De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

790 stemmen
De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

RSC Anderlecht sprak in zijn ‘Open Brief’ – die veel kritiek kreeg van de buitenwereld – over het afslanken van de kern en het moet spelers verkopen om de schuldenberg te verminderen. Paars-Wit heeft inderdaad véél te véél spelers rondlopen die er niet thuishoren en zij zullen verkocht worden, niet spelers à la Yari Verschaeren. Wij maakten de oefening en Paars-Wit heeft gelijk, het zal nog een heel tijdje duren vooraleer het schoon schip heeft gemaakt…


Uitgeleende spelers

Van deze groep spelers wil Anderlecht dolgraag definitief af: Bubacar Sanneh, Aristote Nkaka, Mohammed Dauda, Kristal Abazaj, Josué Sa, Antonio Milic, James Lawrence, Sven Kums, Ognjen Vranjes en Olivier Dhauholou. Enkel Kums, Lawrence en Abazaj doen het zeer goed en lijken verkocht te kunnen worden, de rest heeft het moeilijk bij zijn ‘huurclub’.


Overbodig in Brussel

Davy Roef, Thomas Didillon, Frank Boeckx, Emmanuel Sowah, Adrien Trebel, Pieter Gerkens, Kenneth Saief, Alexandru Chipciu, Knowledge Musona, Luka Adzic, Isaac Kiese Thelin en Yevheni Makarenko zijn spelers die geen toekomst meer hebben in Brussel. Ofwel zijn ze te duur voor een bijrol (Didillon en Trebel) ofwel zijn ze simpelweg niet meer goed genoeg. Roef, Boeckx, Sowah en Chipciu zijn einde contract en zijn dus al zo goed als weg.


Twijfelgevallen

Elias Cobbaut, Samir Nasri, Andy Najar, Hotman El Kababri, Peter Zulj, Thierry Lutonda, Francis Amuzu, Derrick Luckassen (gehuurd), Edo Kayembe, Zakaria Bakkali, Anthony Vanden Borre en Hannes Delcroix . Zij krijgen de komende maanden de kansen om zich te tonen. Hun prestaties zijn te wisselvallig (dit jaar en vorig jaar) en voor de evaluatie in de zomer is een constant niveau halen belangrijk. Iemand als Cobbaut werd dan wel Rode Duivel, maar maakte dit seizoen defensief al zeer veel fouten. Als linksachter valt hij door de mand, als centrale verdediger lukt het al beter.

Bakkali en Amuzu moeten eindelijk talent aan rendement gaan koppelen en Kayembe moet voetballend serieuze stappen gaan zetten. Kan hij dat? Luckassen kunnen we pas echt beoordelen als hij op zijn beste positie staat – centraal achterin - en heeft Nasri er nog zin in? Najar heeft dat zeker, maar komt hij nog terug op niveau na vele blessures? Jonge talenten als Lutonda en El Kababri lijken voorlopig te licht te wegen, Delcroix toont zich bij RKC en krijgt in de zomer een nieuwe kans. Pas dan kan een oordeel over hem volgen. Afgelopen zomer achtte Kompany hem nog te licht, maar hij zette stappen voorwaarts bij RKC en in de luwte tekende hij een nieuw contract in Brussel. Er is dus nog geloof in de 20-jarige verdediger. Vanden Borre moet in januari bewijzen of hij nog profvoetballer kan worden.


Horen zeker thuis bij RSCA

Hendrik Van Crombrugge, Marco Kana, Vincent Kompany, Philippe Sandler, Killian Sardella, Sieben Dewaele, Sambi Lokonga, Yari Verschaeren, Kemar Roofe, Landry Dimata, Alexis Saelemaekers, Nacer Chadli, Landry Dimata, Michel Vlap, Michael Murillo (als aanwinst krijgt hij het voordeel van de twijfel) en Jérémy Doku.

RSCA heeft dus 16 spelers -Vlap krijgt nog respijt- die er zeker thuishoren, en dan zijn Sandler en Chadli nog twee huurlingen. Het is duidelijk dat Anderlecht dit niet zomaar even snel krijgt opgelost. Daarmee heeft het dus een punt in zijn brief. Het zal in januari en in juli/augustus dus vooral gericht en goed moeten kopen. Het heeft geen recht op misstappen en Anderlecht moet volgend jaar op een kern kunnen rekenen van minstens 18 spelers die zeker RSCA-waardig zijn, aangevuld met twijfelgevallen à la Zulj, Kayembe, Amuzu, … Zij kunnen dan instromen in een ploeg die een bepaald niveau haalt, waardoor ook zij kunnen meegroeien.

