Vertonghen haalt snoeihard uit na racistische incident met Spurs-fans

door
Vertonghen haalt snoeihard uit na racistische incident met Spurs-fans

De topper tussen Tottenham en Chelsea afgelopen weekend werd ontsierd door een zoveelste racistisch incident. Chelsea-verdediger Antonio Rüdiger gaf immers aan dat de fans van de Spurs hem oerwoudgeluiden naar het hoofd slingerden. Jan Vertonghen merkte het incident zelf niet op, maar dat weerhoudt hem er niet van snoeihard uit te halen naar de eigen supporters.


"Als dat echt gebeurd is, is het een schande", reageerde Vertonghen immers bij Het Laatste Nieuws. "Ik kan er niet bij dat mensen nog altijd zo denken of ooit zo hebben kunnen denken. Het is een kleine minderheid, maar het is zo fout. Ik kan het écht niet begrijpen. Ik heb er geen woorden voor. Als een van hun spelers, of een van onze spelers erdoor is aangedaan, dan verontschuldig ik me in de naam van Tottenham. Het is een kleine minderheid, maar we kunnen ons niet vereenzelvigen met hen. Dat is niet Spurs."

Vertonghen wijst er echter ook op dat het probleem veel verder gaat dan enkel de fans van Tottenham. "Ik weet niet hoe je die idioten erop kunt wijzen dat hun manier van denken helemaal verkeerd is. Dit is een opportuniteit voor de juiste mensen om op te staan en streng te reageren. Niet alleen in dit land. Ook in België, Nederland en andere voetbalnaties. Het is een kans om een sterk standpunt in te nemen. In Engeland ageren ze doorgaans streng, maar misschien mogen ze nog harder optreden. Buiten het Verenigd Koninkrijk is er ook nog werk. En dan spreek ik over de UEFA en andere federaties. Ze kunnen beter."

LEES OOK: Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Moet er strenger opgetreden worden tegen racisme?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

2
2
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

10
10
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

10
10
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

18
18
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

69
69
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

46
46
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

12
12
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

132
132
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

162
162
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

42
42
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

101
101
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

323
323
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

52
52
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

233
233
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

199
199
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

78
78
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

27
27
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

68
68
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

199
199
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

79
79
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

400
400
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166

Meer sportnieuws