Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

door
Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

Ook in de Jupiler Pro League doen we sinds enkele jaren mee aan voetbal op ‘Boxing Day’, ofwel gewoon tweede Kerstdag. De laatste wedstrijd vandaag was op papier ook meteen de meest interessante. Want zo ontving Standard in eigen huis het AA Gent van Jess Thorup.

De Rouches moesten zich dringend gaan herpakken om straks niet in de problemen te komen voor een Play-Off 1 ticket. Om de Buffalo’s het vuur aan de schenen te leggen koos een naar verluidt zieke Michel Preud’homme voor onder meer  Mehdi Carcela in de basis. Ook Zinho Vanheusden keerde terug uit blessure. Ook bij AA Gent viel er toch een wissel te noteren na de sterke prestatie tegen Club op zondag. Castro-Montes kwam in de plaats van Lustig.



Standard vloog er meteen in van bij de start. De Rouches creërden ook meteen een handvol kansen. Lestienne en Carcela konden die echter niet benutten. Standard bleef de betere ploeg, al was het niveau zeker niet hoogstaand. De beste kans kwam er rond het halfuur. Lestienne kon oog in oog met Kaminski echter weer niet besluiten. AA Gent van zijn kant liet zich weinig opmerken in de eerste helft, het trapte slechts één keer op doel. Zo gingen beide teams gingen dan ook de rust in met een brilscore.



Het was dan ook hopen op beterschap in de twee helft, zeker qua kansen en doelpunten. Daar was echter absoluut geen sprake van. Doelgevaar was er nog amper, en de wedstrijd werd ook steeds bitsiger. Dat viriele spel bereikte zijn hoogtepunt wanneer Carcela zich revancheerde op Mohammadi, maar hier zonder kaart mee weg kwam. Dat 'kunststukje' mocht hij zo'n tien minuten voor tijd nog eens herhalen, vooraleer Sven Kums de Buffalo's alsnog op een 0-1 voorsprong bracht. Dat deed hij wel met een fántastisch doelpunt. Niet verwonderlijk hét hoogtepunt van deze wedstrijd, en meteen ook het slotakkoord, want scoren werd er niet meer gedaan.

Scoreverloop:

(83') Kums 0-1

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Verdiende overwinning?

Meest recent

'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

1
1
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

38
38
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

18
18
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

138
138
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

357
357
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

313
313
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

34
34
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

297
297
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

113
113
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

48
48
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

99
99
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

84
84
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

327
327
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

219
219
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

228
228
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

200
200
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

122
122
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

295
295
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

330
330
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

921
921
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

61
61
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

394
394
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

80
80
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1428
1428

Meer sportnieuws