Blessurenieuws Anderlecht: hoop voor Kompany en Chadli

190 stemmen
Blessurenieuws Anderlecht: hoop voor Kompany en Chadli

Bij Anderlecht was het de voorbije weken puzzelen, want de ziekenboeg van Paars-Wit zat behoorlijk vol. Ook voor de clash met Club Brugge in de beker is nog maar de vraag wie fit zal raken. Op zijn persconferentie gaf Franky Vercauteren alvast een uitgebreide stand van zaken over de geblesseerden, met hoopgevend nieuws over Vincent Kompany en Nacer Chadli.


De twee Rode Duivels lijken weer in aanmerking te komen. "Na de training van gisteren was er geen reactie. Ik hoop dat dat na de training van vandaag ook zo is. Vincent staat al iets verder dan Nacer. Ik moet hen niet vragen of ze willen spelen, daar weet ik het antwoord op. Alleen moeten we zien in welke mate we dan het risico verleggen", tekende Sporza op.

Yari Verschaeren en Francis Amuzu zijn wel geblesseerd, terwijl Vercauteren ook aangaf dat Thomas Didillon ziek is en Killian Sardella nog een vraagteken is. Hij had het ook over de langdurig geblesseerden. Zakaria Bakkali en Samir Nasri keerden deze week terug op het trainingsveld. "De uitdaging voor die jongens is de eerste training na de winterstop, op 5 januari", klinkt het bij La Dernière Heure. Ze moeten dan in staat zijn om 100 procent weer aan te sluiten bij de groep. Als dat niet het geval is, zullen we moeten bekijken wat we met hen zullen doen."

GERKENS

Tenslotte is er ook nog het mysterie-Pieter Gerkens. Aanvankelijk werd de afwezigheid van de middenvelder uitgelegd als een blessure door het dragen van verkeerde schoenen, maar intussen bijna drie maanden out. "Het geval Gerkens leek op een operatie uit te draaien. Maar toen heeft hij via een natuurlijke beweging eigenlijk gedaan wat een operatie moest doen. Wat er dus eigenlijk op neer komt dat hij nu moet revalideren van een operatie die hij eigenlijk niet gehad heeft", vertelde Vercauteren daarover aan Anderlecht-Online. Gerkens zou de winterstage nog aan zich voorbij moeten laten gaan.

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Moeten Kompany en Chadli meteen spelen?

Meest recent

Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

3
3
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

30
30
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

175
175
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

17
17
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

214
214
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

67
67
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

223
223
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

133
133
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

247
247
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

401
401
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

404
404
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

93
93
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

483
483
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

163
163
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

54
54
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

604
604
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

306
306
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

294
294
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

511
511
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

205
205
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

111
111
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58

Meer sportnieuws