Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

door
Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

In de Premier League zal Mikel Arteta moeten wachten tot 2020 op zijn eerste overwinning als hoofdtrainer van Arsenal FC. Zijn Gunners kwamen zondag tegen Chelsea nochtans al snel op voorsprong via Aubameyang. Maar na een enorme blunder van doelman Leno en een knap uitgespeelde counter, wonnen de Blues in het slot van de match alsnog met 1-2.


In het Emirates Stadium ontstond een boeiende openingsfase met speldenprikjes aan weerszijden. In de dertiende minuut was het Arsenal, de ploeg van Mikel Arteta, dat daadwerkelijk de score opende. Callum Chambers wist een hoekschop te verlengen en daardoor kon de goed doorgelopen Pierre-Emerick Aubameyang eenvoudig de 1-0 binnen werken met zijn hoofd.

Arsenal dacht zelfs op 2-0 te komen tegen de stadgenoot, maar een uitstekende aanval werd verprutst door Alexandre Lacazette. Chelsea bleef daardoor in de wedstrijd. Tammy Abraham kreeg zelfs nog twee grote kansen, maar eerst gooide oud-teamgenoot David Luiz zich voor de bal en later kopte hij de bal vogelvrij in de handen van doelman Bernd Leno.

In de slotfase schoot Joe Willock maar rakelings naast namens Arsenal, dat even later aan de andere kant de gelijkmaker om de oren kreeg. Doelman Leno ging hopeloos in de fout bij een vrije trap en dat gaf Jorginho de gelegenheid om de bal simpel binnen te tikken. Even later ging het helemaal mis voor de thuisclub: Abraham maakte er zelfs nog 1-2 van.

Arsenal lijkt alleen nog via de Europa League kans te maken op een Champions League-ticket. De ploeg van Arteta moet niet alleen elf punten achterstand weg zien te werken, maar moet dit ook nog eens doen vanuit een twaalfde plek op de ranglijst. Chelsea zal nu vooral kijken naar Manchester United en Tottenham Hotspur.

Scoreverloop:
1-0 (13') Pierre-Emerick Aubameyang
1-1 (84') Jorginho
1-2 (87') Tammy Abraham

LEES OOK: Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie?

Meest recent

'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

51
51
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

43
43
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

221
221
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

231
231
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

126
126
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

435
435
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

144
144
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

169
169
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

124
124
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

211
211
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

245
245
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

114
114
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

404
404
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

99
99
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

91
91
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

726
726
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

141
141
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

261
261
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

309
309
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

175
175
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

460
460
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

368
368
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

318
318

Meer sportnieuws