De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

790 stemmen
De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

RSC Anderlecht sprak in zijn ‘Open Brief’ – die veel kritiek kreeg van de buitenwereld – over het afslanken van de kern en het moet spelers verkopen om de schuldenberg te verminderen. Paars-Wit heeft inderdaad véél te véél spelers rondlopen die er niet thuishoren en zij zullen verkocht worden, niet spelers à la Yari Verschaeren. Wij maakten de oefening en Paars-Wit heeft gelijk, het zal nog een heel tijdje duren vooraleer het schoon schip heeft gemaakt…


Uitgeleende spelers

Van deze groep spelers wil Anderlecht dolgraag definitief af: Bubacar Sanneh, Aristote Nkaka, Mohammed Dauda, Kristal Abazaj, Josué Sa, Antonio Milic, James Lawrence, Sven Kums, Ognjen Vranjes en Olivier Dhauholou. Enkel Kums, Lawrence en Abazaj doen het zeer goed en lijken verkocht te kunnen worden, de rest heeft het moeilijk bij zijn ‘huurclub’.


Overbodig in Brussel

Davy Roef, Thomas Didillon, Frank Boeckx, Emmanuel Sowah, Adrien Trebel, Pieter Gerkens, Kenneth Saief, Alexandru Chipciu, Knowledge Musona, Luka Adzic, Isaac Kiese Thelin en Yevheni Makarenko zijn spelers die geen toekomst meer hebben in Brussel. Ofwel zijn ze te duur voor een bijrol (Didillon en Trebel) ofwel zijn ze simpelweg niet meer goed genoeg. Roef, Boeckx, Sowah en Chipciu zijn einde contract en zijn dus al zo goed als weg.


Twijfelgevallen

Elias Cobbaut, Samir Nasri, Andy Najar, Hotman El Kababri, Peter Zulj, Thierry Lutonda, Francis Amuzu, Derrick Luckassen (gehuurd), Edo Kayembe, Zakaria Bakkali, Anthony Vanden Borre en Hannes Delcroix . Zij krijgen de komende maanden de kansen om zich te tonen. Hun prestaties zijn te wisselvallig (dit jaar en vorig jaar) en voor de evaluatie in de zomer is een constant niveau halen belangrijk. Iemand als Cobbaut werd dan wel Rode Duivel, maar maakte dit seizoen defensief al zeer veel fouten. Als linksachter valt hij door de mand, als centrale verdediger lukt het al beter.

Bakkali en Amuzu moeten eindelijk talent aan rendement gaan koppelen en Kayembe moet voetballend serieuze stappen gaan zetten. Kan hij dat? Luckassen kunnen we pas echt beoordelen als hij op zijn beste positie staat – centraal achterin - en heeft Nasri er nog zin in? Najar heeft dat zeker, maar komt hij nog terug op niveau na vele blessures? Jonge talenten als Lutonda en El Kababri lijken voorlopig te licht te wegen, Delcroix toont zich bij RKC en krijgt in de zomer een nieuwe kans. Pas dan kan een oordeel over hem volgen. Afgelopen zomer achtte Kompany hem nog te licht, maar hij zette stappen voorwaarts bij RKC en in de luwte tekende hij een nieuw contract in Brussel. Er is dus nog geloof in de 20-jarige verdediger. Vanden Borre moet in januari bewijzen of hij nog profvoetballer kan worden.


Horen zeker thuis bij RSCA

Hendrik Van Crombrugge, Marco Kana, Vincent Kompany, Philippe Sandler, Killian Sardella, Sieben Dewaele, Sambi Lokonga, Yari Verschaeren, Kemar Roofe, Landry Dimata, Alexis Saelemaekers, Nacer Chadli, Landry Dimata, Michel Vlap, Michael Murillo (als aanwinst krijgt hij het voordeel van de twijfel) en Jérémy Doku.

RSCA heeft dus 16 spelers -Vlap krijgt nog respijt- die er zeker thuishoren, en dan zijn Sandler en Chadli nog twee huurlingen. Het is duidelijk dat Anderlecht dit niet zomaar even snel krijgt opgelost. Daarmee heeft het dus een punt in zijn brief. Het zal in januari en in juli/augustus dus vooral gericht en goed moeten kopen. Het heeft geen recht op misstappen en Anderlecht moet volgend jaar op een kern kunnen rekenen van minstens 18 spelers die zeker RSCA-waardig zijn, aangevuld met twijfelgevallen à la Zulj, Kayembe, Amuzu, … Zij kunnen dan instromen in een ploeg die een bepaald niveau haalt, waardoor ook zij kunnen meegroeien.

LEES OOK: 'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

Kan RSCA met een drietal topaankopen weer meedoen voor de prijzen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

105
105
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

21
21
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

40
40
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

78
78
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

167
167
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

647
647
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

114
114
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

206
206
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

161
161
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

145
145
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

261
261
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

44
44
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

169
169
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

248
248
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

232
232
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

469
469
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

343
343
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

149
149
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws