De tien transfertoppers: De uitschieters van dit seizoen

door
De tien transfertoppers: De uitschieters van dit seizoen

Het transferbeleid van onze Belgische clubs wordt vaak in vraag gesteld, maar tijdens de voorbije zomer haalden verschillende ploegen serieuze aanwinsten binnen. De ene voor een flinke transferprijs, de ander voor een prikje. Ongeacht de aanschafwaarde kaderden wij voor u de meest geslaagde transfers van de voorbije zomermercato. 


10. DIOGO QUEIROS

Zoals elk seizoen wist Moeskroen ook de voorbije zomer om enkele onbekende maar kwalitatieve spelers aan te trekken. Aleix Garcia, Jonah Osabutey en Deni Hocko bleken meerwaardes te zijn, maar centrale verdediger Diogo Queiros is ook een voltreffer. Sinds hij eind augustus aankwam op Le Canonnier miste de Portugees nog geen enkele speelminuut in de competitie als in de beker. 

Ook moederclub FC Porto is gelukkig met de progressie van hun uitgeleende speler. In vier maanden tijd schoot de marktwaarde van Queiros de hoogte in van 1,75 miljoen euro in augustus tot 4 miljoen euro in december. Er staat de pas 20-jarige Queiros ongetwijfeld een grote toekomst te wachten. En net om die reden kon Moeskroen ook geen aankoopoptie afdwingen bij FC Porto.

9. PELE MBOYO

KV Kortrijk kent een tegenvallend seizoen, maar Pele Mboyo treft daar allerminst schuld in. Zijn carrièreverloop kende veel ups en downs, maar aan de Leie lijkt hij zich thuis te voelen. Mboyo keerde afgelopen zomer terug van een uitleenbeurt aan het Saoedische Al-Raed, en Yves Vanderhaeghe bouwde prompt zijn elftal rond de tweevoudige Rode Duivel.



Dit seizoen nette Mboyo al zeven doelpunten in negentien wedstrijden en KV Kortrijk zou zich in een meer benarde situatie bevinden zonder de aanvaller. Op 32-jarige leeftijd lijkt Mboyo rijper dan ooit. Zijn gekke fratsen liggen al geruime tijd achter hem en eens te meer tellen de prestaties op de grasmat. Het seizoensvervolg van Veekaa kan er alleen maar wel bij varen …

8. CYLE LARIN

Zulte Waregem huurt Cyle Larin van het Turkse Besiktas en bezit een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Het lijdt nu al geen twijfel dat die optie zal worden gelicht voor het eind van dit seizoen. Net zoals de Canadese aanvaller volgend seizoen aan een andere – grotere – Europese club zal worden doorverkocht. Larin miste dit seizoen slechts een handvol minuten en is van groot belang voor Essevee.

De specialiteit van Larin is doelpunten maken – 7 stuks telt hij al – maar hij levert ook veel assists – ook al 7 eenheden. Verder is ook die andere zomerse smaakmaker, Saido Berahino, een schot in de roos. Francky Dury legt zich al bij neer bij twee uitgaande transfers aan het eind van het seizoen. Hij maant de fans van Essevee aan om de komende vijf maanden te genieten van Larin en Berahino.

7. ANTE PALAVERSA

Het belang van Ante Palaversa bij KV Oostende is overduidelijk. Met de Kroatische jeugdinternational in de rangen won de kustclub vijf keer op elf wedstrijden. Tegen grote opponenten zoals AA Gent en RSC Anderlecht (twee maal) wil dat toch wat zeggen. Toen Palaversa tien wedstrijden in de lappenmand lag, werden alle Oostendse matchen verloren. 



Doelpunten scoren of assists geven doet Palaversa niet, maar zijn waarde valt niet uit te drukken in statistieken. De huurling van Manchester City is bij voorsprong de belangrijkste zomertransfer van KVO en zijn passage aan zee zal wellicht blijven bij één seizoen. Volgend jaar zal Palaversa een stapje hogerop zetten, en waarom niet bij Anderlecht, dat goede banden onderhoudt met City?

6. KAVEH REZAEI

Sporting Charleroi beleeft momenteel een onverhoopt topjaar. De Zebra's staan stevig in de top zes en de kwalificatie voor play-off I lijkt steeds meer realiteit te worden. Die hoogconjunctuur heeft de club voornamelijk te danken aan een uitstekende organisatie, Ryota Morioka als spelmaker én de doelpunten van goaltjesdief Kaveh Rezaei, die vorige zomer nog overbodig was bij Club Brugge

Op het oude nest van Mambourg bewijst Rezaei waarom hij ooit één van de meest gevreesde spitsen was op de Belgische velden. In vijftien competitiewedstrijden is de Iraanse spits al goed voor acht doelpunten. Omgerekend is dat één goal om de 127 competitieminuten. Met dat indrukwekkend gemiddelde is hij één van de meest efficiënte spitsen in de Jupiler Pro League

5. WESLEY HOEDT

Spelers met een aanzienlijke reputatie ondervinden meestal moeite om de hoge verwachtingen in te lossen. Ook bij Wesley Hoedt kon dat zo'n vaart hebben gelopen. De zesvoudige Oranje-international stond onder contract bij grote clubs zoals Lazio, Southampton en Celta Vigo, maar op de Bosuil toont hij momenteel aan waarom die clubs hem ooit hadden staan op de loonlijst. 



