Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

door
Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

In de Premier League zal Mikel Arteta moeten wachten tot 2020 op zijn eerste overwinning als hoofdtrainer van Arsenal FC. Zijn Gunners kwamen zondag tegen Chelsea nochtans al snel op voorsprong via Aubameyang. Maar na een enorme blunder van doelman Leno en een knap uitgespeelde counter, wonnen de Blues in het slot van de match alsnog met 1-2.


In het Emirates Stadium ontstond een boeiende openingsfase met speldenprikjes aan weerszijden. In de dertiende minuut was het Arsenal, de ploeg van Mikel Arteta, dat daadwerkelijk de score opende. Callum Chambers wist een hoekschop te verlengen en daardoor kon de goed doorgelopen Pierre-Emerick Aubameyang eenvoudig de 1-0 binnen werken met zijn hoofd.

Arsenal dacht zelfs op 2-0 te komen tegen de stadgenoot, maar een uitstekende aanval werd verprutst door Alexandre Lacazette. Chelsea bleef daardoor in de wedstrijd. Tammy Abraham kreeg zelfs nog twee grote kansen, maar eerst gooide oud-teamgenoot David Luiz zich voor de bal en later kopte hij de bal vogelvrij in de handen van doelman Bernd Leno.

In de slotfase schoot Joe Willock maar rakelings naast namens Arsenal, dat even later aan de andere kant de gelijkmaker om de oren kreeg. Doelman Leno ging hopeloos in de fout bij een vrije trap en dat gaf Jorginho de gelegenheid om de bal simpel binnen te tikken. Even later ging het helemaal mis voor de thuisclub: Abraham maakte er zelfs nog 1-2 van.

Arsenal lijkt alleen nog via de Europa League kans te maken op een Champions League-ticket. De ploeg van Arteta moet niet alleen elf punten achterstand weg zien te werken, maar moet dit ook nog eens doen vanuit een twaalfde plek op de ranglijst. Chelsea zal nu vooral kijken naar Manchester United en Tottenham Hotspur.

Scoreverloop:
1-0 (13') Pierre-Emerick Aubameyang
1-1 (84') Jorginho
1-2 (87') Tammy Abraham

LEES OOK: Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

10
10
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

53
53
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

50
50
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

32
32
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

82
82
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

115
115
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

185
185
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

70
70
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

414
414
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

124
124
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

147
147
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

283
283
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

134
134
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

133
133
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

71
71
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

314
314
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

239
239
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

167
167
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

252
252
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

36
36
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

175
175
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws