De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

790 stemmen
De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

RSC Anderlecht sprak in zijn ‘Open Brief’ – die veel kritiek kreeg van de buitenwereld – over het afslanken van de kern en het moet spelers verkopen om de schuldenberg te verminderen. Paars-Wit heeft inderdaad véél te véél spelers rondlopen die er niet thuishoren en zij zullen verkocht worden, niet spelers à la Yari Verschaeren. Wij maakten de oefening en Paars-Wit heeft gelijk, het zal nog een heel tijdje duren vooraleer het schoon schip heeft gemaakt…


Uitgeleende spelers

Van deze groep spelers wil Anderlecht dolgraag definitief af: Bubacar Sanneh, Aristote Nkaka, Mohammed Dauda, Kristal Abazaj, Josué Sa, Antonio Milic, James Lawrence, Sven Kums, Ognjen Vranjes en Olivier Dhauholou. Enkel Kums, Lawrence en Abazaj doen het zeer goed en lijken verkocht te kunnen worden, de rest heeft het moeilijk bij zijn ‘huurclub’.


Overbodig in Brussel

Davy Roef, Thomas Didillon, Frank Boeckx, Emmanuel Sowah, Adrien Trebel, Pieter Gerkens, Kenneth Saief, Alexandru Chipciu, Knowledge Musona, Luka Adzic, Isaac Kiese Thelin en Yevheni Makarenko zijn spelers die geen toekomst meer hebben in Brussel. Ofwel zijn ze te duur voor een bijrol (Didillon en Trebel) ofwel zijn ze simpelweg niet meer goed genoeg. Roef, Boeckx, Sowah en Chipciu zijn einde contract en zijn dus al zo goed als weg.


Twijfelgevallen

Elias Cobbaut, Samir Nasri, Andy Najar, Hotman El Kababri, Peter Zulj, Thierry Lutonda, Francis Amuzu, Derrick Luckassen (gehuurd), Edo Kayembe, Zakaria Bakkali, Anthony Vanden Borre en Hannes Delcroix . Zij krijgen de komende maanden de kansen om zich te tonen. Hun prestaties zijn te wisselvallig (dit jaar en vorig jaar) en voor de evaluatie in de zomer is een constant niveau halen belangrijk. Iemand als Cobbaut werd dan wel Rode Duivel, maar maakte dit seizoen defensief al zeer veel fouten. Als linksachter valt hij door de mand, als centrale verdediger lukt het al beter.

Bakkali en Amuzu moeten eindelijk talent aan rendement gaan koppelen en Kayembe moet voetballend serieuze stappen gaan zetten. Kan hij dat? Luckassen kunnen we pas echt beoordelen als hij op zijn beste positie staat – centraal achterin - en heeft Nasri er nog zin in? Najar heeft dat zeker, maar komt hij nog terug op niveau na vele blessures? Jonge talenten als Lutonda en El Kababri lijken voorlopig te licht te wegen, Delcroix toont zich bij RKC en krijgt in de zomer een nieuwe kans. Pas dan kan een oordeel over hem volgen. Afgelopen zomer achtte Kompany hem nog te licht, maar hij zette stappen voorwaarts bij RKC en in de luwte tekende hij een nieuw contract in Brussel. Er is dus nog geloof in de 20-jarige verdediger. Vanden Borre moet in januari bewijzen of hij nog profvoetballer kan worden.


Horen zeker thuis bij RSCA

Hendrik Van Crombrugge, Marco Kana, Vincent Kompany, Philippe Sandler, Killian Sardella, Sieben Dewaele, Sambi Lokonga, Yari Verschaeren, Kemar Roofe, Landry Dimata, Alexis Saelemaekers, Nacer Chadli, Landry Dimata, Michel Vlap, Michael Murillo (als aanwinst krijgt hij het voordeel van de twijfel) en Jérémy Doku.

RSCA heeft dus 16 spelers -Vlap krijgt nog respijt- die er zeker thuishoren, en dan zijn Sandler en Chadli nog twee huurlingen. Het is duidelijk dat Anderlecht dit niet zomaar even snel krijgt opgelost. Daarmee heeft het dus een punt in zijn brief. Het zal in januari en in juli/augustus dus vooral gericht en goed moeten kopen. Het heeft geen recht op misstappen en Anderlecht moet volgend jaar op een kern kunnen rekenen van minstens 18 spelers die zeker RSCA-waardig zijn, aangevuld met twijfelgevallen à la Zulj, Kayembe, Amuzu, … Zij kunnen dan instromen in een ploeg die een bepaald niveau haalt, waardoor ook zij kunnen meegroeien.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Kan RSCA met een drietal topaankopen weer meedoen voor de prijzen?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

31
31
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

24
24
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

76
76
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

71
71
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

79
79
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

62
62
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

505
505
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

465
465
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

373
373
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

178
178
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

705
705
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws