Beerschot pakt uit met opmerkelijk pleidooi tegen strenge straffen voor fans

door
Beerschot pakt uit met opmerkelijk pleidooi tegen strenge straffen voor fans

De voorbije weken was er in binnen- en buitenland heel wat te doen over fans die zich misdragen in het stadion en in België treden clubs alvast streng op tegen dergelijke supporters. Zo gaf KV Mechelen deze week nog een stadionverbod van zeventien maanden aan een fan die Charleroi-speler Ilaimaharitra racistisch bejegend had en de Hitlergroet gebracht had.


Maar bij Beerschot pakken ze uit met een opmerkelijke pleidooi tegen die strenge straffen. " Wie in een stadion een verkeerd woord, gebaar of eender wat doet dat door sommigen als maatschappelijk ongepast wordt beschouwd, word je stevig gestraft: de supporter met een maandenlang stadionverbod en de club met een geldboete, en dit allemaal onder het mom van het ideaalbeeld dat voetbal zo zuiver mogelijk moet zijn. De supporter moet moeder Teresa en Gandhi in één persoon zijn", stelt ondervoorzitter en clubadvocaat Walter Damen in een open brief op de clubwebsite.

"Hoe komt het dat de slinger helemaal is doorgeslagen? Iemand die buiten een stadion naar dezelfde handelingen stelt of hetzelfde taalgebruik hanteert, wordt niet gesanctioneerd. Ik denk dat de vervolgende instanties er nog eens aan moeten worden herinnerd dat voetbal in essentie een volkssport is. Een unieke sport waar mensen uit alle lagen van de bevolking zich verzamelen om hun club te ondersteunen. Vroeger had men nog de slogan “Voetbal: emotie”. Dat deze volkstoelopen gepaard gaan met uitingen van hoogoplopende emoties en dito frustraties die eigen zijn aan de sport, is net de schoonheid van de voetbalsport. Het rauwe karakter van voetbal hoort erbij. Met “rauw” wordt overigens geen agressie, noch vijandigheid bedoeld. Rauw betekent ongecensureerd. Rauw betekent kunnen supporteren – misschien zelfs de tegenstander lichtjes uit evenwicht te kunnen brengen om zo als twaalfde man mee het spel te kunnen domineren."


LEES OOK: Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

🚀

Vind je dat supporters te streng bestraft worden?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

28
28
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

121
121
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

229
229
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

28
28
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

183
183
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

210
210
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

349
349
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

92
92
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

246
246
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

277
277
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

162
162
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

289
289
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

637
637
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

211
211
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

242
242
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

458
458
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

303
303
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

293
293

Meer sportnieuws