Spaanse pers uitzinnig door buitengewone Courtois

1857
Spaanse pers uitzinnig door buitengewone Courtois

Aanstaande woensdag krijgen we in La Liga de Clasico tussen gezworen vijanden FC Barcelona en Real Madrid. Thibaut Courtois is alvast klaar om een hoofdrol op te eisen in die clash. Zondagavond tegen Valencia (1-1) kroonde onze nationale nummer één zich tot de grote held bij de Koninklijke.


Nadat hij zich al had moeten onderscheiden met belangrijke reddingen, trok Courtois in de slotseconden mee ten aanval bij een corner. De Limburger kon zelfs op doel koppen en in de rebound op die poging scoorde Karim Benzema zowaar de gelijkmaker. Een fantastische prestatie van de Rode Duivel, in de Spaanse pers is men dan ook lyrisch.

Bij huiskrant Marca wordt de doelman bijvoorbeeld verkozen tot 'Man van de Match' bij de Koninklijke. "Zijn eerste interventie was nog wat twijfelend, maar vervolgens deed hij het geweldig om Rodrigo van een doelpunt te houden en een center van Garay onschadelijk te maken. Bij de laatste actie ging hij met alle vertrouwen mee naar voren en dat leverde het doelpunt van Benzema op."

Bij AS wordt de doelman beloond met een 9 op 10, de hoogste score van alle spelers in deze wedstrijd. "In de tweede helft had hij meerdere bepalende reddingen, onder meer op Ferran Torres en Rodrigo. Hij kon niets aan de tegentreffer doen en was beslissend toen hij als een toren kopte om de gelijkmaker af te dwingen."

Mundo Deportivo omschrijft zijn prestatie als 'bepalend'. "Als aanvulling op zijn sterk werk onder de lat, vormde hij ook nog eens de sleutel tot de late gelijkmaker." Bij SPORT gaat de lofzang gewoon voort. "In de eerste helft was hij gewoon een toeschouwer, na de pauze werd hij echt belangrijk. Zijn reddingen voorkwamen de zege voor Valencia. En daarnaast leidde hij ook nog eens de gelijkmaker in."

Het slotwoord is voor El Desmarque. "Courtois kreeg begin dit seizoen een pak kritiek, maar de manier waarop hij terug knokte verdient lof. Tegen Valencia pakte hij uit met verschillende reddingen om zijn team levend te houden. En alsof dat nog niet genoeg was, scoorde hij bijna zelf hét doelpunt van de wedstrijd."

LEES OOK: ‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Courtois hoort momenteel bij de vijf beste keepers ter wereld ...

Meest recent

‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

30
30
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

7
7
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

39
39
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

53
53
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

134
134
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

50
50
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

162
162
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

244
244
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

38
38
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

323
323
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

254
254
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

106
106
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

170
170
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

45
45
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

106
106
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

37
37
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

32
32
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

509
509
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

20
20

Meer sportnieuws