Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

335
Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

Ook in de Jupiler Pro League doen we sinds enkele jaren mee aan voetbal op ‘Boxing Day’, ofwel gewoon tweede Kerstdag. De laatste wedstrijd vandaag was op papier ook meteen de meest interessante. Want zo ontving Standard in eigen huis het AA Gent van Jess Thorup.

De Rouches moesten zich dringend gaan herpakken om straks niet in de problemen te komen voor een Play-Off 1 ticket. Om de Buffalo’s het vuur aan de schenen te leggen koos een naar verluidt zieke Michel Preud’homme voor onder meer  Mehdi Carcela in de basis. Ook Zinho Vanheusden keerde terug uit blessure. Ook bij AA Gent viel er toch een wissel te noteren na de sterke prestatie tegen Club op zondag. Castro-Montes kwam in de plaats van Lustig.



Standard vloog er meteen in van bij de start. De Rouches creërden ook meteen een handvol kansen. Lestienne en Carcela konden die echter niet benutten. Standard bleef de betere ploeg, al was het niveau zeker niet hoogstaand. De beste kans kwam er rond het halfuur. Lestienne kon oog in oog met Kaminski echter weer niet besluiten. AA Gent van zijn kant liet zich weinig opmerken in de eerste helft, het trapte slechts één keer op doel. Zo gingen beide teams gingen dan ook de rust in met een brilscore.



Het was dan ook hopen op beterschap in de twee helft, zeker qua kansen en doelpunten. Daar was echter absoluut geen sprake van. Doelgevaar was er nog amper, en de wedstrijd werd ook steeds bitsiger. Dat viriele spel bereikte zijn hoogtepunt wanneer Carcela zich revancheerde op Mohammadi, maar hier zonder kaart mee weg kwam. Dat 'kunststukje' mocht hij zo'n tien minuten voor tijd nog eens herhalen, vooraleer Sven Kums de Buffalo's alsnog op een 0-1 voorsprong bracht. Dat deed hij wel met een fántastisch doelpunt. Niet verwonderlijk hét hoogtepunt van deze wedstrijd, en meteen ook het slotakkoord, want scoren werd er niet meer gedaan.

Scoreverloop:

(83') Kums 0-1

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Verdiende overwinning?

Meest recent

Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

15
15
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

23
23
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

108
108
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

48
48
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

36
36
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

253
253
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

20
20
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

392
392
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

43
43
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

630
630
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

61
61
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

24
24
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

528
528
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

211
211
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1028
1028
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

160
160
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

27
27
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

98
98
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

324
324
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

252
252
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

301
301
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130

Meer sportnieuws