Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

door
Chelsea klopt Arsenal na enorme blunder en lekkere counter

In de Premier League zal Mikel Arteta moeten wachten tot 2020 op zijn eerste overwinning als hoofdtrainer van Arsenal FC. Zijn Gunners kwamen zondag tegen Chelsea nochtans al snel op voorsprong via Aubameyang. Maar na een enorme blunder van doelman Leno en een knap uitgespeelde counter, wonnen de Blues in het slot van de match alsnog met 1-2.


In het Emirates Stadium ontstond een boeiende openingsfase met speldenprikjes aan weerszijden. In de dertiende minuut was het Arsenal, de ploeg van Mikel Arteta, dat daadwerkelijk de score opende. Callum Chambers wist een hoekschop te verlengen en daardoor kon de goed doorgelopen Pierre-Emerick Aubameyang eenvoudig de 1-0 binnen werken met zijn hoofd.

Arsenal dacht zelfs op 2-0 te komen tegen de stadgenoot, maar een uitstekende aanval werd verprutst door Alexandre Lacazette. Chelsea bleef daardoor in de wedstrijd. Tammy Abraham kreeg zelfs nog twee grote kansen, maar eerst gooide oud-teamgenoot David Luiz zich voor de bal en later kopte hij de bal vogelvrij in de handen van doelman Bernd Leno.

In de slotfase schoot Joe Willock maar rakelings naast namens Arsenal, dat even later aan de andere kant de gelijkmaker om de oren kreeg. Doelman Leno ging hopeloos in de fout bij een vrije trap en dat gaf Jorginho de gelegenheid om de bal simpel binnen te tikken. Even later ging het helemaal mis voor de thuisclub: Abraham maakte er zelfs nog 1-2 van.

Arsenal lijkt alleen nog via de Europa League kans te maken op een Champions League-ticket. De ploeg van Arteta moet niet alleen elf punten achterstand weg zien te werken, maar moet dit ook nog eens doen vanuit een twaalfde plek op de ranglijst. Chelsea zal nu vooral kijken naar Manchester United en Tottenham Hotspur.

Scoreverloop:
1-0 (13') Pierre-Emerick Aubameyang
1-1 (84') Jorginho
1-2 (87') Tammy Abraham

LEES OOK: Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie?

Meest recent

'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

0
0
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

16
16
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

9
9
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

67
67
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

137
137
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

134
134
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

47
47
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

115
115
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

56
56
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

43
43
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

90
90
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

273
273
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

243
243
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

464
464
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

351
351
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1221
1221
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

674
674
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

246
246
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

178
178
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

381
381
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

173
173
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

341
341
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

282
282

Meer sportnieuws