De 11 van 2019: het ultieme JPL-elftal van het voorbije jaar!

1362
De 11 van 2019: het ultieme JPL-elftal van het voorbije jaar!

Na Kerstmis wordt nog één speelronde afgewerkt, en dan zit het voetbaljaar er voor de Belgische clubs onherroepelijk op. In Genk zal 2019 voor altijd herinnerd worden als het jaar van de vierde landstitel, in Brugge hopen ze de aanzet te hebben gegeven om binnen enkele maanden met de oppergaai te mogen zwaaien. Dat beide teams dit overzicht domineren spreekt dan ook voor zich, waar welke spelers uit de Jupiler Pro League haalden nog allemaal het ultieme elftal van 2019?


DOEL: SIMON MIGNOLET
Onder de lat zijn de keuzes schaars, want heel wat ploegen wisselden afgelopen zomer van doelman. Van alle kanshebbers dienden zo alleen Sinan Bolat en Hendrik Van Crombrugge een volwaardige kandidatuur in, al slikten zij toch net iets teveel tegengoals om hun plek af te dwingen. In een nek-aan-nekrace tussen twee sluitstukken die om verschillende redenen elk slechts een half seizoen hun stempel konden drukken, haalt Simon Mignolet het zo nipt van Danny Vukovic. De onfortuinlijke Australiër keepte Genk naar de titel, maar scheurde eind juli helaas zijn achillespees. Een kleine week later arriveerde Mignolet bij Club Brugge, waar hij zich sindsdien amper zeven keer moest omdraaien en 11 keer de nul hield in 17 optredens.



VERDEDIGING: MATA-DEWAEST-LAIFIS
Een al even grote rots in de Brugse branding is Clinton Mata, vorig seizoen in PO I een revelatie als rechtse pion in een verdediging met drie. Ook nu steekt de man uit Verviers wekelijks zijn directe tegenstander in zijn zak, waaronder in Bernabéu zelfs Eden Hazard. Sierlijk maar toch altijd bij de les, pijlsnel én ijzersterk: Mata heeft het allemaal. Helaas ook acht interlands voor godbetert Angola achter zijn naam, anders had Roberto Martinez hem er bij de Rode Duivels vast al eens bijgenomen. Een eer waar Sébastien Dewaest even ook bijna recht op had, want de Genkse aanvoerder was een van de steunpilaren in de race naar het kampioenschap. De selectie halen zou hij uiteindelijk echter nooit doen en lijkt er nu niet meer in te zitten.



In deze campagne blijft Dewaest immers ver onder zijn hoge niveau van toen, zowel op defensief vlak als in de opbouw. Toch sleepte hij met twee treffers quasi eigenhandig de Supercup in de wacht, samen met zijn aandeel in de titel genoeg om hier te mogen plaatsnemen. Als derde verdediger kiezen we voor Kostas Laifis, een onderschatte schakel achterin bij Standard. Nog meer dan Dewaest speelde de Cyprioot de voorbije twaalf maanden met verve zowat alles wat er te spelen viel, en dat in een door blessures – niet in het minst bij Zinho Vanheusden – vaak vertimmerde achterhoede. De constante factor van de Rouches krijgt zo de voorkeur op jongens die slechts een half jaar indruk maakten als Simon Deli en Michael Ngadeu.

MIDDENVELD: AMALLAH-VANAKEN-VORMER-BERGE
Ons middenveld beginnen we bij Laifis zijn ploegmaat Selim Amallah. Een regelrechte voltreffer sinds zijn overgang van Moeskroen, waar hij in de tweede helft van vorig seizoen een van de drijvende krachten was achter de sterke terugronde van Les Hurlus. In totaal tekende de Marokkaan in 2019 zo voor 10 doelpunten en zeven assists, al reikt zijn impact nu ook in Luik zelfs nog veel verder dan die statistieken aantonen. Dat kunnen we gerust ook zeggen over Hans Vanaken, al presteerde hij met 16 goals en zes assists – waarvan vier in de afgelopen play-offs – wel nog een stukje straffer. De betrouwbare dirigent van Club Brugge deed zo een fikse gooi naar zijn tweede Gouden Schoen op rij, zijn plaats in dit elftal behoeft dus weinig betoog.



