Vertonghen haalt snoeihard uit na racistische incident met Spurs-fans

door
Vertonghen haalt snoeihard uit na racistische incident met Spurs-fans

De topper tussen Tottenham en Chelsea afgelopen weekend werd ontsierd door een zoveelste racistisch incident. Chelsea-verdediger Antonio Rüdiger gaf immers aan dat de fans van de Spurs hem oerwoudgeluiden naar het hoofd slingerden. Jan Vertonghen merkte het incident zelf niet op, maar dat weerhoudt hem er niet van snoeihard uit te halen naar de eigen supporters.


"Als dat echt gebeurd is, is het een schande", reageerde Vertonghen immers bij Het Laatste Nieuws. "Ik kan er niet bij dat mensen nog altijd zo denken of ooit zo hebben kunnen denken. Het is een kleine minderheid, maar het is zo fout. Ik kan het écht niet begrijpen. Ik heb er geen woorden voor. Als een van hun spelers, of een van onze spelers erdoor is aangedaan, dan verontschuldig ik me in de naam van Tottenham. Het is een kleine minderheid, maar we kunnen ons niet vereenzelvigen met hen. Dat is niet Spurs."

Vertonghen wijst er echter ook op dat het probleem veel verder gaat dan enkel de fans van Tottenham. "Ik weet niet hoe je die idioten erop kunt wijzen dat hun manier van denken helemaal verkeerd is. Dit is een opportuniteit voor de juiste mensen om op te staan en streng te reageren. Niet alleen in dit land. Ook in België, Nederland en andere voetbalnaties. Het is een kans om een sterk standpunt in te nemen. In Engeland ageren ze doorgaans streng, maar misschien mogen ze nog harder optreden. Buiten het Verenigd Koninkrijk is er ook nog werk. En dan spreek ik over de UEFA en andere federaties. Ze kunnen beter."

Moet er strenger opgetreden worden tegen racisme?

Meest recent

Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

16
16
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

13
13
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

51
51
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

209
209
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

64
64
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

141
141
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

31
31
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

36
36
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

160
160
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

254
254
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

100
100
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

325
325
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

117
117
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

78
78
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

296
296
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

108
108
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

184
184
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

356
356
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

80
80
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

72
72
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

155
155
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

25
25

Meer sportnieuws