De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

door
De grote kuis: welke spelers horen bij Anderlecht thuis?

RSC Anderlecht sprak in zijn ‘Open Brief’ – die veel kritiek kreeg van de buitenwereld – over het afslanken van de kern en het moet spelers verkopen om de schuldenberg te verminderen. Paars-Wit heeft inderdaad véél te véél spelers rondlopen die er niet thuishoren en zij zullen verkocht worden, niet spelers à la Yari Verschaeren. Wij maakten de oefening en Paars-Wit heeft gelijk, het zal nog een heel tijdje duren vooraleer het schoon schip heeft gemaakt…


Uitgeleende spelers

Van deze groep spelers wil Anderlecht dolgraag definitief af: Bubacar Sanneh, Aristote Nkaka, Mohammed Dauda, Kristal Abazaj, Josué Sa, Antonio Milic, James Lawrence, Sven Kums, Ognjen Vranjes en Olivier Dhauholou. Enkel Kums, Lawrence en Abazaj doen het zeer goed en lijken verkocht te kunnen worden, de rest heeft het moeilijk bij zijn ‘huurclub’.


Overbodig in Brussel

Davy Roef, Thomas Didillon, Frank Boeckx, Emmanuel Sowah, Adrien Trebel, Pieter Gerkens, Kenneth Saief, Alexandru Chipciu, Knowledge Musona, Luka Adzic, Isaac Kiese Thelin en Yevheni Makarenko zijn spelers die geen toekomst meer hebben in Brussel. Ofwel zijn ze te duur voor een bijrol (Didillon en Trebel) ofwel zijn ze simpelweg niet meer goed genoeg. Roef, Boeckx, Sowah en Chipciu zijn einde contract en zijn dus al zo goed als weg.


Twijfelgevallen

Elias Cobbaut, Samir Nasri, Andy Najar, Hotman El Kababri, Peter Zulj, Thierry Lutonda, Francis Amuzu, Derrick Luckassen (gehuurd), Edo Kayembe, Zakaria Bakkali, Anthony Vanden Borre en Hannes Delcroix . Zij krijgen de komende maanden de kansen om zich te tonen. Hun prestaties zijn te wisselvallig (dit jaar en vorig jaar) en voor de evaluatie in de zomer is een constant niveau halen belangrijk. Iemand als Cobbaut werd dan wel Rode Duivel, maar maakte dit seizoen defensief al zeer veel fouten. Als linksachter valt hij door de mand, als centrale verdediger lukt het al beter.

Bakkali en Amuzu moeten eindelijk talent aan rendement gaan koppelen en Kayembe moet voetballend serieuze stappen gaan zetten. Kan hij dat? Luckassen kunnen we pas echt beoordelen als hij op zijn beste positie staat – centraal achterin - en heeft Nasri er nog zin in? Najar heeft dat zeker, maar komt hij nog terug op niveau na vele blessures? Jonge talenten als Lutonda en El Kababri lijken voorlopig te licht te wegen, Delcroix toont zich bij RKC en krijgt in de zomer een nieuwe kans. Pas dan kan een oordeel over hem volgen. Afgelopen zomer achtte Kompany hem nog te licht, maar hij zette stappen voorwaarts bij RKC en in de luwte tekende hij een nieuw contract in Brussel. Er is dus nog geloof in de 20-jarige verdediger. Vanden Borre moet in januari bewijzen of hij nog profvoetballer kan worden.


Horen zeker thuis bij RSCA

Hendrik Van Crombrugge, Marco Kana, Vincent Kompany, Philippe Sandler, Killian Sardella, Sieben Dewaele, Sambi Lokonga, Yari Verschaeren, Kemar Roofe, Landry Dimata, Alexis Saelemaekers, Nacer Chadli, Landry Dimata, Michel Vlap, Michael Murillo (als aanwinst krijgt hij het voordeel van de twijfel) en Jérémy Doku.

RSCA heeft dus 16 spelers -Vlap krijgt nog respijt- die er zeker thuishoren, en dan zijn Sandler en Chadli nog twee huurlingen. Het is duidelijk dat Anderlecht dit niet zomaar even snel krijgt opgelost. Daarmee heeft het dus een punt in zijn brief. Het zal in januari en in juli/augustus dus vooral gericht en goed moeten kopen. Het heeft geen recht op misstappen en Anderlecht moet volgend jaar op een kern kunnen rekenen van minstens 18 spelers die zeker RSCA-waardig zijn, aangevuld met twijfelgevallen à la Zulj, Kayembe, Amuzu, … Zij kunnen dan instromen in een ploeg die een bepaald niveau haalt, waardoor ook zij kunnen meegroeien.

LEES OOK: Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

Kan RSCA met een drietal topaankopen weer meedoen voor de prijzen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

24
24
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

36
36
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

74
74
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

99
99
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

93
93
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

277
277
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

78
78
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

180
180
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

264
264
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

266
266
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

125
125
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

203
203
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

119
119
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

149
149
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

76
76
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

165
165
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

238
238
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1379
1379
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

77
77
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

220
220
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

470
470
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

89
89

Meer sportnieuws