Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

335 stemmen
Kums knalt AA Gent op fantastische wijze voorbij Standard

Ook in de Jupiler Pro League doen we sinds enkele jaren mee aan voetbal op ‘Boxing Day’, ofwel gewoon tweede Kerstdag. De laatste wedstrijd vandaag was op papier ook meteen de meest interessante. Want zo ontving Standard in eigen huis het AA Gent van Jess Thorup.

De Rouches moesten zich dringend gaan herpakken om straks niet in de problemen te komen voor een Play-Off 1 ticket. Om de Buffalo’s het vuur aan de schenen te leggen koos een naar verluidt zieke Michel Preud’homme voor onder meer  Mehdi Carcela in de basis. Ook Zinho Vanheusden keerde terug uit blessure. Ook bij AA Gent viel er toch een wissel te noteren na de sterke prestatie tegen Club op zondag. Castro-Montes kwam in de plaats van Lustig.



Standard vloog er meteen in van bij de start. De Rouches creërden ook meteen een handvol kansen. Lestienne en Carcela konden die echter niet benutten. Standard bleef de betere ploeg, al was het niveau zeker niet hoogstaand. De beste kans kwam er rond het halfuur. Lestienne kon oog in oog met Kaminski echter weer niet besluiten. AA Gent van zijn kant liet zich weinig opmerken in de eerste helft, het trapte slechts één keer op doel. Zo gingen beide teams gingen dan ook de rust in met een brilscore.



Het was dan ook hopen op beterschap in de twee helft, zeker qua kansen en doelpunten. Daar was echter absoluut geen sprake van. Doelgevaar was er nog amper, en de wedstrijd werd ook steeds bitsiger. Dat viriele spel bereikte zijn hoogtepunt wanneer Carcela zich revancheerde op Mohammadi, maar hier zonder kaart mee weg kwam. Dat 'kunststukje' mocht hij zo'n tien minuten voor tijd nog eens herhalen, vooraleer Sven Kums de Buffalo's alsnog op een 0-1 voorsprong bracht. Dat deed hij wel met een fántastisch doelpunt. Niet verwonderlijk hét hoogtepunt van deze wedstrijd, en meteen ook het slotakkoord, want scoren werd er niet meer gedaan.

Scoreverloop:

(83') Kums 0-1

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Verdiende overwinning?

Meest recent

Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

39
39
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

137
137
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

37
37
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

76
76
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

136
136
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

158
158
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

142
142
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

480
480
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

424
424
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

446
446
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

182
182
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

287
287
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

697
697
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

623
623
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

230
230
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

140
140
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

225
225
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

446
446
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

497
497
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

189
189
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

123
123
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

463
463
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

303
303
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

318
318
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

513
513

Meer sportnieuws