'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

1206 stemmen
'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

Club Brugge pakte eind augustus uit met de komst van Mbaye Diagne, een goaltjesdief die van Galatasaray werd gehuurd. Maar door allerlei fratsen kreeg men bij Blauw-Zwart al snel spijt van die transfer. Het heeft er dan ook alle schijn van dat er in januari al een einde komt aan de samenwerking.

Na het penalty-incident op PSG werd Diagne uit de selectie geweerd en de spits heeft sindsdien veel te weinig berouw getoond om in aanmerking te komen voor een nieuwe kans. Een vroegtijdige terugkeer naar Istanbul leek dan ook in de maak. Afgelopen weekend gooide de Senegalees alvast extra olie op het vuur door op Instagram een hele reeks foto's van hem te delen in het shirt van Galatasaray. Niet bepaald respectvol tegenover de club waar hij in principe nog steeds voor uitkomt.

Maar lang zal men zich in Brugge niet meer moeten ergeren aan het gedrag van de wispelturige aanvaller. Volgens het bekende Turkse medium Hurriyet zijn alle partijen inmiddels tot een akkoord gekomen en gaat Diagne vanaf januari weer bij de grootmacht uit Istanbul aan de slag. Om van het probleem af te zijn (en zelf een nieuwe spits te kunnen aantrekken), zou Club zelfs bereid zijn geweest om toch de volledige huurprijs te betalen. Al werd dit nog nergens anders bevestigd.

Bepaalde bronnen vroegen zich de voorbije dagen af of het überhaupt mogelijk was dat Diagne kon terugkeren, gezien Galatasaray volgens de Turkse regelgeving slechts een bepaald aantal buitenlandse spelers in de selectie mag hebben. Maar dit heeft enkel betrekking op de wedstrijdselectie. De club hoeft in principe dus geen andere spelers van de hand te doen om Diagne opnieuw in te zetten, ze kan ook spelers naar de tribune verwijzen op wedstrijddagen. Ook blessures en schorsingen kunnen een oplossing zijn voor dat euvel.

UPDATE 24/12

Het lijkt er dus intussen sterk op dat Mbaye Diagne straks zal terugkeren richting Turkije. Zoals gezegd zou Club Brugge dit zó graag hebben gewild, dat ze zelfs zijn volledige huurprijs wilden betalen. Maar dat zullen ze op basis van bevindingen uit de Turkse pers niét moeten doen. Integendeel zou Blauw-Zwart zelfs gewoon niets moeten betalen voor het fiasco van een uitleenbeurt van Diagne. 

Volgens Webaslan zou Galatasaray het bedrag namelijk kwijtschelden. Daarmee zou Club zo'n 3,5 miljoen euro in zijn zak kunnen steken. Dat lijkt echter wel érg straf, waardoor er mogelijk nog moet worden genuanceerd. Het zou bijvoorbeeld kunnen dat Club het bedrag vanaf januari niet meer zou moeten betalen. Maar hoe dan ook zouden de Bruggelingen ook financieel een zaakje doen.

UPDATE 25/12

Verscheidene Turkse media zoals Miliyet komen vandaag met het nieuws dat er wel degelijk een akkoord zou zijn tussen Club en Galatasaray om Diagne terug te sturen. Maar Club Brugge zal, zoals we al vermoedden, niet de volledige 3,5 miljoen euro in zijn zakken kunnen steken. Blauw-Zwart zal voor de huurperiode van september tot januari zo’n 1,35 miljoen euro op tafel leggen. Het bedrag dat was berekend vanaf januari, zal volgens Miliyet worden kwijtgescholden door de Turkse topclub. Galatasaray zal Diagne normaliter terug in rangen nemen, en de overige 2 miljoen euro niet aanrekenen aan Club.

LEES OOK: 'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Knap van Galatasaray...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

29
29
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

47
47
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

172
172
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

279
279
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

67
67
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

141
141
'Plotse transferwending voor Union SG en Khalaili'

Anan Khalaili speelt volgend seizoen in de Serie A, dat staat vast. De flankverdediger van Union SG ...

34
34
Tuchel en Solbakken trekken van leer en steunen België

Dat het voetbal al vele jaren geen compleet eerlijk spelletje is, dat zal iedereen wel beseffen. ...

291
291
Neymar hakt de knoop door en kondigt afscheid aan

Brazilië ligt uit het WK en dat is voor niemand een verrassing. Deze Braziliaanse ploeg is niet ...

33
33
Rode Duivels ruiken kwartfinale al na mokerslag voor VS

De Rode Duivels mogen plots weer dromen op het WK. De kwartfinale voelt opnieuw een pak dichterbij, ...

205
205
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

293
293
Ronaldo héél duidelijk over toekomst: stopt hij na het WK?

Portugal maakt zich klaar voor het treffen met Spanje. Uiteraard wordt er weer gekeken naar ...

49
49
Duivels op TV: commentator en presentator tegen VS bekend

Maandagnacht is het zover, dan treden de Rode Duivels aan in de 1/8ste finales van het WK 2026. Het ...

294
294
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

298
298
VS-België onder vergrootglas: ook twijfels bij keuze ref

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten om een plekje in de ...

578
578
'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Club Brugge heeft de intentie om Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje aan boord te houden. Maar ...

401
401
"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

426
426
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

517
517
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

336
336
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

448
448
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

674
674
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

157
157
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

140
140
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

628
628
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

144
144

Meer sportnieuws