Vandenbempt: "Kompany wil enkel het 'merk Kompany' promoten"

928 stemmen
Vandenbempt:

Er gaat geen dag voorbij, of Vincent Kompany heeft wel ergens een veeg uit de pan gekregen. Daags na het gelijkspel tegen Standard gaat het nog steeds over de 'Open Brief' en Peter Vandenbempt is snoeihard richting de Rode Duivel.


"Er zijn ook alsmaar meer mensen die intern begrepen hebben dat die open brief een slecht idee was. Dat lijkt me ook een beetje laat. En het lijkt me zeker een slecht idee om de communicatie van de club in handen te laten van de spindoctor, Vincent Kompany", aldus een zeer scherpe Vandenbempt aan Sporza.

"Want die heeft finaal maar 1 doel voor ogen en dat is het in de markt zetten en promoten van het merk Kompany. Wat overigens uitstekend is gelukt. Maar of dat altijd ook een goede zaak is voor de club, weet ik nog zo niet." 

Een opvallende uitspraak. Kompany kwam nochtans terug naar Anderlecht om de club er weer bovenop te helpen nadat het al vele jaren naar beneden ging met de Brusselaars. Anderlecht is pas sinds mei opnieuw begonnen en draagt mee de gevolgen van het verleden. Kompany maakt uiteraard fouten, maar er is na vele jaren eindelijk een visie binnen de club en daarvan zullen de gevolgen pas op de lange termijn zichtbaar zijn. Maar geduld is in het voetbal en in de hedendaagse maatschappij een hol woord.

LEES OOK: Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Vreemde uitspraak van Vandenbempt?

Meest recent

Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

91
91
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

76
76
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

115
115
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

83
83
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

205
205
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

468
468
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

263
263
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

52
52
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

232
232
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

128
128
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

477
477
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

394
394
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

77
77
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

280
280
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

110
110
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

505
505
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

356
356
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

208
208
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

472
472
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

269
269
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

696
696
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

495
495
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

280
280
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

436
436
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

24
24

Meer sportnieuws