'Details affaire-Ndongala bekend: wintertransfer lonkt'

door
'Details affaire-Ndongala bekend: wintertransfer lonkt'

KRC Genk won zaterdagavond zijn tweede competitiewedstrijd op rij, maar de rust bij de landskampioen is daardoor zeker nog niet teruggekeerd. Zo maakte de club zondagmiddag bekend dat Dieumerci Ndongala op non-actief is gezet. "De reden daarvoor is dat de dagelijkse werkethiek en intensiteit van Ndongala momenteel niet voldoen aan de eisen en normen van KRC Genk", klonk het officiële communiqué. 


Zaterdag viel de aanvaller uiteindelijk naast de selectie voor het duel met Waasland-Beveren en dat zinde hem allerminst. Volgens Het Laatste Nieuws besloot hij zelfs om het stadion meteen te verlaten. Het was overigens niet het eerste incident met de ex-speler van onder meer Charleroi, AA Gent en Standard. Zo zou hij al meermaals zijn ongenoegen hebben geuit over een gebrek aan speelminuten. 

En dus besloot het bestuur om in te grijpen. "Na een gesprek met de sportieve leiding is vanmorgen beslist dat KRC Genk tot nader order niet meer rekent op Dieumerci Ndongala", klinkt het in in een persbericht. Voorlopig zullen we Ndongala dus niet meer in het shirt van Genk zien en het valt te betwijfelen of dat ooit nog het geval zal zijn. Allicht wordt in de wintermercato een oplossing gezocht.

UPDATE 16/12

Ondertussen komt Het Nieuwsblad met meer details omtrent de zaak Ndongala. De krant weet dat de Congolese aanvaller zich niet professioneel opstelde tijdens de tactische bespreking voor de match tegen Waasland-Beveren. Ndongala zou er toen erg ongeïnteresseerd hebben bijgezeten, waarop coach Wolf hem aansprak. Daarna besliste de Duitser om Ndongala uit de selectie te weren, maar dat was niet naar de zin van de speler. Ndongala zou dan meteen het stadion hebben verlaten. Volgens de krant is een winters vertrek een realistische optie.

LEES OOK: Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

Verdient Ndongala een tweede kans?

Meest recent

Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

21
21
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

7
7
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

49
49
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

326
326
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

32
32
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

29
29
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

60
60
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

86
86
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

835
835
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

50
50
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

37
37
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

60
60
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

140
140
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

274
274
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

51
51
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

240
240
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

259
259
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

130
130
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

207
207
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

666
666
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

75
75
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

442
442
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

315
315
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

103
103
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

183
183

Meer sportnieuws