De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

door
De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

RSC Anderlecht sprak in zijn ‘Open Brief’ – die veel kritiek kreeg van de buitenwereld – over het afslanken van de kern en het moet spelers verkopen om de schuldenberg te verminderen. Paars-Wit heeft inderdaad véél te véél spelers rondlopen die er niet thuishoren en zij zullen verkocht worden, niet spelers à la Yari Verschaeren. Wij maakten de oefening en Paars-Wit heeft gelijk, het zal nog een heel tijdje duren vooraleer het schoon schip heeft gemaakt…


Uitgeleende spelers

Van deze groep spelers wil Anderlecht dolgraag definitief af: Bubacar Sanneh, Aristote Nkaka, Mohammed Dauda, Kristal Abazaj, Josué Sa, Antonio Milic, James Lawrence, Sven Kums, Ognjen Vranjes en Olivier Dhauholou. Enkel Kums, Lawrence en Abazaj doen het zeer goed en lijken verkocht te kunnen worden, de rest heeft het moeilijk bij zijn ‘huurclub’.


Overbodig in Brussel

Davy Roef, Thomas Didillon, Frank Boeckx, Emmanuel Sowah, Adrien Trebel, Pieter Gerkens, Kenneth Saief, Alexandru Chipciu, Knowledge Musona, Luka Adzic, Isaac Kiese Thelin en Yevheni Makarenko zijn spelers die geen toekomst meer hebben in Brussel. Ofwel zijn ze te duur voor een bijrol (Didillon en Trebel) ofwel zijn ze simpelweg niet meer goed genoeg. Roef, Boeckx, Sowah en Chipciu zijn einde contract en zijn dus al zo goed als weg.


Twijfelgevallen

Elias Cobbaut, Samir Nasri, Andy Najar, Hotman El Kababri, Peter Zulj, Thierry Lutonda, Francis Amuzu, Derrick Luckassen (gehuurd), Edo Kayembe, Zakaria Bakkali, Anthony Vanden Borre en Hannes Delcroix . Zij krijgen de komende maanden de kansen om zich te tonen. Hun prestaties zijn te wisselvallig (dit jaar en vorig jaar) en voor de evaluatie in de zomer is een constant niveau halen belangrijk. Iemand als Cobbaut werd dan wel Rode Duivel, maar maakte dit seizoen defensief al zeer veel fouten. Als linksachter valt hij door de mand, als centrale verdediger lukt het al beter.

Bakkali en Amuzu moeten eindelijk talent aan rendement gaan koppelen en Kayembe moet voetballend serieuze stappen gaan zetten. Kan hij dat? Luckassen kunnen we pas echt beoordelen als hij op zijn beste positie staat – centraal achterin - en heeft Nasri er nog zin in? Najar heeft dat zeker, maar komt hij nog terug op niveau na vele blessures? Jonge talenten als Lutonda en El Kababri lijken voorlopig te licht te wegen, Delcroix toont zich bij RKC en krijgt in de zomer een nieuwe kans. Pas dan kan een oordeel over hem volgen. Afgelopen zomer achtte Kompany hem nog te licht, maar hij zette stappen voorwaarts bij RKC en in de luwte tekende hij een nieuw contract in Brussel. Er is dus nog geloof in de 20-jarige verdediger. Vanden Borre moet in januari bewijzen of hij nog profvoetballer kan worden.


Horen zeker thuis bij RSCA

Hendrik Van Crombrugge, Marco Kana, Vincent Kompany, Philippe Sandler, Killian Sardella, Sieben Dewaele, Sambi Lokonga, Yari Verschaeren, Kemar Roofe, Landry Dimata, Alexis Saelemaekers, Nacer Chadli, Landry Dimata, Michel Vlap, Michael Murillo (als aanwinst krijgt hij het voordeel van de twijfel) en Jérémy Doku.

RSCA heeft dus 16 spelers -Vlap krijgt nog respijt- die er zeker thuishoren, en dan zijn Sandler en Chadli nog twee huurlingen. Het is duidelijk dat Anderlecht dit niet zomaar even snel krijgt opgelost. Daarmee heeft het dus een punt in zijn brief. Het zal in januari en in juli/augustus dus vooral gericht en goed moeten kopen. Het heeft geen recht op misstappen en Anderlecht moet volgend jaar op een kern kunnen rekenen van minstens 18 spelers die zeker RSCA-waardig zijn, aangevuld met twijfelgevallen à la Zulj, Kayembe, Amuzu, … Zij kunnen dan instromen in een ploeg die een bepaald niveau haalt, waardoor ook zij kunnen meegroeien.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Kan RSCA met een drietal topaankopen weer meedoen voor de prijzen?

Meest recent

Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

33
33
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

285
285
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

63
63
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

28
28
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

263
263
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

106
106
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

220
220
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

159
159
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

88
88
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

216
216
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

18
18
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

80
80
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

389
389
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

128
128
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

207
207
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

96
96
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

336
336
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

192
192
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

172
172
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

513
513
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

172
172
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

173
173
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

34
34
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

267
267
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

291
291

Meer sportnieuws