LEES OOK: Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Kan RSCA met een drietal topaankopen weer meedoen voor de prijzen?

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: eerste aanwinst in aantocht'

Hoewel er een hete zomer werd voorspeld, bleef het tot dusver opvallend rustig bij Club Brugge. Daar ...

0
0
Vanhaezebrouck voorspelt verrassing: wit konijn Garcia?

De wegen van Rudi Garcia zijn ondoorgrondelijk, maar voorlopig leveren ze wel het gewenste resultaat ...

75
75
'Grote kuis in Genk: spits bij grof huisvuil gezet'

Nicky Hayen staat op het punt om als een dief in de nacht naar Burnley te vertrekken, en dus moet ...

113
113
Garcia hakt knopen door: Vanaken in, De Bruyne out

Voor de tweede match op rij haalde Rudi Garcia zijn gram. Na de comeback tegen Senegal deden zijn ...

198
198
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

146
146
'Sibierski in actie: Anderlecht-flop richting exit'

Op inkomend vlak staat de teller bij RSC Anderlecht intussen op twee nieuwkomers, maar op uitgaand ...

430
430
'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Als een donderslag bij heldere hemel dreigt KRC Genk op zoek te moeten gaan naar een nieuwe T1. ...

693
693
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

133
133
Doku vs Yamal: “Hij zal ontploffen, schrijf maar op”

Jérémy Doku begon tegen de Verenigde Staten op de bank. De aanvaller begon in ...

196
196
Bizarre WK-stats Rode Duivels: Lukaku, Trossard én CDK

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een ...

135
135
Vandenbempt velt oordeel: “Enige minpunt bij Rode Duivels”

België is naar de kwartfinale op het WK 2026 na een knappe zege tegen gastland Verenigde ...

147
147
Garcia krijgt gouden raad voor clash tegen Spanje

De Rode Duivels wisten zich overtuigend te plaatsen voor de kwartfinale. In de 1/8e finales werd de ...

291
291
‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst

Erling Haaland is een fenomeen en dat toont hij ook op het WK. De aanvaller zit al aan zeven ...

273
273
Jonathan Legear binnenkort hoofdtrainer in België?

Jonathan Legear tekende een contract bij Standard Luik en gaat als assistent van Vincent ...

101
101
Vandenbempt gelooft ogen niet: "Veel vragen Garcia"

Bondscoach Rudi Garcia deinst er niet voor terug om tegen schenen te stampen. Tegen Senegal zette de ...

262
262
Antwerp twijfelt niet en slaat meteen toe na wereldgoal

Royal Antwerp FC focuste zich de afgelopen jaren meer en meer op de eigen jeugd. Dat deed The Great ...

181
181
‘Monstertransfer: Karetsas plots aangeboden bij grootmacht’

Konstantinos Karetsas maakt al enkele seizoenen furore op de Belgische velden. Het Griekse toptalent ...

240
240
‘KRC Genk schrikt: bliksemvertrek Nicky Hayen lonkt’

Nicky Hayen kende een sterke periode bij Club Brugge, maar werd uiteindelijk toch ontslagen na een ...

540
540
Rudi Garcia is genadeloos: wat met De Bruyne op WK?

Bondscoach Rudi Garcia is er niet vies van om harde keuzes te maken. Tegen de Verenigde Staten zette ...

755
755
TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

346
346
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

116
116
Plots geloof bij Rode Duivels: duidelijke link met 1986

De Rode Duivels begonnen aarzelend aan het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Het ...

206
206
Raskin doet erg emotionele Onana-onthulling

De Rode Duivels wonnen in de 1/8e overtuigend van de Verenigde Staten. België won met 1-4 en ...

398
398
Één Rode Duivel verbaast vriend en vijand: “Dit is zijn WK”

De Rode Duivels wonnen met 1-4 van de Verenigde Staten en zitten in de kwartfinale van het WK 2026. ...

483
483
SK Beveren meldt groot transfernieuws: “Belangrijke schakel”

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen ...

126
126

Meer sportnieuws