'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

1206 stemmen
'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

Club Brugge pakte eind augustus uit met de komst van Mbaye Diagne, een goaltjesdief die van Galatasaray werd gehuurd. Maar door allerlei fratsen kreeg men bij Blauw-Zwart al snel spijt van die transfer. Het heeft er dan ook alle schijn van dat er in januari al een einde komt aan de samenwerking.

Na het penalty-incident op PSG werd Diagne uit de selectie geweerd en de spits heeft sindsdien veel te weinig berouw getoond om in aanmerking te komen voor een nieuwe kans. Een vroegtijdige terugkeer naar Istanbul leek dan ook in de maak. Afgelopen weekend gooide de Senegalees alvast extra olie op het vuur door op Instagram een hele reeks foto's van hem te delen in het shirt van Galatasaray. Niet bepaald respectvol tegenover de club waar hij in principe nog steeds voor uitkomt.

Maar lang zal men zich in Brugge niet meer moeten ergeren aan het gedrag van de wispelturige aanvaller. Volgens het bekende Turkse medium Hurriyet zijn alle partijen inmiddels tot een akkoord gekomen en gaat Diagne vanaf januari weer bij de grootmacht uit Istanbul aan de slag. Om van het probleem af te zijn (en zelf een nieuwe spits te kunnen aantrekken), zou Club zelfs bereid zijn geweest om toch de volledige huurprijs te betalen. Al werd dit nog nergens anders bevestigd.

Bepaalde bronnen vroegen zich de voorbije dagen af of het überhaupt mogelijk was dat Diagne kon terugkeren, gezien Galatasaray volgens de Turkse regelgeving slechts een bepaald aantal buitenlandse spelers in de selectie mag hebben. Maar dit heeft enkel betrekking op de wedstrijdselectie. De club hoeft in principe dus geen andere spelers van de hand te doen om Diagne opnieuw in te zetten, ze kan ook spelers naar de tribune verwijzen op wedstrijddagen. Ook blessures en schorsingen kunnen een oplossing zijn voor dat euvel.

UPDATE 24/12

Het lijkt er dus intussen sterk op dat Mbaye Diagne straks zal terugkeren richting Turkije. Zoals gezegd zou Club Brugge dit zó graag hebben gewild, dat ze zelfs zijn volledige huurprijs wilden betalen. Maar dat zullen ze op basis van bevindingen uit de Turkse pers niét moeten doen. Integendeel zou Blauw-Zwart zelfs gewoon niets moeten betalen voor het fiasco van een uitleenbeurt van Diagne. 

Volgens Webaslan zou Galatasaray het bedrag namelijk kwijtschelden. Daarmee zou Club zo'n 3,5 miljoen euro in zijn zak kunnen steken. Dat lijkt echter wel érg straf, waardoor er mogelijk nog moet worden genuanceerd. Het zou bijvoorbeeld kunnen dat Club het bedrag vanaf januari niet meer zou moeten betalen. Maar hoe dan ook zouden de Bruggelingen ook financieel een zaakje doen.

UPDATE 25/12

Verscheidene Turkse media zoals Miliyet komen vandaag met het nieuws dat er wel degelijk een akkoord zou zijn tussen Club en Galatasaray om Diagne terug te sturen. Maar Club Brugge zal, zoals we al vermoedden, niet de volledige 3,5 miljoen euro in zijn zakken kunnen steken. Blauw-Zwart zal voor de huurperiode van september tot januari zo’n 1,35 miljoen euro op tafel leggen. Het bedrag dat was berekend vanaf januari, zal volgens Miliyet worden kwijtgescholden door de Turkse topclub. Galatasaray zal Diagne normaliter terug in rangen nemen, en de overige 2 miljoen euro niet aanrekenen aan Club.

LEES OOK: 'Kampioenenstrijd om De Ketelaere: transfersom al bepaald'

Knap van Galatasaray...

Meest recent

'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

12
12
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

115
115
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

59
59
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

47
47
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

53
53
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

45
45
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

87
87
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

75
75
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

73
73
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

22
22
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

187
187
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

767
767
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

216
216
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

105
105
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

104
104
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

412
412
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

180
180
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

62
62
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

644
644
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

868
868
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

276
276
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

146
146
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

70
70
Rondje België: 'Rigaux in gesprek, Okereke terug naar JPL'

Dévy Rigaux gaat de kern van Feyenoord flink moeten uitdunnen. Er zijn véél te ...

183
183
Terug van mislukte passage bij Standard: "Euvrard was geen fan"

Bij Standard mogen al een aantal zomeraanwinsten van een jaar geleden weg. Een teken dat de ...

137
137

Meer sportnieuws