Hetzelfde geldt voor maatje Ruud Vormer, in deze jaargang alweer goed voor maar liefst 13 (!) beslissende passes. Tel daarbij de zeven stuks die hij vorig seizoen na nieuwjaar afleverde – waarvan vijf in PO I – en de Nederlander rondt de kaap van 20 assists, wat hem zowaar zelfs in zijn eigen Gouden Schoen-campagne van twee jaar geleden niet lukte. Om achter al dat offensief geweld wat zekerheid in te bouwen doen we een beroep op Sander Berge. Na zijn beresterke prestaties richting titel ging de Noor eerst mee ten onder in de Genkse malaise, maar de laatste tijd krikte hij zijn niveau weer op. Toch zijn het vooral die eerste maanden waarin Berge hier zijn plek afdwong – en die Genk weldra langs de kassa moeten doen passeren.

AANVAL: DAVID-SAMATTA-MBOKANI
Voorin hebben we keuze zat, al onderscheiden drie aanvallers zich al bij al relatief eenvoudig van het pak. Om te beginnen krijgt Ally Samatta hier, net als Berge op het middenveld, een streepje voor omwille van zijn aandeel in de triomf die Genk in mei realiseerde. In de laatste rechte lijn naar de titel scoorde de trouwe Tanzaniaan zo nog acht keer, ondanks de mindere toevoer zit hij nu toch ook weer aan zeven stuks. Wil Genk opnieuw een rol van betekenis spelen in de beslissende fase van de competitie, rekent het dan ook op haar sluipschutter om de weg te leiden. Bij AA Gent zijn de verantwoordelijkheden dan iets gelijker verdeelt, al ontpopt goudhaantje Jonathan David zich toch almaar meer tot de man om wie alles draait.



Het Canadese toptalent fungeert daar namelijk zowel als aangever én afwerker, een vertrouwen waar hij voor bedankte met 16 goals en 11 assists. In de voorbije twaalf maanden was David zo betrokken bij maar liefst 27 doelpunten, straffe cijfers die slechts door één man worden geëvenaard. Als een goede wijn wordt Dieumerci Mbokani alleen maar beter met de jaren, waarbij 2019 de boeken ingaat als een grand cru editie. Dit seizoen zit de Congolese spits al aan 14 treffers en vijf assists, aangevuld met respectievelijk zes en twee stuks na nieuwjaar in het vorige had hij zo een voet in 27 Antwerpse goals. Als sollicitatie om daar binnenkort een tweede Gouden Schoen rond te binden kan het tellen, Vanaken is dus alvast gewaarschuwd.

Dit bericht bekijken op Instagram

Hier is ons Jupiler Pro League Ultieme XI van 2019! Akkoord? #voetbalnieuws #jpl

Een bericht gedeeld door VoetbalNieuws.be (@voetbalnieuwsbe) op

LEES OOK: Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

Wie van deze 10 veldspelers zou u het liefst in uw team hebben?

Meest recent

Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

23
23
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

107
107
'Club Brugge blijft versterken: bekende naam onderweg'

Club Brugge wil in het slot van de mercato nog een flankaanvaller en linksachter aantrekken. ...

189
189
'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Het einde van de zomerse transferperiode komt stilaan in zicht, maar verschillende (kandidaat-)Rode ...

38
38
Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

106
106
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

221
221
'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

25
25
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

356
356
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

492
492
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

248
248
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

209
209
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

296
296
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

157
157
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

147
147
Onbegrip Anderlecht na Europees duel: "Hij was tegen ons"

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

505
505
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

440
440
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

99
99
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

133
133
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

182
182
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

305
305
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

94
94
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

70
70
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

211
211
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

725
725
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

543
543

Meer sportnieuws