Voor de Jupiler Pro League is Hoedt een centrale verdediger van topniveau. Onder Laszlo Bölöni speelde de 25-jarige – na zijn blessure – al élke competitieminuut. Momenteel speelt Hoedt wekelijks op topniveau, en lijkt hij nu al onhoudbaar voor Antwerp. De club bezit een – naar verluidt erg prijzige – aankoopoptie op zijn huurcontract. Gaat zijn afscheidstournee weldra al van start?

4. ELISHA OWUSU

Veel AA Gent-fans fronsten de wenkbrauwen bij de transferaankondiging van Elisha Owusu, toen nog een nobele onbekende 22-jarige Fransman. Michel Louwagie dokte één miljoen euro aan Olympique Lyon voor de recupererende middenvelder. Op het eerste ogenblik leek dat een risicovolle gok te zijn, maar coach Jess Thorup gebruikte Owusu meteen in zijn basiselftal.

Naarmate het seizoen vorderde, verdween hij niet meer uit de ploeg. De transfersom van één miljoen euro bleek al snel een koopje te zijn, want de marktwaarde van Owusu wordt momenteel al op zes miljoen euro geschat. Ook Michael Ngadeu mag vermeld worden als een topaankoop. De Kameroense klasbak bewees andermaal zijn waarde in de Slag om Vlaanderen tegen Club Brugge.

3. SELIM AMALLAH

Ondanks de vele vraagtekens rond het zomerse aankoopbeleid bij Standard – aangevoerd door Mogi Bayat – was de transfer van Selim Amallah een voortreffelijke zet. De polyvalente Marokkaanse international – hij speelde als nummer zes, centrale en aanvallende middenvelder én flankaanvaller – is op korte tijd uitgegroeid tot een onmisbare schakel in het radarwerk van Michel Preud'homme. 



Amallah bezit het profiel van een moderne en complete middenvelder dankzij een uitmuntende techniek en sterke fysieke kwaliteiten. Het blijft wel een grote zonde dat hij de Marokkaanse nationale ploeg verkoos boven de Rode Duivels, want op 23-jarige leeftijd zou deze Amallah een interessante wissel op de toekomst zijn voor het Belgische elftal. 

2. HENDRIK VAN CROMBRUGGE

Eén van de grote zomerwensen van Vincent Kompany was een voetballende doelman. Met de komst van Hendrik Van Crombrugge werd Kompany daarmee op zijn wenken bediend. Naast zijn voetballend vermogen blinkt Van Crombrugge ook uit door zijn veelvuldige en broodnodige reddingen bij RSC Anderlecht. Moeiteloos verteerde hij de overstap vanuit AS Eupen. 

Van Crombrugge kostte de paars-witte clubkas zo'n 2,25 miljoen euro, maar ondertussen zou hij al bijna het drievoud waard zijn. Door zijn puike prestaties behoort de doelman tot de grote uitblinkers van dit seizoen. In de competitie hield hij al liefst acht keer zijn netten schoon, en hij is een belangrijke factor waarom Anderlecht nog niet enkele plaatsen lager staat in de rangschikking.

1. SIMON MIGNOLET

Op Jan Breydel hebben ze nog geen seconde spijt van hun tweede duurste aankoop ooit. Simon Mignolet is met zeven miljoen euro – en dat op 31-jarige leeftijd overigens – een heel grote investering, maar hij lijkt dat nu al ruimschoots waard te zijn. Door de komst van de nationale nummer twee zijn in één klap meerdere jaren van wisselvalligheid opgelost in het Brugse doel. 



In hun queeste om aansluiting te vinden met de Europese (sub)top kan Club nog jaren beroep doen op de Rode Duivel. Naar de normen van de Jupiler Pro League haalde Club met Mignolet een absolute klasbak binnen. Hij hield in de competitie al twaalf keer de nul op achttien matchen. Bovendien haalde Mignolet ook een enorm hoog niveau in de Champions League.

LEES OOK: Deadline deals: Antwerp, OHL, Zulte Waregem én KVK slaan toe

Wie is volgens u de beste zomertransfer?

