Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

226 stemmen
Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

In de Premier League zal Mikel Arteta moeten wachten tot 2020 op zijn eerste overwinning als hoofdtrainer van Arsenal FC. Zijn Gunners kwamen zondag tegen Chelsea nochtans al snel op voorsprong via Aubameyang. Maar na een enorme blunder van doelman Leno en een knap uitgespeelde counter, wonnen de Blues in het slot van de match alsnog met 1-2.


In het Emirates Stadium ontstond een boeiende openingsfase met speldenprikjes aan weerszijden. In de dertiende minuut was het Arsenal, de ploeg van Mikel Arteta, dat daadwerkelijk de score opende. Callum Chambers wist een hoekschop te verlengen en daardoor kon de goed doorgelopen Pierre-Emerick Aubameyang eenvoudig de 1-0 binnen werken met zijn hoofd.

Arsenal dacht zelfs op 2-0 te komen tegen de stadgenoot, maar een uitstekende aanval werd verprutst door Alexandre Lacazette. Chelsea bleef daardoor in de wedstrijd. Tammy Abraham kreeg zelfs nog twee grote kansen, maar eerst gooide oud-teamgenoot David Luiz zich voor de bal en later kopte hij de bal vogelvrij in de handen van doelman Bernd Leno.

In de slotfase schoot Joe Willock maar rakelings naast namens Arsenal, dat even later aan de andere kant de gelijkmaker om de oren kreeg. Doelman Leno ging hopeloos in de fout bij een vrije trap en dat gaf Jorginho de gelegenheid om de bal simpel binnen te tikken. Even later ging het helemaal mis voor de thuisclub: Abraham maakte er zelfs nog 1-2 van.

Arsenal lijkt alleen nog via de Europa League kans te maken op een Champions League-ticket. De ploeg van Arteta moet niet alleen elf punten achterstand weg zien te werken, maar moet dit ook nog eens doen vanuit een twaalfde plek op de ranglijst. Chelsea zal nu vooral kijken naar Manchester United en Tottenham Hotspur.

Scoreverloop:
1-0 (13') Pierre-Emerick Aubameyang
1-1 (84') Jorginho
1-2 (87') Tammy Abraham

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie?

Meest recent

Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

369
369
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

6
6
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

18
18
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

31
31
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

34
34
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

91
91
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

155
155
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

179
179
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

329
329
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

800
800
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

129
129
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

690
690
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

191
191
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

572
572
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

187
187
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

61
61
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

177
177
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

156
156
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

810
810
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

573
573
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

210
210
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

72
72
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

40
40
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

50
50
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

173
173

Meer sportnieuws