'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

1206
'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

Club Brugge pakte eind augustus uit met de komst van Mbaye Diagne, een goaltjesdief die van Galatasaray werd gehuurd. Maar door allerlei fratsen kreeg men bij Blauw-Zwart al snel spijt van die transfer. Het heeft er dan ook alle schijn van dat er in januari al een einde komt aan de samenwerking.

Na het penalty-incident op PSG werd Diagne uit de selectie geweerd en de spits heeft sindsdien veel te weinig berouw getoond om in aanmerking te komen voor een nieuwe kans. Een vroegtijdige terugkeer naar Istanbul leek dan ook in de maak. Afgelopen weekend gooide de Senegalees alvast extra olie op het vuur door op Instagram een hele reeks foto's van hem te delen in het shirt van Galatasaray. Niet bepaald respectvol tegenover de club waar hij in principe nog steeds voor uitkomt.

Maar lang zal men zich in Brugge niet meer moeten ergeren aan het gedrag van de wispelturige aanvaller. Volgens het bekende Turkse medium Hurriyet zijn alle partijen inmiddels tot een akkoord gekomen en gaat Diagne vanaf januari weer bij de grootmacht uit Istanbul aan de slag. Om van het probleem af te zijn (en zelf een nieuwe spits te kunnen aantrekken), zou Club zelfs bereid zijn geweest om toch de volledige huurprijs te betalen. Al werd dit nog nergens anders bevestigd.

Bepaalde bronnen vroegen zich de voorbije dagen af of het überhaupt mogelijk was dat Diagne kon terugkeren, gezien Galatasaray volgens de Turkse regelgeving slechts een bepaald aantal buitenlandse spelers in de selectie mag hebben. Maar dit heeft enkel betrekking op de wedstrijdselectie. De club hoeft in principe dus geen andere spelers van de hand te doen om Diagne opnieuw in te zetten, ze kan ook spelers naar de tribune verwijzen op wedstrijddagen. Ook blessures en schorsingen kunnen een oplossing zijn voor dat euvel.

UPDATE 24/12

Het lijkt er dus intussen sterk op dat Mbaye Diagne straks zal terugkeren richting Turkije. Zoals gezegd zou Club Brugge dit zó graag hebben gewild, dat ze zelfs zijn volledige huurprijs wilden betalen. Maar dat zullen ze op basis van bevindingen uit de Turkse pers niét moeten doen. Integendeel zou Blauw-Zwart zelfs gewoon niets moeten betalen voor het fiasco van een uitleenbeurt van Diagne. 

Volgens Webaslan zou Galatasaray het bedrag namelijk kwijtschelden. Daarmee zou Club zo'n 3,5 miljoen euro in zijn zak kunnen steken. Dat lijkt echter wel érg straf, waardoor er mogelijk nog moet worden genuanceerd. Het zou bijvoorbeeld kunnen dat Club het bedrag vanaf januari niet meer zou moeten betalen. Maar hoe dan ook zouden de Bruggelingen ook financieel een zaakje doen.

UPDATE 25/12

Verscheidene Turkse media zoals Miliyet komen vandaag met het nieuws dat er wel degelijk een akkoord zou zijn tussen Club en Galatasaray om Diagne terug te sturen. Maar Club Brugge zal, zoals we al vermoedden, niet de volledige 3,5 miljoen euro in zijn zakken kunnen steken. Blauw-Zwart zal voor de huurperiode van september tot januari zo’n 1,35 miljoen euro op tafel leggen. Het bedrag dat was berekend vanaf januari, zal volgens Miliyet worden kwijtgescholden door de Turkse topclub. Galatasaray zal Diagne normaliter terug in rangen nemen, en de overige 2 miljoen euro niet aanrekenen aan Club.

LEES OOK: Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Knap van Galatasaray...

Meest recent

"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

21
21
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

22
22
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

122
122
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

197
197
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

32
32
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

325
325
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

127
127
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

98
98
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

177
177
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

39
39
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

371
371
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

105
105
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

91
91
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

92
92
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

37
37
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

256
256
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

63
63
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

59
59
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

171
171
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

87
87
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

80
80
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

38
38
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

124
124
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

75
75
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

70
70

Meer sportnieuws