AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

door
AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

Na een enerverende wedstrijd hebben AA Gent en Club Brugge de punten gedeeld in de Ghelamco Arena. De Buffalo's waren in grote delen van de partij de betere ploeg maar moesten uiteindelijk nog een achterstand rechtzetten om de thuisreputatie in stand te houden.

AA Gent en Club Brugge vochten deze namiddag hun 'Slag om Vlaanderen' uit. Blauw-Zwart stond voorlopig maar liefst tien punten voor de Buffalo's in het klassement, enkel een zege kon de ploeg van Thorup terug wat in de titelstrijd brengen. Coach Clement wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Rits en Ricca stonden in de basis. Bij de thuisploeg koos Thorup grotendeels voor zijn type-elftal, David kwam wel terug in de ploeg en verwees Bezus naar de bank.
AA Gent begint stormachtig, wedstrijd valt nadien stil
De thuisploeg begon stormachtig en in het openingskwartier moest Mignolet alert zijn op twee schichten van Jaremtsjoek, voorlopig hielden de bezoekers stand. Aan de overzijde reageerde Club met een kansje voor Tau, die schoot vanuit een scherpe hoek in het zijnet. De wedstrijd bleef nadien interessant om te volgen maar pas op dik vijf minuten van de pauze was er nog eens doelgevaar. Odjija gaf zichzelf een schietkans maar schoot vervolgens hoog over. Een duidelijk ontevreden Clement haalde voor de rust Tau al van het veld en bracht de jonge De Ketelaere in zijn elftal. Aan de stand wijzigde er niets meer, halfweg was nog alles mogelijk in de Ghelamco Arena.

Een zichtbaar ontevreden Tau werd al voor de rust van het veld gehaald door Clement.
Spektakel na de rust in Ghelamco Arena
Vlak na de rust kregen de bezoekers plots een dot van een kans toen Rits de vrijstaande De Ketelaere vond in de zestien meter, het jonge talent van Club Brugge schoot nipt voorlangs. AA Gent reageerde met een nieuwe mogelijkheid voor Jaremtsjoek, die schoot net naast de verkeerde kant van de paal. Iets voor het uur was het toch raak voor de competitieleider: Dennis kopte knap overhoeks raak na een hoekschop en zette Blauw-Zwart op een 0-1 voorsprong. De Buffalo's verloren nog niet in eigen huis dit seizoen en Kums kwam halfweg de tweede helft ook dicht bij de gelijkmaker, Mignolet pakte andermaal uit met een prachtige redding. De thuisploeg kreeg zijn verdiende gelijkmaker op ruim een kwartier van het einde toen Odjija knap werd vrijgespeeld in de zestien meter en keurig afwerkte: 1-1. De ploeg van Thorup drukte nu door en Club Brugge zwalpte, een schot van Kums spatte uiteen op de lat. In de slotminuten kwam de competitieleider plots nog dicht bij de zege maar Diatta en Dennis lieten wenkende kansen onbenut. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel na een zeer aangename tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (57') Dennis, 1-1 (73') Odjija

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Wie verdiende de zege?

Meest recent

The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

35
35
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

172
172
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

54
54
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

22
22
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

46
46
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

127
127
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

62
62
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

298
298
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

95
95
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

239
239
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

100
100
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

641
641
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

917
917
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

364
364
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

204
204
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

78
78
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

234
234
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

153
153
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

436
436
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

195
195
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

250
250
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

79
79
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

127
127
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

323
323

Meer sportnieuws