'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

1206
'Club en Galatasaray vinden akkoord over Diagne'

Club Brugge pakte eind augustus uit met de komst van Mbaye Diagne, een goaltjesdief die van Galatasaray werd gehuurd. Maar door allerlei fratsen kreeg men bij Blauw-Zwart al snel spijt van die transfer. Het heeft er dan ook alle schijn van dat er in januari al een einde komt aan de samenwerking.

Na het penalty-incident op PSG werd Diagne uit de selectie geweerd en de spits heeft sindsdien veel te weinig berouw getoond om in aanmerking te komen voor een nieuwe kans. Een vroegtijdige terugkeer naar Istanbul leek dan ook in de maak. Afgelopen weekend gooide de Senegalees alvast extra olie op het vuur door op Instagram een hele reeks foto's van hem te delen in het shirt van Galatasaray. Niet bepaald respectvol tegenover de club waar hij in principe nog steeds voor uitkomt.

Maar lang zal men zich in Brugge niet meer moeten ergeren aan het gedrag van de wispelturige aanvaller. Volgens het bekende Turkse medium Hurriyet zijn alle partijen inmiddels tot een akkoord gekomen en gaat Diagne vanaf januari weer bij de grootmacht uit Istanbul aan de slag. Om van het probleem af te zijn (en zelf een nieuwe spits te kunnen aantrekken), zou Club zelfs bereid zijn geweest om toch de volledige huurprijs te betalen. Al werd dit nog nergens anders bevestigd.

Bepaalde bronnen vroegen zich de voorbije dagen af of het überhaupt mogelijk was dat Diagne kon terugkeren, gezien Galatasaray volgens de Turkse regelgeving slechts een bepaald aantal buitenlandse spelers in de selectie mag hebben. Maar dit heeft enkel betrekking op de wedstrijdselectie. De club hoeft in principe dus geen andere spelers van de hand te doen om Diagne opnieuw in te zetten, ze kan ook spelers naar de tribune verwijzen op wedstrijddagen. Ook blessures en schorsingen kunnen een oplossing zijn voor dat euvel.

UPDATE 24/12

Het lijkt er dus intussen sterk op dat Mbaye Diagne straks zal terugkeren richting Turkije. Zoals gezegd zou Club Brugge dit zó graag hebben gewild, dat ze zelfs zijn volledige huurprijs wilden betalen. Maar dat zullen ze op basis van bevindingen uit de Turkse pers niét moeten doen. Integendeel zou Blauw-Zwart zelfs gewoon niets moeten betalen voor het fiasco van een uitleenbeurt van Diagne. 

Volgens Webaslan zou Galatasaray het bedrag namelijk kwijtschelden. Daarmee zou Club zo'n 3,5 miljoen euro in zijn zak kunnen steken. Dat lijkt echter wel érg straf, waardoor er mogelijk nog moet worden genuanceerd. Het zou bijvoorbeeld kunnen dat Club het bedrag vanaf januari niet meer zou moeten betalen. Maar hoe dan ook zouden de Bruggelingen ook financieel een zaakje doen.

UPDATE 25/12

Verscheidene Turkse media zoals Miliyet komen vandaag met het nieuws dat er wel degelijk een akkoord zou zijn tussen Club en Galatasaray om Diagne terug te sturen. Maar Club Brugge zal, zoals we al vermoedden, niet de volledige 3,5 miljoen euro in zijn zakken kunnen steken. Blauw-Zwart zal voor de huurperiode van september tot januari zo’n 1,35 miljoen euro op tafel leggen. Het bedrag dat was berekend vanaf januari, zal volgens Miliyet worden kwijtgescholden door de Turkse topclub. Galatasaray zal Diagne normaliter terug in rangen nemen, en de overige 2 miljoen euro niet aanrekenen aan Club.

LEES OOK: Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Knap van Galatasaray...

Meest recent

Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

33
33
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

136
136
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

31
31
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

157
157
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

46
46
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

24
24
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

32
32
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

339
339
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

229
229
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

23
23
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

574
574
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

259
259
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

737
737
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

231
231
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

898
898
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

784
784
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

465
465
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

317
317
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

157
157
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

514
514
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

214
214
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

104
104
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

131
131

Meer sportnieuws