 jaar veroverde en er sindsdien nog drie aan zijn palmares toevoegde. Er was de enorme stunt van Leicester City, dat in 2016 kampioen werd. En er was de neergang van Manchester United na het vertrek van Sir Alex Ferguson.


Dat alles weerspiegelt zich dan ook in het elftal van het decennium dat de Daily Mail samenstelde. Daarin zijn het City en Chelsea, dat ook twee titels veroverde, die de bovenhand hebben. United heeft slechts één vertegenwoordiger, Leicester heeft een halve. Maar bovenal is er plaats voor drie Belgen, één in elke linie. Achterin maakt Vincent Kompany samen met Virgil van Dijk de dienst uit, terwijl op het middenveld Kevin De Bruyne de lijnen uitzet. In de aanval kon Eden Hazard tenslotte niet ontbreken.

De krant stelde ook nog een reservebank samen en ook daar vinden we een Belg. Jan Vertonghen presteerde net niet goed genoeg om een stekje in het bovengenoemde elftal te veroveren.

Het elftal van het decennium in de Premier League: De Gea - Zabaleta, Kompany, Van Dijk, Azpilicueta - De Bruyne, Kanté, Touré - Bale, Agüero, Hazard
Wisselspelers: Lloris, Ivanovic, Vertonghen, Fernandinho, David Silva, Suarez, Kane

LEES OOK: Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

🚀

Had Vertonghen in het elftal moeten staan?

Meest recent

Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

372
372
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

34
34
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

51
51
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

297
297
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

62
62
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

22
22
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

168
168
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

207
207
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

192
192
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

465
465
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

142
142
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

178
178
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

183
183
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

239
239
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

339
339
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

189
189
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

457
457
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

191
191
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

124
124
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

582
582
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

262
262
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

108
108
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

77
77
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

52
52
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

364
364

Meer sportnieuws