Meest recent

Vanderbiest ziet nog groot manco bij zijn spelers

KV Mechelen had zich vrijdagavond voorlopig naast Union en STVV aan de leiding kunnen nestelen, maar ...

36
36
Onrustwekkend nieuws over Homawoo na zware botsing

Standard is er vrijdagavond opnieuw niet in geslaagd om een wedstrijd te winnen, maar daar zullen ze ...

0
0
Raar tafereel: 5 Beerschot-fans afgevoerd na bizarre aanval

Beerschot is goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. Ze pronken met een elf op ...

75
75
Standard baalt en laat in slot zege liggen tegen KV Mechelen

Vincent Euvrard wacht nog altijd op zijn eerste overwinning als trainer van Standard. Ook in zijn ...

89
89
Leverkusen verrijst na ontslag Ten Hag, debuut Vermeeren

Vrijdagavond werd er ook in enkele van de grote competities weer gevoetbald. In de Bundesliga is ...

84
84
Zware kritiek op mercato Anderlecht: Renard reageert

Bij Anderlecht lijkt het stof stilaan te gaan liggen na enkele woelige weken. Het ontslag van ...

244
244
Lokeren veegt eindelijk nul weg, ook Beerschot pakt zege

Vrijdagavond werd er ook in de Challenger Pro League opnieuw gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

49
49
Onrust bij Club: Van der Elst vreest keepersramp

Zaterdag gaat Club Brugge in zijn volgende competitiewedstrijd op bezoek bij La Louvière en ...

111
111
Sclessin meteen muisstil na akelig moment

De Jupiler Pro League werd vrijdagavond weer op gang getrapt na een pauze van twee weken. De zevende ...

0
0
Fans woedend op DAZN, Bouchez geeft opvallend advies

Er was de voorbije weken heel wat te doen over waar de wedstrijden uit de Belgische competitie te ...

628
628
Alarm bij Rode Duivels: sleutelspeler haakt af in oktober

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op de voorbije interlandperiode, waarin Liechtenstein ...

93
93
Droomstart voorbij: Lammens krijgt klap bij Man Utd

Senne Lammens versierde iets minder dan twee weken geleden zijn droomtransfer. De doelman verruilde ...

156
156
Renard vernedert Rits: drama barst los bij Anderlecht

Olivier Renard, niet Besnik Hasi, trekt de harde lijn: Mats Rits verdwijnt richting Futures zonder ...

602
602
Verrassing bij Anderlecht: bizarre optie voor de punt

RSC Anderlecht maakt zich op voor een heel belangrijk drieluik. Ze moeten aan de bak tegen KRC Genk ...

306
306
Chelsea weet niet van stoppen en legt ex-speler Antwerp vast

Chelsea kende de voorbije maanden een sportieve heropleving na enkele magere jaren. De Blues zetten ...

53
53
'Borguet en Renard slaan na Simic wéér toe'

Tim Borguet en Olivier Renard kenden een heel moeilijke mercato. RSC Anderlecht lijkt allerminst ...

428
428
Antwerp-AA Gent: vijf debutanten aan de aftrap?

Zondag staat op de Bosuil de (sub)topper tussen Antwerp en AA Gent op het programma. Bij beide ...

366
366
Hasi spreekt klare taal over zomermercato Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een bewogen zomermercato achter de rug. Tijdens de gebruikelijke persbabbel van ...

281
281
VRT onder vuur: 'Walgelijke tweet van BV lokt storm uit'

Eén van de meest populaire podcasts over voetbal in Vlaanderen is ongetwijfeld '90 Minutes'. ...

419
419
Ordoñez-exit dreigt: megadeal bij Club

Club Brugge schuift Ordonez openlijk naar de markt met een prijs rond €40 miljoen. Chelsea, ...

374
374
Blessuregolf bij Club Brugge: Hayen vist Ordonez op

Aanstaande donderdag komt in de Champions League al AS Monaco over de vloer, maar eerst moet Club ...

719
719
DAZN pleegt coup: Belgische voetbalfans alweer de dupe

Stilaan schijnt er licht aan het einde van de tunnel, maar voorlopig valt het Belgisch voetbal nog ...

947
947
Pech voor Anderlecht: Hasi moet puzzelen tegen Genk

Ondanks de interlandbreak heeft RSC Anderlecht enkele woelige weken achter de rug. Zowel in de ...

629
629
Hayen speelt open kaart over relletje bij Club Brugge

Club Brugge hervat de competitie zaterdag met een bezoek aan La Louvière. Tussen de palen ...

360
360
Dries Mertens deelt post die fans tot tranen toe raakt

Zonder grote woorden, zonder opsmuk, maar met volle overtuiging: Dries Mertens liet op Instagram een ...

116
116

Meer sportnieuws