De 11 van 2019: het ultieme JPL-elftal van het voorbije jaar!

1362
De 11 van 2019: het ultieme JPL-elftal van het voorbije jaar!

Na Kerstmis wordt nog één speelronde afgewerkt, en dan zit het voetbaljaar er voor de Belgische clubs onherroepelijk op. In Genk zal 2019 voor altijd herinnerd worden als het jaar van de vierde landstitel, in Brugge hopen ze de aanzet te hebben gegeven om binnen enkele maanden met de oppergaai te mogen zwaaien. Dat beide teams dit overzicht domineren spreekt dan ook voor zich, waar welke spelers uit de Jupiler Pro League haalden nog allemaal het ultieme elftal van 2019?


DOEL: SIMON MIGNOLET
Onder de lat zijn de keuzes schaars, want heel wat ploegen wisselden afgelopen zomer van doelman. Van alle kanshebbers dienden zo alleen Sinan Bolat en Hendrik Van Crombrugge een volwaardige kandidatuur in, al slikten zij toch net iets teveel tegengoals om hun plek af te dwingen. In een nek-aan-nekrace tussen twee sluitstukken die om verschillende redenen elk slechts een half seizoen hun stempel konden drukken, haalt Simon Mignolet het zo nipt van Danny Vukovic. De onfortuinlijke Australiër keepte Genk naar de titel, maar scheurde eind juli helaas zijn achillespees. Een kleine week later arriveerde Mignolet bij Club Brugge, waar hij zich sindsdien amper zeven keer moest omdraaien en 11 keer de nul hield in 17 optredens.



VERDEDIGING: MATA-DEWAEST-LAIFIS
Een al even grote rots in de Brugse branding is Clinton Mata, vorig seizoen in PO I een revelatie als rechtse pion in een verdediging met drie. Ook nu steekt de man uit Verviers wekelijks zijn directe tegenstander in zijn zak, waaronder in Bernabéu zelfs Eden Hazard. Sierlijk maar toch altijd bij de les, pijlsnel én ijzersterk: Mata heeft het allemaal. Helaas ook acht interlands voor godbetert Angola achter zijn naam, anders had Roberto Martinez hem er bij de Rode Duivels vast al eens bijgenomen. Een eer waar Sébastien Dewaest even ook bijna recht op had, want de Genkse aanvoerder was een van de steunpilaren in de race naar het kampioenschap. De selectie halen zou hij uiteindelijk echter nooit doen en lijkt er nu niet meer in te zitten.



In deze campagne blijft Dewaest immers ver onder zijn hoge niveau van toen, zowel op defensief vlak als in de opbouw. Toch sleepte hij met twee treffers quasi eigenhandig de Supercup in de wacht, samen met zijn aandeel in de titel genoeg om hier te mogen plaatsnemen. Als derde verdediger kiezen we voor Kostas Laifis, een onderschatte schakel achterin bij Standard. Nog meer dan Dewaest speelde de Cyprioot de voorbije twaalf maanden met verve zowat alles wat er te spelen viel, en dat in een door blessures – niet in het minst bij Zinho Vanheusden – vaak vertimmerde achterhoede. De constante factor van de Rouches krijgt zo de voorkeur op jongens die slechts een half jaar indruk maakten als Simon Deli en Michael Ngadeu.

MIDDENVELD: AMALLAH-VANAKEN-VORMER-BERGE
Ons middenveld beginnen we bij Laifis zijn ploegmaat Selim Amallah. Een regelrechte voltreffer sinds zijn overgang van Moeskroen, waar hij in de tweede helft van vorig seizoen een van de drijvende krachten was achter de sterke terugronde van Les Hurlus. In totaal tekende de Marokkaan in 2019 zo voor 10 doelpunten en zeven assists, al reikt zijn impact nu ook in Luik zelfs nog veel verder dan die statistieken aantonen. Dat kunnen we gerust ook zeggen over Hans Vanaken, al presteerde hij met 16 goals en zes assists – waarvan vier in de afgelopen play-offs – wel nog een stukje straffer. De betrouwbare dirigent van Club Brugge deed zo een fikse gooi naar zijn tweede Gouden Schoen op rij, zijn plaats in dit elftal behoeft dus weinig betoog.



Hetzelfde geldt voor maatje Ruud Vormer, in deze jaargang alweer goed voor maar liefst 13 (!) beslissende passes. Tel daarbij de zeven stuks die hij vorig seizoen na nieuwjaar afleverde – waarvan vijf in PO I – en de Nederlander rondt de kaap van 20 assists, wat hem zowaar zelfs in zijn eigen Gouden Schoen-campagne van twee jaar geleden niet lukte. Om achter al dat offensief geweld wat zekerheid in te bouwen doen we een beroep op Sander Berge. Na zijn beresterke prestaties richting titel ging de Noor eerst mee ten onder in de Genkse malaise, maar de laatste tijd krikte hij zijn niveau weer op. Toch zijn het vooral die eerste maanden waarin Berge hier zijn plek afdwong – en die Genk weldra langs de kassa moeten doen passeren.

AANVAL: DAVID-SAMATTA-MBOKANI
Voorin hebben we keuze zat, al onderscheiden drie aanvallers zich al bij al relatief eenvoudig van het pak. Om te beginnen krijgt Ally Samatta hier, net als Berge op het middenveld, een streepje voor omwille van zijn aandeel in de triomf die Genk in mei realiseerde. In de laatste rechte lijn naar de titel scoorde de trouwe Tanzaniaan zo nog acht keer, ondanks de mindere toevoer zit hij nu toch ook weer aan zeven stuks. Wil Genk opnieuw een rol van betekenis spelen in de beslissende fase van de competitie, rekent het dan ook op haar sluipschutter om de weg te leiden. Bij AA Gent zijn de verantwoordelijkheden dan iets gelijker verdeelt, al ontpopt goudhaantje Jonathan David zich toch almaar meer tot de man om wie alles draait.



Het Canadese toptalent fungeert daar namelijk zowel als aangever én afwerker, een vertrouwen waar hij voor bedankte met 16 goals en 11 assists. In de voorbije twaalf maanden was David zo betrokken bij maar liefst 27 doelpunten, straffe cijfers die slechts door één man worden geëvenaard. Als een goede wijn wordt Dieumerci Mbokani alleen maar beter met de jaren, waarbij 2019 de boeken ingaat als een grand cru editie. Dit seizoen zit de Congolese spits al aan 14 treffers en vijf assists, aangevuld met respectievelijk zes en twee stuks na nieuwjaar in het vorige had hij zo een voet in 27 Antwerpse goals. Als sollicitatie om daar binnenkort een tweede Gouden Schoen rond te binden kan het tellen, Vanaken is dus alvast gewaarschuwd.

Dit bericht bekijken op Instagram

Hier is ons Jupiler Pro League Ultieme XI van 2019! Akkoord? #voetbalnieuws #jpl

Een bericht gedeeld door VoetbalNieuws.be (@voetbalnieuwsbe) op

LEES OOK: Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Wie van deze 10 veldspelers zou u het liefst in uw team hebben?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

442
442
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

10
10
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

154
154
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

33
33
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

22
22
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

95
95
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

207
207
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

166
166
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

214
214
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

202
202
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1162
1162
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

112
112
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

45
45
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

308
308
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

84
84
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

179
179
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

364
364

Meer sportnieuws