AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

door
AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

Na een enerverende wedstrijd hebben AA Gent en Club Brugge de punten gedeeld in de Ghelamco Arena. De Buffalo's waren in grote delen van de partij de betere ploeg maar moesten uiteindelijk nog een achterstand rechtzetten om de thuisreputatie in stand te houden.

AA Gent en Club Brugge vochten deze namiddag hun 'Slag om Vlaanderen' uit. Blauw-Zwart stond voorlopig maar liefst tien punten voor de Buffalo's in het klassement, enkel een zege kon de ploeg van Thorup terug wat in de titelstrijd brengen. Coach Clement wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Rits en Ricca stonden in de basis. Bij de thuisploeg koos Thorup grotendeels voor zijn type-elftal, David kwam wel terug in de ploeg en verwees Bezus naar de bank.
AA Gent begint stormachtig, wedstrijd valt nadien stil
De thuisploeg begon stormachtig en in het openingskwartier moest Mignolet alert zijn op twee schichten van Jaremtsjoek, voorlopig hielden de bezoekers stand. Aan de overzijde reageerde Club met een kansje voor Tau, die schoot vanuit een scherpe hoek in het zijnet. De wedstrijd bleef nadien interessant om te volgen maar pas op dik vijf minuten van de pauze was er nog eens doelgevaar. Odjija gaf zichzelf een schietkans maar schoot vervolgens hoog over. Een duidelijk ontevreden Clement haalde voor de rust Tau al van het veld en bracht de jonge De Ketelaere in zijn elftal. Aan de stand wijzigde er niets meer, halfweg was nog alles mogelijk in de Ghelamco Arena.

Een zichtbaar ontevreden Tau werd al voor de rust van het veld gehaald door Clement.
Spektakel na de rust in Ghelamco Arena
Vlak na de rust kregen de bezoekers plots een dot van een kans toen Rits de vrijstaande De Ketelaere vond in de zestien meter, het jonge talent van Club Brugge schoot nipt voorlangs. AA Gent reageerde met een nieuwe mogelijkheid voor Jaremtsjoek, die schoot net naast de verkeerde kant van de paal. Iets voor het uur was het toch raak voor de competitieleider: Dennis kopte knap overhoeks raak na een hoekschop en zette Blauw-Zwart op een 0-1 voorsprong. De Buffalo's verloren nog niet in eigen huis dit seizoen en Kums kwam halfweg de tweede helft ook dicht bij de gelijkmaker, Mignolet pakte andermaal uit met een prachtige redding. De thuisploeg kreeg zijn verdiende gelijkmaker op ruim een kwartier van het einde toen Odjija knap werd vrijgespeeld in de zestien meter en keurig afwerkte: 1-1. De ploeg van Thorup drukte nu door en Club Brugge zwalpte, een schot van Kums spatte uiteen op de lat. In de slotminuten kwam de competitieleider plots nog dicht bij de zege maar Diatta en Dennis lieten wenkende kansen onbenut. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel na een zeer aangename tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (57') Dennis, 1-1 (73') Odjija

LEES OOK: AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Wie verdiende de zege?

Meest recent

‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

2
2
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

21
21
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

44
44
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

118
118
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

38
38
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

45
45
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

321
321
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

131
131
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

206
206
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

272
272
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

36
36
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

117
117
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

49
49
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

526
526
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

149
149
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

254
254
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

323
323
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

259
259
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

185
185
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

98
98
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

72
72
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

109
109
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

475
475
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

249
249

Meer sportnieuws