TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Mertens in de maak, Club bepaalt grote transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Mertens in de maak, Club bepaalt grote transfer'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zouden ze al bepaald hebben wie de volgende grote vertrekker moet worden. Emmanuel Dennis zou de komende maanden de nodige miljoenen op moeten gaan leveren. De Nigeriaan werd de voorbije maanden al gelinkt aan Leicester City, al lijken de Engelsen voorlopig niet concreet te worden. Er zouden echter nog andere clubs geïnteresseerd zijn.



Een miljoenentransfer die Club mis zal lopen, is die van Sofyan Amrabat. Er zou een akkoord bereikt zijn tussen Napoli en Hellas Verona over een transfer van de Marokkaanse middenvelder. Hellas moet wel nog de aankoopoptie officieel lichten - dat zou Club zo'n 3 miljoen opleveren - waarna Amrabat in de zomer voor zo'n 15 miljoen euro plus 5 miljoen aan bonussen de overstap naar Napels zou maken.

Club blijft ook speuren naar talent in Afrika en liet daarbij ook zijn oog vallen op Ibrahim Said, een 17-jarige Nigeriaanse aanvaller. Maar Blauw-Zwart lijkt achter het net te vissen, want de speler zou naar alle waarschijnlijkheid naar Leicester City of Celtic trekken.



KRC Genk neemt in januari mogelijk afscheid van Dieumerci Ndongala. De flankaanvaller werd op non-actief gezet door de Limburgers, nadat hij zich niet professioneel gedragen zou hebben tijdens de tactische bespreking voor de match tegen Waasland-Beveren. Hannes Wolf zette hem daarna uit de selectie, waarop Ndongala meteen het stadion verliet.

Cercle Brugge raakt maar niet weg van de laatste plaats en dus zal er in januari wellicht stevig ingegrepen worden. Samen met Monaco zou Cercle voor een serieuze kwaliteitsinjectie willen zorgen. Dat betekent echter ook dat een aantal spelers zullen moeten vertrekken. Merveille Goblet, Julien Serrano, Rominigue Kouamé, Stephane Omeonga en Adrien Bongiovanni zouden andere oorden mogen gaan opzoeken.

BUITENLAND



Het is voorlopig nog de vraag waar Dries Mertens volgend seizoen zal spelen en de voorbije dagen diende een nieuwe optie zich aan. Manchester United zou de Rode Duivel wel binnen willen halen en ondertussen zouden de Engelsen zelfs al contact opgenomen hebben met het management van de aanvaller. Ze zouden wel willen wachten tot de zomer om zo geen transfersom te moeten betalen.

LEES OOK: Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Zou Man Utd een goede club zijn voor Mertens?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

113
113
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

120
120
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

77
77
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

147
147
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

68
68
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

135
135
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

36
36
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1284
1284
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

132
132
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

193
193
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

387
387
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

370
370
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws