Blessurenieuws Anderlecht: hoop voor Kompany en Chadli

190 stemmen
Blessurenieuws Anderlecht: hoop voor Kompany en Chadli

Bij Anderlecht was het de voorbije weken puzzelen, want de ziekenboeg van Paars-Wit zat behoorlijk vol. Ook voor de clash met Club Brugge in de beker is nog maar de vraag wie fit zal raken. Op zijn persconferentie gaf Franky Vercauteren alvast een uitgebreide stand van zaken over de geblesseerden, met hoopgevend nieuws over Vincent Kompany en Nacer Chadli.


De twee Rode Duivels lijken weer in aanmerking te komen. "Na de training van gisteren was er geen reactie. Ik hoop dat dat na de training van vandaag ook zo is. Vincent staat al iets verder dan Nacer. Ik moet hen niet vragen of ze willen spelen, daar weet ik het antwoord op. Alleen moeten we zien in welke mate we dan het risico verleggen", tekende Sporza op.

Yari Verschaeren en Francis Amuzu zijn wel geblesseerd, terwijl Vercauteren ook aangaf dat Thomas Didillon ziek is en Killian Sardella nog een vraagteken is. Hij had het ook over de langdurig geblesseerden. Zakaria Bakkali en Samir Nasri keerden deze week terug op het trainingsveld. "De uitdaging voor die jongens is de eerste training na de winterstop, op 5 januari", klinkt het bij La Dernière Heure. Ze moeten dan in staat zijn om 100 procent weer aan te sluiten bij de groep. Als dat niet het geval is, zullen we moeten bekijken wat we met hen zullen doen."

GERKENS

Tenslotte is er ook nog het mysterie-Pieter Gerkens. Aanvankelijk werd de afwezigheid van de middenvelder uitgelegd als een blessure door het dragen van verkeerde schoenen, maar intussen bijna drie maanden out. "Het geval Gerkens leek op een operatie uit te draaien. Maar toen heeft hij via een natuurlijke beweging eigenlijk gedaan wat een operatie moest doen. Wat er dus eigenlijk op neer komt dat hij nu moet revalideren van een operatie die hij eigenlijk niet gehad heeft", vertelde Vercauteren daarover aan Anderlecht-Online. Gerkens zou de winterstage nog aan zich voorbij moeten laten gaan.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Moeten Kompany en Chadli meteen spelen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

38
38
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

38
38
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

261
261
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

126
126
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

249
249
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

286
286
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

132
132
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

591
591
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

514
514
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

736
736
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

246
246
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

788
788
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

529
529
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

378
378
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1293
1293
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

482
482
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

493
493
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

286
286
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

488
488

Meer sportnieuws